Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2010 o 17:37, Killinginno napisał:

Czytał ktoś z was Death Note (albo oglądał)?


Ja czytałem i cała seria stoi dumnie na mojej półce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yosuga no Sora e07

Spoiler

Po czymś takim Haru-chan miał prawo być nieco dziwny, siedział sobie biedak na werandzie niewinnym dziecięciem jeszcze będąc a tu nagle takie niezrozumiałe coś XD
Z kolei jeśli idzie o Sorę... Creepy.



Yosuga no Sora e08
Spoiler

Yup, sisters with unrequited brother complex are definitely creepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to grywam sobie w Utawarerumono (tutaj regardsy dla Karharota ;p), oglądnąłem parę kinówek i obejrzałem sobie Angel Beats, które od razu mnie urzekło i cały czas chodzi po głowie, a że w zimie szykuję się oav`ka to niezmiernie się z tego ciesze^^, teraz wypadało by mi obejrzeć Spice&Wolf, ale póki co jakoś mi się na to nie zapowiada i zastanawiam się między Bounen no Xamdou , a Michiko to Hatchin, jednakże składam się bardziej ku pierwszej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amagami SS e21

Spoiler

Doprawdy zupełnie się nie spodziewałem że te drzwi się zatrzasną, cóż za szokujące i nieprzewudywalne wydarzenie ;/
Ok, sarkazm na bok, odcinek całkiem fajny zaś końcówka naprawdę była zaskakująca. Shizuku-kaichou, err... znaczy się Tsukasa-san jak zwykle kontroluje sytuację XD
Biedny Junichi. Cóż, tyle miał szczęścia że zatrzasnął się z nią zanim poznał jej drugą stronę, inaczej mógłby ze strachu wyskoczyć przez okno XD
BTW - tak Miya z drzwiami jak i Morishima-senpai ze swoim (typowym) podglądaniem stanowią miły (choć dla niektórych nieco wstrząsający) dodatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 19:34, Piotrbov napisał:

Ja czytałem i cała seria stoi dumnie na mojej półce ;)

Fajnie mieć całą kolekcje :D Ja miałem 5 części i nie wiem jak wszystkie zgubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem ostatni 201 odcinek Gintama. Naprawdę bardzo fajna seria. Zacząłem oglądać ~1-2 lata temu i dropnąłem po 30 odcinkach. Na szczęście niedawno postanowiłem ją skończyć. Nie żałuje - chociaż IMO początkowe odcinki anime są dość słabe. Później też jest nierówno (niektóre odcinki przeciętne, inne po prostu genialne). Najbardziej zaskoczyły mnie bardzo dobrze zrealizowane arci pełne walki. Z anime pełnego humoru nagle główny bohater walczy a dookoła pełno krwi. Nierzadko też postacie umierają co jest zaskakujące jak na "comedy anime". Właśnie humor stanowi główną siłę Gintamy. I odcinki skupiające się w 100% na humorze potrafią tak rozbawić, że nie raz śmiałem się na głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 17:02, KrisK91 napisał:

Ciach


No prawde mowiac to o gintamie slyszalem troche ale po obejrzeniu 3 odcinkow nie chcialem miec z ta seria nic wspolnego. Duzo humoru ktory nie smieszyl i walki potraktowane po macoszemu... ale jak mowisz ze sie pozniej dzieje ciekawie, to musze sprawdzic. ale to juz pozniej bo i tak ogladam tyle zeczy naraz ze niewiem za co sie zabierac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 17:02, KrisK91 napisał:

Wczoraj obejrzałem ostatni 201 odcinek Gintama. Naprawdę bardzo fajna seria. Zacząłem
oglądać ~1-2 lata temu i dropnąłem po 30 odcinkach. Na szczęście niedawno postanowiłem
ją skończyć. Nie żałuje - chociaż IMO początkowe odcinki anime są dość słabe. Później
też jest nierówno (niektóre odcinki przeciętne, inne po prostu genialne). Najbardziej
zaskoczyły mnie bardzo dobrze zrealizowane arci pełne walki. Z anime pełnego humoru nagle
główny bohater walczy a dookoła pełno krwi. Nierzadko też postacie umierają co jest zaskakujące
jak na "comedy anime". Właśnie humor stanowi główną siłę Gintamy. I odcinki skupiające
się w 100% na humorze potrafią tak rozbawić, że nie raz śmiałem się na głos.

Przykre jest to, że u nas seria tak mało znana. IMO jedna z najlepszych komedii i na dodatek dobry shonen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amagami SS ep 21

Spoiler

Odcinek jak zwykle świetny, jednakże scena z drzwiami była przewidywalno, nie przewidywalna. To było pewne że się drzwi zamkną, lecz się spodziewałem, że coś się w międzyczasie stanie... Jestem ciekaw co jest w tym notatniku, że Ayatsuji tak zareagowała.
Te arc zapowiada się na świetny i prawdopodobnie będzie, lecz ja i tak czekam na odcinek 25. Nishishishishi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak diablolod, dropnąłem to po 5 epkach. Nie było tam niczego godnego uwagi - ani dobrego humoru, ani akcji, ani fabuły. Tym bardziej dziwiłem się czemu Gintama jest na 3 miejscu w rankingu MAL. Doszedłem jednak do wniosku że najwyraźniej sporo ludzi ma zupełnie inny gust niż ja i wywaliłem Gintamę w niepamięć :P Po tym co napisałeś może nawet dałbym temu drugą szansę, ale powiedz proszę po ilu odcinkach zacznie się tam dziać cokolwiek ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy Bleach:
cały tydzień czekałem na to, aby się dowiedzieć co było wiadome ostatnio? Oo No niech Kubo Tito nie robi sobie jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 21:31, Karharot napisał:

Yosuga no Sora e08

Spoiler

Yup, sisters with unrequited brother complex are definitely creepy.



Spoiler

Za dwa tygodnie ma być arc poświęcony tej siostrze. Będzie się działo :D Poza tym to ta pokojówka jako bohaterka dodatków na końcu każdego odcinka jest świetna. Wzięła się porządnie do działania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yosuga no Sora e08

Dnia 27.11.2010 o 16:57, Arcling napisał:

Spoiler

Za dwa tygodnie ma być arc poświęcony tej siostrze. Będzie się działo :D


Spoiler

Yosuga no Naku Koro ni huh? XD

Dnia 27.11.2010 o 16:57, Arcling napisał:

Spoiler

Poza tym to ta pokojówka jako bohaterka dodatków na końcu każdego odcinka jest świetna.


Spoiler

Ano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 22:57, Kosmitus napisał:

(...)


Akcji trochę jest (w tych "poważniejszych" arcach walki naprawdę widowiskowe). Humor pierwsza klasa. Przynajmniej w większości odcinków. Jak wspomniałem wcześniej największą bolączką anime jest nierówny poziom. Niektóre odcinki były po prostu nudne. Ale zdecydowanie nie żałuje czasu spędzonego przy Gintamie. Gdy przyzwyczaiłem się do specyficznego humoru szybko łykałem kolejne odcinki. Nie jest to tradycyjny shonen z idącą szybko do przodu fabułą i postaciami typu "I want to get stronger!". Mimo wszystko polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amagami SS ep21

Spoiler

Zło kipiało z tej życzliwej miny już od pierwszego odcinka! Junichi trafił na demona, powiadam wam, demona! A jako, że Junichi jest perwersem, to pewnie mu się ten tajemniczy aspekt Tsukasy spodoba. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, w przyszłym tygodniu zaczyna się grudzień. Koniec roku coraz bliżej(sesje też T.T), więc może czas na przygotowania do animowego rachunku sumienia :D?

Od siebie zaproponuje może coś takiego :)

Anime roku.
Suzumiya Haruhi no Shoushitsu
Dość długo nad tym myślałem. Ten rok był obfity w całe mnóstwo niesamowicie mocnych tytułów, o tyle przykre jest to, że o ile z roku na rok seriale są coraz mniej zadowalające to film są coraz lepsze! Ten rok jest najlepszym tego przykładem.
Haruhi była po prostu dopracowana pod każdym względem, nie tyle graficznym, muzycznym, fabularnym co po prostu jest to najwierniejsza ekranizacja w historii kina w ogóle. Z ogromnym zdziwieniem przyjąłem to, że ten film przebil Odyseję Kosmiczną 2001, ale serio, 3 godziny filmu i cżłowiek dostaje to co chce.
Przede wszystkim KyoAni zasłużyli sobie na aplauz, że poprawili błędy 2 sezonu. Zamiast postawić na kasę i lekko podkręcić grafę w sposób kejonowy, żeby z tą falą iść oni zrobili na odwrót. I chwała Haruhi. Wszystko jest utrzymane ponownie w klimatach jedynki, ale z godnością 2010 roku.
Muzyka jest napisana ponownie i bije na łeb tę serialową, jedyne co jest w stanie się z tym soundtrackiem zmierzyć to Suzumiya Haruhi no Gensou, bo jest epicka równie mocno co ta z filmu.
Brawa, po prostu brawa, ale Haruhi ma szczęście, że ma na swoją komendę Niebieskie Olbrzymy, bo EVCIE nie śpią ;)

Scenariusz roku.
EVE no Jikan - czysta sztuka, najbardziej interesujący, intrygujący i poruszający scenariusz.
(i Haruhi też, za swoje aberracje czasowe i wykonanie ideału).

Debiut roku.
EVE mo Jikan - Yoshiura Yasushiro
Fuck yeah, wskoczyć na 31# w tym durnym rankingu MALa z debiutem?!
Zresztą, tym nie ma się co sugerować. Gość stworzył najoryginalniejszy scenariusz tego roku. Śmiało powiem, że nawet na tle ostatnich lat.

Grafika roku.
Evangelion 2.22
Pragnę zaznaczyć dokładnie, 2.22. Jest bardziej dopracowana. Myślę, że tu nie ma żadnych wątpliwości czemu to wybrałem :D

Muzyka roku.
Angel Beats
Maeda nie zawiódł.
Fate/Stay Night
Kenji Kawai

Montaż roku.
Tatami Galaxy


Pragnąłbym też zaznaczyć, że mieliśmy wielkiego kombaka:

To LOVE-Ru Darkness

I autor z przyzwoleniem nowego producenta(co już się objawiło poważnie w Mayoi Neko Overrun, manga miażdży anime) jedzie ostro po bandzie. Co Hubiego i mnie niemziernie raduje :3

Szkoda, że nei uda nam się do końca tego roku dorwać do nowego filmu od Ghibli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shiki ep. 17

Spoiler

No i doktorek padł... Mnich został przekabacony. Czy są jeszcze osoby w tym miasteczku, które chcą je uratować, nie licząc Natsuno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się