Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2010 o 23:09, Niewiernus napisał:

Z Alistarem to ''nie wiadomo co to jest'' - na dzisiejsze czasy rzadkością jest posiadanie
ów champa w teamie, gdyż... jest słaby? Mamy dużo innych, przydanych ''hirosów'' do walki
:>

Ja nie narzekam, bardzo mi podpasowuje. Tylko wymaga przyzwoitej drużyny, żeby wykorzystać jego combo stun->odrzut. W przeciwnym razie będziemy tylko feedować, gdy wpakujemy się w grupę wrogów, wrzucimy jednego z nich w naszą drużynę, a ci zamiast go ubić, uciekną, przez co zginiemy marnie. Heal jest niby słaby, ale potrafi zamienić wczesny harass w nędzne zadrapania.
Fakt, że Alistar ma chyba najgorszy DPS w grze. Attack Speed bodaj 0.5? Na 18 ledwo sięga 0.7? Koszmarne, praktycznie nie sposób wykorzystać jego passive, bo bije tak straszliwie wolno... Farmić się tym nie da, więc nie ma jak zbudować itemków, które by pomogły z biciem, więc co z tego, że towery bijesz 60% mocniej, jak 50% wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 23:41, necron1501 napisał:

Blitz jest niesamowity jako osoba zespołowa, chwytasz, przeciągasz, twój team morduje.
Sam tak nim gram, asyst od cholery a meczyki wygrane :P

A potem przeciwnik kupuje Banshee - i Blitz jest bezużyteczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że pojawili się nowi banda do wypróbowania, postanowiłem sprawdzić Nasus-a. I, kurczę, bardzo dobrze mi się grało. Fajne skille, mocne ulti, ostatecznie skończyłem z wynikiem 12/4/2. Zastanawiałem się nad kupnem Ryze, ale teraz nie wiem czy Nasus nie będzie lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 10:23, KaPe napisał:

> Sam tak nim gram, asyst od cholery a meczyki wygrane :P
A potem przeciwnik kupuje Banshee - i Blitz jest bezużyteczny ;)

No to zmieniasz build i tym razem zabijasz wszystkich. Blitz to chyba jedyna postać z którego można zrobić wszystko. Carry, DPS, Tank, Mana Tank, Caster i co jeszcze sobie zamarzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale potem Blitz coś już tam potrafi, zaczyna robić za tanka. A tak na serio, mało kto wie co kupić :P

Więc, kogo lepiej kupić: Akali, Shaco, Katarinę, Gangplanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 11:02, Tohno napisał:

No to zmieniasz build i tym razem zabijasz wszystkich. Blitz to chyba jedyna postać z
którego można zrobić wszystko. Carry, DPS, Tank, Mana Tank, Caster i co jeszcze sobie
zamarzysz.

I w żadnej z tych funkcji sobie nie radzi lepiej od typowego chara nastawionego na jedną z tych funkcji, przez co Blitz jest jedną z moich ulubionych postaci do grania przeciwko niej. Wystarczy unikać dobrze graba i blitz nie jest w stanie nic zrobić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 10:30, KofeinowyPablo napisał:

Z racji, że pojawili się nowi banda do wypróbowania, postanowiłem sprawdzić Nasus-a.
I, kurczę, bardzo dobrze mi się grało. Fajne skille, mocne ulti, ostatecznie skończyłem
z wynikiem 12/4/2. Zastanawiałem się nad kupnem Ryze, ale teraz nie wiem czy Nasus nie
będzie lepszym wyborem.


Nie kupuj Ryze, bo ta postać potrafi zanudzić na śmierć po godzinie - RWEQ i tyle. Zero kombinowania, wszystkie skille idą bezpośrednio w target, nawet celować nie trzeba. Nuuuuda. Prędzej pomyśl nad Annie/Fiddlestickiem, trudniejsi do ogarnięcia (zwłaszcza Fiddlestick, Annie trudna nie jest ;)), ale lepiej się nimi gra. A Nasusa osobiście lubię, ale jako tanka w teamie, bo nadaje się do tego naprawdę dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 11:08, necron1501 napisał:

No niestety, ale potem Blitz coś już tam potrafi, zaczyna robić za tanka. A tak na serio,
mało kto wie co kupić :P

Więc, kogo lepiej kupić: Akali, Shaco, Katarinę, Gangplanka?


Akali. Świetna na początku, jeśli wtedy złapiesz kilka killi, to potem jesteś w stanie spokojnie dojść do wyników rzędu 20/0 (a przynajmniej tak robi mój brat tą postacią). No i ma fajne ulti. Fajne w tym sensie, że możesz z niego korzystać w zasadzie cały czas, a nie raz na 60-90 sekund jak u wielu postaci (co mnie osobiście irytuje, że moja postać mogłaby być maksymalnie skuteczna tylko raz na minutę i akurat ma mi zabraknąć tej ostatniej sekundy cooldown''u do dobicia wroga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. A Nasusa osobiście lubię, ale jako

Dnia 30.07.2010 o 11:14, ziptofaf napisał:

tanka w teamie, bo nadaje się do tego naprawdę dobrze.


Dzięki za radę, w takim razie zamiast Ryze biorę Nasusa(ale poczekam z tym do następnej rotacji bohaterów), a póki co czekam do 18-nastej na Double IP, i zbieram na jakiegoś champa za 3000. Pewnie Akali, jak tak wszyscy polecają :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2010 o 11:54, KofeinowyPablo napisał:

Dzięki za radę, w takim razie zamiast Ryze biorę Nasusa(ale poczekam z tym do następnej
rotacji bohaterów), a póki co czekam do 18-nastej na Double IP, i zbieram na jakiegoś
champa za 3000. Pewnie Akali, jak tak wszyscy polecają :P.


a Ja Ci polece Olafa, który potrafi zrobić bardzo duży damage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypróbowałem parę razy Akali na Twisted Treeline. Powiem tak, na 3vs3 jest to jedna z lepszych postaci jakie widziałem, jeden na jeden potrafi robić z dupy innym charom tak kosmiczne rzeczy że to jest niepojęte. Spokojnie można nią próbować bić się na niższych levelach, kiedy przeciwnicy nie rozwinęli w pełni swojego potencjału a Ty masz magicznego Mark of the Assasin który wrzuca tony dmg. Solo brałem w ciągu pierwszych minut Nasusa, Xin Zhao, Ryze, Udyra i Twitcha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 15:46, WeedSmoker napisał:


> Dzięki za radę, w takim razie zamiast Ryze biorę Nasusa(ale poczekam z tym do następnej

> rotacji bohaterów), a póki co czekam do 18-nastej na Double IP, i zbieram na jakiegoś

> champa za 3000. Pewnie Akali, jak tak wszyscy polecają :P.

a Ja Ci polece Olafa, który potrafi zrobić bardzo duży damage.


Od olafa lepszy jest jax z 40% dodge. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 16:53, Kryhuu napisał:

Dzisiaj wypróbowałem parę razy Akali na Twisted Treeline. Powiem tak, na 3vs3 jest to
jedna z lepszych postaci jakie widziałem, jeden na jeden potrafi robić z dupy innym charom
tak kosmiczne rzeczy że to jest niepojęte. Spokojnie można nią próbować bić się na niższych
levelach, kiedy przeciwnicy nie rozwinęli w pełni swojego potencjału a Ty masz magicznego
Mark of the Assasin który wrzuca tony dmg. Solo brałem w ciągu pierwszych minut Nasusa,
Xin Zhao, Ryze, Udyra i Twitcha :)


Czyli jednak Akali, choć Shaco w dobrych rękach też robi cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phantom dancer daje +20% do dogde''a, to jakbym kupił 5 takich to bym miał 100% dogde''a, czy jak to jest liczone? Bo raczej to tak nie jest, każdy wtedy zrobiłby sobie taki "build" i w late game byłby nie do zamordowania...
I jesli dodaje te 20% to DO CZEGO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 18:01, Markush napisał:

Phantom dancer daje +20% do dogde''a, to jakbym kupił 5 takich to bym miał 100% dogde''a,
czy jak to jest liczone? Bo raczej to tak nie jest, każdy wtedy zrobiłby sobie taki "build"
i w late game byłby nie do zamordowania...
I jesli dodaje te 20% to DO CZEGO?

Limit dodge to bodajże 50%. Phantom dancer dodaje 20% do obecnej ilości. Np. Masz 20%, to dodaje kolejne 20% i masz razem 40%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 18:37, Hummer napisał:

> Phantom dancer daje +20% do dogde''a, to jakbym kupił 5 takich to bym miał 100%
dogde''a,
> czy jak to jest liczone? Bo raczej to tak nie jest, każdy wtedy zrobiłby sobie taki
"build"
> i w late game byłby nie do zamordowania...
> I jesli dodaje te 20% to DO CZEGO?
Limit dodge to bodajże 50%. Phantom dancer dodaje 20% do obecnej ilości. Np. Masz 20%,
to dodaje kolejne 20% i masz razem 40%.

Raczej tak nie dodaje, z tego co wiem to każdy kolejny tego typu bonus jest coraz słabszy.
Ja np grając Sivir, podczas biegania mam +15% dodge, kupiłem ninja tabi ( +12%) i wynik końcowy był 25%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 18:01, Markush napisał:

Phantom dancer daje +20% do dogde''a, to jakbym kupił 5 takich to bym miał 100% dogde''a,
czy jak to jest liczone? Bo raczej to tak nie jest, każdy wtedy zrobiłby sobie taki "build"
i w late game byłby nie do zamordowania...
I jesli dodaje te 20% to DO CZEGO?


Nie do zamordowania? Byle caster by go zdjal. Poza tym dodge sie nie dodaje, a mnozy, czyli z dwoch phantom dancerow bedzie 32% dodge. Bierze sie to stad:

20% dodge - 80% hitow trafi
20% * (80% * 20%) = 32% - 68% hitow trafi i tak dalej mozna liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować