Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

To może ja też już wstępnie nowe serie ocenie:

Ookami-san to Shichinin no Nakamatachi - jest średnio i nie spodziewał bym się bardzo zabawnych motywów. Chyba, że kogoś bawi to, że główni bohaterowie uciszają narratora "wzrokiem"...
Amagami SS - super. Dawno nie było porządnego szkolnego romansidła, a chętnie zobaczyłbym coś na poziomie Myself; Yourself, Kimikiss pure rouge, True Tears czy Hatsukoi Limited.
Shukufuku no Campanella - podobno ma być fantasy. Podobno ma być ecchi. Ja jednak odpadłem po 10 minutach. Za słodkie.
Seitokai Yakuindomo - kolejna dobra seria. Co prawda lekkie deja vu po obejrzeniu Seitokai no Ichizon, ale przynajmniej nie skopiowali postaci. Chociaż denerwuje mnie główny bohater. Nie cierpię gdy male protagonist potrafi tylko kiwać głową i ogólnie jest bez wyrazu (nie to co w school days... ;D)
Black Lagoon: Roberta’s Blood Trail - nareszcie kontynuacja, w HD wybuchy robiły wrażenie. Tylko mi się wydaje, że Rock sposępniał?

No i mam nadzieję, że dzisiaj obejrzę pierwszy odcinek Hotd, manga była świetna, zobaczymy czy nie spaprali anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 13:53, Dared00 napisał:

> Nie będzie Yotsuby? Ale ciulowo... Anime w takim razie traci sens całkowity...
Nie będzie chyba nigdy:
Despite its popularity and the success of Azumanga Daioh, no plans have been announced
for an anime adaptation of Yotsuba&!. In an entry posted on his website on 15 May 2005,
Azuma said there were no plans for it to be animated; he reiterated this 5 December
2008, claiming that the stories and style of Yotsuba&! are not well-suited for animation.


Właśnie, że świetnie pasuje do anime! Burak jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 14:13, SiDi napisał:

Właśnie, że świetnie pasuje do anime! Burak jeden.

Ja ci dam buraka. Azumanga Daioh i Yotsuba to jedne z najlepszych slice-of-life''ów, jakie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 17:02, Dared00 napisał:

> Właśnie, że świetnie pasuje do anime! Burak jeden.
Ja ci dam buraka. Azumanga Daioh i Yotsuba to jedne z najlepszych slice-of-life''ów,
jakie znam.


No o tym mówię właśnie! Yotsuba jest zajebista!
Chodziło mi oto, że Azuma powiedział, że historia i styl Yotsuby nie pasują do zekranizowania serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 17:15, Piotrbov napisał:

Co to jest w ogóle ta cała Yotsuba, o której rozmawiacie?


Najlepsza manga jaka powstała. Jest ona tak zajebista, że zrobienie anime jest właściwie niemożliwe :/
Niech inne Negimy, One Picy, Strongest Keniczi, Bleach, Naruto czy Claymore się schowają. Kropka. Kilka dni temu przez przypadek na nią kliknąłem, ale wg mnie to ręka Boga mnie skierowała na ten link, abym ją przeczytał i podzielił się nią z wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 17:13, SiDi napisał:

No o tym mówię właśnie! Yotsuba jest zajebista!
Chodziło mi oto, że Azuma powiedział, że historia i styl Yotsuby nie pasują do zekranizowania
serii.

No i skoro on sam tak mówi, to chyba tak jest?

W sumie to tez ma trochę racji, Yotsuba mocno opiera się na ładnych widoczkach, co po przeniesieniu do animacji sprawiłoby, że można by było zasnąć. Owszem, byłby to chyba najzajebistszy sen w życiu, ale nadał byłby to sen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie postanowiłem oglądać Amagami SS (zapowiada się świetnie), Black Lagoona (odpowiedź na posta z poprzedniej strony - tak, ja też zauważyłem zmianę Rocka... albo mi się tylko wydaje) Kuroshitsuji II (zapowiada się średnio, a to wszystko przez tego irytującego blond knypka,

Spoiler

ale przynajmniej Sebastian i Ciel wrócił

) i Ookami - san - (tutaj bez rewelacji, ot da się obejrzeć między poważniejszymi seriami).

PS. Swoją drogą, dzisiaj zauważyłem, że MYL nie dodaje mi czasu do "wyoglądanych", to normalne?
PS.2 - Może polecilibyście mi coś w klimatach Azumangi? Na razie oglądam Sketchbook ~full color`S~ i mimo średniej oceny na MYLu i nie najlepszych komentarzach ludzi, mi się naprawdę podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 18:09, PAPISHON napisał:


PS.2 - Może polecilibyście mi coś w klimatach Azumangi? Na razie oglądam Sketchbook ~full
color`S~ i mimo średniej oceny na MYLu i nie najlepszych komentarzach ludzi, mi się naprawdę
podoba.


Yotsuba, Lucky Star i Yotsuba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2010 o 18:12, SiDi napisał:

Yotsuba, Lucky Star i Yotsuba.

Yotsubę mam zamiar czytać (bo chyba nie ma anime, prawda?). Lucky Star już dawno skończone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 18:09, PAPISHON napisał:

PS.2 - Może polecilibyście mi coś w klimatach Azumangi? Na razie oglądam Sketchbook ~full
color`S~ i mimo średniej oceny na MYLu i nie najlepszych komentarzach ludzi, mi się naprawdę
podoba.

Yotsuba (wiem, że była, ale co tam), Minami-ke, Potemayo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 18:09, PAPISHON napisał:

PS. Swoją drogą, dzisiaj zauważyłem, że MYL nie dodaje mi czasu do "wyoglądanych", to normalne?

Normalne to to nie jest, ale zdaje się, że znowu się coś skopało. Nie zwróciłem uwagi na naliczanie czasu, ale sygnaturka się nie aktualizuje, więc pewnie to ten sam błąd co kiedyś.

EDIT: I wygląda na to, że nie jesteśmy jedyni. Ludzie piszą o tym błędzie na forum MAL-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Highschool of the Dead 1
Jak na razie mamy wierną adaptację mangi, zobaczymy, czy będzie tak do końca. OP graficznie świetny, muzycznie... nie bardzo. ED taki nijaki. Zdecydowanie za dużo wstawek 3D, które wyglądają po prostu brzydko i nieciekawie. Ale jest dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 19:10, Dared00 napisał:

Highschool of the Dead 1
Jak na razie mamy wierną adaptację mangi, zobaczymy, czy będzie tak do końca. OP graficznie
świetny, muzycznie... nie bardzo. ED taki nijaki. Zdecydowanie za dużo wstawek 3D, które
wyglądają po prostu brzydko i nieciekawie. Ale jest dobrze ;)

A ja nie wiem co wy wszyscy tak psioczycie na ten OP. Jak dla mnie muzycznie, to to był najlepszy op w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 20:19, Tohno napisał:

> Highschool of the Dead 1
> Jak na razie mamy wierną adaptację mangi, zobaczymy, czy będzie tak do końca. OP
graficznie
> świetny, muzycznie... nie bardzo. ED taki nijaki. Zdecydowanie za dużo wstawek 3D,
które
> wyglądają po prostu brzydko i nieciekawie. Ale jest dobrze ;)
A ja nie wiem co wy wszyscy tak psioczycie na ten OP. Jak dla mnie muzycznie, to to był
najlepszy op w tym sezonie.

Nie mówię, że muzycznie był zły, ale muzyka nie pasowała zbytnio do rozwalania czaszek nieżywych obywateli Japonii. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Highschool of the Dead 1
Zdecydowanie najładniejsze anime tego sezonu. Świetny op, nie bawią się w zbędne fillery do tego dopracowana i szczegółowa kreska. Bałem się trochę, że przesadzą ze wstawkami 3D ale nie jest źle. Denerwuje mnie tylko, że bawią się w omijanie scen (scena z oszczędzaniem wody na początku gdy są na dachu albo zabicie tego licealisty który spokojnie palił sobie papierosa za szkołą). Niby mało ważne scenyi ale nie rozumiem dlaczego ich brakuje. Śpieszą się z materiałem? Nie mają go zbyt wiele, dlatego powinni wykorzystywać każdy panel z mangi jaki się tylko da.

No i czekamy na Saeko :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się