Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2009 o 16:41, Neisha napisał:

> Nie sil sie na uwagi, że muszę się jeszcze wiele nauczyć. Taką uwagę mógłby zrobić ktoś
> mądrzejszy.
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.


Mądrość przychodzi z wiekiem.

A Tobie troszeczkę brakuje do KM''a i dopóki świat się nie przewróci do góry nogami, to to się raczej nie zmieni :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:43, Skywalker560 napisał:

Aż mi się przypomniały słowa, że wraz z tymi naszymi "postępem i nowoczesnością" wracamy
do jaskiń...

Obawiam się, że możesz mieć bardzo dużo racji. Co oczywiście, wcale mnie nie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:41, KrzysztofMarek napisał:

Dziwi Cię to? Jak się ma jakieś przekonania, w sprawie istotnej, to trzeba ich bronić.
Nie mam tego wątku zaznaczonego - jeśli ktoś mi odpowiedział, albo wątek jest na górze
listy, to wchodzę i cvzytam. I jak ktoś uważa, bo mu "nowoczesne i postępowe" media
wbiły w głowę, że aborcja to nie jest zabójstwo, to staram się mu wyjaśnić, że jednak
jest.


Troche dziwi , troche nie.. mimo ze mamy rozne przekonania , moze nie z 2 koncow skali ale napewno nie jest nam do siebie blisko... to jedka cie troche podziwiam , ze ci sie chce ... a innych ze im sie chce z toba :) I w tym upatruje mimo wszystko wiele problemow z ktorymi Ty jak i twoi oponeci sie zderzacie. Okopani sztywno na swoich pozyciach przekonujacie sie na wzajem choc to nic nie da, do swoich racji a nie budujecie spolnych ustepujac troche tu troche tam... I dlatego kazda publiczna dyskusja na wazne trudne tematy to jedno wielkie piekielko... dzieki media szukajacym taniej sensacji i internetowi gdzie z kazdego gowna mozna zrbic cyrk na 100 fajerek. A problemy zdaja sie byc nie rozwiazane jak byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie również. Swoją drogą, na KUL-u będzie Cejrowski i przeprowadzi wykład pt. "Co z tym Ciemnogrodem?" Śmiem twierdzić, że gdyby były dwa państwa, jedno "postępowe" (takie coś, co promują liberałowie), a drugie "Ciemnogród", to szczęśliwie by się żyło w tym drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:43, Skywalker560 napisał:

Aż mi się przypomniały słowa, że wraz z tymi naszymi "postępem i nowoczesnością" wracamy
do jaskiń...


No wiesz, w końcu już Spartanie prowadzili politykę aborcji chorych genetycznie osobników...

Oczywiście, tam to się nazywało wprost zabijaniem słabych dzieci, więc jedyne co mogę powiedzieć o dzisiejszym postępie to to, że nauczyliśmy się nazywać rzeczy innymi, niż są w istocie :).

EDIT (żeby nie pisać w drugim poście):

Dnia 12.03.2009 o 16:43, Skywalker560 napisał:

Śmiem twierdzić, że gdyby były dwa państwa, jedno "postępowe" (takie coś, co promują liberałowie), a drugie "Ciemnogród", to szczęśliwie by się żyło w tym drugim.


Ej, ej, ja tutaj popieram JKM :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:48, Furrbacca napisał:

No wiesz, w końcu już Spartanie prowadzili politykę aborcji chorych genetycznie osobników...


No cóż, ale przynajmniej nazywali rzeczy po imieniu ;).

Dnia 12.03.2009 o 16:48, Furrbacca napisał:

Oczywiście, tam to się nazywało wprost zabijaniem słabych dzieci, więc jedyne co mogę
powiedzieć o dzisiejszym postępie to to, że nauczyliśmy się nazywać rzeczy innymi, niż
są w istocie :).


Tutaj mam ochotę powtórzyć zdanie o eufemizmach z konspektu do wykładów z logiki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:44, Furrbacca napisał:

Mądrość przychodzi z wiekiem.

A Tobie troszeczkę brakuje do KM''a i dopóki świat się nie przewróci do góry nogami,
to to się raczej nie zmieni :).

Jako że wierzę w reinkarnację i zakładając słuszność tego aforyzmu, oczywistym jest dla mnie, że mój duch jest znaaaaacznie starszy, niż KM''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:48, Skywalker560 napisał:

Śmiem twierdzić, że gdyby były dwa państwa, jedno "postępowe" (takie
coś, co promują liberałowie), a drugie "Ciemnogród", to szczęśliwie by się żyło w tym
drugim.

Oczywiste jest, że w istocie by tak było - dla was i wam podobnych. Ja śmiem twierdzić, że w moim przypadku byłoby na odwrót :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:48, Skywalker560 napisał:

/.../ Śmiem twierdzić, że gdyby były dwa państwa, jedno "postępowe" (takie
coś, co promują liberałowie), a drugie "Ciemnogród", to szczęśliwie by się żyło w tym
drugim.

A nie zastanawia Cię coś innego? Dlaczego właśnie ci "postępowi" nie założą własnej dzielnicy, bo na państwo jest ich za mało? Zaraz zaczną krzyczeć, że to getto, ze to ich ogranicza i tak dalej. A przeciez w swoim gronie powinni być szczęśliwsi? Co prawda, w niektórych miastach osiedlają się w wybranych dzielnicach (Los Angeles, Haga, Bruksela) w innych tylko zbierają się wieczorami w określonych miejscach (Paryż) ale dlaczego nie u nas?
Mogliby nawet mieć odrębne forum na gram.pl. Pewnie panowałaby tam idealna zgodność pogladów na takie ważne sprawy jak aborcja, homoseksualizm, prawa kobiet...
P.S,
Tylko z emeryturami mieliby kłopot. Homoseksualiści nie rozmnażają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:54, Neisha napisał:

Jako że wierzę w reinkarnację i zakładając słuszność tego aforyzmu, oczywistym jest dla
mnie, że mój duch jest znaaaaacznie starszy, niż KM''a :)


A twoje obecne wcielenie karą za poprzednie? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim ty świecie żyjesz? Jeszcze na żywo nie spotkałam osoby o takich poglądach, jak twoje (albo też nikt mi się nie przyznał, co się sprowadza do wstydu z ich powodu), a o zbliżonych do moich - mnóstwo.
P.S.
Choćby o Jodie Foster nie słyszałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:54, Neisha napisał:

Jako że wierzę w reinkarnację i zakładając słuszność tego aforyzmu, oczywistym jest dla
mnie, że mój duch jest znaaaaacznie starszy, niż KM''a :)


Pamiętasz cokolwiek z poprzedniego życia?
Nie?
Więc jedyne co może się Ciebie trzymać, to odruchy i odczucia. Oczywiście świat się zmienia, więc Twoje stare odruchy i odczucia nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości, ergo - nie masz racji kierując się nimi.
Natomiast kierując się tylko logosem, korzystasz z własnych doświadczeń (i ewentualnie nabytej wiedzy identycznej dla każdego człowieka, jeśli wyznajesz też Platona), które z racji Twojego wieku są mniejsze, niż doświadczenia KM-a. Tak, czy siak - nie masz racji korzystając z takiej argumentacji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:26, Neisha napisał:

> Jasne za głupi jestem plemnik to wszakże istnienie w twoim mniemaiu:) no płód nie
jest
> istnieniem ale plemnik tak
Odnosiło się to do niebywałego argumentu przeciw aborcji, tj. że akurat w danym embrionie
może byc tak wspaniały materiał genetyczny, że powstanie dzięki niemu geniusz. Tylko
że to samo można odnieść do plemnika.

Jak i włosa:)

Dnia 12.03.2009 o 16:26, Neisha napisał:

> ale cała reszta do sex schopu niech pędzi albo czyta o antykoncepcji
Oh, gwałt wymaga analizy. Łaskawca.

Stwierdzenie faktu gwałt wymaga analizy nie jest łaskastwem bo nie jestem tu prawem

Dnia 12.03.2009 o 16:26, Neisha napisał:

Mimo twego mniemania o tym, że znasz prawdę absolutną, kwestia aborcji nie jest dla ludzi
tak oczywista, jak morderstwa.

Oj to już nawet wiesz co myślę;) łał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:06, Neisha napisał:

W jakim ty świecie żyjesz? /...

W normalnym świecie żyję. Pewnie ciągnie swój do swego, bo ja z Twoim środowiskiem nie mam nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:09, Neisha napisał:

Tak czy siak niepoważną dla mnie osobą jest ktoś szukający niepodważalnych prawd w aforyzmach :)


"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."

Zgadnij kogo tu cytuję :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:12, Furrbacca napisał:

> Tak czy siak niepoważną dla mnie osobą jest ktoś szukający niepodważalnych prawd
w aforyzmach :)

"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."

Zgadnij kogo tu cytuję :).

A czy ja w jakiś sposób pokazałam, że traktuję to jako niepodważalną prawdę i się ośmieszyłam pisaniem długich analiz na tego podstawie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:16, Neisha napisał:

A czy ja w jakiś sposób pokazałam, że traktuję to jako niepodważalną prawdę i
się ośmieszyłam pisaniem długich analiz na tego podstawie? :)


Skoro zadajemy pytania kompletnie niezwiązane z głównym wątkiem, to ja w to wchodzę! Lepsze niż wszelkie gry i zabawy forumowe!
Moja kolej!

Wolisz żyć, czy być poddana aborcji? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:20, Furrbacca napisał:

> A czy ja w jakiś sposób pokazałam, że traktuję to jako niepodważalną prawdę
i
> się ośmieszyłam pisaniem długich analiz na tego podstawie? :)

Skoro zadajemy pytania kompletnie niezwiązane z głównym wątkiem, to ja w to wchodzę!
Lepsze niż wszelkie gry i zabawy forumowe!
Moja kolej!

Wolisz żyć, czy być poddana aborcji? :D

Im dłużej z tobą rozmawiam, tym bardziej tracę wiarę w ludzkość, więc myśl o wyskoczeniu przez okno stała się nagle dziwnie kusząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:43, Neisha napisał:

Im dłużej z tobą rozmawiam, tym bardziej tracę wiarę w ludzkość,


I wzajemnie. Nie potrafię zrozumieć, jak można na spokojnie rozmawiać o zabijaniu dzieci, a Ty za każdym razem udowadniasz, że jednak jest to możliwe i posuwasz się jeszcze dalej - twierdzisz, że powinno to być dozwolone.

Dnia 12.03.2009 o 17:43, Neisha napisał:

więc myśl o wyskoczeniu przez okno stała się nagle dziwnie kusząca.


Och nie! Nie rób nam tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować