Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2006 o 19:56, Treant napisał:

Spróbujmy dociec tych powodów, bo inaczej nie zrozumiemy żądań par homoseksualnych dotyczących usankcjonowania prawnego ich związku.


Powody są zazwyczaj proste - chęć zalegalizowania swego związku ze strony i prawnej i duchowej. Małżeństwo jest tak jakby potwierdzeniem uczuć. Nie zawiea sie go po presją a przyjanmniej nie powinno się. Małzeństwo to tak jakby pokreślenie, że para jest ze sobą i chce ze sobą być juz na zawsze.
A chęć par homoseksualnych do zawierania małżeństw.. Cóż, mogę się mylić, ale sądzę, że to nic innego jak chęć bycia akceptowanym przez resztę. Oscentacyjna próba pokazania, że jest się takim samym. Że jest się takim samym nie tylko przed prawem ale i przed Bogiem. Nawet ludzie ze słabą wiarą mają jednak pewne resztki duchwego poczucia, że małżeństwo to coś ważnego. Tak mi sie przynajmniej wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 20:47, Hubi Koshi napisał:

> /.../
W takim razie mylisz pojęcia. To o czym mówisz to pedofile, a różnica między homoseksualistą
a pedofilem jest dość znaczna.

Mniej znaczna, niz by się to mogło teoretycznie wydawać. Wszystkie sprawy pedofilskie o których w ciagu kilku ostatnich lat czytałem w prasie, to sprawy homopedofilskie.Ostatnio głośne to dwóch dwudziestoparolatków którzy zgwałcili 11 latka, Poznańskie Słowiki, znany psycholog S.
Lobby homoseksualne w Wielkiej Brytanii wywalczyło obniżenie wieku w którym stosunek homoseksualny nie jest karalny z 18 lat (pełnoletniość) do 16 lat.
Przy czym zauważ jeszcze jedną, pomijaną niemal zupełnie sprawę. Łamiesz jedno "tabu" społeczne/moralne/obyczajowe to złamanie nastepnego przychodzi łatwiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 20:47, Minsc i Boo napisał:


> No, każdy rozumie jak chce ;P
> A serio - to chcę znaleźć Kobietę, która będzie chciała mieć ze mną dzieci....

Rozumiem że jak zakchasz się niedajboże w kobiecie bezpłodnej to się raczej z nią nie ożenisz....?


Dajcie juz spokoj, wszyscy wiedza o co chodzi... o naturalne dazenie do przedluzenia ciaglosci gatunku... i nic wiecej, a wszystkie te bzdury o radosci wyplywajacej z posiadania rodziny... no coz, satysfakcja plynaca z dobrze spelnionej roli ktora narzucila nam matka natura. Nie trzeba sie doszukiwac jakiegos glebszego sensu. Nie neguje milosci jako takiej, jedynie staram sie patrzec poprzez mgle, ale nie o tym chcialem (kieeeeepska prowokacja)...

Tak na dobra sprawe, instytucja malzenstwa jest jedynie prawnym zalegaliozwaniem zwiazku (jak juz ktos wczesniej wspomnial) ... jezeli geje czy lesbijki odczuwaja potrzebe by powiedziec w ten sposob: "sluchajcie, jestesmy takimi samymi ludzmi jak Wy", prosze bardzo, dopoki nie beda mieszac sie w moje sprawy, ja nie bede mieszal sie w ich sprawy. Proste.

Rownouprawnienie kobiet... wszyscy ludzie sa sobie rowni, bez wzgledu na plec, kolor skory, wyznanie... wiec... no coz, dyskryminacja plci w mojej drabinie wartosci zajmuje to samo miejsce co niewolnictwo.

Aborcja, nie jestem kobieta, nigdy nie bede miec dzieci. Nawet nie bede probowac wczuc sie w ta role, w tej kwestii sadze, ze wybor powinien byc sprawa kobiety decyzja nalezy do niej, pod warunkiem, ze jest ona podparta *racjonalnymi* argumentami (wiem, zaprzeczam sobie samemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 21:10, Minsc i Boo napisał:

Z moją kobietą(z którą mam nadzieję spędzić resztę życia) ustaliliśmy że prawdopodobnie własnych dzieci
mieć nie będziemy. W grę wchodzi adopcja- ale i tak nie wcześniej jak będziemy grubo po 30-tce

To dziwne. Wolicie dziecko adoptowane niż własne? Czy to z powodu, że jest tyle dzieci, które nie mają domu i kochających rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 21:02, Yarr napisał:

> /.../> Dodam jeszcze, że stawiam sprawę jasno - jeśli kobieta powie mi, że nie chce mieć dzieci, albo
ukryje to, że jest bezpłodna, to sorry Winnetou - daję sobie spokój. Brutalnie? Nie. Raczej
uczciwie.

To ja Ci przekornie poradzę, żebyś pojechał do Szecji i porozmawiał ze Szwedami, jaki jest ich stosunek do dzieci...w kontekście postępowych praw postępowego kraju. Bo zmierzamy w tym kierunku. Może wtedy zmienisz zdanie.
To nie zaproszenie do dalszej dyskusji, tylko przyjacielska sugestia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 21:10, Minsc i Boo napisał:

W grę wchodzi adopcja- ale i tak nie wcześniej jak będziemy grubo po 30-tce


Hmm podziwiam. Osobiście chciałbym mieć trójkę aby być w miarę pewnym, że moje geny i spuścizna rodu nie przeminą jeszcze prze jakiś czas. Może mam staroświeckie poglądy, ale po to się rozmnażamy aby przedłużać swoją linię genetyczną, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście fakty które podałeś są nie do podważenia, jednak ja już dawno sobie ustaliłem że
Pedofilia - stosunek z osobą poniżej 18-16 lat najczęściej z jeszcze młodszą, co ciekawi mnie bo np. w średniowieczu zdarzało się że 13-15 latki zostawały matkami co jednak można tłumaczyć straszliwie niską średnią życia i potrzebą szybkiego spłodzenia dzieci.
Homoseksualizm - tak jak w oficjalnych definicjach czyli ogólnie związek dwóch dorosłych osób i zgodzenie się na stosunek seksualny między przedstawicielami tej samej płci.
Oczywiście masz racje co do tego tabu jednak spójrz, czyż wśród heteroseksualistów nie występuje coś takiego jak gwałt ?? Jest to przecież również złamanie "tabu" społecznego/obyczajowego/moralnego. Ja nie jestem jakoś szczególnie ZA homoseksualistami, ja po prostu uważam że nie należy ich traktować jak jakichś potworów z bajki którymi straszy sie dzieci, a jedynie jako LUDZI, takich jak my. Zdarzają się wśród nich różnego rodzaju paskudny które krzywdzą inne osoby, ale tak jest w każdej orientacji czy grupie społecznej. Dla mnie zwyczajnie nie istnieje grzech/dewiacja/cokolwiek Złego kiedy dwie osoby są ze sobą, kochają się i nie krzydzą się nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2006 o 21:13, KrzysztofMarek napisał:

Lobby homoseksualne w Wielkiej Brytanii wywalczyło obniżenie wieku w którym stosunek homoseksualny ...


Przepraszam, mozesz mi powiedziec jak wyglada sprawa z granica wieku w ktorym stosunek heteroseksualny mozna w Wielkiej Brytanii uznac za nielegalny?

Niestety, poki mi tego nie powiesz, nie moge uznac twojej wypowiedzi za rzeczowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 20:12, TYHE napisał:

> /.../> Jakbyś chciał się ożenić nie z konkretną kobietą tylko z wylęgarnią Twoich dzieci.

Spróbuję inaczej: a jaki jest sens życia?
Na gruncie biologii łatwo o ten sens: dać życie następnemu pokoleniu. Ale jaki jest prawdziwy sens życia? Sporo czytałem i, moim zdaniem, da się go znaleźć jedynie na gruncie religijnym. Żaden z filozofów nie dał odpowiedzi.
Natomiast filozoficznie znacznie łatwiej znaleźć bezsens życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie, ja się nie oburzyłam na to, że Yarrsung chce mieć dzieci,
/nich ma na zdrowie i ratuje przyrost naturalny/
tylko na to, że napisał, że "chce założyć rodzinę, żeby mieć dzieci",
co po prostu tak uderzyło mnie brakiem najmniejszej wzmianki o partnerce, że aż nie wytrzymałam :P

Wydawało mi się, że w pierwszym rzędzie wybieramy kogoś, z kim chcemy spędzić życie.
Dzieci, ok, wszystko w porządku, tylko nie zaczyna się od tego.... chyba ... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 21:18, KrzysztofMarek napisał:

To ja Ci przekornie poradzę, żebyś pojechał do Szecji i porozmawiał ze Szwedami, jaki jest
ich stosunek do dzieci...w kontekście postępowych praw postępowego kraju. Bo zmierzamy w tym
kierunku. Może wtedy zmienisz zdanie.
To nie zaproszenie do dalszej dyskusji, tylko przyjacielska sugestia...


Do Szwecji w najbliższym czasie się nie wybieram, więc może napisz o co chodzi :)
A co do zmiany zdania - chcę mieć dziecko z kobietą, z którą chcę spędzić życie i chcę się z nią ożenić [nie chcę żyć na kocią łapę, tylko założyć normalną rodzinę]. Powiedz mi co w tym złego i dlaczego mam zmieniać zdanie, bo nie bardzo rozumiem. Zresztą po Tobie się nie spodziewałem zsyłki do Szwecji na przeszkolenie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 21:35, Yarr napisał:

> /.../
Do Szwecji w najbliższym czasie się nie wybieram, więc może napisz o co chodzi :)

Nie napiszę. Wywołałbym kolejną burzę a przesłanie się rozmyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kolei pedofil to ktoś kto odczuwa pożądanie do dziecka lub ogólnie

Dnia 28.03.2006 o 20:47, Hubi Koshi napisał:

osoby bardzo młodej. NIE MYL POJĘĆ

Miałem skończone 15 lat. Nie mylę pojęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 21:51, AgayKhan napisał:

Miałem skończone 15 lat. Nie mylę pojęć.


Co z tego, że miałeś skończone 15 lat? Nadal utożsamiasz homoseksualizn z pedofilią. Tak robi spora część społeczeństwa i stąd taka mała akceptacja takich osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 21:56, HumanGhost napisał:

> Miałem skończone 15 lat. Nie mylę pojęć.

Co z tego, że miałeś skończone 15 lat? Nadal utożsamiasz homoseksualizn z pedofilią. Tak robi
spora część społeczeństwa i stąd taka mała akceptacja takich osób.

To nie jest temat na forum, więc kończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2006 o 21:16, Treant napisał:

To dziwne. Wolicie dziecko adoptowane niż własne? Czy to z powodu, że jest tyle dzieci, które
nie mają domu i kochających rodziców?


To po pierwsze. są jeszcze inne powody, ale o nich wspominać nie będe. Osobiście nie mam potrzeby przekazywania swoich genów dalej.

Nie jest to oczywiście decyzja ostateczna- nigdy nie wiadomo co się w życiu zdarzy, niemniej jednak gdybyśmy mieli się decydować na dzieckao to właśnie teraz( moja połowica ma 26 lat) a jakoś nie mamy takiej potrzeby.I wygląda na to że w najbliższej(ani dalszej) przyszłości mieć nie będziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Może mam staroświeckie poglądy, ale po to się rozmnażamy

Dnia 28.03.2006 o 21:20, HumanGhost napisał:

aby przedłużać swoją linię genetyczną, prawda?


Prawda. Ja nie mam potrzeby przekazywania swoich genów. Nazwij to ślepym zukiem ewolucji- czy jak tylko chcesz.


poprostu nie mam takiej potrzeby i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 22:03, Minsc i Boo napisał:

poprostu nie mam takiej potrzeby i tyle


Spoko, ja Cie nie oceniam. Kim jestem żeby tak robić? [pyt. retoryczne]
Wręcz przeciwnie. Podziwam ludzi gotowych adoptowac dziecko i wychować jak własne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować