Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2009 o 10:44, Abomek42 napisał:

http://www.sankakucomplex.com/2009/10/16/eroge-of-the-world/
Porownanie jakosci niejaponskich eroge. :)

USA zostało dorzucone jako coś w stylu "A tak to wygląda u nas *facepalm*". Tym lepiej że się rynek rozwija, będzie z czego wybierać w przyszłości ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem wszystkie odcinki Code Geass (to co mi poleciliście) i muszę rzec że są zajebiste! (sorry, ale tylko to słowo pasuje). Zawaliste zakończenie i super akcja + wątki. To jest to co tygryski lubią najbardziej. Cud, miód i malinka. :*
Teraz wezmę się za oglądanie ''Death Note'', mam nadzieje że będzie równie dobre (albo chociaż w zbliżeniu), czy może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 14:02, Dotson napisał:

Pooglądałem wszystkie odcinki Code Geass (to co mi poleciliście) i muszę rzec że są zajebiste!
(sorry, ale tylko to słowo pasuje). Zawaliste zakończenie i super akcja + wątki. To jest
to co tygryski lubią najbardziej. Cud, miód i malinka. :*
Teraz wezmę się za oglądanie ''Death Note'', mam nadzieje że będzie równie dobre (albo
chociaż w zbliżeniu), czy może coś innego?

Zapomnij o innych anime, zapomnij o przyjaciołach, rodzinie i wogle życiu i oglądaj One Piece :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 14:02, Dotson napisał:

Teraz wezmę się za oglądanie ''Death Note'', mam nadzieje że będzie równie dobre (albo
chociaż w zbliżeniu), czy może coś innego?

Death Note jest niezłe ale tylko do pewnego momentu(jak objerzysz bedziesz wiedział do którego) jednak jest to tytuł który jest najbliżej CG jeśli chodzi o styl. Potem obadaj jeszcze Monstera tytuł absolutnie genialny niestety niedoceniony. Jest on kolejnym anime "na myślenie" które jest jednym z najlepszych thrillerów anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 14:10, Dotson napisał:

> Oglądaj One
> Piece :]

Aż takie dobre? Warte tylu wyrzeczeń? :P

Ta seria nawet filery ma rzeźnickie, więc raczej warto :D Jak dasz się wciągnąć, to zanim się obejrzysz będziesz już przy jakimś "trzycyfrowym" epku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 14:10, Dotson napisał:

Aż takie dobre? Warte tylu wyrzeczeń? :P


Najlepszy z najlepszych, obecnie chyba najbardziej popularne anime na świecie. Tylko to ma coś koło 430 odcinków i zapowiada się, że będzie ich jeszcze wiele :) Fakt, że wręcz trzeba je obejrzeć. Są jeszcze Naruto i Bleach, zajmujące odpowiednio 2. i 3. miejsce w rankingach. Wszystkie wciąż wychodzą, ukazuje się 1 odcinek tygodniowo. Fakt, że to zupełnie inny gatunek anime niż Code Geass.
Na rozgrzewkę proponowałbym jednak Soul Eater (51 odcinków) i Fullmetal Alchemist (oglądaj tylko 2. serię, zwaną Brotherhood, obecnie 27 odcinków), ten sam gatunek, za to mają rozsądną długość, nie trzeba poświęcać kilku lat na całą serię :D No i świetną fabułę/akcję też mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 14:16, orzel286 napisał:

Ta seria nawet filery ma rzeźnickie, więc raczej warto :D Jak dasz się wciągnąć, to zanim
się obejrzysz będziesz już przy jakimś "trzycyfrowym" epku.


Wowowowowowoowowow!! "Trzycyfrowym"? Za wysokie progi na moje nogi. Nie mam tyle czasu i chęci. :D

-> ziptofaf
Dzięki, właśnie o takie krótkie serie mi chodziło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

? To OP nie ma rozsądnej długości? :D Wogle OP ma się ze zdrowym rozsądkiem jak igła do pośladka XD

Samą <3 <3 Nico Robin <3 <3 mógłbym oglądać przez miliard godzinnych odcinków.... :D

@Dotson
Też na początku mi się nie chciało, a teraz już ("już"!? trzeba mi zwiększyć tempo! z 15 do przynajmniej 20 odcinków dziennie!!! rooaaaaarrrr!!! :D) mam 269 epków za sobą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 14:20, ziptofaf napisał:

Najlepszy z najlepszych, obecnie chyba najbardziej popularne anime na świecie. Tylko/.../


W rankingach długości chyba XD A i to byłoby nie prawdą :)
Tym bardziej, że jeśli chodzi o takiego naruciaka dla przykładu to on w Japoni wcale nie ma takiego wzięcia jak w Europie - chyba zrozumieli, że ninja w pomarańczy to nie ninja :D btw nowy chapter dziś, trza przeczytac

Ale fakt faktem że są to serie warte polecenia, osobiście preferuję Blicza ale One Piece i naruciak również trzymają bardzo wysoki poziom i z przyjemnością je się czyta/ogląda, pomimo tego że shonenów(takich typowych)nie lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 14:26, orzel286 napisał:

? To OP nie ma rozsądnej długości? :D Wogle OP ma się ze zdrowym rozsądkiem jak igła
do pośladka XD

Ma bardzo rozsądną długość, za kilka(naście?) lat będziemy świętować pierwsze tysiąc epizodów :D

Dnia 16.10.2009 o 14:26, orzel286 napisał:

Też na początku mi się nie chciało, a teraz już ("już"!? trzeba mi zwiększyć tempo! z
15 do przynajmniej 20 odcinków dziennie!!! rooaaaaarrrr!!! :D) mam 269 epków za sobą
:D

Jak będziesz tak szybko oglądać i nagle zauważysz, że wychodzi już tylko 1 odcinek tygodniowo, to się dopiero załamiesz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ja mam bardzo prosty sposób na sprawdzenie popularności - wpisuję w google nazwę danego anime :)
One Piece daje mi 86,900,000 wyników. Legendarny dla wielu Dragon Ball 38,500,000. Naruto ma 81,700,000 :D
Jak na razie jakiej nazwy bym nie wpisywał, nie pobiło One Piece pod tym względem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 14:39, ziptofaf napisał:

Ma bardzo rozsądną długość, za kilka(naście?) lat będziemy świętować pierwsze tysiąc
epizodów :D

Miałem zamiar napisać "Bez przesady" ale tak sobie pomyślałem że mamy już prawie 421 odcinków, a Mugiwarsi jeszcze nawet nie dotarli do Mermen Island, a co dopiero do New World... 1000+ odcinków może wcale nie być taką nierozsądną liczbą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 14:42, ziptofaf napisał:

Ja mam bardzo prosty sposób na sprawdzenie popularności - wpisuję w google nazwę danego
anime :)
One Piece daje mi 86,900,000 wyników. Legendarny dla wielu Dragon Ball 38,500,000. Naruto
ma 81,700,000 :D
Jak na razie jakiej nazwy bym nie wpisywał, nie pobiło One Piece pod tym względem :)

Kiepski sposób, bo "one piece" może się też odnosić np. do jednoczęściowego kostiumu kąpielowego (Hubi, daj komiks :D) przez co wynik jest większy. Bardziej wiarygodne są rankingi np. na MAL gdzie OP jest niestety dopiero na 36 miejscu jeśli chodzi o popularność co i tak jest bardzo dobrym wynikiem przy tysiącach innych anime :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 15:20, Kosmitus napisał:

(Hubi, daj komiks :D)

Tutaj mamy One Piece x 2 XD
http://bignasty4life.deviantart.com/art/4-KOMA-No-9-One-Piece-22679957
A tak na serio to z tego co wiem to One Piece jest Diablo popularny w Japonii (chyba najpopularniejszy obecnie wychodzący shonen) ale na zachodzie jest średnio popularny, widać ludzie wolą "mhroczniejsze" Naruciaki i Bleache"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 15:35, Hubi_Koshi napisał:

A tak na serio to z tego co wiem to One Piece jest Diablo popularny w Japonii (chyba
najpopularniejszy obecnie wychodzący shonen) ale na zachodzie jest średnio popularny,
widać ludzie wolą "mhroczniejsze" Naruciaki i Bleache"

Kwestia też że dużo osób nie za bardzo trawi kreske OP. Przez nią wygląda jakby był dziecinny + na zachodzie został on wręcz masakrycznie pocenzurowany(nawet gorzej niż naruto). I Bleach się nie czepiaj bo o ile naruto już dawno jest na etapie pukania spod dna to Bleach ciągle trzyma poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 15:55, Tomoya-kun napisał:

Kwestia też że dużo osób nie za bardzo trawi kreske OP. Przez nią wygląda jakby był dziecinny
+ na zachodzie został on wręcz masakrycznie pocenzurowany(nawet gorzej niż naruto). I
Bleach się nie czepiaj bo o ile naruto już dawno jest na etapie pukania spod dna to Bleach
ciągle trzyma poziom.

Ależ ja się nie czepiam :-) Odnoszę się właśnie do tego co stwierdziłeś, że One Piece jest widziano jako "zdziecinniały" podczas gdy Naruto i Bleach wydają się poważniejsze i "mhroczniejsze". Co do cenzury to na szczęście to oskarżenie jest już przeterminowane bo 4Kids już nie trzyma łap na One Piece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kampfer #3

Spoiler

Natsuru... ja mu jednak współczuje xD
Najpierw zostaje zmuszony do chodzenia w lesbijkiej klasie ,potem pojawia się artykuł o jego niby powiązaniach z "yuri" (to akurat popieram) ,a potem jeszcze zostaje wrobiony w romans sam ze sobą ,żeby ostatecznie zostać przyłapanym na oszukiwaniu z inną xD OWNED !

Swoją drogą to przydałby się adres jakiegoś fanowskiego sklepu z takimi przytulankami xD



Naruto Shippuuden #131
Spoiler

Jiraiya na full sage ,lol... głupio wygląda xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darker tha Black 2 ep.2

Dnia 15.10.2009 o 23:57, Tomoya-kun napisał:

Spoiler

O ile jak wspominałem op. jest słaby to cały odcinek był po prostu zajebi@#$. Jest
w nim mnóstwo akcji w wykonaniu Heia i innych contractorów. Ogólnie ep. jest pół na pół
Suou i Hei. Dowiadujemy się trochę o tym czego szuka Hei i co domniemanie ma posiadać
Suou(lub raczej Shion), a i też skąd jest ten dziwny karabin. Mamy jak mówiłem kilka
walk w wykonainu Heia które są zrobione naprawde efektownie i w stylu DtB(czyt. szybko
i brutalnie) więc jeden z nowo poznanych contractorów szybko idzie do piachu. Dowiadujemy
się też odrobine dlaczego Hei tak się zapuścił i rozpił, ma to związek najpewniej z śmiercią
Yin(nie widze innej możliwości aby inaczej rozpatrzyć te wspomnienia). A na końcu jeszcze
na chwile pojawia się Misaki. No i seria mimo słabego op. ma ed. który już mi się bardzo
podoba i pasuje. Ogólnie po tym ep. widać że jednak Dtb trzyma się dobrze i bez problemu
będzie sięgał po tytuł najlepszej serii sezonu, a nawet Roku. Bo ten ep. to narazie najlepszy
jaki widziałem od dłuższego czasu


Spoiler

Ajt op sssie ,ale ep jest ZAJEBISTY ! :D
Dobrze ,że Hei pomimo swoich wewnętrznych problemów nie zapomniał jak się walczy :D Death Reaper wiecznie żywy :]
No właśnie ,a co z Yin... nie możliwe aby nie żyła :( Tylko nie ona :(

Ogólnie to mamy tu niezły burdel... CIA , MI6 , rosyjska armia i jakieś 3 płotki :/ Ale ta Shizuka to ma nawyk do wykonania xD Shion też jak chodził to był straszny...
Ale i tak nic nie przebija Hei''a jako pedofila xD Nic dziwnego ,że się tak wkurzył xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kampfer #3

Dnia 16.10.2009 o 17:56, MisticGohan_MODED napisał:

Spoiler

Natsuru... ja mu jednak współczuje xD
Najpierw zostaje zmuszony do chodzenia w lesbijkiej klasie ,potem pojawia się artykuł
o jego niby powiązaniach z "yuri" (to akurat popieram) ,a potem jeszcze zostaje wrobiony
w romans sam ze sobą ,żeby ostatecznie zostać przyłapanym na oszukiwaniu z inną xD OWNED


Spoiler

Przyłączam się do głosu współczucia, najpierw prawie został rapenięty (albo i nie prawie, może wyparł ze swojej świadomości wydarzenia ze składziku i to że nie jest już dziewicą...) a potem Shizuku wystawiła go na odstrzał jednym pociągnięciem doprowadzając do tego że połowa tych walniętych dziewczyn będzie się czaiła z nożami na jego męską wersję i z taśmą klejącą na żeńską...
No i są jeszcze te cwaniary z samorządu jego klasy które tylko maleńki kroczek dzieli od stręczycielstwa...
takiego horroru to dawno nie widziałem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się