Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2011 o 22:45, Kardithron napisał:

Mam dość krótkie i ogólne pytanie: jak wypadają słuchawki dokanałowe przy pchełkach?

... ale jednocześnie charakteryzują się specyficznym dźwiękiem "z wnętrza głowy" - jednym bardzo się to podoba, drugich odrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dźwięk z wnętrza głowy"? Brzmi jak tanie science-fiction.

Doki emitują dźwięk wprost do kanału słuchowego, przez co:
a) lepiej tłumią
b) słucha się ich ciszej
c) blokują dostęp powietrza do ucha, przez co są też mniej zdrowe od np. nausznych otwartych.

Ja sam nie doświadczyłem "głosów z wnętrza głowy", a doki stawiam od pchełek wyżej z uwagi na komfort noszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 16:49, Woko11 napisał:

"Dźwięk z wnętrza głowy"? Brzmi jak tanie science-fiction.

Może wyrażenie, którego użyłem, jest dla ciebie niezrozumiałe, ale cała sprawa jest dość oczywista. Przecież na logikę - dokanałówki wpycha się głęboko w ucho, dźwięk jest przekazywany praktycznie bezpośrednio na kosteczki słuchowe, więc wrażenie jest takie, jakbyś miał orkiestrę pod czaszką, a nie na zewnątrz ucha, jak to ma miejsce w przypadku pchełek / nauszników itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak tu sie nie wnerwić, jak na wakacje moje upatrzone Senki HD 380Pro kosztowały 300 zł, a teraz +/- 450. Zaczynam rozważać ponownie kupno AKG K420, ewentualnie poczekam i może senki wrócą do normalnej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 16:49, Woko11 napisał:

c) blokują dostęp powietrza do ucha, przez co są też mniej zdrowe od np. nausznych otwartych.

I to mnie właśnie od tych słuchaweczek nieco odpycha... Mógłbyś rozwinąć myśl?
Sam poczytałem sobie jeszcze wypowiedzi na tym forum:
http://forum.pclab.pl/topic/254287-S%C5%82uchawki-dokana%C5%82owe-i-efekty-po-nich/page__st__20?s=8383082ec5775c6cad4cdd7712bfab21

Chcę kupić sobie nowe słuchawki i nie wiem, czy wybrać pchełki, czy dokanałówki. Teraz zaczynam się skłaniać do pierwszej opcji... Coś za dużo szumu wokół tego nadszarpniętego zdrowia.

Co sądzicie o tym:
http://allegro.pl/nowe-sluchawki-creative-ep-550-dla-sportowcow-mp3-i1833028504.html
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 12:44, Woko11 napisał:

Będziesz zadowolony :) A jak nie będziesz nimi rzucał po ścianach to i posłużyć powinny.

Mam ochotę przeklnąć. No czy może się to kiedyś skończyć, że co nie kupię, to nie działa tak jak powinno (?). Słuchawki przyjechały, ale... działa jedna słuchawka. Od razu sprawdziłem dwa wejścia w kompie ( przednie i tylne ) i podłączyłem do telefonu, bo liczyłem na to, że mi się coś w kompie poprzestawiało. Ale na telefonie to samo. Znowu muszę się pieprzyć z reklamacją?! Kabel nigdzie nie przerwany. Nie da się nic zrobić, by nie rozkręcać słuchawek, nie? Tylko zwrot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej uwalone lutowanie w jacku. Można to zrobić samemu, ale po co? Stracisz tylko gwarancję (choć przynajmniej wtyczka będzie lepszej jakości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 16:37, Woko11 napisał:

Najprawdopodobniej uwalone lutowanie w jacku. Można to zrobić samemu, ale po co? Stracisz
tylko gwarancję (choć przynajmniej wtyczka będzie lepszej jakości).

Na pewno nie samemu. Jak coś robię, to wychodzi jeszcze gorzej, niż jest. Jeszcze w małym stopniu liczyłem,że pocieszysz mnie, iż da się coś zrobić. Tyle, że co, jak nawet regulacji głośności nie ma :). Ostatnio kupiłem zasilacz i też oczywiście za pierwszym razem nie działał. Jak tu nie być pesymistą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sluchawki-dokanalowe-philips-she3570bk-nowe-czarne-i1831819799.html
http://allegro.pl/sluchawki-dokanalowe-philips-she3680-czarne-box-i1831819787.html

Już kiedyś patrzyłem sobie na aukcje Philipsa z powyższymi dokanałówkami rzędu 30-40 zł. W autobusie, pociągu, w domu i na mieście potrafiły mnie zadowolić nawet pchełki za 20 zł z Saturna, więc spodziewam się, że i tutaj będę usatysfakcjonowany, a nawet bardziej. Tylko zasadnicze pytanie: czym w zasadzie różnią się te dwa powyższe modele poza ceną i kolorem silikonowych grzybków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 16:52, Woko11 napisał:

No to nie zostaje ci nic innego jak reklamacja :)

Ale tak apropo samych słuchawek. Na temat dźwięku się nie wypowiem, bo raz, że nie były jeszcze mocno użyte, to drugim powodem jest ta felerna słuchawka. Ale jeśli chodzi o wygląd i wygodę to wydają się na prawdę świetne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak się trzymają takie słuchawki na uszach? Solidnie siedzą? Bo mi już te pchełki (Labergi L100) na nerwy działają, nie dość, że mi z prawego ucha słuchawka notorycznie wypada, jak przekręcę głowę, to jeszcze kabel jakiś taki sztywny się zrobił :?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej od pchełek. Jakby nie patrzeć clip-on mają się czego trzymać w przeciwieństwie do pchełek. Siłę trzymania można regulować, bo zauszniki to tylko drut w plastiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drut w plastiku? Brzmi... mało solidnie, nie ukruszy się taki plastik jak kilkadziesiąt/kilkaset razy zdejmę i założę słuchawki? Czy "trzymanie" jest choć trochę zbliżone do klasycznych słuchawek z pałąkiem (w sumie mam dwie takie pary - jakieś antyczne Philipsy, w których ze starości przetarły się gąbki i HD202, w których w życiu bym na ulicę nie wyszedł :))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję słuchawek do słuchania muzyki, nie do grania. Jakość dźwięku żeby była dobra, jakimś melomanem nie jestem więc większych różnic nie zauważę, chcę jednak żeby dźwięk był w porządku, albo więcej niż w porządku. I teraz, szukam do usznych oraz nausznych, potrzebne mi są dwie pary. Jeżeli chodzi o te nauszne, chciałbym żeby dobrze przylegały do uszu i buforowały dźwięk zewnętrzny, wyglądały w porządku i raczej wolę takie duże - wygodniej mi leżą :) Cena ma znaczenie, nie wiem ile mogą takie kosztować. Proszę jednak pamietać, że nie szukam nie wiadomo czego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 21:24, Ambroo napisał:

Cena ma znaczenie, nie wiem ile mogą takie kosztować. Proszę jednak
pamietać, że nie szukam nie wiadomo czego. Pozdrawiam

Podaj przynajmniej ile możesz wydać na obie pary. Dobre nauszne zaczynają się od jakiś 150zł (HTX-7, K518, CAL), doki podobnie choć już za stówkę można kupić a-jaysy, soundmagic czy nuforce''y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzmy że na te nauszne koło 150zł, na douszne chciałem mniej. Faktycznie jest taka różnica w tych dousznych za 50 a tych za 100zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować