Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2011 o 19:10, Hummer napisał:

> Tak ale np. ja nie rozumiem czym się podniecać... o AoE stun fajnie... i co z tego?

Chory zasięg, dzięki któremu z krzaku na midzie da się trafić w gracza?


ona musi trafić Ciebie centralnie tym spellem albo inaczej bedzie tylko Slow. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 19:12, astradamus napisał:

ona musi trafić Ciebie centralnie tym spellem albo inaczej bedzie tylko Slow. :P

Opóźnienie po użyciu jest tak krótkie, że bez problemu da się trafić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 19:02, necron1501 napisał:

.

Jak to gdzie? Na bot lane, na solo lane też daje radę.

mlynar911

Od kiedy TANK ma zadawać dmg? Powiedz mi.

Ale widzę dużo nią gracie, więc z wami high elo pro EU nie ma co dyskutować.


No ale low elo noob''ie US na bocie tracisz albo support albo ad carry, a na topie nie widzę sensu stawiać jej przeciwko jakimś ww, udryom czy innym yorickom bo przegra z nimi, a też wyfarmiona zrobi sporo mniej od nich. Jej w tej mecie nie ma gdzie zbytnio postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 19:23, Wielki_Bubba napisał:

No ale low elo noob''ie US na bocie tracisz albo support albo ad carry, a na topie nie
widzę sensu stawiać jej przeciwko jakimś ww, udryom czy innym yorickom bo przegra z nimi,
a też wyfarmiona zrobi sporo mniej od nich. Jej w tej mecie nie ma gdzie zbytnio postawić.


"W tej mecie", plaplapla. Bez obrazy ale meta game''ów jest wiele, support+carry na bocie, jungler (notabene, Leoną da się junglować, fakt że jest dosyć wolna...) i 2 magów na solo jest tylko jedną z nich. Co nie oznacza że inne nie mają prawa bytu - tak tanky dps meta jak i era roamingu nadal dobrze się sprawdzają na normalnym ELO. Co oznacza normalnym? Tak do 1500 włącznie, wyżej rzeczywiście w 5v5 Arranged osobiście nie byłem i nie wiem jak tam jest więc się nie wypowiem. Tym niemniej - nie skreślaj postaci tylko dlatego że ci "nie pasuje" do obecnego meta game. Które zresztą nie istnieje w normalach (gdzie przecież SĄ teamy po 5 dps-ów, w końcu to solo queue) a i na wyższych poziomach nie jest absolutnym obowiązkiem i nie zawsze zapewni ci win.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 19:32, luzac napisał:

Psssyt, ciiiiii bo jeszcze się wyda, że niektórzy mają metę głęboko i grają dla samego
funu. :P

Bo casual nie ma prawa bytu, liczy się tylko hardcore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 19:32, luzac napisał:

Psssyt, ciiiiii bo jeszcze się wyda, że niektórzy mają metę głęboko i grają dla samego
funu. :P

Nie rozumiem. Jaki jest fun w bieganiu miedzy przeciwnikami i byciu tankowatym? Ja nie mam funu z gry postaciami ktorymi nie wplywam w jakims stopniu na gre. W dziesiejszej mecie wbrew pozorom sa przeciez ciekawe postacie ktore jednak cos robia. Owszem lubie sobie na normalach czasem zagrac tak ze az chcialoby mi sie plakac gdybym mial taka osobe w teamie, ale taka ochote mam raz na tydzien..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 19:37, Yawei napisał:

Nie rozumiem. Jaki jest fun w bieganiu miedzy przeciwnikami i byciu tankowatym? Ja nie
mam funu z gry postaciami ktorymi nie wplywam w jakims stopniu na gre. W dziesiejszej
mecie wbrew pozorom sa przeciez ciekawe postacie ktore jednak cos robia. Owszem lubie
sobie na normalach czasem zagrac tak ze az chcialoby mi sie plakac gdybym mial taka osobe
w teamie, ale taka ochote mam raz na tydzien..


Czyli chcesz powiedzieć że champ który może utrzymywać dość skutecznie 1 vs 2, ma 2 stuny z czego jeden AoE o bardzo dużym zasięgu, jest ekstremalnie wytrzymały i zdolny do inicjacji teamfightów...nic nie robi?

Notabene, tak się zastanawiam - czy nie zmienicie swojego stosunku do tego champa o 180 stopnia jeśli nagle jakiś Bigfatjiji czy Westrice powiedzą że on jest OK...Cóż, zaczekam i zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuje zdanie, Leona jest totalnie bezużyteczna. Nie jest ogóle wstanie powstrzymać przeciwników idących na carry czyli wg mnie, to co powinien robić tank. Właśnie przegrałem grę tylko dlatego, że Leona biegała pośród przeciwników rzucając na siebie bankę :-)
Gragasy zjadają takie muszki, nawet śmieszne kręcące się tankujące Gareny mają w nosie takie komary. Z butami na CC jej super hiper stun jest totalnie nieadekwatny do straty możliwości zadawania dmg.
Trzymajcie się dalej taktyki "dashuje do wrogiego carry i go stunuje".

ziptofaf
Chyba nie rozumiesz do końca co to jest meta oraz jak w ogóle metagaming powstaje.
Metagaming nie powstaje ponieważ sebastian92 czy inny jiji stwierdzi, że to jest fajne tylko powstaje na zasadzie OPTYMALIZACJI pod obecny balans gry.
Nikt nie powiedział, że tylko grając a-b-c-d-e da się wygrać. Teamy używając pewnych ustawień wygrywają częściej, dlaczego? Są lepiej przygotowane na różnorakie składy przeciwnika - przecież o to chodzi w tej grze.
Sam czysty skill w oko-ręka ulubioną postacią nie wystarcza w grze nastawiona na teamplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 19:32, luzac napisał:

Psssyt, ciiiiii bo jeszcze się wyda, że niektórzy mają metę głęboko i grają dla samego
funu. :P


A czy my rozmawiamy o Leonie jako mocnym picku, czy o funie jaki wynosisz z gry nią ? Bo granie heimerem też jest osom, ale mocny to on na pewno nie jest.

>A jeszcze w maju wołałeś na niego "crap". :P

A rzeczywiście, mah bad. Ale wtedy wyciągałem za dużo ze streamów na us, teraz wolę spojrzeć sam. I dopóki leona nie bedzie miała jakiegoś builda sensownego, to nie widzę w niej nic mocnego. Widziałem ją tylko kilka razy, bo nikt jej nie pickuje, a wtedy nie robiła za dużo. Dla przykładu na solotop padała przeciwko guinsoo rageblade Irelii, a ta irelia była na prawdę słaba. Udyr jest sporo lepszy, bo też stunuje co 3 sek, a dpsu ma co nie miara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 19:02, necron1501 napisał:

mlynar911
Od kiedy TANK ma zadawać dmg? Powiedz mi.
Ale widzę dużo nią gracie, więc z wami high elo pro EU nie ma co dyskutować.

Lol nie mowie o dmgu w stylu carry castera ... Ale ona wbija w Team Figthy i nic sie nie dzieje tak jakby było 5 vs 4 momentami ... W tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2011 o 19:40, ziptofaf napisał:

Notabene, tak się zastanawiam - czy nie zmienicie swojego stosunku do tego champa o 180
stopnia jeśli nagle jakiś Bigfatjiji czy Westrice powiedzą że on jest OK...Cóż, zaczekam
i zobaczę.


Jak ktokolwiek wymysli jak grac ta postacia tak zeby byla lepszym albo chociaz porownywalnym pickiem do obecnych to zmienie zdanie. Nie wolno mi? Oceniam to co teraz widze, a nie to co "moze kiedys bedzie". Evelynn uwazalem za crap do ery roamingu(lub junglujacych roamerow). Potem stwierdzilem ze jest bardzo mocna, a terez uwazam ze jest "ok" pickiem jesli tylko team sie dostosuje i wysle kogos kto moze isc na bota 1v2.

Moze ktos wymysli mete ktora jest lepsza od obecnej w ktorej potrzeba bedzie twardego skurczybyka w teamie. Wtedy bedzie uzyteczna. Na razie po prostu nie pasuje. Nie jest to dobry jungler. Nie jest dobrym tanky DPSem. Nie niszczy magow na solo. Nie niszczy przeciwnikowi lane w jakims znaczacym stopniu. Nie jest dobrym roamerem. Nie pasuje do zadnej obecnie potrzebnej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 20:30, Prophett napisał:

Wolę trzymać się taktyki "stunuję carry wroga co 4,8 sekundy używając samego Q".


Rzeczywiście. Co 5 sekund będziesz dał radę podejść do wrogiego carry. To chyba przeciwko... ech.

BTW 4.8 sekundy to ona ma tylko przy 40% CDR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 20:18, Wielki_Bubba napisał:

A czy my rozmawiamy o Leonie jako mocnym picku, czy o funie jaki wynosisz z gry nią ?
Bo granie heimerem też jest osom, ale mocny to on na pewno nie jest.


Bo problem jaki występuje w tym temacie to to, że wyznawcy jednej szkoły grania w LoLa wchodzą na drugich i vice versa, przez co robi się zamknięte koło i nikt nie jest w stanie się z nikim dogadać. Bo nie ma problemu z tym, by przyznać Ci rację, że do stylu rozgrywki preferowanego obecnie w rankedach Leona się nie nadaje. Ale z kolei ja, typ grający głównie normale całkiem sobie cenię swój nowy nabytek i wcale nie widzę by w grach w których gram była bezużyteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować