Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Przed chwilą czytałem streszczenie porannego wywiadu z ministrem Boni i przy okazji trafiłem na parę innych ciekawych artykułów na stronie TokFM, jakby ktoś chciał sobie poczytać to tu daję tu linki do nich ->
ACTA. Boni przeprasza za aferę: "Jest poczucie, że nie było konsultacji. Boleję nad tym"
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,11014962,ACTA__Boni_przeprasza_za_afere___Jest_poczucie__ze.html
Waglowski ironizuje: ACTA niegroźna? Jasne, dlatego nikt nie mógł się niczego dowiedzieć
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,11016380,Waglowski_ironizuje__ACTA_niegrozna__Jasne__dlatego.html
ACTA ad acta. Co ma wspólnego internet z biblioteką
http://wyborcza.pl/1,86116,11012642,ACTA_ad_acta__Co_ma_wspolnego_internet_z_biblioteka.html?bo=1
"ACTA niebezpieczne dla konstytucyjnych praw i wolności".
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,11019122,_ACTA_niebezpieczne_dla_konstytucyjnych_praw_i_wolnosci__.html
Pawlak nie wyklucza odstąpienia przez Polskę od ACTA
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,11018756,Pawlak_nie_wyklucza_odstapienia_przez_Polske_od_ACTA.html
SLD apeluje o niepodpisywanie ACTA. "Niech Tusk przystąpi do rozmów"
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,11017562,SLD_apeluje_o_niepodpisywanie_ACTA___Niech_Tusk_przystapi.html
Błaszczak: PiS mówi "nie dla ACTA"
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,11015828,Blaszczak__PiS_mowi__nie_dla_ACTA_.html
Poseł Ruchu Palikota: "ACTA to katastrofa. Całym sercem popieram protest"
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,11014923,Posel_Ruchu_Palikota___ACTA_to_katastrofa__Calym_sercem.html
Europarlamentarzyści chcą zaskarżyć ACTA do Trybunału Sprawiedliwości
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,11016902,Europarlamentarzysci_chca_zaskarzyc_ACTA_do_Trybunalu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej trwa ta akcja tym bardziej uważam, że wiele ludzi nadawałoby się na światowej klasy bajkopisarzy. Jestem przeciw ACTA za to jak została wynegocjowana itd. Ale to co ludzie wygadują to już jest śmieszne. Deklarują skakanie z mostów, obalanie rządów, wojny domowe, podpalenia itd. itd. Nie za dużo tego Internetu? No ludzie już bez przesady, Internetu nikt nie wyłącza. Rozumiem, że wiele dzieciaków straciło sens życia, bo usłyszeli, że im Facebooka zamkną, ale żeby aż tak. A najlepszy to jest argument o manipulowaniu, skoro sami są zmanipulowani. No już bez przesady, moim zdaniem akcja zaczyna przerastać granice racjonalnego myślenia i teraz jest tam zbiorowisko frustratów, którzy chcą coś uwalić, byle uwalić, bo nie chcą ich posłuchać. Dziecinada po prostu. Ale podkreślam, jestem przeciw ACTA, więc nie to, żebym narzekał na samą akcję. Popieram protest, ale nie w formie jaką teraz on przybiera. Nie mówiąc, że to SOPA było dużo większym zagrożeniem dla Internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:00, Xjumpaytech napisał:

No już bez przesady, moim zdaniem akcja zaczyna przerastać granice racjonalnego myślenia

Racjonalne myślenie i Internet nie idą ze sobą w parze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 16:06, Piterixos napisał:

A kto o zdrowych zmysłach przechowuje swoje dane na stronach, które parają się taką a
nie inną działalnością?

Czasem trzeba się uciekać do ostateczności, chociaż przyznaje, że moje zmysły nie są w pełni zdrowe, trochę się robie przygłuchy..

Tak nawiasem komu się opłaca aż tak otwierać tą puszkę pandory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 17:46, w3rni napisał:

> Takie wypowiedzi nie będą tu tolerowane, za brak kultury i obrażanie rozmówcy otrzymujesz

> ostrzeżenie.
Prawda powiedziana w niecenzuralny sposób to i tak prawda, ale dobra- przez ciebie skocze
z mostu, masz mnie na sumieniu - ty tu jesteś moderatorem


Nie pogrążaj się. Jak nie umiesz rozmawiać w kulturalny sposób, to odpuść sobie wypowiadanie się na tym forum-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest coś jak Internetowa komuna i chcą to wprowadzić polacy którzy wlczyli z kmunizmem tyle lat przecież jeżeli ograniczą wolnośc słowa do tego co chcą jakieś wytwórnie czy inne firmy to będa mogli nam wmawiać jakieś głupoty tak jak w korei blokują wszystko i ograniczają ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:16, benq20 napisał:

To jest coś jak Internetowa komuna i chcą to wprowadzić polacy którzy wlczyli z kmunizmem
tyle lat przecież jeżeli ograniczą wolnośc słowa do tego co chcą jakieś wytwórnie czy
inne firmy to będa mogli nam wmawiać jakieś głupoty tak jak w korei blokują wszystko
i ograniczają ludzi.

USA, Japonia, Australia, Korea Południowa. Tam ACTA obowiązuje i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi sie jedno pytanie odnośnie całego tego cyrku.
Czy ta cała ACTA jest zgodna z konstytucją? Bo jakos nie widzi mi się, żeby mnie obserwowano tylko dlatego, że ktoś ma taki kaprys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:21, Imeilic napisał:

Nasuwa mi sie jedno pytanie odnośnie całego tego cyrku.
Czy ta cała ACTA jest zgodna z konstytucją? Bo jakos nie widzi mi się, żeby mnie obserwowano
tylko dlatego, że ktoś ma taki kaprys.


ŻADNA umowa międzynarodowa nie może być wyżej niż konstytucja. I nie może być z nią sprzeczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:20, Henrar napisał:

USA, Japonia, Australia, Korea Południowa. Tam ACTA obowiązuje i nic się nie dzieje.


A tylko Polacy podnoszą raban. No dobra, w Europie też coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:20, Henrar napisał:

USA, Japonia, Australia, Korea Południowa. Tam ACTA obowiązuje i nic się nie dzieje.

Nic się nie dzieje bo ratyfikacji jeszcze nie było. Przynajmniej w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:22, NeroNarmeril napisał:

> Nasuwa mi sie jedno pytanie odnośnie całego tego cyrku.
> Czy ta cała ACTA jest zgodna z konstytucją? Bo jakos nie widzi mi się, żeby mnie
obserwowano
> tylko dlatego, że ktoś ma taki kaprys.

ŻADNA umowa międzynarodowa nie może być wyżej niż konstytucja. I nie może być z nią sprzeczna.


No więc nawet podpisanie ACTA nic nie zmieni, bo konstytucja gwarantuje mi wolność osobistą, a chore zapisy w ACTA dość mocno tą wolność ograniczają. Najbardziej zaciekawił mnie fakt, że odpowiedzialność za treść strony ponosi jej właściciel, WEB 2.0 traci rację bytu w takim wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Umowa ACTA w niczym nie zmieni polskiego prawa, także w sferze praw internautów i funkcjonowania Internetu - zapewniał na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Michał Boni. Dodał, że Polska "jest gotowa" podpisać umowę, ale podpis nie oznacza natychmiastowego wejścia dokumentu w życie."
[TVN24]

Oczywiście każde kłamstwo jest dobre by wmówić ciemnemu ludowi że to nic nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:26, heyboy napisał:

Nic się nie dzieje bo ratyfikacji jeszcze nie było. Przynajmniej w USA.

W Australii z tego co wiem już była. Prawa nie zmienili i wszystko jest po staremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:32, Liptox napisał:

"Umowa ACTA w niczym nie zmieni polskiego prawa, także w sferze praw internautów i
funkcjonowania Internetu - zapewniał na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem
Michał Boni. Dodał, że Polska "jest gotowa" podpisać umowę, ale podpis nie oznacza natychmiastowego
wejścia dokumentu w życie.
"
[TVN24]

Oczywiście każde kłamstwo jest dobre by wmówić ciemnemu ludowi że to nic nie zmieni.


Tylko dlatego, że to mówi reprezentant rządu to od razu musi być kłamstwem? Czytałeś w ogóle tę umowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:35, NeroNarmeril napisał:

> "Umowa ACTA w niczym nie zmieni polskiego prawa, także w sferze praw internautów
i
> funkcjonowania Internetu - zapewniał na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem

> Michał Boni. Dodał, że Polska "jest gotowa" podpisać umowę, ale podpis nie oznacza
natychmiastowego
> wejścia dokumentu w życie.
"
> [TVN24]
>
> Oczywiście każde kłamstwo jest dobre by wmówić ciemnemu ludowi że to nic nie zmieni.

>

Tylko dlatego, że to mówi reprezentant rządu to od razu musi być kłamstwem? Czytałeś
w ogóle tę umowę?


Wzdłuż i wszerz, wszerz i wzdłuż. Co to zmienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:36, Liptox napisał:

Wzdłuż i wszerz, wszerz i wzdłuż. Co to zmienia ?


Nic. Przyklęję mój komentarz z fb:

Pofatygowałem się i przeczytałem tę całą ACTĘ czy jak to się nazywa, żeby nikt mi nie zarzucił, że wypowiadam się na tematy, których nie znam. I nie znalazłem tam NIC, co nie byłoby JUŻ uregulowane w polskim prawie. Rzekoma inwigilacja sieci? Proszę bardzo - ustawa już to przewidywała. Brak prawa do sądu? Ściema - jest wzmianka o prawie do sprawiedliwego procesu. Zresztą znając polskie realia te wszystkie obowiązki byłyby obchodzone w taki czy inny sposób.
Zresztą ciekawy fakt - jak rząd podnosi podatki, ceny benzyny albo ceny leków czy inne duperele, to nikt nie protestuje, nie pisze petycji i nie wychodzi na ulicę, poza zainteresowanymi podmiotami. A wystarczy, że oszołom, co umowy międzynarodowej na oczy nie widział i powtarza co inni powiedzieli, powie, że cenzurują internet, to od razu wielkie oburzenie i zapędy rewolucyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 18:32, Henrar napisał:

W Australii z tego co wiem już była. Prawa nie zmienili i wszystko jest po staremu.

Więc po co podpisywać coś co nic nie zmienia? Tylko dodatkowa papierkowa robota. Poza tym, po co robić międzynarodowy dokument skoro Rosja i Chiny mają go w poważaniu? Że już o nieinformowaniu na temat postępu prac/treści porozumienia zarówno na szczeblu europejskim jak i krajowym nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować