Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 16.08.2010 o 15:51, Hubi_Koshi napisał:

> Czyli One Piece lepiej czytać?
Cóż One Piece i Negima to praktycznie królowie shonenów obecnie, Naruto i Bleach się
nie umywają :-3


A co to jest shonen? Bo google mi podaje jakieś niemieckie strony xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 21:36, necron1501 napisał:

A co to jest shonen? Bo google mi podaje jakieś niemieckie strony xD


Shounen to gatunek przeznaczony dla chłopców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu udało mi się obejrzeć Clannada. I...w sumie spodziewałem się czegoś lepszego (mam na myśli pierwszą serię, nie After Story).
O ile pierwsze odcinki potrafiły mnie zmiażdżyć (zwłaszcza różnego rodzaju żarty Tomoyi,

Spoiler

a już szczególnie to co wyprawiał z Fuko

;)), o tyle końcówka była już nudna, przewidywalna i pozbawiona gagów ;( Nie bolałoby to aż tak bolesne, gdyby właśnie nie pierwszorzędny początek, po którym sądziłem, że to anime trafi do mojego top5. A tak, pozostawia uczucie niedosytu.
Z drugiej strony, jednak czuć w całej tej produkcji "magię" i unikatowość.
Spoiler

Odcinek w których okazało się, że Fuko to zaledwie cień/sen/duch dosłownie doprowadził mnie do opadu szczęki. A to się często nie zdarza.


Więc w sumie nie uważam obejrzenia tego Anime za stratę czasu, chociaż moja końcowa ocena to mniej więcej 8/10. O wiele bardziej pasowała mi Toradora, lepiej trzymała balans między komedią, a okruchami życia i dramatem.

I teraz moje pytanie - jak ma się sprawa z AS-em pod kątem humoru? Bo jeśli to będzie coś w rodzaju ostatnich odcinków zwykłego Clannada podniesionych do potęgi n-tej, to chyba sobie daruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 04:10, ziptofaf napisał:

I teraz moje pytanie - jak ma się sprawa z AS-em pod kątem humoru? Bo jeśli to będzie
coś w rodzaju ostatnich odcinków zwykłego Clannada podniesionych do potęgi n-tej, to
chyba sobie daruję.

Obejrzenie filmu to idiotyzm. Tego nikt nie powinien oglądać. Nie dość że robił to ktoś inny to jeszcze wyszło do dupy. A After Story wszyscy tu (prawie) kochają. Mniej humoru a naprawdę mocny dramat. Spłaczesz się nie raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy lubili czytać To-Love-Ru, autor w końcu wykupił prawa do Haruny od swojej ex-bitch-wife i niedługo na nowo zasmakujemy To-Love-Ru, YAAAAYYYY!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 19:25, Karharot napisał:

H.O.T.D. e07

Spoiler

Biedny Hirano, mało swoich przygód w tym epku życiem nie przypłacił, choć nie powiem że nie zamieniłbym się z nim nawet gdyby miał przez to się na śmierć wykrwawić XD



Spoiler

Jeżeli on zawsze będzie dostawał po mózgu, to raczej nie będzie w stanie im za bardzo pomóc :) Prawie Komuro przez niego zginął. Albo raczej przez Busujimę :D


Dnia 16.08.2010 o 19:25, Karharot napisał:

Spoiler

Akcja ratowanie Alice została trochę przerysowana (to było tylko parę domów dalej, ile oni tam jechali) ale i tak fajnie to wypadło.



Spoiler

Nie czytam mangi, więc nie wiem czy to przerysowane czy nie, ale mina Komuro jak Alice się zsikała - bezcenna. Chyba zrobiło mu się troszkę... ciepło? :) Ale sama akcja jej odbicia - epicka. Mam nadzieję, że skupią się teraz bardziej na wątkach akcji. Nie żeby mi erotyka i eksponowanie nagości przeszkadzały, bo są nieźle zrobione, ale wolałbym więcej miażdżenia zombiaków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

H.O.T.D. e07

Dnia 17.08.2010 o 11:43, Grzech napisał:

Spoiler

Jeżeli on zawsze będzie dostawał po mózgu, to raczej nie będzie w stanie im za bardzo pomóc :) Prawie Komuro przez niego zginął. Albo raczej przez Busujimę :D


Spoiler

Na całe szczęście Busujima potrafi sama utrzymać pole dopóki Hirano się nie otrząśnie i nie przypomni sobie że strzelanie też jest interesującym zajęciem XD

Dnia 17.08.2010 o 11:43, Grzech napisał:

Spoiler

mina Komuro jak Alice się zsikała - bezcenna. Chyba zrobiło mu się troszkę... ciepło? :)


Spoiler

Chyba zrobiło mu się troszkę... dziwnie :) W tym momencie już ostatecznie dotarło do niego że jego świat się zawalił XD

Dnia 17.08.2010 o 11:43, Grzech napisał:

Spoiler

Mam nadzieję, że skupią się teraz bardziej na wątkach akcji. Nie żeby mi erotyka i eksponowanie nagości przeszkadzały, bo są nieźle zrobione, ale wolałbym więcej miażdżenia zombiaków :D


Spoiler

H.O.T.D. Przeplata momenty rozwałki zombiaków z momentami względnego spokoju kiedy nasza ekipa dociera do jakiegoś w miarę bezpiecznego miejsca w którym to z kolei musi pilnować się przed ludźmi. Fanservice jest wszechobecny jeśli jednak jego nadmiar (zwłaszcza gdy cierpi na tym akcja) Ci przeszkadza to mogę Cię pocieszyć że właśnie zakończył się jedyny fragment historii poświęcony niemal całkowicie paradującym nago panienkom (i właściwie niczemu więcej) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 04:10, ziptofaf napisał:

I teraz moje pytanie - jak ma się sprawa z AS-em pod kątem humoru? Bo jeśli to będzie coś w rodzaju ostatnich odcinków zwykłego Clannada podniesionych do potęgi n-tej, to chyba sobie daruję.

Właściwy AS (ten opowiadający o późniejszym związku Tomoyi z Nagisą) to przede wszystkim dramat z domieszką romansu, komedii jest tam już niewiele, pierwsza część drugiego sezonu opisuje jednak jeszcze arce samego Clannada które nie zmieściły się w pierwszej serii. Osobiście radzę Ci spróbować, jeśli Ci nie podejdzie to najwyżej dropniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 08:42, Hubi_Koshi napisał:

Dla wszystkich którzy lubili czytać To-Love-Ru, autor w końcu wykupił prawa do Haruny od swojej ex-bitch-wife i niedługo na nowo zasmakujemy To-Love-Ru, YAAAAYYYY!!!!!

d(>_<)b
No wreszcie! :) Mam nadzieję że nie musiał jej zapłacić zbyt dużo i że szybko to sobie odbije wypuszczając nową serię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 12:49, Karharot napisał:

d(>_<)b
No wreszcie! :) Mam nadzieję że nie musiał jej zapłacić zbyt dużo i że szybko to sobie
odbije wypuszczając nową serię :)

Ja bym jej opchnął parę śrutów z shotguna, ale najważniejsze że mamy ją z głowy, pozostaje czekać na odrodzenie To-Love-Ru, a w międzyczasie rozkoszować się Mayoi Neko Overrun ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 14:09, Piotrbov napisał:

K-On!! ep. 20

Odcinek taki zwyczajny, lecz dwa nowe utwory są po prostu świetne

A myślałem, że nikt tu nie ogląda Kejona (albo się nie przyznaje ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 15:02, Dared00 napisał:

A myślałem, że nikt tu nie ogląda Kejona (albo się nie przyznaje ;) ).


"Kejon" (jak ty to mówisz ;P) w drugim wydaniu jak dla mnie jest nie wypałem...w sumie od 6 odcinka zrezygnowałem ,ale chyba nie planuje wrócić ,aby dokończyć tą serię. Pierwszą seria za to była sympatyczna :P.

@ogólnie

WTF...co to jest te to-LOVE-ru O_O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 15:06, Nertis napisał:

WTF...co to jest te to-LOVE-ru O_O.

Całkiem sympatyczna haremówka. Anime było takie sobie ale z mangi naprawdę można się było pośmiać, niestety ex-żona mangaki na której była bazowana jedna z postaci zrobiła zamieszanie z prawami autorskimi i w efekcie seria została przedwcześnie zakończona, teraz mangaka zdobył te prawa i seria ma wystartować na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jednoczesnie będziemy mieli Mayoi NEko Overrun oraz TLR! Biorąc pod uwage, że Mikan odkryla w Mayoi "Stray Cat" i często postacie z TLR się pojawiają to możemy oczekiwać, że i w to-LOVE-ru zobaczymy postaci z Mayoi :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się