Zaloguj się, aby obserwować  
FoZz

Medal of Honor

826 postów w tym temacie

Ech a ja kupiłem mapki w promocji do MW2 (26PLN za 5 mapek w porównaniu do 22 PLN za 2 mapy do Killzone2).
Zagrałem trochę w niego (wcześniej BC2 i RDR multi) i ustanowiłem nowy rekord - 7 przegranych meczy z rzędu na różnych trybach. I wkurza mnie to że usuneli playlistę z dodatkowymi mapami (teraz są razem z zwykłymi mapami, czyli trzeba je szukać). Dzięki grze przypomniałem dlaczego nie gram w MW2 (choć miałem roczną przerwę w MW2 grałem wg. mnie całkiem nieźle), a gram w np. BC2. Po prostu nie lubię jak spawnują ci się za plecami, wole wiedzieć że nasza baza jest tu i ich tam. Dlatego raczej nie kupię CoD BO. A raczej MoHa bo m.in. ma rusha w wersji piechotnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 19:05, The_Tau napisał:

Po prostu nie lubię jak spawnują ci się za plecami, wole wiedzieć że
nasza baza jest tu i ich tam. Dlatego raczej nie kupię CoD BO. A raczej MoHa bo m.in.
ma rusha w wersji piechotnej


W takim razie nie kupuj MoHa. Spawn pointy są ruchome, nie stałe, jak w BC2. To, że na początku spawnujesz w miejscu A, nie oznacza, że za 2 minuty nie będziesz się odradzał w miejscu B, bo na A odradzają się Twoi wrogowie. W przypadku misji typu Capture the Flag (czy jak to draństwo się nazywa w MoHu - w każdym razie chodzi o odpowiednik Conquesta z BC2) normalną rzeczą jest, że możesz "przejąć" wrogi spawnpoint. Zdarzają się sytuacje, że siedzisz sobie skulony, broniąc flagi, a tu nagle zonk - za Twoimi plecami pojawia się horda wyjących wrogów, bo jeden z nich akurat obiegł całą mapę i przejął spawna.

Sorry, Winnetou :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Confirmed from my admin anti-cheat community, multiplayer has 8 maps, most of which have 3 gamemodes each associated with them. This is at current public list that admins know about.

Internal level name Gamemode Public level name
levels/mp_01 Combat Mission Mazar-i-Sharif Airfield

levels/mp_02 Combat Mission Shah-i-Khot Mountains

levels/mp_04 Combat Mission Helmand Valley

levels/mp_05_domination Sector Control Kandahar Marketplace
levels/mp_05_overrun Objective Raid Kandahar Marketplace
levels/mp_05_tdm Team Assault Kandahar Marketplace

levels/mp_06_domination Sector Control Diwagal Camp
levels/mp_06_overrun Objective Raid Diwagal Camp
levels/mp_06_tdm Team Assault Diwagal Camp

levels/mp_08_domination Sector Control Kunar Base
levels/mp_08_overrun Objective Raid Kunar Base
levels/mp_08_tdm Team Assault Kunar Base

levels/mp_09_domination Sector Control Kabul City Ruins
levels/mp_09_overrun Objective Raid Kabul City Ruins
levels/mp_09_tdm Team Assault Kabul City Ruins

levels/mp_10_domination Sector Control Garmzir Town
levels/mp_10_overrun Objective Raid Garmzir Town
levels/mp_10_tdm Team Assault Garmzir Town

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 18:21, byverter napisał:

Będzie 8 map w multi :/ Innymi słowy te dwie bety to była połowa gry :/

Pewnie okaże się, że będzie jak z BC2 - "nowe" mapy (dla innych trybów) będę odblokowywane parę miesiący po premierze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt nie mówił że system VIP będzie w grze dostępny. Ale równie dobrze może to znaczyć że nowe tryby na starych mapach będą odblokowywane za pomocą zwykłej aktualizacji. Za to na pewno będą jakieś DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, do ludzi, którzy grali w moha w okresie wakacyjnym (nie pamiętam dokładnej daty bety) i grających w trwającą betę na PC. Słyszałem, że gra się znacznie poprawiła. To prawda? Jak grałem w wakacyjną betę, gra bardzo mnie rozczarowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 23:23, MrGregorA napisał:

Mam pytanie, do ludzi, którzy grali w moha w okresie wakacyjnym (nie pamiętam dokładnej
daty bety) i grających w trwającą betę na PC. Słyszałem, że gra się znacznie poprawiła.
To prawda? Jak grałem w wakacyjną betę, gra bardzo mnie rozczarowała.

Niestety NIE. Dalej nie ma odrzutu, granaty zabijają chyba tylko jak się na nich stoi, wyrzutnie rakiet nie mają splash damage, do tego zrypany system respawnów na polu bitwy (czasem potrafi respić na gościu, którego ostrzeliwują z 3 osoby), do tego chaos i małe mapki.
Nie polecam, ja tam kupię jak zleci do EA Classics.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 23:23, MrGregorA napisał:

Mam pytanie, do ludzi, którzy grali w moha w okresie wakacyjnym (nie pamiętam dokładnej
daty bety) i grających w trwającą betę na PC. Słyszałem, że gra się znacznie poprawiła.
To prawda? Jak grałem w wakacyjną betę, gra bardzo mnie rozczarowała.


Znowu będzie, że się czepiam...

Nie, nie poprawiła się. Wszystkie elementy, jakie mi przeszkadzały w czerwcowej becie (bo to chyba czerwiec był), nadal występują:

1) broń nadal nie przejawia elementów odrzutu. Strzelanie wygląda identycznie, jak w Wolfenstein 3D - giwera zabetonowana w jednym miejscu i koniec. Tam, gdzie celujesz, tam trafiasz. Nawet strzelając serią z kałacha.

2) hitboxy leżą i kwiczą - nie wiadomo, jakimi prawidłami się rządzą, ale na pewno nie takimi, że trafienie gostka kilka razy w klatę = zgon. Miałem sytuacje, że w głowę strzelałem 2-3 razy (gdzie przecież normalnie headshot = zejście), a przeciwnik radośnie biegł dalej.

3) mapy jak były chaotyczne, tak są chaotyczne. Zamknij 24 osoby w jednym pokoju i daj każdemu broń - tak mniej więcej wygląda rozgrywka w nowym MoHu. Zapomnij o akcjach z Battlefielda, gdzie trzeba było współpracować, żeby odbić flagę. Tu nie ma na to miejsca. Tu się odradzasz, przeładowujesz giwerę i jedziesz. FFA FTW!

4) mizerna ilość unlocków - nie zauważyłem, by w tej kwestii coś się zmieniło. Każda klasa ma 7 "poziomów", każdy poziom = 1 unlock. Dla mnie to trochę mało... Jak przypomnę sobie BC2, w którym oprócz unlocków "klasowych" były jeszcze unlocki ogólne, to MoH wypada bardzo blado.

Pisałem to już wielokrotnie (i znowu dostanę po łapach), ale nowy MoH jest niedopracowany, zrobiony na "odwal się", byle tylko go wydać zanim na rynek wejdzie Black Ops. Ewidentnie EA liczy na to, że teraz, przez miesiąc, trochę MoHa się sprzeda, bo po premierze BO to już raczej by się nie udało. Patrząc na to, jak ta gra wygląda, jestem tego samego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 08:33, Ring5 napisał:

(...)


Dziękuję. Swoim postem uświadomiłeś mi, że nie warto składać pre-ordera. Niedoskonałości z bety które wymieniłeś sprawiły, że gra była dla mnie po prostu niegrywalna. Jeżeli nie poprawili tego w ostatniej becie to znaczy, że raczej nie warto wydawać ~200 złotych na grę ze średnio interesującym trybem single (ze względu na setting - nie cierpię "bohaterski american soldier stories"!) no i tryb multi który wydaje się być nieudaną kopią Call of Duty. Już przy pierwszej becie pojawiały się opinie, że gra jest dobra; dla mnie jednak była całkowicie zepsuta, przypominała Alphe. Widać liczyłem na cud; w końcu to Dice - do tej pory nie robili słabych gier :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 10:05, KrisK91 napisał:

Dziękuję. Swoim postem uświadomiłeś mi, że nie warto składać pre-ordera.


Pamiętaj, że to jedynie subiektywna ocena. Dla mnie ta gra nie dorasta do pięt nawet BC2, a to był chyba najbardziej arcade''owy odcinek serii (zaznaczę, że chodzi o BF na PC). Odnoszę wrażenie, że nowy MoH nie do końca wie, czym chciałby być (stricte zręcznościówką, czy strzelaniną z elementami taktycznymi), przez co tak naprawdę nie jest żadną z tych rzeczy.

No, chyba, że DICE chciało po prostu przekazać chaos pola walki - to udało im się naprawdę świetnie. Takiego chaosu w grze nie widziałem już dawno.

Biorąc pod uwagę inne tytuły multi FPS wychodzące jeszcze w tym roku (czyli Black Ops oraz BC2: Vietnam), ja sobie MoHa odpuszczam kompletnie. Z żalem (co podkreślę jeszcze raz), ponieważ naprawdę cieszyłem się na myśl o tym, że kolejna część MoHa ma się ukazać i liczyłem, że ponownie zobaczymy coś a''la genialne Allied Assault. Liczyłem na to, że połączenie MoH i DICE da naprawdę wybuchową mieszankę, która po prostu nie może nie zmieść konkurencji. Cóż, mieszanka może i jest wybuchowa, ale jak wiadomo - zawsze zdarzają się niewybuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 15:27, byverter napisał:

Z wykopu :D


Proste? Proste. Żeby nie mieć ciastka, musisz najpierw kupić ciastko, a potem je zgubić. Wtedy nie będziesz miał ciastka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra muszę przyznać, że nie jest najlepiej. Największym problemem jest opóźnienie w zaliczeniu hiboxów oraz ich powiększanie się w ruchu. Tak już było w BC2. Tylko tam strzelało się na większe dystanse. W MoH po prosu nie da się kogoś zabić tak , aby nie zostać trafionym na tych małych mapach. Niestety jest tak spragniony jakiegoś nowego współczesnego FPSa, że złożyłem preorder. SP powinien być dużo lepszy niż Multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 18:18, byverter napisał:

No dobra muszę przyznać, że nie jest najlepiej.


Ano właśnie... BC2 na początku też nie należało do dopracowanych tytułów, ale (jak sam napisałeś) tam walka toczyła się na większych dystansach, przez co nie było to tak dokuczliwe. Można było zdjąć przeciwnika, samemu przy tym nie ginąc. Wejście do budynku nie było równoznaczne z zejściem. Tu walka w bunkrach czy korytarzach kończy się w 90% przypadków zejściem obu graczy. A to nie świadczy o grze najlepiej...

Dnia 10.10.2010 o 18:18, byverter napisał:

Niestety jest tak spragniony jakiegoś nowego
współczesnego FPSa, że złożyłem preorder. SP powinien być dużo lepszy niż Multi.


A nie lepiej wrócić na miesiąc do BC2, a potem kupić Black Ops? Z filmików z gameplay''em wynika, że sytuacja powinna wyglądać trochę lepiej, niż w MoHu. Większe przestrzenie, mniejszy chaos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z facebookowego profilu tvgry.pl:
marcin przeszedl moha w niecale 4 godziny a krzysiek odegral poczatek serii shippuuden w nowym naruto. a wszystko to, i wiele wiecej, w tym tygodniu na tvgry.pl :)
Eeeee, czy pojawiały się wcześniej informacje, że tryb single player będzie aż tak krótki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować