Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2009 o 11:59, SiDi napisał:

Mam pytanie do Gol_Galada i do reszty czytelników The World God Only Knows. Wiadomo
kiedy następne czaptery mają zamiar się ukazać? Bo ostatnio wyszły 4 i znów trzeba czekać.

Na stronie RHS wypisują, że gdzieś w październiku.

Dnia 23.09.2009 o 11:59, SiDi napisał:

Oglądam Kuroshitsuji i polecam fanom Pandory Hearts i tym mniejszym fanom, gdyż Dark
Butler jest znacznie lepszy wg mnie ;] Chociaż główny lokaj Sebastian pasowałby do jakiegoś
shoujo ze swoją buźką. Polecam naprawdę.

Zacznij czytać mangę Kuroshitsuji(od początku, ogółem anime to w głównej mierze filler). Boska jest, kompletnie przebija na wylot anime! : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 15:06, nightfaler napisał:

Odbiegając od echii, obejrzałem sobie: Darker than Black-> chyba najlepsze anime
jakie widziałem, zresztą na pewno moje ulubione :P podobno ma wyjść nowa seria wie ktoś
kiedy ? I za co mógłbym się teraz wziąć ? Myślę od Code Geass ale jestem otwarty na propozycje.

Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Claymore, Higashi no Eden(Eden of the East). Wraz z Code Geass powinno starczeć. : )

Co do nowej serii DtB, to będzie ona już za dwa tygodnie. : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 14:46, Miltek napisał:

Ja sie zastanawiam co by bylo jak by jakies dobre anime wrzucili na romówke tv 4 polsat
lub TvN odrazu doszla by cenzura i wyszla by bajeczka dla dzieci . A gdyby zrobili tak

Ocenzurowany Code Geass z dubbingiem D: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 21:41, Pablo_Querte napisał:

> Ja sie zastanawiam co by bylo jak by jakies dobre anime wrzucili na romówke tv 4
polsat
> lub TvN odrazu doszla by cenzura i wyszla by bajeczka dla dzieci . A gdyby zrobili
tak
Ocenzurowany Code Geass z dubbingiem D: ?

Ciekawe ile minut miałyby odcinki np takiego Elfen Lied po cenzurze i jakby wyglądały XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 21:45, orzel286 napisał:

Ciekawe ile minut miałyby odcinki np takiego Elfen Lied po cenzurze i jakby wyglądały
XD

Chciałem powiedzieć że zostałby chyba tylko OP i ED ale po namyśle doszedłem do wniosku że je też by ciachnęli XD
Polskie telewizje (o 95% telewidzów nie wspominając) nie są gotowe na anime z gatunku EL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 22:22, Karharot napisał:


Polskie telewizje (o 95% telewidzów nie wspominając) nie są gotowe na anime z gatunku
EL.


Coś w tym jest, ale taki Dragon Ball czy Kapitan Tsubasa zostały jako anime przyjęte z otwartymi pośladkami. Nie mówię tutaj o środowisku SuperSranii, która tylko pojechała po tym. W moim przypadku gdy oglądałem Dragon Balla nie miałem pojęcia, że to jest anime, a kilka lat później gdy widziałem "true" anime na Hyperze to tylko narzekałem kiedy to się skończy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2009 o 22:28, SiDi napisał:

Coś w tym jest, ale taki Dragon Ball czy Kapitan Tsubasa zostały jako anime przyjęte
z otwartymi pośladkami.


No tak, ale przecież dostaliśmy super ostrzyżoną francuską wersję :]
Nie zapominajcie o Pokemonach, je też cenzura nie ominęła! XD Ba, nawet poousuwali wiele odcinków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 22:41, Karharot napisał:

Ciekawe co obcięli z Pszczółki Maji, w końcu na pewno jakiś niemoralnych scen się w tym
anime doszukali XD

Ale za to muminki dali w wersji nieocenzurowanej, i muminek bardzo chętnie całował pewnej damie muszelkę :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umineko no naku koro ni 13

Spoiler

Na początku wspomnienia Rosy która jako dziecko zabłąkałą się w okolice ukrytej posiadłości Kuwadorian. Gdzie Kinzo więcił Bedatrice(a raczej jej cielesną powłoke). I Beato którą Rosa niby zabiła była tylko więzieniem które miało na celu zatrzymanie Beato przy Kinzo. Zniszczenie tej powłoki uwolniło prawdziwą Beato ale była bardzo osłabiona + rozwój jej mocy hamowało zwierciadło. I ta ceremonia Kinzo ma na celu raczej przyzwanie Beato niż jej odrodzenie. No i w meta world macie próbkę charakterku i lojalności Ronova XD. Potem powrót do przyszłości aby zacząć 1st. Twillight. Mamy kolejną walke Kanon vs. Stake tylko że teraz Kanon pokazuje co naprawde umie tylko że już z ich całą rodzinką nie ma szans. Ogólnie te walkę ładnie oddano. I tak jak widzicie Genji też nie jest zwykłym lokajem. No i na koniec Kawasuma pokazuje co naprawde umie i na plansze gry wraca nowa postać czyli nowa wiedźma Virgilia (dawna Beatrice). W następnym odcinku czeka nas najbardziej epicka walka z całego Umineko- Starcie 2 Beatrice.
A co do odcinka to powiedzial bym że to najlepszy narazie ep. Umineko i jeśli twórcy utrzymali by ten poziom to była by naprawde świetna ekranizacja bo ten ep. ładnie pokazuje moc Umineko. Ładnie oddano praktycznie wszystkie sceny i nie wsadzano tej przeklętej cenzury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spice and Wolf II 12
Szkoda, że to już ostatni epek.

Spoiler

Okazało się, że Abe to suka, bo zgarnęła całą kasę (ze "sprzedaży" Horo kościołowi) dla siebie. Do tego przemycała sól pod postacią figurek. Na szczęście zostawiła handlarzykowi akt własności karczmy, za którą wilczyca została wykupiona. Wreszcie Lawrence wyznał miłość Horo. ^_^ "I''d be bothered if my partner were a worthless merchant" - jak zwykle Horo musiała dogryźć Lawrence''owi. ;)


Pozostaje nam tylko czekanie na SaW-a III/OVA. Mam nadzieję, że twórcy wystartują z kontynuacją na początku 2010 roku.
EDIT. 7. października będzie dostępny special o Horo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz przerobiłem 1 tomową mange Tengen Toppa Gurren Lagann - Guren Gakuenhen. Trzeba przyznać że tytułjest kompletną jazdą na temat TTGL. Weźcie sobie całą ekipę Kaminy i złych i wsadźcie ich w szkolne realia. Simon to akurat nadal Simon, ale reszta to już kompletna jazda: Kamina jako szkolny banchou, Yoko jako przyjaciółka Simona z dzieciństwa która zachowuje się jak nadopiekuńcza starsza siostra (i nosi ze sobą zawsze guan-dao), ekipa Kittana jako szkolny gang, Nia jako córka dyrektora elitarnej szkoły, Viral jako jej ochroniarz, Lordgenomejako dyrektor i facet z wyjątkowo silnym ojcowskim kompleksem + reszta załogi Dai-Gurren jako uczniowie lub załoga szkoły. Co oczywiście tworzy wręcz piękne sytuacje. Np. jak Nia spada za schodów prosto na Simona i dochodzi do wniosku że jest on jej przeznaczonym i od tej pory uważa się za jego żone, czy poranek Simon wstaje rano patrzy że koło niego leży Nia, oczywiście w tej chwili wchodzi Yoko co prowadzi do kłutni i przepychanki w której środku wchodzi Kamina i widząc sytuacje komentuje to tekstem: Simon! You''re off becoming more manly ahead of me! po czym znika. Ogólnie polece to każdemu kto widział TTGL jak i fanom naprawde porąbanych komedi szkolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 21:45, orzel286 napisał:

> > Ja sie zastanawiam co by bylo jak by jakies dobre anime wrzucili na romówke
tv 4
> polsat
> > lub TvN odrazu doszla by cenzura i wyszla by bajeczka dla dzieci . A gdyby
zrobili
> tak
> Ocenzurowany Code Geass z dubbingiem D: ?
Ciekawe ile minut miałyby odcinki np takiego Elfen Lied po cenzurze i jakby wyglądały
XD

Nic by nieocenzurowali. Myślisz, że takiemu Polsatowi chciałoby się coś cenzurować?
Oni kupują już takie przerobione (np. 4kids) odcinki i pokazują je takie jakie je kupili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś coś do mnie na gg, przez to że popsuł mi się stacjonarny komputer straciłem część listy kontaktów i całą wiadomość wycięło GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spice and Wolf II e12

Dnia 24.09.2009 o 10:15, Lex napisał:

Szkoda, że to już ostatni epek.

I tak nadszedł czas na pierwszy w tym tygodniu finał, do poniedziałku zakończy się jeszcze 5 innych oglądanych przeze mnie serii. Mogliby to trochę bardziej rozłożyć w czasie...

Dnia 24.09.2009 o 10:15, Lex napisał:

Spoiler

Okazało się, że Abe to suka, bo zgarnęła całą kasę
(ze "sprzedaży" Horo kościołowi) dla siebie.


Spoiler

Miałem wrażenie że Horo poszła w zastaw do jakiejś kompanii kupieckiej a nie do Kościoła...


Dnia 24.09.2009 o 10:15, Lex napisał:

Spoiler

Do tego przemycała sól pod postacią figurek.


Spoiler

Powiedz na poważne - masz o coś takiego do niej pretensje? Co kogo obchodzi że udało jej się wykiwać zbyt zachłannych celników/poborców?
Tak szczerze mówiąc to mi jest jej raczej żal, zbieranie pieniędzy dla samych pieniędzy jest nonsensem i nigdy nie przyniesie szczęścia. Ryzykowanie życiem dla czegoś tak pozbawionego wartości to naprawdę idiotyzm.
Ciekawe czy ją jeszcze kiedyś zobaczymy czy też kościół ją jednak dopadnie...


Dnia 24.09.2009 o 10:15, Lex napisał:

Spoiler

Na szczęście zostawiła handlarzykowi akt własności karczmy, za którą wilczyca została
wykupiona. Wreszcie Lawrence wyznał miłość Horo. ^_^ "I''d be bothered if my partner
were a worthless merchant" - jak zwykle Horo musiała dogryźć Lawrence''owi. ;)


Spoiler

Przez chwilę miałem wrażenie że Horo od czasu do czasu potrafi być nawet urocza ale ten jej kopniak rozwiał moje złudzenia co do jej charakteru XD Swoją drogą czy tylko mi ten jej ogon wydawał się jakiś taki nastroszony? ->
http://img8.imageshack.us/img8/3562/mplayerc200909241615513.jpg


BTW - WTF? ->
http://img269.imageshack.us/img269/2031/mplayerc200909241458476.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się