Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Electronic Arts zabija multi starszych tytułów

78 postów w tym temacie

hehea nowy sposób na marketing ? :D wypuszczamy "10" kasujemy "9"... wypuszczamy "13" zamykamy "12<" ... dobrze ze nie przepadam za ich tytułami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 20:37, Marco_Polo napisał:

Melchah
> Oczywiście prawdę piszesz, ale to co będzie się działo z ludźmi, którzy dziś tak
ochoczo kupują twory pokroju Modern Warfare 2 to już sprawa tych ludzi (...).
Nie do końca tylko ich, jak widać stanowią większość, a to większość, z finansowego punktu
widzenia, ma przecież wpływ na to jak będzie wyglądała kolejna gra. Przez ich działania
obrywają też ci sprzeciwiający się takim rozwiązaniom bo niby dlaczego inni nie mieliby
pójść tą samą drogą skoro jak widać bardzo się ona opłaca.

Nie no, to jest oczywiste. Oni kupują, a opozycyjna - do takiej polityki wydawcy - reszta musi się pogodzić z nowymi chorymi warunkami jakie tworzy ta "większościowa" akceptacja.

Akurat czepiłem się Modern Warfare 2, bo choć jestem zagorzałym fanem tej serii bardzo zabolały mnie zmiany, jakie Infinity Ward wprowadziło do swojego produktu. I oczywiście dzięki temu, że mnóstwo ludzi łyknęło tę grę w takiej postaci i na takich warunkach nie spodziewam się, że kolejna część będzie inna. Choćby był to gniot to sprzeda się równie dobrze. Ludzie bardzo bezkrytycznie podchodzą obecnie do tego co im się oferuje. Jedyna forma protestu to nie kupować kiczu, ale kicz dobrze rozreklamowany potrafi się świetnie sprzedać, więc patrząc na wyniki MW2 nie liczę już, że MW3 będzie choć trochę bardziej liberalny w ograniczeniach. Oby w ogóle miał singla :).

Oczywiście życzę wszystkim nabywcom MW2, aby serwery dla nich były zawsze dostępne, ale nie powinni płakać, że np. za rok-dwa ktoś im zabierze ulubione zabawki i każe płacić za nowe. Powinni wtedy pamiętać, że skoro sami sobie tak pościelili to muszą tak spać. Dziś EA, jutro IW, potem ktoś tam jeszcze... Trzeba patrzeć na ręce twórcom gier, żeby nie wyrzucać pieniędzy w błoto, chyba że ktoś na nich śpi i mu wszystko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd... NBA Street też nie ma następcy, a @#$%^&*()_ odcinają serwery, przynajmniej by dali godną kontynuację, tak w ogóle jakąś kontynuację. Dobrze, że w NBA na konsole, tych nowszych servy działają jeszcze. Mogło być gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Smaug_PRAWDZIWY MW2 sprzedało się rewelacyjnie. Dragon Age jak na cRPG również sprzedało się świetnie iiii tak dalej... Wątpię, żeby ktokolwiek brał to o czym piszesz pod uwagę... I chociaż zgadzam się z Tobą w prawie(!) 100% to niestety... Takie posty to walka z wiatrakami. Ja mam tylko nadzieję, że wśród twórców gier nadal są zapaleńcy którzy wykonują swoją pracę nie tylko z powodu wysokich zarobków.


P.S.
Poza tym musisz przyznać, że było w 2009 również parę miłych zaskoczeń. Torchlight na PC okazał się świetną grą, Bad Company2 będzie nie tylko miał dedykowane serwery ale i nie będzie tępą konwersją z konsol, Force Unleashed ukazało się wreszcie na PC obalając tym samym wcześniejsze zapewnienia, że ten engine jest pisany wyłącznie pod konsole itp. Myślę że branża gier będzie się rozwijać i absolutnie nie wróżę jej "ciężkich czasów" a to dlatego że jest to już teraz najbardziej dochodowa gałąź rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Antosz
Obawiam się, że Bad Company 2 będzie niczym w porównaniu z starszymi grami z serii BF. Z tego co się orientuję, to będzie zdecydowanie mniej pojazdów niż w takim BF2. Jedyne plusy to niszczenie budynków (ale to mamy już w Bad Company 1), nowa grafika i świetny marketing. Marketing jest na tyle dobry, że nawet moi znajomi, którzy nigdy nie lubili serii BF uważają, że to będzie hit :)

Jeśli chodzi o Dragon Age kupiłem go praktycznie zaraz po premierze. Nie żałuję, ale postawa EA mocno mnie zirytowała.

Gier z DRMem w postaci ograniczeń instalacji nigdy nie kupię jakby dobre nie były. Wiele razy wracałem do starych tytułów, czego przy DRMie nie mógłbym robić. Tutaj robię 100% bojkot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 21:26, Pablo1989 napisał:

Nie tylko EA robi takie zagrywki

Microsoft = Dungeon Sige

Ascaron = Sacred


Sacred to stara gra a zresztą Ascaron jest chyba na skraju bankructwa. Nie tylko EA robi takie nieczyste zagrywki. To tak jakby wyłączyć serwery do Call of Duty 2 bo za dużo osób gra w starego CoD-a niż w najnowszą serie. Ach to EA wszystko zrobi aby tylko zarobić kasiorę. Ale patrząc na tytułu to pewnie zbyt dużo osób nie grało. Ciekawe czy EA sprzedając reedycję gry informuje że multiplayer zostało wyłączony bo coś mi się zdaję że tej informacji nigdzie nie odnajdziemy a gry sprzedają po starej cenie jako pełny produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smaug_PRAWDZIWY nie do końca pisze prawdę z tymi DRM''ami. Generalnie masz limit aktywacji na jakiś czas, dla przykładu przychodzi mi na myśl gra Sacred 2. Z tego co pamiętam możesz ją aktywować 5 razy w ciągu miesiąca. Po miesiącu pula wraca do 5 itd. A chyba nie instalujesz jeden gry 5 razy w miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać odnośnie dedykowanych serwerów. Jakoś posiadacze X''a czy PS3 nie mają czegoś takiego jak dedykowane serwery i żyją. Ba, żyją nawet lepiej od PC''towców (sprzedaż, wsparcie itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 02:06, TobiAlex napisał:

Zapomniałem napisać odnośnie dedykowanych serwerów. Jakoś posiadacze X''a czy PS3 nie mają czegoś takiego jak dedykowane serwery i żyją. Ba, żyją nawet lepiej od PC''towców (sprzedaż, wsparcie itp.).

No i co z tego? Kiedy poniektórzy gracze (twórcy gier również) zrozumieją, ze PC to nie konsole i rządzi się swoimi prawami. To, że na konsolach sprawdza się brak dedyków, nie oznacza, że na PC musi być tak samo.
Na konsolach gra się wyłącznie padem (tak wiem istnieje możliwość podłączenia klawiatury), to znaczy, że na PC też się powinno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 02:05, TobiAlex napisał:

Smaug_PRAWDZIWY nie do końca pisze prawdę z tymi DRM''ami. Generalnie masz limit aktywacji
na jakiś czas, dla przykładu przychodzi mi na myśl gra Sacred 2. Z tego co pamiętam możesz
ją aktywować 5 razy w ciągu miesiąca. Po miesiącu pula wraca do 5 itd. A chyba nie instalujesz
jeden gry 5 razy w miesiącu?

Nawet o tym nie wiedziałem. Będę musiał to zweryfikować i jeśli to prawda (a dlaczego by nie) to chyba zacznę kupować gry z DRM. Dzięki za info :)

@TobiAlex
Na konsolach rzeczywiście nie ma dedyków. Mimo wszystko np. w takie Bad Company mogłem dołączyć do rozgrywki, w której grali moi znajomi. Nie chcę być ograniczony tylko do gry z przypadkowymi osobami. Jeśli natomiast chodzi o PC, to rynek jest trochę inny. W grach tego typu ważne są klany, clan base itp. Niestety bez dedyków a przynajmniej możliwości stworzenia gry na hasło tego typu zabawa jest niemożliwa. Spędziłem wiele lat grając w klanie w gry z serii BattleField i nie wyobrażam sobie aby nie było takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2010 o 09:49, Smaug_PRAWDZIWY napisał:

Nawet o tym nie wiedziałem. Będę musiał to zweryfikować i jeśli to prawda (a dlaczego
by nie) to chyba zacznę kupować gry z DRM. Dzięki za info :)


Zebys sie na tym nie przejechal ;P Fakt jest taki, ze co gra to nieco inny system zaimplementowany. Nie wiem, jak to jest w przypadku Sacred2 - bo gra mnie nigdy nie interesowala. Ale wiem, ze takie np. M&B Ogniem i Mieczem poki co oferuje max do 13 aktywacji gry. Nowy Stalker takze jest poki co ograniczony iloscia aktywacji - i na pewno nie jest to 5 na miesiac - jesli juz, to raczej 5 w ogole ;P
Radze wiec ostroznie podchodzic do tematu - i sprawdzac jak to wyglada przy kazdym tytule jaki Cie interesuje - bo ilosc aktywacji to nie jest standard, tylko indywidualne widzimisie wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie kupiłem NASCARa na PS3 bo bym sobie pograł :/ Oj... po tym co przeczytałem dwa razy pomyślę zanim kupię grę od EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 01:32, Dante_Syn_Spardy napisał:

> Nie tylko EA robi takie zagrywki
>
> Microsoft = Dungeon Sige
>
> Ascaron = Sacred
>
>
Sacred to stara gra a zresztą Ascaron jest chyba na skraju bankructwa. Nie tylko EA robi
takie nieczyste zagrywki. To tak jakby wyłączyć serwery do Call of Duty 2 bo za dużo
osób gra w starego CoD-a niż w najnowszą serie. Ach to EA wszystko zrobi aby tylko zarobić
kasiorę. Ale patrząc na tytułu to pewnie zbyt dużo osób nie grało. Ciekawe czy EA sprzedając
reedycję gry informuje że multiplayer zostało wyłączony bo coś mi się zdaję że tej informacji
nigdzie nie odnajdziemy a gry sprzedają po starej cenie jako pełny produkt.

nie EA nie informuje o tym że multiplayera nie ma, sam kupiłem nie dawno NFS Underground, czyli dość starą grę w EA Classic, i nie było info o tym że multi nie ma. chociaż już o tym wiedziałem z google.pl. jedyne info dotyczące multi to wymagane łącze i to że mają prawo wyłączyć multi po jakimś czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że na razie głównie sportowe, co będzie jak zmaleje sprzedaż Battlefieldów i wyłączą serwery? Co prawda to gry sieciowe ale u EA wszystko możliwe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować