Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Jak się tak rozpędzicie z tymi obrazkami, to w końcu moderator zwróci uwagę ;). A tak poza tym, mój wybredny gust mówi mi, że nic ciekawego z anime nie ma do oglądania(no Umineko jest). Jakieś propozycje?

Edit: O waszych niektórych komentarzach można dobrą książkę napisać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 19:51, cypers napisał:

Jak się tak rozpędzicie z tymi obrazkami, to w końcu moderator zwróci uwagę ;). A tak
poza tym, mój wybredny gust mówi mi, że nic ciekawego z anime nie ma do oglądania(no
Umineko jest). Jakieś propozycje?

Z obecnego sezonu to na twoim miejscu zainteresował się Canaan i Bakemonogatari, bo to 2 tytuły które obok Umineko mogą się starać o najlepsze anime sezonu.

Dnia 17.08.2009 o 19:51, cypers napisał:

Edit: O waszych niektórych komentarzach można dobrą książkę napisać ;).

Dzisiaj poza tym idioctwem wrzucaniem obrazków są jeszcze spokojni, jak zaczną się kłucić o jakiś tytuł to dopiero tu się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Canaan #7

Dnia 17.08.2009 o 19:38, Mysterum napisał:

Spoiler

Ciekawi mnie dlaczego aktywny już nie jest.


Spoiler

Być może organizm Canaan go zwalczył. W takim wypadku wirusa w jej organizmie już nie ma, pozostały jedynie wywołane przez niego zmiany.


Dnia 17.08.2009 o 19:38, Mysterum napisał:

Spoiler

Moim zdaniem brak aktywności wirusa powinien powodować utracie zdolności.


Spoiler

Jeśli wirus wywołał jakąś trwałą zmianę to wcale nie musi być wciąż obecny aby ta zmiana dalej istniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 20:03, Tomoya-kun napisał:

> Jak się tak rozpędzicie z tymi obrazkami, to w końcu moderator zwróci uwagę ;).
A tak
> poza tym, mój wybredny gust mówi mi, że nic ciekawego z anime nie ma do oglądania(no

> Umineko jest). Jakieś propozycje?
Z obecnego sezonu to na twoim miejscu zainteresował się Canaan i Bakemonogatari, bo to
2 tytuły które obok Umineko mogą się starać o najlepsze anime sezonu.


Właśnie te dwa tytuły, to są anime, w których przez większość odcinków totalnie się nic nie dzieję, czy może jest sporo efektownych, trochę brutalnych walk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 19:51, cypers napisał:

Jak się tak rozpędzicie z tymi obrazkami, to w końcu moderator zwróci uwagę ;). A tak
poza tym, mój wybredny gust mówi mi, że nic ciekawego z anime nie ma do oglądania(no
Umineko jest). Jakieś propozycje?

Masz konto na My Anime List? Jeśli tak to podaj linka a poszuka się czegoś czego jeszcze nie widziałeś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 20:06, Karharot napisał:

Masz konto na My Anime List? Jeśli tak to podaj linka a poszuka się czegoś czego jeszcze
nie widziałeś:)


Nie miałem bo pierwsze słyszę o tym. Ale teraz już założyłem i mam nick Cyprian.
Dobra. Lista obejrzanych anime prawie uzupełniona ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 20:14, cypers napisał:


Nie miałem bo pierwsze słyszę o tym. Ale teraz już założyłem i mam nick Cyprian.


To uzupełnij jeszcze listę i będzie wiadomo co podawać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Canaan #7

Dnia 17.08.2009 o 20:04, Karharot napisał:

Spoiler

Być może organizm Canaan go zwalczył. W takim wypadku wirusa w jej organizmie już
nie ma, pozostały jedynie wywołane przez niego zmiany.


Spoiler

W sumie też tak może być, odnosząc to do realnego zycia takie sytuacje często mają miejsce - zanim zwalczy się wirusa, może on zniszczyć narządy. Teraz można to świetne przenieść na płaszczyznę Canaan.

Dnia 17.08.2009 o 20:04, Karharot napisał:


Spoiler

Jeśli wirus wywołał jakąś trwałą zmianę to wcale nie musi być wciąż obecny aby ta
zmiana dalej istniała.


Spoiler

Ale wtedy brak tego wirusa może powodować brak możliwości odrodzenia się tej zdolności. Jak benzyna się skończy w samochodzie, to drugi raz nie zapali :P


Mam tyle wyjaśnień na to wszystko, że zaczynam przypominać Battlera :P

I nie mówcie tutaj tak brzydko :P Dzisiaj jakiś użytkownik dostał degrada za słowo "dupa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 19:50, Cirno napisał:

Napisałeś zjebane, masz formularz chamie !


A ty też masz formularz, bo napisałeś zjebane!
Hehe. Ten wątek chyba w ogóle jest poza moderką :P

A tak btw, to oglądam 12 Kingdoms. Jestem po 4 epku. Zapowiada się ciekawie, tylko główna bohaterka, to taka cnota niewydymka, że aż normalnie irytuje.
A nowy epek FMA był w sumie przegadany, ale bardzo mi się podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 20:05, cypers napisał:

Właśnie te dwa tytuły, to są anime, w których przez większość odcinków totalnie się nic
nie dzieję, czy może jest sporo efektownych, trochę brutalnych walk?

Teraz zobaczyłem twoją liste i przynajmniej wiem co podawać.
Co do tych 2 to w Canaan jest zarówno gadanie jak i sporo efektownych walk
Bakemonogatari jest w większości przegadane ale pod rzadnym pozorem nudne.
Jak chcesz akcji to możesz obejrzeć któregoś Gundama np. SEED, 00 lub Macrossa np. Frontier lub 0. Bardzo polece jeszcze Darker than Black dość specyficzny tytuł(troche sf, troche thrillera i akcji) ale jeden z najlepszych. Jest też wychodzące obecnie Phantom ~Requiem for the Phantom~ które jest dość efektownym anime gdzie jest sporo akcji i niezłą fabuła. Albo Tengen Toppa Gurren Lagann czyli czysta skondensoawna epickość pod postacią anime XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Canaan #7

Dnia 17.08.2009 o 20:17, Mysterum napisał:

Spoiler

Ale wtedy brak tego wirusa może powodować brak możliwości odrodzenia się tej zdolności.
Jak benzyna się skończy w samochodzie, to drugi raz nie zapali :P


Spoiler

Wirus nie tyle byłby paliwem potrzebnym do funkcjonowania tej umiejętności co sposobem jej naprawienia gdyby się coś schrzaniło. Nie sposób jednak powiedzieć cokolwiek więcej bo nie mamy pojęcia jak ta jej umiejętność funkcjonuje ani w jaki sposób powstała w jej organizmie. Ze względu na nierealność jej zdolności należy ją pewnie raczej traktować tak jak Mystic Eyes of Death Perception które ma Shiki i nie zastanawiać się nad tym jak ani dlaczego to funkcjonuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 20:28, Tomoya-kun napisał:

> Właśnie te dwa tytuły, to są anime, w których przez większość odcinków totalnie
się nic
> nie dzieję, czy może jest sporo efektownych, trochę brutalnych walk?
Teraz zobaczyłem twoją liste i przynajmniej wiem co podawać.
Co do tych 2 to w Canaan jest zarówno gadanie jak i sporo efektownych walk
Bakemonogatari jest w większości przegadane ale pod rzadnym pozorem nudne.
Jak chcesz akcji to możesz obejrzeć któregoś Gundama np. SEED, 00 lub Macrossa np. Frontier
lub 0. Bardzo polece jeszcze Darker than Black dość specyficzny tytuł(troche sf, troche
thrillera i akcji) ale jeden z najlepszych. Jest też wychodzące obecnie Phantom ~Requiem
for the Phantom~ które jest dość efektownym anime gdzie jest sporo akcji i niezłą fabuła.
Albo Tengen Toppa Gurren Lagann czyli czysta skondensoawna epickość pod postacią anime
XD


Dobra dzięki za tytuły. Postaram obejrzeć je wszystkie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 20:18, Grzech napisał:

A tak btw, to oglądam 12 Kingdoms. Jestem po 4 epku. Zapowiada się ciekawie, tylko
główna bohaterka, to taka cnota niewydymka, że aż normalnie irytuje.

Spokojnie, Youko z czasem się wyrobi (choć nie oczekuj że się w jakąś krwiożerczą badasskę zmieni, zawsze będzie się starała trzymać swoich ideałów):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 20:37, Karharot napisał:

Spokojnie, Youko z czasem się wyrobi (choć nie oczekuj że się w jakąś krwiożerczą badasskę zmieni, zawsze będzie się starała trzymać swoich ideałów):)


Teraz czytam Claymore i postać Rakiego się "wyrobiła", aż się zdziwiłem. Mam nadzieję, że Youko też się wyrobi :)
Zacząłem też czytać Kenichiego, Bleacha, D.Gray-mana i Kekkaishi. Wszystkie te serie są niedokończone w anime albo ich przenoszenie na ekran jest długotrwałe. Nie spodziewałem się, że czytanie mangi może być równie emocjonujące co anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wygląda na to że już skończyłeś uzupełniać listę na MALu podam kilka propozycji. Zakładając że szukasz brutalnych efektownych walk polecę Ci na początek takie tytuły:
Black Lagoon
Sword of the Stranger
Fate/stay night
Utawarerumono
Kara no Kyoukai (to nieco poważniejszy tytuł, walk nie jest tu tak wiele ale za to z pewnością są efektowne, od razu też zaznaczę że kolejne filmy są coraz lepsze od poprzednich)
Shakugan no Shana Movie (jeśli podobała Ci się Shana to obejrzyj sobie także film, myślę że przypadnie Ci do gustu:)
Poza tym możesz jeszcze spróbować:
Code Geass (nie wiem czy o takie coś Ci chodziło ale CG to naprawdę dobre i godne polecenia anime)
Shikabane Hime (trochę mi przypomina Shanę)
Kurozuka
Ga-Rei -Zero-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 21:17, Karharot napisał:

Ponieważ wygląda na to że już skończyłeś uzupełniać listę na MALu podam kilka propozycji.
Zakładając że szukasz brutalnych efektownych walk polecę Ci na początek takie tytuły:


To tak:
Fate/stay night obejrzałem całe, tylko nie dodałem do listy, gdyż zapomniałem.
Code Geass - próbowałem obejrzeć, lecz po kilku ep. porzuciłem to anime.
Sword of the Stranger - to już znam. Z tego co pamiętam to polecił mi to anime kolega UTH.

Resztę chętnie sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 20:35, cypers napisał:

Dobra dzięki za tytuły. Postaram obejrzeć je wszystkie ;).

Od siebie jeszcze uzupełnię poprzedników z Hellsing Ultimate, jak ma być efektownie i brutalnie to ten tytuł powinien być na samym początku. xD

Grzech
>Zacząłem też czytać Kenichiego, Bleacha, D.Gray-mana i Kekkaishi. Wszystkie te serie są niedokończone w
>anime albo ich przenoszenie na ekran jest długotrwałe. Nie spodziewałem się, że czytanie mangi może być
>równie emocjonujące co anime.
Potrafi być nawet bardziej, to zależy od wykonania. : ]
Polecam tobie także zacząć Mahou Sensei Negima!(lepiej nie tykaj anime, bo zwalone zostało ;/, z wyjątkiem paru OVA), też podobna manga do tych tytułów(no może trochę :P).

Nareszcie się pojawił nowy chapter D.Gray-Man - 187! :D

Spoiler

Poznajemy kilku nowych Noah, którzy się przebudzili, można nawet powiedzieć, że teraz to dopiero Black Order ładnie wpadł - Millenium Earlowi znudziła się już ta wojna i postanawia ją zakończyć, osobiście atakując bazę zakonu wraz z Road! :O
Widzimy walkę Allena i jego "pomocników", trzecich egzorcystów, pół-akum z armią akum oraz atak Noah na wszystkich egzorcystów na świecie. Dowiadujemy się także co nieco o nich, "Alma Karma", z czym ma związek Kanda.


Ok, tylko czy ja dobrze zrozumiałem ostatnią stronę? Następny chapter dopiero w listopadzie? Hoshino-sensei coś ostatnio sporo przerw ma. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2009 o 19:51, cypers napisał:

Edit: O waszych niektórych komentarzach można dobrą książkę napisać ;).


O całym tym temacie można by napisać.

Mam propozycję: わたしたちの かいせん (czyt. watashitachino kaisen), czyli Unsere Kampf (Nasza Bitwa)
Powody:
1. Tytuł po japońsku MUSI BYĆ.
2. Tytuł oddaje niekiedy atmosferę panującą w tym temacie.
3. Nawiązuje do innego poj*** dzieła o podobnym tytule. Idealnie więc pasuje tutaj (znaczy to poj**, niekoniecznie książka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego watashitachi wstawił bym albo:
ore-sama tachi aby wywyższyć się albo,
watakushitachi aby pokazać naszą szlachetną krew otaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się