Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2009 o 16:04, spider88 napisał:

Ja się do tego nie nadaję. Choć już mam kolejny problem tamtych krajów, bo wychodzi że
tam neta nie ma ;)


Moja szwedzka gildiowiczka właśnie mi zarzuciła próbę zabójstwa, bo zacytowałam to kiedy piła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:09, Neisha napisał:

Jak rozumiem, Szwecja to jakaś kraina faerie, istniejąca tylko w ludzkiej wyobraźni.


Tak. Tak własnie jest (cała Skandynawia w zasadzie). Myśl realnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:10, Fumiko napisał:

Moja szwedzka gildiowiczka właśnie mi zarzuciła próbę zabójstwa, bo zacytowałam to kiedy
piła :P


Hmm... więc jednak jest. Neisha możesz jednak rządzić ze Szwecji. Teraz to modne podobno jest aby emigrować. Mnie tam dobrze u nas w kraju i ja nie wymknę się tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:04, spider88 napisał:

Mi nie chodziło o preferencję seksualne. Chodziło mi o to że jak człowiek chce to może.Nie
ma co na siłę szukać problemów tam, gdzie ich nie ma.

Czyli dyskryminacja kobiet w Polsce wg ciebie nie stanowi problemu. W takim razie, aby nie przeciągać, jeszcze raz polecę przeczytanie Diagnozy społecznej 2007, Raportu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Polska 2007, jak i raportu Światowego Forum Ekonomicznego Gender Gap Index 2008.
I przypomnę, że co roku przybywa Polek "poddanych feministycznemu praniu mózgu", czyli zaczynających sobie zdawać sprawę z faktu bycia dyskryminowaną z racji swej płci.

Dnia 10.03.2009 o 16:04, spider88 napisał:

Nie chodzi o to kto, tylko jaki okres.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5374&pid=7058

Już napisałam o rozwiązaniu.

Dnia 10.03.2009 o 16:04, spider88 napisał:

> I mam pozwolić tobie rządzić? No way :)

Ja się do tego nie nadaję.

Suwerenem władzy w państwie jest naród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:18, Neisha napisał:

Czyli dyskryminacja kobiet w Polsce wg ciebie nie stanowi problemu.


wiesz co, dziś doszedłem do wniosku że nie stanowi dla mnie zupełnie żadnego problemu. Jeśli kobieta traci pracę, to ze względu na płeć. Jeśli ma coś wybrać, to ten wybór jest na pewno podbudowany tym że ona jest kobitą. Tyle że jeśli weźmie się za siebie zamiast krzyczeć na wiecach lub manifach, to te problemy znikną same.Jeśli jeszcze ma do tego dobrego partnera i ma na kogo liczyć to na pewno takimi nakrzykiwaniami sobie głowy zawracać nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 15:10, Neisha napisał:

> /.../ Ale jak rozumiem szalenie ci się tam podobało.

To źle rozumiesz. O ile lubię pojedyńcze osoby, rodziny, czy społeczności arabskie, to całego swiata arabskiego nie lubie. Jest zbyt różny od mojego swiata.
Po drugie, nikt z dyskutujących na tym forum nie mieszkał tak długo w kraju arabskim, muzułmańskim, jak ja i mimo to nie przeszkadza to w wygłaszaniu opinii na temat tego swiata, lub w podważaniu moich opinii. Dowodzi to jednego: oni wszyscy swoje wyobrażenia o tym stawiają wyżej, niz cudze doświadczenia.
Przypominam Ci, ze przemoc fizyczna jest dopuszczalna wszędzie: każde państwo zakłada monopol na ten rodzaj działalnosci. Chcesz przykładów? Dobrze: nie płać w Polsce podatku. Co bedzie dalej? Dostaniesz karę - nie wiem jaka bedzie. Ale nie poddaj się karze - wyegzekwują ja siła - czy to bedzie grzywna, czy wiezienie. Z tego przykładu widzisz, ze w tamtym państwie są mniej zakłamani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś spotkałem się z wypowiedzią pseudointelektualisty, który wrzucił do worka wszystkich islamistów jako terrorystów-samobójców mających problemy z d**py (pal licho, że to broszka tego kolesia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 15:23, Fumiko napisał:

> /.../ > Chwila moment, sam się przed chwilą powoływałeś na równouprawnienie, a teraz nagle co?
Owszem, winien facet. Winien zaniechania - można podzielić się domowymi obowiązkami po
połowie, można wychowywać dziecko równym wkładem pracy. /.../

A gdzie Matka Natura równo (równo, według wyobrażenia femionazistek) podzieliła wszystko, co miała do zaoferowania, miedzy dwie płcie?
Po prostu każda płeć ma inny zakres działania, inna budowę, dostosowaną do zakresu działania, inny charakter i inna mentalność. Wspólczuje, jeśli tego nie rozumiesz i chcesz poprawiać naturę według swoich wyobrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem w takim razie, że to wina natury, że kobiety dostają głodowe emerytury (bądź nie dostają ich wcale)? To może by tak zabijać każdą kobietę z odchowanym już dzieckiem, swoją "naturalną" rolę spełniła i jest zbędna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:40, Skywalker560 napisał:

Ja kiedyś spotkałem się z wypowiedzią pseudointelektualisty, który wrzucił do worka wszystkich
islamistów jako terrorystów-samobójców mających problemy z d**py (pal licho, że
to broszka tego kolesia).

To są normalni ludzie, ze wszystkimi pragnieniami, dążeniami, zachowaniem...mają tylko nieco odmienny system wartości, którymi kierują się w życiu. I, tak jak w każdej społeczności, trafia się tam iluś tam łajdaków, którzy robią to, co robia. Ale nie mozna zachowań łajdaków ekstrapolować na wszystkich Arabów czy wszystkich muzułmanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:43, Fumiko napisał:

Rozumiem w takim razie, że to wina natury, że kobiety dostają głodowe emerytury (bądź
nie dostają ich wcale)? To może by tak zabijać każdą kobietę z odchowanym już dzieckiem,
swoją "naturalną" rolę spełniła i jest zbędna...

Przestań pisać głupoty. Nie tylko kobiety dostaja głodowe emeryturu, mężczyźnie również. Skoro zarabiały mało, to emerytura jest % jej zarobków. Moja żona mówi takim: wtedy kiedy chodziłas na randki, ja ślęczałam nad ksiązkami. To co dziwisz się, ze masz mniejszą emeryturę!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podkreślam tutaj jeszcze raz słowo islamistów, bo koleś się rąbnął. Co prawda gafę tą popełnił ktoś inny, ale tutaj aż mam ochotę zacytować Bena Kenobiego.
Tak czy siak na pewno są to ludzie inni niż reszta, niemniej jednak słyszałem taką, nazwijmy to teorię, że islamscy ekstremiści mają tam Koran gdzie agnostycy Biblię (zresztą już chyba o tym pisałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę bardzo ci odpowiada strywializowanie problemu dyskryminacji poprzez ukazanie go jako fanaberię sfrustrowanych kobiet. Powiem ci coś - we wszystkich falach feminizmu chodziło właśnie o to, o czym piszesz - o wzięcie swego losu we własne ręce. Polska ma dużą sieć organizacji feministycznych, które działają w sprawie kobiet, m.in. prowadząc ośrodki dla ofiar gwałtu czy handlu żywym towarem. To wszystko praca organiczna, nie przebijająca się do szerszej świadomości, gdyż media mamy raczej nieprzychylne (zgodnie z sondażem na który kiedyś trafiłam, 90% dziennikarzy telewizyjnych określa swoje poglądy jako mniej lub bardziej konserwatywne), ale stanowi przysłowiową kroplę drążącą skałę, wraz z ciekawym zjawiskiem "nie-feministek" (czyli kobiet, które co prawda nie są feministkami, ale uważają dokładnie tak, jak one). Tak więc proszę, apeluj sobie o całkowite zniknięcie ze świadomości społecznej, bo w sumie tylko tyle możesz - ja mogę na przyszłość patrzeć z optymizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:49, KrzysztofMarek napisał:

Przestań pisać głupoty. Nie tylko kobiety dostaja głodowe emeryturu, mężczyźnie również.
Skoro zarabiały mało, to emerytura jest % jej zarobków.


% zarobków po odliczeniu czasu na macierzyńskim i podzielonych na znacznie dłuższy niż w przypadku mężczyzny okres. Chcesz się kłócić - dam Ci namiar do mojego wykładowcy, profesora ekonomii, jego przekonuj że się nie zna.

Dnia 10.03.2009 o 16:49, KrzysztofMarek napisał:

Moja żona mówi takim: wtedy kiedy
chodziłas na randki, ja ślęczałam nad ksiązkami. To co dziwisz się, ze masz mniejszą emeryturę!?


Wow, doprawdy wow... A co z tymi które zgodnie z "naturalną predyspozycją" siedziały w butelkach i pieluchach? Bardzo to przypomina bieganie na randki, doprawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:50, Skywalker560 napisał:

/.../ islamscy ekstremiści mają tam Koran gdzie agnostycy Biblię (zresztą już
chyba o tym pisałem).

Jestem skłonny się z tym zgodzić. Bez zastrzeżeń. Koran mam w domu i przeczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:52, Fumiko napisał:

> /.../. Chcesz się kłócić - dam Ci namiar do mojego wykładowcy,
profesora ekonomii, jego przekonuj że się nie zna. /.../

A po co mi namiar na profesora ekonomii, kiedy mam żywy przykład w domu? Z dwoma urlopami macierzyńskimi. A Ty albo profesor ekonomii, macie jakies urlopy macierzyńskie za soba!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:53, KrzysztofMarek napisał:

Jestem skłonny się z tym zgodzić. Bez zastrzeżeń. Koran mam w domu i przeczytałem.


Sam mam zamiar kupić sobie swój egzemplarz. Ot tak, z ciekawości, bo nie ukrywam, zawsze w pewnym stopniu fascynowały mnie kraje arabskie i lokalna kultura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:41, KrzysztofMarek napisał:

Po prostu każda płeć ma inny zakres działania, inna budowę, dostosowaną do zakresu działania,
inny charakter i inna mentalność. Wspólczuje, jeśli tego nie rozumiesz i chcesz poprawiać
naturę według swoich wyobrażeń.

Skoro jednak bądź co bądź spora część ludzkości podziela takie wyobrażenia i to "poprawianie natury" odnosi sukcesy, to coś twoja teoria nie jest wiele warta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:52, Fumiko napisał:

% zarobków po odliczeniu czasu na macierzyńskim i podzielonych na znacznie dłuższy niż
w przypadku mężczyzny okres.


W jakims sensie dłuższy okres? :O
Poza tym- wychodzi, że masz pretensje, że kobiety rodzą dzieci ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:59, Budo napisał:

Poza tym- wychodzi, że masz pretensje, że kobiety rodzą dzieci ;]

Chyba raczej pretensje o to, czemu negatywne skutki mają tylko na nie spadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować