Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

>[...](np. Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne) [...]
ATP, zawsze pierwsze na pomoc gejom, zawsze pierwsze przeciwko homofobii. Przecież tezy ATP to prawda objawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a propos tego "warto rozmawiac" - biedniutki ten cejrowski, jest przesladowany przez srodowiska homoseksualne:< co za ograniczony czlowiek, bez komentarza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 17:04, SirDan napisał:

> >/.../ Opinia organizacji zrzeszających psychologów (np. Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne)
to dla Ciebie lewicowe brednie? A co nie jest brednią? Opinia diecezjalnego koła słuchaczy?

Inni namerykańscy psycholodzy. Tacy są, chociaż lewicowe Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne ich zwalcza, jak tylko może. Oczywiście niepokornych wyrzyca ze swojego towarzystwa.

Dnia 17.02.2010 o 17:04, SirDan napisał:


>/.../ > Nie rozśmieszaj mnie. Pan Pospieszalski nie jest żadnym autorytetem a jego programy delikatnie
mówiąc dalekie są od obiektywizmu o zgodności z faktami już nie wspomnę.

Rozumiem. Każdy, kto głosi opinie odmienne od Twoich, nie jest obiektywny. Tym niemniej w jego audycji wystąpili dwaj byli geje. A gdybyś chciał czegoś więcej, to proponuję kupić sobie książkę, w konwencji sensacyjnej, "Spisek tęczowej koalicji", tłumaczenie z angielskiego, autor Spencer Hughes (Amerykanin)

Dnia 17.02.2010 o 17:04, SirDan napisał:


/.../ > To na farmacji uczą na temat psychoterapii? Ciekawe. Zawsze zdawało mi się, że domeną
farmaceutów jest farmakoterapia.

Na farmacji uczą wielu rzeczy, o których byś nawet nie pomyślał. Biochemii, fizjologii czy anatomii też. Gdybyś chciał poznać różnice między lekarzem a farmaceutą, to w największym skrócie byłoby tak, że farmaceuta góruje nad lekarzem znajomością działania leków, a lekarz góruje rozpoznaniem (i wywiadem - wywiad potrzeby jest do rozpoznania) oraz ma większą wiedzę o anatomii i fizjologii.
A co do farmakoterapii - w zasadzie lekarzowi nie wolno sprzedawać lekarstw, a farmaceucie udzielać porad lekarskich. A to znaczy, że farmaceuci, aczkolwiek posiadają wiedzę, nie zajmują się farmakoterapią. Ich obowiązkiem jest jednak kontrola lekarza - muszą sprawdzić dawkowanie leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 13:27, Piotr13PL napisał:

Hmm...a tak w sumie jako ciekawostka:
http://plus.offpluscamera.com/film/inna-milosc,301.html
Moja praca konkursowa na temat "Najbardziej oryginalne wyznanie miłosne" postanowiłem
dać dwie aktorki i ukazać miłość dwóch nastolatek...w dosyć luźny sposób... co sądzicie?


Pomijając marne aktorstwo (co zrozumiałe nawet, w serialach grają niekiedy gorzej :D), to całość przypomina bardziej jakąś parodię niż poważne podejście do tematu. Szczególnie to serce na końcu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 13:39, rob006 napisał:

Pomijając marne aktorstwo (co zrozumiałe nawet, w serialach grają niekiedy gorzej :D),
to całość przypomina bardziej jakąś parodię niż poważne podejście do tematu. Szczególnie
to serce na końcu :P

W końcu to nie miał być film dokumentalny, który miał na celu pokazanie poważnego tematu jakim jest homoseksualizm w dzisiejszym czasie... tylko zwykłe wyznanie miłosne, praca konkursowa, lajtowe podejście do tematu, napisałem już na wstępie : P Dzięki za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 16:39, Hubi_Koshi napisał:


Boga nie trzeba do tego mieszać, proponuję się skupić na ludziach z takimi poglądami. Chociaż oczywiście, ciekawie musi wyglądać msza w tamtejszym kościele. Pastor prawi o miłości, a następnie wzywa do poparcia kary śmierci dla homoseksualistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 17:36, Soresu napisał:

Boga nie trzeba do tego mieszać, proponuję się skupić na ludziach z takimi poglądami.
Chociaż oczywiście, ciekawie musi wyglądać msza w tamtejszym kościele. Pastor prawi o
miłości, a następnie wzywa do poparcia kary śmierci dla homoseksualistów.

Znając Biblię Bóg jest jednym z większych zbrodniarzy w historii więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 18:06, Hubi_Koshi napisał:

Znając Biblię Bóg jest jednym z większych zbrodniarzy w historii więc...


Jeśli wierzysz w Boga, to możesz go winić. Ale jeśli nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 18:10, Soresu napisał:

Jeśli wierzysz w Boga, to możesz go winić. Ale jeśli nie...

Serio ?? A to aby nie jest tak że Boga nie wolno winić/osądzać/próbować zrozumieć bo za wielki dla naszych małych móżdżków ?? Ano nie wierzę i się bardzo z tego powodu cieszę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 18:12, Abomek napisał:

Az mi sie ten obrazek z 4chana przypomnial :D

Jakże prawdziwe XD I jeszcze zabił ich Z Miłości, z Miłości... Bóg to jakaś stuknięta Yandere normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2010 o 18:17, Hubi_Koshi napisał:

Jakże prawdziwe XD I jeszcze zabił ich Z Miłości, z Miłości... Bóg to jakaś stuknięta
Yandere normalnie...


Nie z miłości ale w imię wyższych celów(których i tak nie poznamy bośmy mali jak mrówki i głupi jak kamienie)A ludzie bardzo wierzący znajdą wytłumaczenie.Św Augustyn tłumaczył zło brakiem dobra czyli zła nie ma. I weź to przebij. Ludzie(nawet nie żyjący) nigdy nie przestaną mnie zadziwiać. A co do obrazka. Trochę to tragikomiczne.

P.S. Żeby nie było. Jestem agnostykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 18:26, qrex napisał:

Nie z miłości ale w imię wyższych celów(których i tak nie poznamy bośmy mali jak mrówki
i głupi jak kamienie)A ludzie bardzo wierzący znajdą wytłumaczenie.Św Augustyn tłumaczył
zło brakiem dobra czyli zła nie ma. I weź to przebij. Ludzie(nawet nie żyjący) nigdy
nie przestaną mnie zadziwiać. A co do obrazka. Trochę to tragikomiczne.

Dlatego trzymam się z dala od religii, jeśli ludzie chcą wierzyć i sprawia im to przyjemność to proszę ich bardzo, żeby tylko mi tym nie zawracali głowy.
Tragikomiczne... na zasadzie jeśli masz wybór między płaczem a śmiechem to lepiej się śmiej. Tak, lepiej nie brać tego na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 18:26, qrex napisał:

P.S. �eby nie by3o. Jestem agnostykiem.

Troche mnie irytuje to nieporozumienie z definicja slowa agnostyk. Wyjasnienie ponizej na obrazku.

20100218183845

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 18:40, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ > Nie rozśmieszaj mnie. Pan Pospieszalski nie jest żadnym autorytetem
a jego programy delikatnie
> mówiąc dalekie są od obiektywizmu o zgodności z faktami już nie wspomnę.
Rozumiem. Każdy, kto głosi opinie odmienne od Twoich, nie jest obiektywny. Tym niemniej
w jego audycji wystąpili dwaj byli geje. A gdybyś chciał czegoś więcej, to proponuję
kupić sobie książkę, w konwencji sensacyjnej, "Spisek tęczowej koalicji", tłumaczenie
z angielskiego, autor Spencer Hughes (Amerykanin)


Rozumiem. Każdy, kto głosi opinie odmienne od twoich, nie jest obiektywny i jest członkiem "spisku tęczowej koalicji".

Na temat obiektywizmu pana Pospieszalskiego każdy może sobie sam wyrobić zdanie.

Dnia 17.02.2010 o 18:40, KrzysztofMarek napisał:

>
> /.../ > To na farmacji uczą na temat psychoterapii? Ciekawe. Zawsze zdawało
mi się, że domeną
> farmaceutów jest farmakoterapia.
Na farmacji uczą wielu rzeczy, o których byś nawet nie pomyślał. Biochemii, fizjologii
czy anatomii też. Gdybyś chciał poznać różnice między lekarzem a farmaceutą, to w największym
skrócie byłoby tak, że farmaceuta góruje nad lekarzem znajomością działania leków, a
lekarz góruje rozpoznaniem (i wywiadem - wywiad potrzeby jest do rozpoznania) oraz ma
większą wiedzę o anatomii i fizjologii.
A co do farmakoterapii - w zasadzie lekarzowi nie wolno sprzedawać lekarstw, a farmaceucie
udzielać porad lekarskich. A to znaczy, że farmaceuci, aczkolwiek posiadają wiedzę, nie
zajmują się farmakoterapią. Ich obowiązkiem jest jednak kontrola lekarza - muszą sprawdzić
dawkowanie leków.


I w ten oto piękny sposób wykręciłeś się od udzielenia jednoznacznej informacji na temat stanu swej wiedzy z zakresu psychoterapii. Piękny chwyt erystyczny... tylko z czym do ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 18:40, Abomek napisał:

Troche mnie irytuje to nieporozumienie z definicja slowa agnostyk. Wyjasnienie ponizej
na obrazku.


Jeśli dobrze rozumiem ten obrazek to... jestem agnostykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 20:54, SirDan napisał:

/.../
Rozumiem. Ka?dy, kto g3osi opinie odmienne od twoich, nie jest obiektywny i jest cz3onkiem
"spisku teczowej koalicji". /.../

Nie chce mi sie pisać, dlatego daje Ci skan wywiadu przeprowadzonego z prof. Paulem Cameronem z USA. To oczywiście nie wszystko, jest tego znacznie wiecej, ale gdybym dał całość, podchodziłoby to pod naruszenie praw autorskich. No i wszystko nie wejdzie do jednego posta.

20100218213201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 18:40, Abomek napisał:

> P.S. �eby nie by3o. Jestem agnostykiem.
Troche mnie irytuje to nieporozumienie z definicja slowa agnostyk. Wyjasnienie ponizej
na obrazku.

Gnostic-theist wydaje się nie mieć podstaw, bo nie reprezentuje stanu faktycznego: co to znaczy, że wydaje się, że wiedzą, że bóg istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować