Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2010 o 21:12, 97NEO22 napisał:

A ktora jest lepsza-Icon 500 czy A4Tech x748?

Icon 7 ma tylko jedną większą wadę (no chyba, że za wadę uznać wersję wyłącznie praworęczną). Czasami (w tym mnie) rolka się zacina tzn. podejrzewam, że w środku obudowy ma ona bardzo ciasno i jak wpadnie tam jakiś okruch, to kaplica. Mi chyba właśnie wpadł i po kilku miesiącach męki zauważyłem, że ten prawdopodobnie okruch wyżłobił w gumie pokrywającej rolkę taki rowek. Dzięki temu rowkowi wprawdzie chodzi sporo lepiej, no ale jest to jednak jakiś fizyczne naruszenie spójności. Ogólnie to chodzi aż miło, poprawili też panel kontrolny i makra mają teraz większe możliwości, dzięki czemu praktycznie nie mam już większych zarzutów do sterowników, które miałem kiedyś pisząc tutaj krótką jej reckę. Do tego pionowe ułożenie bocznych przycisków daje jej przewagę nad większością myszek z takimi przyciskami, ponieważ nie musisz sięgać daleko kciukiem. Niestety z wykrywaniem tych bocznych przycisków jest różnie. Nowe gry raczej nie mają problemu, no ale w starszych najczęściej można o nich zapomnieć - i to byłoby jedyne co mnie jeszcze w sterach drażni. Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 17:41, RazorBMW napisał:

> Teraz mam A4tech X7 Evolution myszkę od podajże 2 lat i na razie spisuję się kozacko

> ( dałem za nią 90 dyszek). Ale w kwietniu zamierzam kupić Razer''a Lachesis albo
Deathadder
> może jeszcze Logitech x518. Która byście mi proponowali gram w MW2 w multi. Bardziej

> jestem przekonany do Razerów mam podkładkę i super na niej mycha śmiga ;PP
Z tych dwóch Razerków: DA. Robisz aktualizacje sterowników i firmware''u i wsio pięknie
śmiga, bo większość problemów jest eliminowana z Razerami właśnie w taki sposób.
Co do Lachesis... po co taki superczuły sensor, za dużo DPI jak na użytkowanie ;f



A jednak zakupiłem Razer Lachesis i od 3 dni spisuję się super ! Naprawdę dobra myszka, polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześc
Też się zastanawiam nad zakupem Razera, ale kolega mi powiedział zebym kupiłsobie najpierw jakąś z A4tech-a, aby sie przyzwyczaić.Czy to tak naprawde jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 14:24, 97NEO22 napisał:

Cześc
Też się zastanawiam nad zakupem Razera, ale kolega mi powiedział zebym kupił sobie najpierw
jakąś z A4tech-a, aby sie przyzwyczaić.Czy to tak naprawde jest??


Mój kumpel się przesiadał z jakiegoś Geniusa za 15 zł do Logitech G5 i jakoś nie narzekał, wszystkie lepsze myszki i tak mają regulowaną czułość, nie musisz więc od razu na 4000 dpi pracować. Ja bym więc powiedział, że twojemu koledze chodzi o to, że taki A4 Tech z serii X może się dla ciebie po prostu okazać wystarczający i nie będziesz chcieć nic lepszego :) Sam od 2 lat używam X750BF i sobie chwalę tą myszkę, ma naprawdę (dla mnie) dobre parametry, inwestować w nic lepszego nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 14:24, 97NEO22 napisał:

Cześc
Też się zastanawiam nad zakupem Razera, ale kolega mi powiedział zebym kupiłsobie najpierw
jakąś z A4tech-a, aby sie przyzwyczaić.Czy to tak naprawde jest??

Myślę że kolega dobrze Ci radzi ponieważ ja od prawie zawsze miałem jakiś badziew od A4Tech''a za 10 zł o czułości 500DPI, jednak jakieś 4 dni temu zakupiłem wreszcie Razera Deathadder''a (3500DPI), i różnica jest tak ogromna że jeszcze do tej pory się dobrze nie przyzwyczaiłem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o małą radę osoby, która używała już kiedyś Copperhead''a (Razer) i przestawiła się na Mambę(tej samej firmy).
1. Czy różnica w obu myszkach jest duża? Chodzi mi o jej profil i jak leży w dłoni w porównaniu do Copperhead''a, dodam, że w większości trzymam myszkę samymi palcami(nie kładę całej dłoni, ale jeżeli ergonomia byłaby jakaś super to może bym się przekonał do tego chwytu:D). O dpi, czas reakcji itp. się nie pytam bo wiadomo, że są lepsze i tak o niebo od starszego modelu. Dodam, że przeważnie gram w fps-y po sieci, a Copperhead po dziś dzień jest dla mnie najlepszym wyborem jak dotąd wśród myszek.

Ogólnie moje pytanie jest skierowane do wszystkich, którzy mieli styczność z Mambą przez dłuższu czas. Słyszałem, że główną jej wadą jest problem ze skrzypiącą rolką(sic!) już po paru dniach od zakupu. Czy to rzeczywiście jest takie częste?

PS. Jedyną dla mnie alternatywą może być Lachesis albo imperator, ale to nie te same możliwości co Mamba(ciężarki itp.) Głównie zależy mi na ergonomii i przyjazności dla dłoni -profil itp. Jestem praworęczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z moim Razer''em DeathAdderem. Otóż za każdym razem, jak podłączam jakieś urządzenie dodatkowe (np. komórkę czy pendrive) oraz jeszcze w jakiejś sytuacji (nie wydedukowałem jeszcze) przestają mi chodzić makra, tzn. klawisze boczne i przycisk w rolce. Wystarczy, że przełączę użytkownika i wrócę do siebie, wszystko działa po staremu. Miał ktoś podobne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Którą myszkę radzicie mi wybrać? Logitech G9 czy G500? Z tego co czytałem, to obydwie mają podobne parametry. G9 wygląda mi chyba na niezbyt wygodną, ale to tylko naocznie, bo nie miałem jej w ręku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 09:57, marekl1975 napisał:

Którą myszkę radzicie mi wybrać? Logitech G9 czy G500? Z tego co czytałem, to obydwie
mają podobne parametry. G9 wygląda mi chyba na niezbyt wygodną, ale to tylko naocznie,
bo nie miałem jej w ręku.

Ja bym radził G500 - po pierwsze wyjdzie taniej, a po drugie G9 ma jakiś pokręcony kształt. Obecnie używam Mx518 i zamierzam zaopatrzyć się w G500, już się do niej przymierzałem w Media Markt i jeśli chodzi o kształt, to jest to mistrzostwo świata. Co do wytrzymałości sprzętu - pięć lat używam Mx518 i ani razu nie było z nią najmniejszego problemu - szwajcarska jakość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 02:19, PinKee napisał:

> bo nie miałem jej w ręku.
Ja bym radził G500 - po pierwsze wyjdzie taniej, a po drugie G9 ma jakiś pokręcony kształt.
Obecnie używam Mx518 i zamierzam zaopatrzyć się w G500, już się do niej przymierzałem
w Media Markt i jeśli chodzi o kształt, to jest to mistrzostwo świata. Co do wytrzymałości
sprzętu - pięć lat używam Mx518 i ani razu nie było z nią najmniejszego problemu - szwajcarska
jakość :)


No Logitech słynie z jakości sprzętu. Ja miałem pierwszą myszke Logitech w 1993 roku przywiezioną z Kanady. Była to charakterystyczna kwadratowa myszka z trzema przyciskami i była do niej dołączona ogromna książka. Myszka ta działała 8 lat bez napraw!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 02:19, PinKee napisał:

Ja bym radził G500 - po pierwsze wyjdzie taniej, a po drugie G9 ma jakiś pokręcony kształt.
Obecnie używam Mx518 i zamierzam zaopatrzyć się w G500, już się do niej przymierzałem
w Media Markt i jeśli chodzi o kształt, to jest to mistrzostwo świata. Co do wytrzymałości
sprzętu - pięć lat używam Mx518 i ani razu nie było z nią najmniejszego problemu - szwajcarska
jakość :)


No i dokonałem zakupu G500. Super mysza, dzięki za poradę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować