Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2010 o 18:22, PAPISHON napisał:

Tylko dla znawców VNek, czy ludzie znający adaptacje też znajdą tutaj coś dla siebie?


Z tego co czytnąłem już to wiem, że jeszcze nie spotkałem nic z czegoś oprócz Tsukihime, Kagetsu Tohya i Melty Blood, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Take Moon miejscami jest fajne ale niestety ma też nudne kawałki, co gorsza nie mogę znaleźć żadnej translacji poza 6 chapter :)

-> PAPISHON
Żeby mieć z tego ubaw musisz przede wszystkim znać postacie (ich charakter, kim są, co potrafią i do czego są zdolne), dokładna wiedza na temat tego co się działo w VN-kach nie jest już konieczna (choć osobiście powiem Ci że o wiele więcej zyskasz jeśli zabierzesz się właśnie za owe VN bo o ile Take Moon jest na poziomie "można poczytać" o tyle Tsukihime czy F/SN to arcydzieła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 16:57, Tohno napisał:

Czy to prawda?! Czy to na prawdę się stanie?!
TAK TAK TAK. W końcu dobra licencja Type-Moon''owa po KnK! Nareszcie! I co najlepsze
seria będzie na podstawie bardzo śmiesznej mangi!
Panie i Panowie czas na Take Moon!
Jak kogoś interesuje to polecam zobaczyć mangę bo na prawdę wali piękne żarty (ale są
to żarty dla wtajemniczonych).

Neko-Arc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Muszę skończyć jeszcze Ef a tale of fairy of two . Piękna, kreska (?), a i jest możliwość wyłączenia scenek "h".

Tsukihime oglądałem - trochę nudy tam było, podobnie jak z Fate Stay/Night, ale skoro polecacie, to może jednak warto się w końcu skusić na VNki.
Tak na marginesie. Dużo w tych VNkach jest scen "łóżkowych"? Zgaduje, że translacje są już 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 20:17, PAPISHON napisał:

Tsukihime oglądałem - trochę nudy tam było, podobnie jak z Fate Stay/Night, ale skoro
polecacie, to może jednak warto się w końcu skusić na VNki.
Tak na marginesie. Dużo w tych VNkach jest scen "łóżkowych"? Zgaduje, że translacje są
już 100%?


W końcu to są eroge, więc jest ich trochę- w Tsukihime są po 2 na route''a (oprócz chyba 1), a FS/N w jednej ma 1, w drugiej 2, a trzeciej nie zgadniesz ile...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 20:17, PAPISHON napisał:

trochę nudy tam było, podobnie jak z Fate Stay/Night, ale skoro
polecacie, to może jednak warto się w końcu skusić na VNki.

Trochę nudy było gdzie? Bo nie powiedziałeś nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Grave Of The Fireflies i nie wiem co myśleć. Film dosyć ciężki, bo specyficzny - akcji za dużo nie ma. Całość sprowadza się do pokazania tragedii sierot wojennych. Po obejrzeniu do końca, początek naprawdę uderza w łeb, smutno się robi.

Ale w całości film wart obejrzenia, teraz, kiedy pochmurno, ciemno i zimno za oknem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot.Kateikyoushi Hitman Reborn

W którym odcinku

Spoiler

zostaje pokonany Xanxus,

bo te długie walki mnie nużyły i mnie znudziło,więc przeszedłem do
Spoiler

Future Art.



Odcinek 139:

Spoiler

Xanxus się wnerwił, jak wspomniał Bel''a brat o Tsunie,że go niby zamroził i on wsta(szef Varii-Xanxus)ł i powiedział,że ich rozpierdzieli.
Ale się wkurzył dlatego,że przegrał wtedy z Tsuną,czy dlatego,że ma szacunek teraz do 10th Vongoli?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 22:49, Ichibanboshi-kun napisał:

> Tsukihime oglądałem - trochę nudy tam było,
Ech, coś Ty uczynił, teraz się zacznie ;)


Nie no, zobacz - Tohno nie zauważył ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 20:17, PAPISHON napisał:

Muszę skończyć jeszcze Ef a tale of fairy of two . Piękna, kreska (?), a i jest możliwość wyłączenia scenek "h".

W Tsukihime też taka jest zaś w przypadku F/SN wystarczy wybrać Realta Nua a zamiast scenek 18+ dostanie się parę innych :)

Dnia 24.11.2010 o 20:17, PAPISHON napisał:

Tsukihime oglądałem - trochę nudy tam było,

Ech, Tohno znowu wpadł w stadium negacji, a już mu się polepszało... XD

Dnia 24.11.2010 o 20:17, PAPISHON napisał:

Tak na marginesie. Dużo w tych VNkach jest scen "łóżkowych"? Zgaduje, że translacje są już 100%?

Translacje są, nawet kilka wersji. Co do scen łóżkowych to Buhahahahaha Ci już odpowiedział ale jeśli Cię to razi o jak napisałem wyżej można wybrać wersję bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 20:17, PAPISHON napisał:

Muszę skończyć jeszcze Ef a tale of fairy of two . Piękna, kreska (?), a i jest
możliwość wyłączenia scenek "h".

To jest jedna z niewielu gier(o ile nie jedyna) gdzie nie polece ich wyłączać głównie przez to że kilka jest ważnych dla fabuły. Cóż niestetyn ie ma możliwości wyłączenia normalnych ale wyłączenie cenzuruje też kilka fragmentów dialogów z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 13:30, Ichibanboshi-kun napisał:

A Kanon ;)?

No fakt Kanon i ścieżka Mai, ale reszta z Kanona była tragiczna. Ale i tak odstaje to od ścieżki Yuuko z Ef i jej przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 13:54, Tomoya-kun napisał:

No fakt Kanon i ścieżka Mai, ale reszta z Kanona była tragiczna. Ale i tak odstaje to
od ścieżki Yuuko z Ef i jej przeszłości.


Czy ja wiem? Mnie Kanon właśnie nie przeszkadzal, a w moim przypadku jak coś jest wg mnie w tej kwesti spieprzone to na długi czas to odkładam i pewnie nie wrócę(tak było z Tsuhikime oraz Yumemiru)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 17:37, Killinginno napisał:

Czytał ktoś z was Death Note (albo oglądał)?


No pewnie, chyba każdy. Ale mnie to nie pociągnęło, więc za wiele Ci nie powiem, ale ktoś na pewno w trymiga się wypowie zaraz.


GE - Good Ending Vol.07 Ch.060: Sunset

Tym ludziom, Japończykom, trzeba chyba młotem wbić, że jak coś im nieodpowiada lub nie są pewni to trzeba pogadać... Zaczyna mnie już to męczyć w tej mandze, ciągłe nieporozumienia, wystarczy japę otworzyć i tyle -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się