Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2010 o 11:35, Budo napisał:

Chyba spróbuję pograć w LOLa, jakiego championa polecacie na początek? Coś prostego,
ale efektywnego, żebym ogarnął na start i nie lamił aż tak bardzo. Podajcie kilku jeśli
można.

ps co tak właściwie jest lepsze- dota, czy lol i dlaczego?


Jeśli nie jesteś zaznajomiony w tym typie gry LoL ze wszystkich MOBA jest najlepszy, bo ma system noob-friendly :] Masz recommendowane itemy, nie są tak pomieszane jak w docie, elo matchmaking tj. nie rzuca Cię na samych wymiataczy, nie ma denyingowania swoich minionów, czyli zabijania ich, żeby przeciwnik nie dostawał expa, większy regen hp i many, dzięki czemu gra jest bardziej dynamiczna, więcej walki, zamiast farmienia przez pół gry.

Co do postaci to sugeruję Ashe, easy to play, hard to master. Łatwo się nauczyć nią grać, zwykła łuczniczka. Oprócz niej dla początkujących dobra jest też Annie, ma mocny burst dmg, stuna co 5 spelli. Możesz jeszcze spróbować Tristany na starcie, podobna do Ashe, ma mechanizm ucieczki, a z levelem zwiększa się jej zasięg. Z nukerów jeszcze jest Ryze, postać do facerollowania, zwykłe kombo RWEQ i ludzie nie żyją :]

Z postaci niepolecanych przeze mnie to Tryndamere, Evelynn, Master Yi. 2 pierwsze to głównie feedują, a Master Yi jest trudny do grania przeciw trochę mocniejszym przeciwnikom niż tym z low elo. Bo tam to można ich nim spokojnie przejechać, ale na wyższym elo, jak nie wiesz jak grać to będziesz tylko feedować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 11:46, Budo napisał:

Dev co Ty mi tu podrzucasz? Weź daj coś normalnego xD

ps darmowi? Tzn, że są płatni za forsę? Czy za jakieś kredyty growe?


Co tydzień jest 10 darmowych postaci, resztę musisz kupić za IP, które zdobywasz przy graniu, bądź za RP, które można kupić za $$$. Sugeruję na starcie nie kupować niczego, tylko pograć darmowymi i obaczyć czym lubisz grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 11:46, Ecko09 napisał:

Z tego co widzę to eve już ma pozmienianie skille. Więc czas zobaczyć jak sie nią gra
teraz.


Za późno na edit. Jednak nie ma zmienionych jeszcze...dziwne. W launcherze na liście ulti jest inaczej opisane niż w samej grze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 11:35, Budo napisał:

Chyba spróbuję pograć w LOLa, jakiego championa polecacie na początek? Coś prostego,
ale efektywnego, żebym ogarnął na start i nie lamił aż tak bardzo. Podajcie kilku jeśli
można.

Ashe i Master Yi to często wybierane postacie początkowe, głównie dlatego, że są w miarę proste w obsłudze i można na nich uzbierać punkty już po 2-3 meczach. Z obecnych dostępnie (bo mniej więcej co tydzień się zmieniają) możesz przetestować Ashe i Tristanę (i tą postać możesz dostać na stałe całkowicie za darmo, wystarczy poszukać w tym temacie jak :))

Dnia 12.09.2010 o 11:35, Budo napisał:

ps co tak właściwie jest lepsze- dota, czy lol i dlaczego?


LoL jest na pewno bardziej "przyjazny" dla początkujących - jest matchmaking, więc szanse na to, że trafisz na wymiataczy na początkowych poziomach są niewielkie. Są recommended items, nie musisz więc szukać poradników do każdej postaci z osobna. Masz też wygodniejszy interfejs, dopasowany do kontrolowania jednej postaci, a nie warcraftowy. Więc pod tym kątem wygrywa LoL. Zaś jeśli chodzi o samo granie...to jest podobnie. I tu, i tu trzeba współpracować, żeby wygrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 11:54, Budo napisał:

Ok dzięki za pomoc- jeszcze pytanie- wersja amerykańska, czy europejska? To są osobne
klienty, osobne gry?


Osobne klienty, różnią się tym, że EU ma cenzurę na krew i tym podobne efekty. Radzę grać na EU, bo na US są wysokie pingi, które mocno przeszkadzają w grze. Zawsze można na jednym kliencie grać na obu wersjach poprzez zmianę ip w odpowiednim pliku. A krew można przywrócić łatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 11:54, Budo napisał:


Ok dzięki za pomoc- jeszcze pytanie- wersja amerykańska, czy europejska? To są osobne
klienty, osobne gry?


Tak jak poprzednicy napisali: europejska wersja gry. Mimo że "ktoś" tutaj narzeka na polaczków to był to chyba jedyny przypadek. Ja kilkanaście razy spotkałem polaków i o wiele lepiej się z takimi gra niż z obcokrajowcami, którzy nie potrafią używać chata ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 11:46, Budo napisał:

ps darmowi? Tzn, że są płatni za forsę? Czy za jakieś kredyty growe?


Tzn że po prostu darmowi, co tydzień zmienia się chyba 8 darmowych postaci i możesz nimi bez ograniczeń grać.
A grając zdobywasz punkty IP, za które możesz sobie na stałe kupić np. champa, który ci się spodobał lub runy, które delikatnie podnoszą twoje statystyki podczas gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę się z US na EU przerzucić wreszcie, ostatnio mam coraz gorzej z pingami, ~400-500 to standard, a mam ADSL od Netii po kablu więc łącze dobre. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 12:23, Ostrowiak napisał:

Tia, tyle że wersja EU jest groteskowo wykastrowana (pozdrawiamy Niemców) - kto to widział,
żeby Vlad strzelał OLEJEM D:


No niestety, mnie bardziej niż olej Vlada wkurza ta zielona kulka po rzuceniu dzidą przez Nidalee lub tasakiem Mundo... This is ridiculous.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 12:23, Ostrowiak napisał:

Tia, tyle że wersja EU jest groteskowo wykastrowana (pozdrawiamy Niemców) - kto to widział,
żeby Vlad strzelał OLEJEM D:

To jest guano ;)
Dołączam się do "pozdrowień" dla kolegów z Niemiec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 12:23, Ostrowiak napisał:

Tia, tyle że wersja EU jest groteskowo wykastrowana (pozdrawiamy Niemców) - kto to widział,
żeby Vlad strzelał OLEJEM D:


A ja mówię, że jest łatka, w której przywracasz krew jednym kliknięciem i wtedy EU nie odstaje od US. Tylko różnica pingów.

Dla tych nieumiejących szukać: http://www.lol-europe.com/board/showthread.php?t=23191

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dobra, ściągnąłem, zainstalowałem i się aktualizuje teraz. Swoją drogą, mogliby uaktualnić klienta na stronce, bo update zajmuje drugie tyle co sama gra ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 11:54, Budo napisał:


Ok dzięki za pomoc- jeszcze pytanie- wersja amerykańska, czy europejska? To są osobne
klienty, osobne gry?

Jeden pieron który, na jednym i drugim możesz grać na EU i US wystarczy poszukać jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę US, co z tego że ping jest niby wysoki, jak lagów nie ma, na EU ponoć bardzo często serwer pada i jest niestabilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 10:51, Wielki_Bubba napisał:

Dzisiaj około 3:30 skończyły się finały WCG w ameryce, które wygrało ... (chcecie wiedzieć
to są tu obie gry http://www.ustream.tv/recorded/9508719). A 2 października będą finały
na cały świat, tj. ludzie z Azji, Europy i NA będą się tłukli o 10k dolarów.


Powiem tak - skill w czystej postaci. Zwłaszcza Kennen - moment z flashem, ulti i Zhonya''s ring, by chwilę później jeszcze interweniował Shen...czegoś takiego jeszcze w żadnym meczu nie widziałem. No ale czego innego się spodziewać po graczach na tym poziomie ;)

Choć trochę mnie zdziwiło, że drugi team od pewnego momentu tak jakby stracił tempo - combo Miss Fortune + Amumu, które po prostu przygwoździło przeciwników, pojawiło się chyba tylko dwa razy.

Tym niemniej...mecz na naprawdę bardzo wysokim poziomie, dla mnie to niemal jak film instruktażowy ;) Teraz pozostaje tylko zaczekać na mistrzostwa świata.

A i przy okazji - pisaliście, że da radę na jednym kliencie grać na serwerach US i EU. A dacie konkretnego linka, bo nic nie mogę znaleźć w google?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem tego standalone clienta ze strony LoL''a ale nie działa mi gdyż obsługuje tylko serwery US, owszem jest napisane jak zmienić na strone UE ale nie mam tych folderów/plików które tam są podane. Wie ktoś jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzicie w league of legends/air, tam plik lol.properities, otwieracie notatnikiem. Zamiast tego co tam jest wklepujecie odpowiedni wpis.

EU:

host=prod.eu.lol.riotgames.com
xmpp_server_url=prod.eu.lol.riotgames.com
xmpp_accept_self_signed_cert=true

US:

host=beta.lol.riotgames.com
xmpp_server_url=chat.na.lol.riotgames.com
enableTutorialGame=true
lobbyLandingURL= http://www.leagueoflegends.com/pvpnet_landing
ladderURL= http://www.leagueoflegends.com/ladders
storyPageURL= http://www.leagueoflegends.com/story

Oczywiście przed tym zróbcie sobie plik zapasowy. Nie biorę odpowiedzialności jak coś nie będzie działało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować