Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Jakie anime byście polecili, bo nie mam ostatnio co oglądać? Ogólnie oglądam/oglądałem:
Bleach,claymore(kiedy będzie kolejny sezon?), Helsing, Full Metal Alchemist, z tych raczej znanych i parę innych :P What now?

Etchi mi nie straszne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 00:02, necron1501 napisał:

Jakie anime byście polecili, bo nie mam ostatnio co oglądać? Ogólnie oglądam/oglądałem:
Bleach,claymore(kiedy będzie kolejny sezon?), Helsing, Full Metal Alchemist, z tych raczej
znanych i parę innych :P What now?

Etchi mi nie straszne :P

Polecam One Piece. Wystarczy na długi czas, czas przyjemnie spędzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 00:08, ISAMU napisał:

> Jakie anime byście polecili, bo nie mam ostatnio co oglądać? Ogólnie oglądam/oglądałem:

> Bleach,claymore(kiedy będzie kolejny sezon?), Helsing, Full Metal Alchemist, z tych
raczej
> znanych i parę innych :P What now?
>
> Etchi mi nie straszne :P
Polecam One Piece. Wystarczy na długi czas, czas przyjemnie spędzony.


Rozwiniesz? Nazwę kojarzę, ale o czym to jest? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 00:13, necron1501 napisał:

> Polecam One Piece. Wystarczy na długi czas, czas przyjemnie spędzony.

Rozwiniesz? Nazwę kojarzę, ale o czym to jest? :D

Serial o piratach. Więcej nie trzeba, obejrzysz, wsiąkniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 00:02, necron1501 napisał:

Jakie anime byście polecili, bo nie mam ostatnio co oglądać? Ogólnie oglądam/oglądałem:
Bleach,claymore(kiedy będzie kolejny sezon?), Helsing, Full Metal Alchemist, z tych raczej
znanych i parę innych :P What now?


Poza wymienionym One Piecem, który starczy ci tak do następnych wakacji (choć pierwsze odcinki tego nie sugerują, to ta seria jest 100x bardziej epicka od Bleacha i innych "Narutów"...zresztą sam zrozumiesz jak dojdziesz do pewnego momentu zwanego Arlong Park), to zdecydowanie polecę Code Geass i Death Note. Zwłaszcza ten pierwszy to klasa sama w sobie i tytuł który trzeba obejrzeć. Z kolei z najnowszych, niedawno zakończonych produkcji warto zainteresować się Durarara (współczesne klimaty, fabuła opierająca się na walkach gangów w Japonii + sporo fantastyki i genialnie stworzone postacie) i Angel Beats (czyli 13 odcinków pełnych komedii, ale i wielu poważniejszych scen w zaświatach. Dość nietypowych zaświatach ;))
Notabene, twoje pytanie o polecenie jakiejś serii jest niebezpieczne, bo zaraz zostaniesz zalany propozycjami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O następnym sezonie Claymore na razie krążą jedynie jakieś niepotwierdzone plotki, IMO jeśli w ogóle się za niego wezmą to dopiero po tym jak manga osiągnie 120 chapter.
Co do serii to polecam Black Lagoon, Full Metal Panic! i Utawarerumono, dużo akcji, interesujących bohaterek (zwłaszcza w BL i Utawarerumono) i humoru (w BL czarnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 00:02, necron1501 napisał:

Etchi mi nie straszne :P

Cóż to nie anime (jedyne anime jakie zrobiono jest do niczego) ale Mahou Sensei Negima to naprawdę świetna seria, obok One Piece to obecnie dwa najlepsze shoneny. Z początku bardzo ecchiowe (potem w sumie też) ale im głębiej w historię tym bardziej epickie, zaczyna się od zostania przez 10 latka nauczycielem w japońskim gimnazjum, a na chwilę obecną jest na poziomie walk gigantycznych smoków i demonów, walki o uratowanie świata i ogólnie epicka rozwałka z bardzo rozbudowaną fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 00:02, necron1501 napisał:

Jakie anime byście polecili, bo nie mam ostatnio co oglądać? Ogólnie oglądam/oglądałem:
Bleach,claymore(kiedy będzie kolejny sezon?), Helsing, Full Metal Alchemist, z tych raczej
znanych i parę innych :P What now?

Życie nie miłe co? Zadanie tu tego pytania to samobójstwo.
Osobiście oprócz wymienionych polecam Darker than Black - obie serie (dość mroczna ale i genialna seria), FLCL, Seto no Hanayome (genialne komedie), oba (jak na razie) filmy Rebuild of Evangelion (dużo lepsze remake''i legendarnego anime), Denpa Teki na Kanojo (jak na razie 2 na 3 OAVki po 40 minut, polecam mocno), Serial Experiments Lain (mindfuck), filmy Kara no Kyoukai (powalają graficznie), Tengen Toppa Gurren Lagann (to trzeba zobaczyć), Mushishi (dość spokojna seria), Baccano (anime twórców wspomnianego już wcześniej Durarara, klimaty gangsterskie)
Do tego potwierdzam że w pierwszej kolejności musisz zobaczyć Code Geass.
Powodzenia z tym czym zaleją cię inni użytkownicy.

edit: Hubi nie wspomniałeś że chodzi ci o mangę Negimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 03:22, Tohno napisał:

edit: Hubi nie wspomniałeś że chodzi ci o mangę Negimy.

[facepalm] Ach faktycznie gdzieś mi umknęło to jedno małe słówko ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 00:28, Karharot napisał:

O następnym sezonie Claymore na razie krążą jedynie jakieś niepotwierdzone plotki, IMO
jeśli w ogóle się za niego wezmą to dopiero po tym jak manga osiągnie 120 chapter.
Co do serii to polecam Black Lagoon, Full Metal Panic! i Utawarerumono,
dużo akcji, interesujących bohaterek (zwłaszcza w BL i Utawarerumono) i humoru (w BL
czarnego).


Czyli czas wziąć się za mangę claymore, choć niezbyt mi się podoba kreska :/ Zobaczę 1 i 3 tytuł, nie znam, a nuż warto.

@Hubi_Koshi

Znów Mahou Sensei Negima :P Może się znów przekonam, chwilowo się zaciąłem.

@Tohno

Dzięki wielkie, też zobaczę, choć nie wiem czy wyrobię z tym wszystkim do świąt xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 16:40, necron1501 napisał:

Czyli czas wziąć się za mangę claymore, choć niezbyt mi się podoba kreska :/

Tak z ciekawości - co Ci się nie podoba w kresce?

Dnia 15.08.2010 o 16:40, necron1501 napisał:

Znów Mahou Sensei Negima :P Może się znów przekonam, chwilowo się zaciąłem.

Jeśli zaciąłeś się na początku to podpowiem że później MSN zupełnie zmienia swoją naturę i z wesołej haremówki zmienia się w wypełnioną akcją i przede wszystkim nieprawdopodobnie epicką przygodę. Jakby co to jakiś czas temu dałem tu na zachętę parę próbek z późniejszej Negimy ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=26903
Jak Hubi tu zajrzy to pewnie dorzuci Ci jeszcze coś od siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 16:53, Karharot napisał:

> Czyli czas wziąć się za mangę claymore, choć niezbyt mi się podoba kreska :/
Tak z ciekawości - co Ci się nie podoba w kresce?

Głównie postacie, są takie... okrągłe? Wyglądają całkowicie inaczej niż reszta znanych mi. I ta zmiana nie przypadła mi do gustu :/

>...
Negima ma swój urok, ale cierpiałem na brak czasu i nie było kiedy czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 17:25, necron1501 napisał:

Głównie postacie, są takie... okrągłe? Wyglądają całkowicie inaczej niż reszta znanych
mi. I ta zmiana nie przypadła mi do gustu :/


Do kreski można się przyzwyczaić, w końcu każdy autor ma swój specyficzny sposób rysowania postaci, gorzej z "powtarzalnością" postaci. Claymorki mają takie same stroje i ogólnie są do siebie podobne, można się zamotać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 18:26, KrisK91 napisał:

Do kreski można się przyzwyczaić, w końcu każdy autor ma swój specyficzny sposób rysowania postaci,

Podzielam Twoje zdanie - kreska której używa Yagi-sensei jest odmienna ale wystarczy się do niej przyzwyczaić aby dostrzec jej piękno :)

Dnia 15.08.2010 o 18:26, KrisK91 napisał:

gorzej z "powtarzalnością" postaci. Claymorki mają takie same stroje i ogólnie są do siebie podobne, można się zamotać.

Stroje niezupełnie są takie same - jeśli porównasz je ze sobą to dostrzeżesz wiele różnic w elementach pancerza. Do tego odmienne są też twarze i fryzury a jakby i tego było mało Claymorki są "podpisane" swoimi symbolami :) Jakieś trzecioplanowe postacie faktycznie mogą się nie wyróżniać ale ze zidentyfikowaniem tych które mają do odegrania jakąś rolę nigdy nie miałem problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja wydawnictwa Hanami w sprawie Berserka:

"Oficjalny komunikat i ostateczna decyzja pod koniec września (będzie to rok po wydaniu Japan, okresie potrzebnym, żeby ocenić sprzedaż)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 17:25, necron1501 napisał:

>...
Negima ma swój urok, ale cierpiałem na brak czasu i nie było kiedy czytać.

Cóż może to cię ciut zmotywuje :-3 Oto kilka przykładów na to Co się dzieje później w Negimie
http://fc03.deviantart.com/fs47/i/2009/195/2/2/Negima_Jack_rakan_by_AidanAK47.jpg
http://2.bp.blogspot.com/_CP74Vlgm1as/SqcV7QaDd7I/AAAAAAAAABg/uZbEclXJOuc/s400/02.jpg
http://i509.photobucket.com/albums/s339/Mrlee3077/DarkNegiSpringfieldMotivator.jpg
http://kurogane.animeblogger.net/image/manga/negima/negima_275_04.jpg
http://static.bleachexile.com/manga/mahou-sensei-negima/274/Negima_274_04.png

http://www.youtube.com/watch?v=9kE8Sk1vzzE
http://www.youtube.com/watch?v=03ID7fHr5yA&feature=related

A to tylko Maluteńki pokaz tego co tam się dzieje :-3 Pozbawiony grubszych spoilerów bo mógłbym nawet bardziej epickie rzeczy pokazać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skonczylem wlasnie ogladac Valkyria Chronicles i bardzo mi sie podobala, bez rewolucji i czesto banalne/schematyczne - ale ladne, chwilami zabawne, chwilami wzruszajace - podobalo mi sie i to nawet bardzo. Ktos moze podrzucic nazwe jakiegos podobnego anime - jakas akcja zeby byla do tego jakis romansik (ale taki "pseudo powazny", a nie glupawka szkolna i same dziwne przypadki), sporo ciekawych postaci, minimalny humor. Byle nie zadne school life / harem bo to tak glupie jest ze nawet jak jestem zalany w trupa to nie idzie tego ogladac ;)

a jakies wrazenia odnosnie D-Gray Man ? Ogladal ktos ? Przymierzam sie do tego - tylko to bardzo obszerne jest... 103 odcinki do obejrzenia... czytalem ze w swoim gatunku bardzo dobre - ale zaznaczam ze bleach/naruto to dla mnie dno. Co innego taki FMA na ktore sie czekalo co poniedzialek z wypiekami na twarzy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się