Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2008 o 22:15, plada napisał:

I tu nasuwa
mi się pytanie-czy teraz jak będę używał głośników i słuchawek, to też jakość upadnie?


Mam do mojego komputera podłączone jednocześnie głośniki i słuchawki i nie zauważam żadnego spadku jakości, wszystko gra jak należy. A głośniki mam chyba starsze od Ciebie bo ponad 20-letnie kolumny od Amatora 2, słuchawki to douszne Sennheisery MX 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sa bardzo slabe. Placisz za nazwe a nie jakosc. Do czego beda Ci potrzebne sluchawki i ile mozesz na nie przeznaczyc kase?

@Kamilos tak, hd 555 to dobry wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 19:55, Dzikq napisał:

Sa bardzo slabe. Placisz za nazwe a nie jakosc. Do czego beda Ci potrzebne sluchawki
i ile mozesz na nie przeznaczyc kase?

@Kamilos tak, hd 555 to dobry wybor.


Używać będę ich do grania (fps''y więc wiadomo o co chodzi) i do słuchania muzyki dlatego jakość dźwięku też będzie ważna. I obowiązkowo mikrofon. A jeśli chodzi o cenę hmm... Bez przesady tj. 250zł max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, jaki chcesz w zdecydowanej wiekszosci uzywac ich przy grach to bierz Steelseries Siberia. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego. Z czego co patrzales to grasz w COD5, to sluchawki beda sie super sprawowaly. Oczywiscie podpinasz je pod karte muzyczna najlepiej SB, bo przy zintegrowanej karcie to Siberia nie pokaze swoich pazurkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dostałem słuchawki Sony MDR-RF800R. Myślę, że będę z nich zadowolony- do domowego użytku jak znalazł (a do mega audiofilów nie należę ;)). Co ważne (przynajmniej dla mnie)- są one bezprzewodowe, zasięg do 100m. Wygląd- jak dla mnie całkiem estetyczny. Jedyna rzecz, do której nie mam przekonania to pałąk- wydaje mi się trochę niewytrzymały. Testowałem je tylko chwilę (gdyż aby działać muszą się ładować jakiś czas), ale ogólnie jestem zadowolony :) Za cenę 130zł dostałem całkiem sympatyczny sprzęt do użytku domowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 20:41, Dzikq napisał:

No wiec tak, jaki chcesz w zdecydowanej wiekszosci uzywac ich przy grach to bierz Steelseries
Siberia. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego. Z czego co patrzales to grasz w COD5,
to sluchawki beda sie super sprawowaly. Oczywiscie podpinasz je pod karte muzyczna najlepiej
SB, bo przy zintegrowanej karcie to Siberia nie pokaze swoich pazurkow.


No i widzisz tu wychodzi zaleta Creative''ów, ponieważ mają wbudowaną kartę dźwiękową a mi nie zbiera się na zakup normalnej lub pod USB, ponieważ zintegrowana do moich T40 w zupełności mi wystarczy.

http://progamer.pl/go/_info/?id=303&sess_id=6a11f1e3b4666b87235c167032d75395 ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moich pchełek ciągle spadają gąbki... Już jedną straciłem. Planuję kropnąć kropelką na czubek słuchawki i lekko przykleić rzeczone. Ktoś ma inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi ostatnio rozwaliły się słuchawki. Że słuchawki u mnie są jedną z najważniejszych części popędziłem do MM. Przebieram w słuchawkach ok. 40 minut... Oglądam słuchawki za 100, 200zł W końcu zmęczony poszukiwaniami(same "kiszaste" jakieś były) od niechcenia założyłem na uszy Thompsona SHP-2000... świetnie brzmiały, pomyślałem, że dużo kosztują - patrzę niecałe 50zł! Od razu wylądowały w koszyku :) Słuchawki mają ogromne muszle, co jest wygodne bo słuchawki nie spadają wogóle i mimo tego co widać nie cisną w głowę - a jakość - po prostu świetna :) Ciesze się, że kupiłem to a nie jakieś słuchawki za 200 zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 22:03, szypek26 napisał:

Z moich pchełek ciągle spadają gąbki... Już jedną straciłem. Planuję kropnąć kropelką
na czubek słuchawki i lekko przykleić rzeczone. Ktoś ma inne pomysły?

Jam mam tak, że zawsze lewą gąbkę uchem przecieram, co za...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 21:05, Davw napisał:


Tak. To te, mozesz sobie wybrac w trzech kolorach. A wracajac do kart muzycznych SB, to nawet nie dorownuja te wbudowane albo usb. Wiec jesli nie chcesz albo nie masz kasy to nie musisz kupowac k.muzycznej. Roznica jest znaczaca ale i tak bedziesz zadowolony z sluchawek z zintegrowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 22:31, W.S.A.D napisał:

W końcu zmęczony poszukiwaniami(same "kiszaste" jakieś były) od niechcenia
założyłem na uszy Thompsona SHP-2000... świetnie brzmiały, pomyślałem, że dużo kosztują
- patrzę niecałe 50zł!


Dolozylbys ok. 25zl i dorwalbys promocyjne sennheisery hd 201 w ktorych poczulbys ogromna roznice;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukuję słuchawek, maksymalnie do 200 zł. Zalezy mi na bardzo dobrej jakości dzwięku, niekoniecznie mikrofonie, przede wszystkim do gier. Marzę o bezprzewodowych, ale nie wiem czy nie wpływa to na jakość dzwięku, i na czas jego pojawiania się (opóźnienia i te sprawy). Co byście polecili. Dodam że do laptopa więc nie ma jakiejś fajnej karty dzwiekowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwukrotnie Speedlink Medusa 5.1 Headset Progamer Edition.
Zarąbisty dźwięk, fajnie zrobiony dźwięk surround, ale beznadziejnie wykonanie (2 razy mi się złamały).

W końcu kupiłem Sennheisery HD555 (w lipcu tego roku) i do tej pory mi idealnie służą.
Czasami pożycza je mój brat, który siedzi w branży audio-video, więc to też o czymś świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 23:26, Dzikq napisał:

Bierz to co kolega wyzej czyli SteelSeries Siberia, do gier sa idealne. Do muzyki rowniez,
ale nie tak bosko jak sennki hd 555.

a jak jest z bezprzewodowymi? chodzi mi o wpływ na jakość dzwięku no i ewentualny przykład wartych zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 23:04, Marcin08 napisał:

poszukuję słuchawek, maksymalnie do 200 zł. Zalezy mi na bardzo dobrej jakości dzwięku,
niekoniecznie mikrofonie, przede wszystkim do gier. Co byście polecili. Dodam że do laptopa więc nie ma jakiejś
fajnej karty dzwiekowej...


Tez sie rozgladam za jakimis sluchawkami, ale w nieco nizszym segmencie cenowym (80-120pln). Sadze jednak, ze skoro masz tylko dzwiek z laptopa to moze warto wspomniec moich kandydatow ;)
Steel Sound 3H - od 80 pln
- chowany mikrofon
- brak regulacji glosnosci na kablu
- 2m kabel
- moga byc troche ciasne

Sennheiser HD 201 - od 80 pln
- kabel 3m
- solidna budowa
- dobry dzwiek

Sennheiser HD 201 Game - od 100 pln
- to co wyzej ale z mocniejszym basem

Koss UR-40 - od 120 pln
- krotki kabel (1,2m)
- cienki kabel (podatny na zaklocenia i latwy do zniszczenia)
- dzwiek podobno lepszy od Sennheiserow (bardziej naturalny, ale przez to z mniejszym basem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 01:09, Volvox napisał:

Sennheiser HD 201 - od 80 pln
- kabel 3m
- solidna budowa
- dobry dzwiek

Sennheiser HD 201 Game - od 100 pln
- to co wyzej ale z mocniejszym basem


Bzdura. Te sluchawki sie niczym innym nie roznia jak tylko chromowana obudowa na nausznikiach (tam gdzie logo sennki). Pomyliles sie z HD 202 ktore maja mocniejszy bass od poprzednika. Ale wszystko przeciez mozna wyregulerowac w mixerze.

Jesli sluchasz muzyki i jesli grasz czasem bez zadnego no-life gdzie musisz slyszec tupanie z drugiego konca mapy to bierz HD 201. Maja super dzwiek, solidna budowe i super kabel ktory tak latwo sie nie zniszczy. Co daje wielka przewage nad Kossami i ss 3h. A mikrfon mozesz kupic przyeczpiany zm-mic1 za 20-30zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować