Zaloguj się, aby obserwować  
FoZz

Medal of Honor

826 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2010 o 17:09, PJ_MW napisał:

Wiadomość z facebookowego profilu tvgry.pl:
marcin przeszedl moha w niecale 4 godziny a krzysiek odegral poczatek serii shippuuden
w nowym naruto. a wszystko to, i wiele wiecej, w tym tygodniu na tvgry.pl :)

Eeeee, czy pojawiały się wcześniej informacje, że tryb single player będzie aż tak krótki?


W takim razie MoH pobił rekord MW2 - 5h... Przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG, kolejny Kane & Lynch 2? 4h to "troszkę" za mało, by mówić że jest to gra chociażby krótka. Wielki powrót MoHa na rynek zaliczył glebę przed startem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 17:09, PJ_MW napisał:

Wiadomość z facebookowego profilu tvgry.pl:
marcin przeszedl moha w niecale 4 godziny a krzysiek odegral poczatek serii shippuuden
w nowym naruto. a wszystko to, i wiele wiecej, w tym tygodniu na tvgry.pl :)

Eeeee, czy pojawiały się wcześniej informacje, że tryb single player będzie aż tak krótki

Ja słyszałem, że normalne przejście zajmuje 8h, ale z drugiej strony idąc na chama każdą grę (większość) da się przejść 2x szybciej niż normalnie. Swoją drogą dostałem właśnie maila z Ultimy, że gra jest do odbioru już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 17:17, Sipso2008 napisał:

>


A tam, ja Crysis: Warhead przeszedłem w 3h :D A co do MoHa to gdzieś słyszałem, że single starcza na 6- 8 h. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Ja jako kompletny noob w FPSach na padzie zaokrąglam to sobie do 10h. Do tego jeszcze wersja na PS3 zawiera MOH: Frontline czyli mam nadzieję drugie tyle. A jeśli dodać do tego fakt, że nie mam ostatnio za wiele czasu na granie, a ten, który mam z pewnością poświęcę też FIFIE to myślę, że na jakieś 2 tyg. grania mi to starczy. I po co komu multi? xD Moja paczuszka dziś została wysłana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mamy nowy rekord single trwa tylko 4 h :) oczywiście na poziomie trudności normal
oraz jak ktoś nie kupi nigdy tej gry noo to można stracić te 4 h na oglądanie ^^ linki do wideo w newsie oraz potwierdzenie

http://www.gamersmint.com/medal-of-honor-campaign-offers-less-than-4-hours-of-playtime-on-normal-playthrough

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pozytywnym szoku, egzemplarz już do mnie jedzie o 3:04 dostałem email o wysyłce- paczka w doręczeniu, dzisiaj będzie :) gram.5lat Rulez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 09:14, Mefisto napisał:

dotarła!


A może jeszcze jakaś fotka CD-Keya? :P

Daj znać jak trochę pograsz. Wolę czytać recki "normalnych" graczy, a nie serwisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 09:16, Ring5 napisał:

Daj znać jak trochę pograsz. Wolę czytać recki "normalnych" graczy, a nie serwisów.

hehe czekałem na ten tekst z cd-keyem...nie jestem dobry pisaniu recek, ale może się wypowiem może wrzucę kilka fotek (bez cd-keya ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok popykałem kilkanaście minut w trybie single player i powiem, że na początku rozgrywka nie zrobiła na mnie wrażenia, jakaś taka uboga sceneria była i zalatywało mi tu grafiką CoD MW2(później było lepiej), mogę się mylić ;p lightowo podszedłem.Po kilkunastu krokach zrobionych w przód i w tył zaczęło mi się podobać, fajne wąskie uliczki, domek na domku, jak to bywa u arabów, akcja nabierała tempa w tle przyjemna dla uszu dynamiczna muzyka.W pewnym momencie stojąc tyłem do drzwi z których kolesie wyskoczyli mina mi trochę zrzedła, byłem od nich ze 2 metry nie strzelali do mnie, a do ludzi którzy byli dużo dalej, cóż bywa i tak, taki mały babol, pewnie ktoś zauważy coś więcej, ale ja do wykrywania bugów się nie nadaje ;).Z kolejnym etapem było tylko lepiej, akcja ruszyła z kopyta, kolejny ładnie zrobiony etap, dużo strzelania(headshotów), wrogowie korzystają z osłon ;p.Ogólnie gra mi się podoba, mam nadzieję, że z każdym krokiem będzie lepiej i fabuła będzie tworzyła jakąś spójną całość.
Na tym zakończę, bo długo nie grałem, a po za tym nie nadaję się do pisania recenzji, niech się tym zajmą profesjonaliści.

20101012112003

20101012112024

20101012112059

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... przepraszam, ale kto wymyślił takie stroje dla operatorów? Albo ubiera się jak "tubylcy", albo zakłada się wdzianko "taktyczne" (czyli ochraniacze, kabury udowe itp). Zakładanie pakola (pakol to ten afgański "berecik") a do tego camelbaka na plecy i kabury udowej daje razem dość śmieszne połączenie. W końcu chyba głównym założeniem ubierania się na modłę lokalną jest wtopienie się w tłum (a przynajmniej nie rzucanie się w oczy tak bardzo). Ciężko jest wtopić się w tłum mając kaburę udową... ;)

Dla porównania:
http://img387.imageshack.us/img387/973/94326316igknhnph7pm.jpg
http://en.specwar.info/special-forces/usa/delta-force/delta-force-sbs-tora.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja również już pograłem, i niestety, muszę powiedzieć, że jestem zawiedziony. Potwierdziły się moje wcześniejsze przypuszczenia z innego wątku.

No to jedziemy....:

1. Singleplayer - można go określić kilkoma słowami, którymi zresztą można nazwać większość trybów single w grach ostatnich lat - prosty, liniowy, napakowany akcją tyleż dynamiczną, co bezmyślną. Po grze, która rzekomo tworzona była w konsultacji z rzeczywistymi członkami oddziałów specjalnych spodziewałem się SPORO więcej. A tak, dostajemy grę tylko o centymetr bardziej realistyczną niż efekciarskie buble w stylu Modern Warfare 2. Jeśli oczekiwałeś czegoś, co choćby trochę będzie przypominało realizm - zapomnij. Tu seria w brzuch to pikuś - kilka głębszych oddechów i jesteś jak młody bóg. Natomiast inteligencja przeciwników powala - potrafią wyjść ci przed nos, gapić się 2-3 sekundy jak sroka w gnat, i dopiero łaskawie otworzyć ogień - zresztą chyba mają zeza rozbieżnego, skoro nie potrafią zlikwidować przeciwnika z maszynowca z odległości 5m...

2. Multiplayer. Tu jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Ale... chwile, ja już gdzieś to widziałem. Hmmm, gdzie? A tak, w Bad Company 2! Czy to aby nie jakiś mod albo dodatek? A nie, to nowa gra, dziwne...

Otóż mimo szumnych zapowiedzi twórców, że to zupełnie nowa jakość, tryb multi jest dosłownie jak kopiuj/wklej BC2. Identyczna mechanika, identyczny system awansowania, identyczne możliwości respawnu, nawet skopiowali (bzdurną moim zdaniem) niesamowitą celność broni maszynowej i brak odrzutu. W tej grze snajperem może być każdy - z dobrym okiem i kałaszem możesz spokojnie zdjąć przeciwników z baaaardzo daleka. Że to szczyt braku realizmu i bezsens? A jakże - ale tak właśnie jest w nowym MoH (podobnie jak i w BC2). W dodatku jedyne, co zmienili, zmienili na... gorsze. Wycięli takie klasy postaci, jak np Medyk. Wycięli możliwość burzenia murów. Mocno zmniejszyli mapy względem całkiem pokaźnych mapek z BC2.

Nawiasem mówiąc, sprawia to, że granie snajperem jest co najmniej bezsensowne, i ogranicza wybór klas do dwóch. Dlaczego? Gdyż w BC2 jedyną przewagą snajpera było to, że miał powiększenie do 12x. Zasięg innych broni był w zasadzie taki sam, celność też niewiele mniejsza. Więc jedynie owo powiększenie dawało snajperowi przewagę. Tutaj, jako że na innych broniach też możesz zamontować lunetę (do 4x bodajże powiększającą), w połączeniu z o wiele mniejszymi mapami (na ktorych 12x nie jest potrzebne) granie snajperem mija się raczej z celem.


Reasumując, dla kogo jest MoH? Ano dla tych, którzy lubią mało inteligentną nawalankę w stylu strzelanek nowej generacji z ostatnich lat. Dla tych, którzy i tak w multi najbardziej lubią wesołe koszenie z maszynowca, i inne klasy go nie interesują.

Ci z kolei, którzy lubią nieco większy realizm, większą dowolność zamiast prowadzenia za rączkę, dla których gra musi być wyzwaniem, a nie bezmyślną młócką - zdecydowanie nie polecam. Będzie mocno zawiedziony, bo w MoH niewiele jest z szumnych zapowiedzi twórców o realizmie, nowej jakości etc, a i widać, że konsultacje z członkami jednostek specjalnych niewiele im dały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tenebrael ostro pojechałeś, to Ty nie masz biedaku w co zagrać, bo nie ma takiej gry, która by wszystkie twoje wymagania spełniała.Nie odbierz tego jako atak na Twoją osobę czy wypowiedź.Szanuję to , to co napisałeś to Twoje odczucia co do tej gry.Pogram dłużej zobaczę/dowiem się/potwierdzę/zaprzeczę.Co do multi to od razu było wiadome, że będzie podobne do BC2, bo DICE to robił.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 13:01, Mefisto napisał:

Tenebrael ostro pojechałeś, to Ty nie masz biedaku w co zagrać, bo nie ma takiej gry,
która by wszystkie twoje wymagania spełniała


A nie masz racji. Jedną z takich gier jest seria Arma - długa, realistyczna, wymagająca myślenia, nieoskryptowana, w której nad jedną misją czasami siedzi się tyle, ile nad całą grą "nowej generacji" razem wziętą.

Oczywiście rozumiem, że MoH to nie Arma. I nie oczekuję tego. Jednak po zapowiedziach twórców, po uczestnictwie członków oddziałów specjalnych w tworzeniu gry, po twierdzeniach o realizmie - spodziewałem się po prostu sporo więcej niż stary, odgrzewany kotlet, któremu bliżej do krótkiego, prostego, liniowego, i mało wymagającego MW2. A ta gra powiela oklepany schemat, nie wnosząc nic nowego, natomiast czerpiąc garściami pomysły, które grę spłycają. Niestety. Nie oczekiwałem realizmu na miarę Army - ale czegoś sporo więcej niż MW2. Nie oczekiwałem długości starych RPG''ów - ale coś więcej, niż gry, która przechodzi się z marszu. Nie oczekiwałem otwartości świata - ale jednak czegoś więcej, niż "jedyna słuszna droga" oskryptowana do bólu.

Dnia 12.10.2010 o 13:01, Mefisto napisał:

Co do multi to od razu było wiadome, że będzie
podobne do BC2, bo DICE to robił.


Widzisz, masz rację. Problem w tym, że "podobne" to bardzo delikatne słowo na określenie sytuacji. To praktycznie dosłownie kalka - jakby jedyne, co zmieniono, to zrobiono nowe lokacje i pozmieniano modele postaci. Cała reszta jest dosłownie IDENTYCZNA. I do tego piję - gdyby gra byłą jedynie "podobna" do BC2, to byłoby dla mnie naturalne, jednak tu mam wrażenie, że twórcy poszli po najmniejszej linii oporu. W dodatku zmiany, które poczynili, to nie dość, że jest ich mało, to w dodatku same na minus - zmniejszenie liczby klas postaci, zmniejszenie map.


EDIT:

Reasumując, w single gra jest ok, jeżeli lubisz wszystkie te FPS'y "nowej generacji" - krótkie, proste, intensywne. Ale nie wnosi nic nowego, a tak podkreślane przez twórców w zapowiedziach słowo "realizm" to, w konrontacji z grą, po prostu brednia. W multi natomiast gra nie tylko, że nie jest odkrywcza, bo jest dosłownie kalką BC2, to w dodatku kalką okrojoną, bez możliwości burzenia budynków, z mniejszymi mapami i wyrzuconą klasą postaci medyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować