Zaloguj się, aby obserwować  
FoZz

Medal of Honor

826 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2010 o 15:02, MrWladca napisał:

ile jest broni i lvli w multi??


Czy możesz mi wyjaśnić, po diabła zamieszczasz TO SAMO PYTANIE w kilku wątkach, jeśli nie czytasz odpowiedzi? Przecież już ci odpowiadałem na to pytanie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=62357&pid=14

Aktualna lista broni: http://medalofhonor.wikia.com/wiki/Category:Medal_of_Honor_%282010%29_Weapons

A poziomów z tego co pamiętam jest 21, nie 24, ale - jak zaznaczałem wcześniej - mogę się mylić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostrzezenie za spam. Po co zadajesz to samo pytanie w roznych watkach? (na dodatek zakladasz nie potrzebnie kolejne tematy z tym samym pytaniem). Szczegolnie, ze dostales juz na nie odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wam się podoba nowy Medal of Honor?
Bo ja właśnie dzisiaj już swój dostałem z gram.pl :) (12.10.2010)
Śmiesznie się patrzy że do premiery jeszcze 2+dni a ja już mam swojego MoH''a i sobię gram na x''ie
Recenzji nie zrobię bo już gry-online,gram.pl czy gamezilla już pewnie wrzucają na serwer swoje.
Jednak podzielę się wrażeniami jak przejdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 16:38, Crew_900 napisał:

Słyszałem, że gra bardzo krótka i beznadziejna. Czyli na obecną chwilę nie opłaca się
kupować za taką cenę ? : /


Jeśli jesteś miłośnikiem singla z COD:MW2 (krótki, prosty, liniowy, intensywny) i multi żywcem z BC2 - to się opłaca. W przeciwnym wypadku - zdecydowanie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 16:48, Tenebrael napisał:

multi żywcem z BC2


Z całym szacunkiem, ale jedyną rzeczą, jaką ta gra ma wspólną z BC2, jest ekipa, która robiła multi. Natomiast w żadnym wypadku multi w MoHu nie jest "żywcem" z BC2. W tym drugim mamy do czynienia ze sporymi mapkami, gdzie jest czas i miejsce na przemyślane manewry, a atak na "hurrra!" najczęściej skutkuje śmiercią. W MoHu natomiast nie liczy się taktyka, bo zwyczajnie nie ma na nią miejsca. Mapy pasują do trybu FFA, gdzie każdy może strzelać do każdego, mają rozmiar połowy, może 1/3 tego, co znamy z BC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ring5:

Tak mówisz? Ok, to lecimy:

1. Silnik - ten sam (w MoH wycięta możliwość niszczenia budynków - ale to minus dla MoH)

2. Klasy postaci - IDENTYCZNE (no, w MoH wycięto Medyka - ale to chyba na minus dla gry, nie?) Też jest Assault, Rifleman i Sniper. I mają praktycznie taki sam rodzaj uzbrojenia w MoH i BC2.

3. Mechanika odrodzenia - ta sama.

4. System punktowania - IDENTYCZNY. Nawet, o ile pamiętam, te same ilości punktów za różne rzeczy (headshoty, double-kille, normalne fragi, samobójstwa etc)

5. System awansu i odblokowywania uzbrojenia - kropka w kropkę to samo.

6. Tryby multi - te same.

7. Bezsensownie celna broń maszynowa - identyko.

Czy jeszcze trzeba kogoś przekonywać, że to dosłownie klon? Napisałeś, że mapy w MoH są mniejsze, i jest to fakt. Jednak znowu - fakt jedynie na minus dla gry. Dlaczego? Gdyż sprawia, że granie snajperem jest bezsensowne - przy tak absurdalnie wysokiej celności innych broni, i możliwości zainstalowania na nich celownika powiększającego do 4x, w połączeniu z małymi mapami, granie snajperem mija się z celem, co daje nam tylko 2 efektywne klasy w trybie multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT (post pod postem, bo czas edycji minął)

Zauważ więc, że MoH to w zasadzie okrojony BC2. Wszystko, co w nim jest, jest żywcem zerżnięte z BC2. Nie ma w nim nic nowego względem BC2 - wszystko to samo.

Dodam, że było to widoczne już w becie (tej pierwszej, zamkniętej). Pograłem trochę, ale były tylko 2 mapy, więc się szybko znudziło. I wtedy zakupiłem BC2. I co? I poczułem się tak, jakbym praktycznie wcale nie zmieniał gry - identyczna mechanika, klasy, uzbrojenie, system awansu. Kropka w kropkę. Jedynie w BC2 było tego więcej, a niektóre rzeczy - lepsze (np możliwość niszczenia budynków, większe mapy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

Tak mówisz? Ok, to lecimy:

1. Silnik - ten sam (w MoH wycięta możliwość niszczenia budynków - ale to minus dla MoH)


Rozumiem że przy okazji wydania MoH, DICE powinno zmienić silnik bo Frostbite jest zły tak ?
Skoro mają już napisany dobry silnik z dużymi możliwościami po kiego uja go zmieniać ?

Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

2. Klasy postaci - IDENTYCZNE (no, w MoH wycięto Medyka - ale to chyba na minus dla gry,
nie?) Też jest Assault, Rifleman i Sniper. I mają praktycznie taki sam rodzaj uzbrojenia
w MoH i BC2.


Nie wiem jaką masz wersje BC2, ale ja mam ta inne klasy. Inżynier, Medyk, Szturmowiec i co najważniejsze nie snajper ale zwiadowca.

Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

3. Mechanika odrodzenia - ta sama.


Jak coś jest dobre to po co to zmieniać ?

Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

7. Bezsensownie celna broń maszynowa - identyko.


Musisz być w takim razie mistrzem BC2 skoro z m60 potrafisz zabić serią z automatu przez całą mapę. Jakoś w BC2 zauważyłem odrzut broni, którego w MoH brakuje. Tu strzelasz sobie radośnie na full auto i biegniesz radośnie dalej.

Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

Czy jeszcze trzeba kogoś przekonywać, że to dosłownie klon?


Widzę że nie rozumiesz mechaniki obydwu gier. BC2 jest nastawiony na grę drużynową i bardziej taktyczny. MoH natomiast jest nastawiony na bezsensowne strzelanie i parcie do przodu vide. MW2. Ale żeby to zrozumieć trzeba w obydwie gry trochę pograć. I jeszcze jedno rozumiem że każda część Call of Duty w MP jest inna? hmmmm czyżby ten sam silnik, te same bronie, te same tryby, tylko inne mapy ludzie dostawali tam co roku. A no tak w BO ma być dodanych kilka nowych poza tym reszta jest ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

1. Silnik - ten sam (w MoH wycięta możliwość niszczenia budynków - ale to minus dla MoH)


Czyli przepraszam co, każda gra na silniku HL2 jest zerżnięta z HL2? To normalne, że firma używa tego samego silnika.

Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

2. Klasy postaci - IDENTYCZNE (no, w MoH wycięto Medyka - ale to chyba na minus dla gry,
nie?) Też jest Assault, Rifleman i Sniper. I mają praktycznie taki sam rodzaj uzbrojenia
w MoH i BC2.


Wybacz, ale się nie zgodzę. Sprzęt jednak się różni i to mocno. Od rkmów w BC2 był Medic, tu mamy zwykłego piechura. Od zaznaczania przeciwnika na mapie był Recon, tu jest to umiejętność oddziałowa. I tak dalej. Ponadto uzbrojenie w MoHu jest znaaaaacznie uboższe.

Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

3. Mechanika odrodzenia - ta sama.


Bynajmniej. W BC2 spawny były stałe - nie można było ich odbić. Tu nie ma nic takiego. Odradzasz się w okolicy akcji, ale nie wybierasz na kim. Nie mów zatem, że jest identyczna.

Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

4. System punktowania - IDENTYCZNY. Nawet, o ile pamiętam, te same ilości punktów za
różne rzeczy (headshoty, double-kille, normalne fragi, samobójstwa etc)


Czy my w ogóle o tych samych grach mówimy?! W BC2 za killa miałeś 50 pkt, tu bodajże 10. Różnice są i to spore. Zaraz powiesz, że MW2 ma taki sam system punktowania.

Dodatkowo nie zapomnij o tym, że tu drużyna otrzymuje punkty, za które uzyskuje dodatkowe skille (UAV, atak moździerzowy, rakietowy itp). To też było w BC2?

Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

5. System awansu i odblokowywania uzbrojenia - kropka w kropkę to samo.


Chyba żartujesz... Porównaj sobie ilość rang w BC2 i w MoH, porównaj ilość unlocków w BC2 i w MoH. Ponadto w BC2 odblokowywało się uzbrojenie, tu odblokowujesz części do broni.

Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

6. Tryby multi - te same.


Tiaa... Szkoda tylko, że inaczej zrobione, bez stałych respów. Ale ogólnie te same. W Bloodzie też były te same. Tylko trochę inne.

Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

7. Bezsensownie celna broń maszynowa - identyko.


Tu każda broń jest bezsensownie celna, więc akurat żaden to argument. W BC2 część broni była przegięta, owszem, ale w MoHu nie ma broni, która NIE jest przegięta.

Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

Czy jeszcze trzeba kogoś przekonywać, że to dosłownie klon?


Owszem. Mnie. Bo nadal mnie nie przekonałeś. Te wszystkie "identyczne" rzeczy znacznie się różnią. Gry są PODOBNE, owszem, ale nie identyczne. Zapomniałeś też dodać, że ikony flag na minimapie są takie same...

Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

Napisałeś, że mapy w MoH
są mniejsze, i jest to fakt. Jednak znowu - fakt jedynie na minus dla gry.


A czy ja powiedziałem, że na plus? Dla mnie cała ta gra to jeden wielki krok wstecz dla DICE i napawa mnie to przerażeniem, bo jak w takim razie będzie wyglądała trzecia część Battlefielda? Jak będzie wyglądał BC2: Vietnam?!

Dnia 12.10.2010 o 17:20, Tenebrael napisał:

Zauważ więc, że MoH to w zasadzie okrojony BC2. Wszystko, co w nim jest, jest żywcem zerżnięte z BC2.
Nie ma w nim nic nowego względem BC2 - wszystko to samo.


Mylisz pojęcia. Żywcem zerżnięty = identyczny. Po raz kolejny powtarzam: TA GRA NIE JEST IDENTYCZNA Z BC2! Jest inny system odradzania się, inny system awansowania, inny system odblokowywania broni (która TEŻ JEST INNA, bo nie dostajemy kilku rodzajów broni, ale jedną podstawową giwerę i unlocki do niej). Nie można powiedzieć "to jest identyczne, ale inne". Albo identyczne, albo inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, panowie, macie trochę racji. Więc sprostowanie. To, co JEST w MoH, jest w WIĘKSZOŚCI zerżnięte z BC2. Przy czym wiele elementów jest okrojonych, zerżniętych połowicznie.

A teraz uaktualnione w punktach:

1. Silnik - ten sam, ale okrojony o możliwość niszczenia budynków (wiem, samo w sobie nie jest to argumentem, ale w połączeniu z dalszymi - daje pewien obraz)

2. Sprzęt - w większości ten sam, choć niektóre cechy Medyka z BC2 rozdzielono pomiędzy inne klasy. No i w MoH jest tego mniej.

3. Spawny - bynajmniej w BC2 nie były stałe spawny. Jak najbardziej można je było odbić. Dodatkowo, w BC2 można było wybrać, gdzie się odradza - tu też można, ale ograniczono do "frontu" i "bazy". Czyli to samo, co w BC2, ale "ucięte"

4. System punktowania - właśnie sprawdzam, ale jestem na 99% pewien, że ilości punktowe takie same. Jedyną nowinką są punkty dla drużyny w MoH - fakt.

5. W BC było spoooro do odblokowania. Tu jest znacznie mniej. Ale to, co jest - znowu, to samo, co w BC2, i taki sam mechanizm odblokowywania.

6. Tryby multi te same - ok, z minimalnie innym, okrojonym systemem respawnów.


Czyli MoH = BC2 - [sporo elementów]. Jeśli tak wolicie - ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 18:14, Tenebrael napisał:

1. Silnik - ten sam, ale okrojony o możliwość niszczenia budynków (wiem, samo w sobie
nie jest to argumentem, ale w połączeniu z dalszymi - daje pewien obraz)


Nadal nie jest to zerżnięcie.

Dnia 12.10.2010 o 18:14, Tenebrael napisał:

2. Sprzęt - w większości ten sam, choć niektóre cechy Medyka z BC2 rozdzielono pomiędzy
inne klasy. No i w MoH jest tego mniej.


Zdefiniuj "ten sam". W chwili obecnej sprzęt, używany w wojsku, jest praktycznie taki sam od ładnych paru lat, dlatego też nie oczekuj różnorodności od 2 gier, dziejących się mniej więcej we współczesności. To raz. Dwa, pisałem już - sprzęt jest różny. W BC2 mieliśmy po kilka rodzajów broni dla każdej klasy, tu - co już pisałem - jest np. M4, do którego odblokowujemy ulepszenia. Ale M4 z kolimatorem, tłumikiem i połączonymi magazynkami to nadal M4, nie SCAR czy AKSu.

Dnia 12.10.2010 o 18:14, Tenebrael napisał:

3. Spawny - bynajmniej w BC2 nie były stałe spawny. Jak najbardziej można je było odbić.
Dodatkowo, w BC2 można było wybrać, gdzie się odradza - tu też można, ale ograniczono
do "frontu" i "bazy". Czyli to samo, co w BC2, ale "ucięte"


No to zdecydowanie graliśmy w różne tytuły. W BC2 można było odbić flagi, owszem, ale na pewno nie respy. Każda drużyna miała jeden stały punkt (bazę), w którym mogła się odradzać po utracie wszystkich flag i którego NIE można było odbić. Ponadto do wyboru było spawnowanie na zdobytych flagach (mowa o trybie conquest) oraz na członkach drużyny. W MoHu raz, że nie ma drużyn, dwa, nie można spawnować na flagach, trzy - spawny wydają się być losowe: ot, gdzieś tam gra widzi, że jest ktoś z Twojej ekipy, to do niego Cię wrzuci. A że on akurat ma pod nogami 4 granaty i leci na niego ostrzał moździerzowy... Cóż, zła karma.

Dnia 12.10.2010 o 18:14, Tenebrael napisał:

4. System punktowania - właśnie sprawdzam, ale jestem na 99% pewien, że ilości punktowe
takie same. Jedyną nowinką są punkty dla drużyny w MoH - fakt.


No to radzę sprawdzić dobrze, bo ja na 100% jestem pewien, że za fraga w BC2 jest 50 pkt. Sprawdź, przekonaj się - zobaczysz.

Dnia 12.10.2010 o 18:14, Tenebrael napisał:

5. W BC było spoooro do odblokowania. Tu jest znacznie mniej. Ale to, co jest - znowu,
to samo, co w BC2, i taki sam mechanizm odblokowywania.


Powtarzam pytanie: czy każda gra, w której są unlocki, jest kopią BC2? Ponadto mechanizm odblokowywania jest INNY. Tu odblokować możesz tylko sprzęt dla swojej klasy. W BC2 punkty zebrane w danej rundzie szły zarówno na sprzęt dedykowany danej klasie (np. na karabinki szturmowe), jak również na sprzęt dostępny dla wszystkich (np. pistolety). Tu nic takiego nie ma.

Dnia 12.10.2010 o 18:14, Tenebrael napisał:

6. Tryby multi te same - ok, z minimalnie innym, okrojonym systemem respawnów.


MINIMALNIE? Kompletne pozbawienie elementów taktycznych, takich jak respy na naszej drużynie (gdzie pojawienie się kolejnej giwery przy obronie flagi mogło zadecydować o powodzeniu lub porażce) nazywasz "MINIMALNIE innym"?! O_o

Dnia 12.10.2010 o 18:14, Tenebrael napisał:

Czyli MoH = BC2 - [sporo elementów]. Jeśli tak wolicie - ok.


Nie wiem jak inni, ale ja wolę MoH =/= BC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, właśnie dostałem tego nowego MoH''a ;), przeszedłem trochę kampanię i tak powiem szczerze mówiąc że gra nie za bardzo mnie powaliła na nogi..., nawet graficznie nie jest powalająca..., ale dzięki efektom specjalnym grało się nawet świetnie :), nie zasypiałem bo ciągle coś się działo! :D, ale nie stety doszedłem do takiej misji że za cholere nie wiem co mam w niej zrobić..., chodzi o to że mam za zadanie zaznaczyć cel żeby zrboić na wrogów nalot samolotwy i ich zmieść z powierzchni ziemi..., no dobra zaznaczam cele lewym klawiszem myszy tak jak mi każe gra, ale ni ch*** nie działa to..., wciskam jak oszalały, próbowałem kilka razy powtarzać misję nic się nie dzieje...., noż cholera myślę co jest..., i w tym wypadku mam do was prośbę, może ktoś mi z was wytłumaczyć co w tej misji mam dokładnie zrobić?, jaki klawisz mam naciskać, kiedy dłużej i takie tam...

Tu macie screena z tej misji...

Z goy dziękuję.

20101012184851

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie CDA jest już recenzja. Ocena to 3,5 /5
Głównie narzeka się na rekordowo krótki single, oraz "tylko" dobry multi który jest kopią BC2 oraz MW2, tyle że gorszą, z mniejszymi mapami, i w ogóle mniejszą ilością wszystkiego.

Czyli wyszedł kolejny średniak.
http://www.cdaction.pl/news-15304/recenzja-cdactionpl---medal-of-honor-x360pc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że nastąpi detronizacja a tu NI MA NIC :P Coś czuję, że prowadzenie przypieczętuje Call of Duty Black-Ops, który zapowiada się bardzo dobrze. Czyli mówicie, że nic nowego i do tego krotki singiel. Szkoda, bo z przedstawionej wojnie można wycisnąć ciekawą i jakąś dłuższą historie. Czyli stówka z groszami zostaje w kieszenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 18:55, Darkstar181 napisał:

"tylko" dobry multi który jest kopią
BC2 oraz MW2, tyle że gorszą, z mniejszymi mapami, i w ogóle mniejszą ilością wszystkiego.


Widzę więc, że odczucie, że multi z MoH jest kopią tego z BC2 mam nie tylko ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 19:49, Tenebrael napisał:

Widzę więc, że odczucie, że multi z MoH jest kopią tego z BC2 mam nie tylko ja...


Chyba nie zwróciłeś uwagi na dość istotny fragment tamtej wypowiedzi, jakim jest oraz MW2... I jak, sprawdziłeś punkty za fraga w BC2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym, dość krótkim podejściu (niestety z braku czasu grę będę przechodził własnie w takich krótkich posiedzeniach) do kampanii. Przeszedłem jakieś 1,5 misji i na razie jest bardzo fajnie. Zero innowacyjności czy czegoś czego nie widzielibyśmy w Modern Warfare lub innych FPSach, ale strzela się świetnie. BTW Pytanko dla posiadaczy wersji na PS3. Czy wy też przeczesaliście całe pudełko w poszukiwaniu kodu do odblokowania Frontline''a? Kto to widział by w dzisiejszych czasach umieszczać dodatkową zawartość na płycie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli frontline jest na płycie? Powinni dać kod, jak zrobiło to A$ z extra wersjami MW2. Zawsze możesz dokupić oddzielnie CoD Classic za "promocyjną" cene 55PLN (W empiku + dodatek kosztuje chyba 36 PLN, oczywiście na PC ale chyba każdy PieC to pociągnie). A ja czekam na MoHa jak znajomi przywiozą (czas na reklamę : zapraszam na gramsajta by się dowiedzieć dlaczego). I nie kupuję na razie BO, ponieważ kupiłem mapki za promocyjną cenę 26 PLN do MW2 (oczywiście ten lepszy ''package'') i jestem szczęśliwy (a singla BO pożyczę od kolegi hehe:). No cóż należy czekać na Crisisa 2 i BFBC2 Vietnam. I jeszcze RDR na platynke. Chyba nie mam czasu na to wszystko.

Sorry że trochę zeszłem z tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z punkbusterem, gdy próbuje się połączyćz serwerem który wymaga pb, to mi wyskakuje, żę musze mieć zainstalowany pb- klikam ok i jest łączenie i tak do usra śmierci mogę czekać.Punkbuster mam zainstalowany, zaktualizowany- co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować