Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2010 o 08:26, Spolskee napisał:

Kocham was wszystkich. ; ) Może za jakiś czas uda mi się przesłuchać wszystko co pokazaliście.
Jeszcze raz wielkie dzięki.

Zawsze możesz liczyć na ludzi z tego tematu jeśli chodzi o polecenie czegoś ^^
Dodam że utwory które ja wymieniłem to tylko takie "demo" bo każde z tych anime ma dużo więcej świetnej muzyki :)

Tohno & Taikun
-> Dzięki za linki-przypominajki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Black Lagoon: Roberta''s Blood Trail 1

Spoiler

Nieco inny klimat niż dwie poprzednie serie BL. Strzelaninka jak zwykle porządna, ta mała meido prawie jak Roberta :) No i niestety wydaje mi się, że będzie mniej Revy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 11:32, Mysterum napisał:

Black Lagoon: Roberta''s Blood Trail 1

Spoiler

Nieco inny klimat niż dwie poprzednie serie BL. Strzelaninka jak zwykle porządna,
ta mała meido prawie jak Roberta :) No i niestety wydaje mi się, że będzie mniej Revy.


Ta ova to adaptacja rozdziałów "El Baile de la Muerte" (bardzo długi arc i dopiero kilka rozdziałów temu w mandze on się skończył).

Spoiler

Revy i Rock będą w dużych ilościach, nawet Eda też będzie, ale to dopiero nieco później. Zresztą Roberty tam przez sporą część wydarzeń nie będzie, by głównie pojawiła się pod koniec. Główny motyw tego arcu to poszukiwanie Roberty i próba uporządkowania zamieszania, które ona zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuroshitsuji II 01

Spoiler

Nie spodziewałem się, że Ciel i Sebastian powrócą :D Ale drugi główny bohater, Alois, jest denerwujący i ma nierówno pod sufitem. Biedna służąca nic mu nie zrobiła nawet, a oberwała :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Z tym tempem akcji - był taki moment, że ledwo wiedziałem kto z kim walczy, ale w tej drugiej serii przynajmniej tempo opadło(no, może oprócz tego jak Xix stracił serce i oszalał, nie wiedziałem nawet, że tam Just zginął: P) i jakoś idzie już normalnym tempem wyjaśniając co się działo między seriami. Przyznam szczerze, że autorzy tej manhwy zasługują na pochwałę za wpakowanie takich ilości treści pozostawiając radość czytania. : D

Dnia 02.07.2010 o 16:47, ziptofaf napisał:

Swoją drogą - to wychodzi co tydzień, co miesiąc, czy jeszcze rzadziej?

Z tym jest różnie, gdyż kupowane i skanowane są całe tomy, więc to zależy od ekipy która to robi. Sam zacząłem to czytać także niedawno. Chociaż patrząc po datach w jakich to się pojawiało, to pewnie co parę miesięcy..... >_<

Z soundtrackami - dzięki wielkie wszystkim, sporo perełek których sromotnie zapomniałem, miło jest słuchać takich rzeczy czytając mangę czy co innego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu obejrzałem 15 ep. Bakemonogatari. Co prawda spodziewałem się bardziej epickiego zakończenia, ale to i tak jedno z najlepiej i najciekawiej zrobionych anime, jakie do tej pory widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Black Lagoon: Roberta''s Blood Trail 1

Dnia 03.07.2010 o 11:32, Mysterum napisał:

Spoiler

Nieco inny klimat niż dwie poprzednie serie BL. Strzelaninka jak zwykle porządna, ta mała meido prawie jak Roberta :) No i niestety wydaje mi się, że będzie mniej Revy.


Spoiler

Arcling już streścił co najważniejsza, ja tylko nieco skoryguję że ta próba będzie bardziej dotyczyła opanowania sytuacji i ograniczenia zniszczeń zanim wymkną się one spod kontroli (pierwsza część arca w której jest dużo gadania i planowania) a dopiero potem g***o trafi w wentylator i Roberta rozpęta prawdziwą masakrę (druga część arca która jest praktycznie nieprzerwaną bitwą). Oprócz Revy która ochraniając Rocka w akcji będzie brała udział przez cały czas do rozróby w pewnym momencie przyłączą się też Shenhua i Sawyer "The Clweaner" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Black Lagoon: Roberta''s Blood Trail e1

Spoiler

Stary, dobry BL z czarnym humorem i masą strzelanin. Nawet w utwór z openingu jest ten sam (co prawda zremiksowany, ale to nadal świetne Red Faction). Pokuszę się o stwierdzenie, że Fabiola jest jeszcze większym badassem od Roberty. Oglądanie jak wbija nóż prosto w klejnoty naprawdę bolało. ;)



@Karharot
>
Spoiler

(pierwsza część arca w której jest dużo gadania i planowania)


Spoiler

Mam nadzieję, że Madhouse będzie przeplatał gadaninę ze scenami akcji, bo inaczej może być trochę nudno.



>
Spoiler

a dopiero
> potem g***o trafi w wentylator i Roberta rozpęta prawdziwą masakrę (druga część arca
> która jest praktycznie nieprzerwaną bitwą)


Spoiler

Strzelanin a la Black Lagoon nigdy za wiele. :3 BTW. Ciekawe jak twórcy mają zamiar zmieścić ponad 30 chapów w 5 odcinkach? Coś czuję, że nie unikną sporych cięć :/



Kuroshitsuji II e1
Spoiler

Myślałem, że większego osła od Ciela nie zobaczę w tym anime, ale jak widać wszystko jest możliwe. Nowy bocchan niesamowicie mnie wkurza swoimi kaprysami (wyłupić oko pokojówce za samo spojrzenie, bez jaj!). Nowy lokaj też nie zachwyca. Zachowuje się jak automat, brakuje mu jakiegokolwiek charakteru. IMO o wiele bardziej pasowałby na jego miejscu ktoś w stylu Grella lub Undertakera. Na pocieszenie zostaje powrót Sebastiana i wesołej gromadki osobliwości (służby) Ciela, plus niezły op i ed.



Mitsudomoe e1
Loli perverted anime. Tak głupiej serii nie było do paru sezonów. Uczulenie na loli gwarantowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 22:15, Abomek napisał:

Mitsudomoe 1
Ahahahahahahah. Seria trafia w 100% w moje czarne poczucie humoru. Smialem sie przez
caly odcinek. :D


Tia... Na początku myślałem, że to będzie coś w stylu Hanamaru Youchien ( bo podobieństwa dokładnie widać ), ale na szczęście się pomyliłem. Takiej dawki tego nietypowego humoru, dawno nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuroshitsuji II
Zapowiada się ciekawie.

Spoiler

Przede wszystkim nie spodziewałem się starych znajomych

. Na duży plus zasługuje muzyka w samym serialu (nie mówię o ED i OP). Jeden utwór na początku odcinka i pod koniec jakoś kojarzy mi się z Umineko (ten z wokalem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Black Lagoon: Roberta''s Blood Trail e1

Dnia 03.07.2010 o 22:00, Lex napisał:

Spoiler

Pokuszę się o stwierdzenie, że Fabiola jest jeszcze większym badassem od Roberty. Oglądanie jak wbija nóż prosto w klejnoty naprawdę bolało. ;)


Spoiler

Nope, Fabiola to zaledwie nikły cień Headmaid - poczekaj na następne epki a zrozumiesz różnicę pomiędzy nimi i powód dla którego cały Roanapur postawiła na nogi wiadomość że Bloodhound of Florencia przybyła do miasta XD
http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_12/20090316155415.jpg

Dnia 03.07.2010 o 22:00, Lex napisał:

Spoiler

Mam nadzieję, że Madhouse będzie przeplatał gadaninę ze scenami akcji, bo inaczej może być trochę nudno.


Spoiler

Te wyjaśnienia zajmą pewnie następny ep i (o ile nie zostaną skrócone) być może początek trzeciego więc nie powinno być tak źle.

Dnia 03.07.2010 o 22:00, Lex napisał:

Spoiler

Strzelanin a la Black Lagoon nigdy za wiele. :3 BTW. Ciekawe jak twórcy mają zamiar zmieścić ponad 30 chapów w 5 odcinkach? Coś czuję, że nie unikną sporych cięć :/


Spoiler

Jeśli umiejętnie skompresują wstęp (co już po części zrobili) i zetną końcówkę (wszystkie wydarzenia po zakończeniu walk w mieście) to powinno im się udać bez żadnej straty dla najlepszej akcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Black Lagoon: Roberta''s Blood Trail e1

Dnia 03.07.2010 o 22:39, Karharot napisał:

Spoiler

Nope, Fabiola to zaledwie nikły cień Headmaid - poczekaj na następne epki a zrozumiesz
różnicę pomiędzy nimi i powód dla którego cały Roanapur postawiła na nogi wiadomość że
Bloodhound of Florencia przybyła do miasta XD
http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_12/20090316155415.jpg


Spoiler

To wyszczerzone coś, co zjadło kosę Chinglish''ki to Roberta? MIÓÓÓ~ÓD! Chyba nadszedł czas, żeby nadrobić parę chapów mangi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 13:13, Pablo_Querte napisał:

Jakoś nigdy nie oglądałem Gundamów i myślałem, żeby zacząć od SEED, a potem obczaić 00.
Można tak?

Pewnie że można :) Ogólnie to mamy kilka uniwersów Gundama które nie są ze sobą powiązane. Dla przykładu, Seed dzieje się w uniwersum Cosmic Era a 00 w Anno Domini.
Poza tym, dobrze że wziąłeś Seeda na początek bo to chyba najlepszy Gundam z "długich" serii.
Z ovek polecam zobaczyć 08th MS Team.

Abom -> Co do podawania ręki:
Obiło mi się o uszy że podanie lewej ręki w Japonii to deklaracja wielkiej przyjaźni, ale nie pamiętam skąd to wiem. Nawet by się to zgadzało, jak sobie jedna czy dwie sceny przypomnę... Potwierdzi ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 13:13, Pablo_Querte napisał:

Jakoś nigdy nie oglądałem Gundamów i myślałem, żeby zacząć od SEED, a potem obczaić 00.
Można tak?

To dwie odmienne serie ,więc nie ma problemu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się