Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2015 o 01:21, Alamut napisał:

A teraz na serio: Coś Ci się w temacie nie podoba i próbujesz zwrócić uwagę na jego dysfunkcjonalność?
;P

Nie zauważyłem tu większych dewiacji.
Trzymacie poziom, panowie.
Nie wiem jaki dokładnie, ale trzymacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psycho-Pass 2

W sumie rzeczywiście, drugi sezon jest zaledwie "okej", a zwłaszcza w porównaniu do rewelacyjnego pierwszego sezonu. To już troszkę nie to samo. Oczywiście oglądało się z grubsza przyjemnie, ale ujmując to w krótkich słowach:

Spoiler


- irytuje grubymi nićmi szyta fabuła (no ten motyw z połączeniem 184 ciał w jedno to chyba na haju wymyślili :P), związane z tym też akcje deus ex machina, oraz wydarzenia i decyzje bohaterów "bo tak"
- zupełnie nie dorastający nawet do pięt Makishimie główny przeciwnik, czyli Kamui Kirito - prymitywny, płytki, w sumie nudny. Makishima miał prawdziwy plan, głębię psychologiczną, był cholernie ciekawym gościem. Który miał pomocników odpowiedniego fachu i pozycji, gdy sam nie mógł czegoś osiągnąć (np. miał ten hakera z Chin jako pomocnika). Kamui jest po prostu osom nie bardzo wiadomo czemu. Po prostu zupełnie nie przekonuje.
- zachowanie Sybilli przez całe trwanie sezonu - paradoksalne i nielogiczne. Pozwolenie na to, by w sumie to była jedna wielka prywatna gierka pani Tougane, pozwolenie by w ogóle jej syn żył i był egzekutorem - system powinien go wyeliminować

Można się czepiać o więcej rzeczy, ale to chyba najważniejsze. Liczę na to, że kinówka będzie lepsza i to znacznie. W końcu będzie Kougami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się obejrzeć Maji de Watashi ni Koi Shinasai!!

Już dwa razy próbowałem i za każdym razem kończyłem na drugim odcinku. Nawet nie wiedziałem z jakiego powodu. Anime opowiada historię od środka, po czym brnie do przodu bez przedstawienia nam świata, ani jego bohaterów. Zauważyłem to dopiero po ukończeniu VN. Seria zaczyna się gdzie kończymy "Momoyo route", lecz z innym skutkiem. Całość ratuje

Spoiler

hermit crab ending

, więc jest spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2015 o 23:43, treek napisał:

Ponawiam pytanie:
Dlaczego po prostu nie zrzucili bomby na zamek? aye?:D


Też prawda. Jestem już właściwie na finiszu, skończyłem ten arc. Końcówka świetna, dramatyczna i ona powinna mieć miejsce jakieś 15 odcinków temu. Narrator częściej gadał niż bohaterowie w tym arcu co tylko doprowadzało człowieka do szewskiej pasji. Nie wiem jak zostanie rozwiązanych wiele pootwieranych wątków, a niewiele odcinków mi zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka, mili ludzie.

Jaka jest róznica pomiędzy FMA a FMA:B?

Z tego co widzę, to B jest wersją alternatywną FMA. Rozumiem, że jedno bez drugiego da sie ogladać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy FMA w pewnym momencie musiał mocno odbić w kierunku oryginalnej historii gdyż manga była jeszcze wówczas pisana. Brotherhood natomiast jest już adaptacją od początku do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2015 o 23:53, Piciambeer napisał:

Krótka piłka, mili ludzie.

Jaka jest róznica pomiędzy FMA a FMA:B?

Z tego co widzę, to B jest wersją alternatywną FMA. Rozumiem, że jedno bez drugiego da
sie ogladać?

Dokładnie, tak jak mówi luzac, po jakichś parunastu odcinkach FMA odchodzi od mangi i opowiada ZUPEŁNIE inna historię. FMA:B to wierna adaptacja mangi. Wbrew pozorom zmieniona fabuła nie jest zła i warto obejrzeć obie wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2015 o 23:56, luzac napisał:

Pierwszy FMA w pewnym momencie musiał mocno odbić w kierunku oryginalnej historii gdyż
manga była jeszcze wówczas pisana. Brotherhood natomiast jest już adaptacją od początku
do końca.

Aha, czyli ogólnie rzecz biorąc mogę się wziąć za FMA:B i olać FMA? Fajno.

edit: no to przemyślę to, panie Kosmitus :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2015 o 19:17, kantoro napisał:

3:38 - stadion warszawski iks de


A później jeszcze starówka. No i co w związku z tym? Jeśli chodzi o to, że jest pokazana Polska to nic nadzwyczajnego. W Sky Crawlers też jest Polska: https://www.youtube.com/watch?v=QUYI_t19c1s, lub chociażby tu: http://i.ytimg.com/vi/X1r1Wbi6Lh4/maxresdefault.jpg

Lub tutaj: http://joemonster.org/filmy/17950 od 1:10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2015 o 20:40, Piotrbov napisał:

> 3:38 - stadion warszawski iks de

A później jeszcze starówka. No i co w związku z tym? Jeśli chodzi o to, że jest pokazana
Polska to nic nadzwyczajnego. W Sky Crawlers też jest Polska: https://www.youtube.com/watch?v=QUYI_t19c1s,
lub chociażby tu: http://i.ytimg.com/vi/X1r1Wbi6Lh4/maxresdefault.jpg

Lub tutaj: http://joemonster.org/filmy/17950 od 1:10

A nie można się po prostu cieszyć że nasz kraj jednak w obcych mediach występuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works odc.15

Hm... walki raczej mało pokazali, ale retrospekcje Ilyi były bardzo nastrojowe, no i mina Gila na sam koniec walki - bezcenna ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sidonia no Kishi S2 EP 2

Spoiler

Co jak co, ale robi się cholernie ciekawie - świadoma Chimera, Kobayashi, która została właśnie po części dyktatorem (chociaż dziwne, że choć w S1 tak się bała uwolnienia Ochiaia, to teraz nie ma problemu z wykorzystywaniem go i dawania mu do ręki uber broni vs ludzie), stopniowe rozpędzanie się "przemienionego" Kunato (podejrzewam, że zamierza przejąć władzę, bo raz że tylko on może się komunikować telepatycznie i wydawać rozkazy Chimerze, dwa, że nie spodobała mu się restrykcja informacji z mózgu Ochiaia, a trzy że widać, iż jest to antagonista)... Szykuje się fajny sezon :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2015 o 00:49, Outlander-pro napisał:

Wat? Myślałem, że to się już skończyło xD


Podobnie, ale skoro jest popyt to jest i podaż, więc po co zabijać dojną krowę? Drugi Dragonball z tego będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2015 o 01:03, Alamut napisał:

Podobnie, ale skoro jest popyt to jest i podaż, więc po co zabijać dojną krowę? Drugi
Dragonball z tego będzie...


Na to wygląda, skoro złoty potok Yenów spływa, to po co zakręcać ten kurek :P Ja sam się zatrzymałem gdzieś na 270 odcinku Shippudena... może sobie z nudów nadrobie do końca, choć jak znam życie znienawidzeni bohaterowie typu Saskłacz i Sakura nie zdechną do końca xD No cóż, takie jest życie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem oglądać Hunter x Hunter. Nie ma mocnych - jedno z najlepszych anime jakie widziałem. Poza przynudnawym w niektórych miejscach Chimera Arc to wszystko inne miażdży. Bardzo boli, że niektóre wątki w ogóle nie zostały rozwiązane jak ten z Hisoką czy Phantom Troupe. Tak samo z Kurapiką.
Zacząłem oglądać Gintamę i naprawdę świetne anime się zapowiada. Dodatkowo postanowiłem wypróbować polskie napisy i jestem bardzo zadowolony. Przypomniały mi się czasy świetnego polskiego tlumaczenia Arii the Origination.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2015 o 22:05, Alamut napisał:

Hm... walki raczej mało pokazali, ale retrospekcje Ilyi były bardzo nastrojowe, no i
mina Gila na sam koniec walki - bezcenna ;3

Również miałem nadzieję na wiecej, ale cóż... Trudno.

I zwróć uwage, że Shirou nazwał Gila draniem. Powinna czekać go śmierć, biorąc pod uwage ego tego nibykróla :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się