Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie przerabiam - nie kradnę, czyli Microsoft walczy z piractwem!

240 postów w tym temacie

ciach

Dnia 15.01.2010 o 11:32, jackass napisał:

Mają piractwo .Jest nim dzielenie się kontami z grami ,na 5 osób ,z czego grę kupuje
tylko jedna .


Mały offtop - że jak? To jest coś takiego? LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 10:31, Szarakus napisał:

Uwaga, uwaga, Szarak robi za njusmana:

http://www.youtube.com/watch?v=qY6RVRkQygw&feature=player_embedded

/Nowy dziennikarz w akcji micro$. BTW, słuchając go miałem lekkie deja vu, jakbym
ja mu pisał ten tekst, czy coś ;P/



Dawno się tak nie uśmiałem :D Pierwszy Testymonial i ten gość też szyderczo nawija.

Już nie wspominając o tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=D9y2wZwW6JY&feature=channel

Od kolegów których pożyczyłem gierki większość jest z Irlandii lub Anglii.

Przykład gry Dragon Age: Początek. Premiera i cena około 200 PLN.
A nie dawno na gramer.pl do 10 stycznia był za około 115 zł.
Więc można tanio sprzedawać ? Można ale po co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 12:03, natanadler napisał:

ciach
> Mają piractwo .Jest nim dzielenie się kontami z grami ,na 5 osób ,z czego grę kupuje

> tylko jedna .

Mały offtop - że jak? To jest coś takiego? LOL

Jeżeli kupujesz coś z PS Store ,przykładowo grę Battlefield 1943 ,lub WipEout HD to można ją pobrać 5 razy .Tym samym można ją odpalić na 5 różnych konsolach .Tym samym jeśli zakupisz tą grę na nowo założonym koncie PSN ,podzielisz kwotę kupna na 5 i weźmiesz od pozostałych 4 osób po części udostępniając im to konto ,aby mogli sobie grę ściągnąć na swoją konsolę to wszystko kupujesz za grosze .Właściwie to piractwem tego nie można nazwać dosłownie ,ale okradaniem twórców jak najbardziej .Matematycznie rzecz biorąc ,zamaist zarobić na 5 osobach ,zarabiają na jednej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 09:17, L33T napisał:

Kiedyś gry na PC kosztowały właśnie 159zł i to nie w dniu premiery ale normalnie i ludzie
je kupowali.


Tak, pamiętam np. Age of Empires. Ale to był taki okres. Generalnie chodzi mi o ten trochę późniejszy. :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 14:27, natanadler napisał:

no to mnie zabiłeś - komu by się chciało? ech

W Polsce robi to zatrważający odsetek graczy .Wystarczy przejść się na forum PSX i widać ile osób umawia się na takie składki .Skala jest na tyle duża ,że Sony zaczęło banować użytkowników PSN ,narazie ostrzegawczo ,czasowo ,ale są też przypadki permanentne .Wkońcu wydajesz na grę dokładnie 5 razy mniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 15:21, jackass napisał:

> no to mnie zabiłeś - komu by się chciało? ech
W Polsce robi to zatrważający odsetek graczy .Wystarczy przejść się na forum PSX i widać
ile osób umawia się na takie składki .Skala jest na tyle duża ,że Sony zaczęło banować
użytkowników PSN ,narazie ostrzegawczo ,czasowo ,ale są też przypadki permanentne .Wkońcu
wydajesz na grę dokładnie 5 razy mniej .


Rozumiem. Naprawdę mnie zaskoczyłeś. Jakoś do czasu jak nie miałem ps3 nie intereowałem się tematem bo i tak wszystko kupuje więc nie potrzeba mi takiego rozwiązania. Polak potrfi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tak jak niektórzy tutaj totalnie wstrząśnięty nową kampanią Micorosftu - i teraz już jestem całkowicie przekonany, że moja konsola już niebawem pójdzie pod młotek i dołożę sobie do nowego PC (w końcu gry tanie) albo PS3 (exclusive games, mniam). Nie będę już wspominał tutaj o "światowych" problemach xboxowców (Od dłuższego czasu brak dobrych gier przeznaczonych tylko i wyłącznie na X360, a to jest przecież rzecz najważniejsza dla każdego gracza!), ale patrząc na nasze podwórko - MS po prostu sobie z legalnych graczy kpi. Co mnie obchodzą jakieś głupie kampanie antypirackie - jak mają pieniądze i czas na takie pierdoły, niech się lepiej zabiorą za polskie XBL albo za lepszą promocję. Sony jakoś miało ochotę zaryzykować i zarabia na Polskim Playstation Network nie najgorzej. Jeżeli uważają, że polska baza legalnych właścicieli jest zbyt mała na takie "cuda" to było trzeba było zrobić lepszą konsolę (zabezpieczenia antypirackie, Blu-ray?) tworzyć lepsze gry i lepiej zająć się promocją. Może rzeczywiście - jak ładnie napisali na tej swojej nowej stronie - coś próbowali z polskim rynkiem robić, ale wygląda na to, że nic to nie dało. Dla mnie ta nowa "kampania" to znak, że Xbox 360 w Polsce leży i kwiczy, że MS walczy z wiatrakami zamiast robić coś porządnego. Jak kupowałem konsolę, byłem przekonany, że XBL po polsku zobaczę za maks kilka miesięcy, że ceny gier zaczną spadać, a tu taki zonk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 16:11, KrisK91 napisał:

Ja jestem tak jak niektórzy tutaj totalnie wstrząśnięty nową kampanią Micorosftu - i
teraz już jestem całkowicie przekonany, że moja konsola już niebawem pójdzie pod młotek
i dołożę sobie do nowego PC (w końcu gry tanie) albo PS3 (exclusive games, mniam). Nie
będę już wspominał tutaj o "światowych" problemach xboxowców (Od dłuższego czasu brak
dobrych gier przeznaczonych tylko i wyłącznie na X360, a to jest przecież rzecz najważniejsza
dla każdego gracza!
), ale patrząc na nasze podwórko - MS po prostu sobie z legalnych
graczy kpi. Co mnie obchodzą jakieś głupie kampanie antypirackie - jak mają pieniądze
i czas na takie pierdoły, niech się lepiej zabiorą za polskie XBL albo za lepszą promocję.
Sony jakoś miało ochotę zaryzykować i zarabia na Polskim Playstation Network nie najgorzej.
Jeżeli uważają, że polska baza legalnych właścicieli jest zbyt mała na takie "cuda" to
było trzeba było zrobić lepszą konsolę (zabezpieczenia antypirackie, Blu-ray?) tworzyć
lepsze gry i lepiej zająć się promocją. Może rzeczywiście - jak ładnie napisali na tej
swojej nowej stronie - coś próbowali z polskim rynkiem robić, ale wygląda na to, że nic
to nie dało. Dla mnie ta nowa "kampania" to znak, że Xbox 360 w Polsce leży i kwiczy,
że MS walczy z wiatrakami zamiast robić coś porządnego. Jak kupowałem konsolę, byłem
przekonany, że XBL po polsku zobaczę za maks kilka miesięcy, że ceny gier zaczną spadać,
a tu taki zonk :D


Tutaj muszę obronić MS ( do czego to doszło). Olewają Polskę, bo nie jest to dla nich opłacalna inwestycja. Sony nie weszło w Polskę z dobroci serca, ale ze względu na imponującą ( jak na nasz kraj) bazę posiadaczy PS3. I każdy z tych posiadaczy jest dla nich podwójnie cenny, bo piractwa na PS3 nie ma, czego nie można powiedzieć o X360.

Kampania MS słuszna, ale jak już wcześniej pisałem:

1. głośna krytyka (ale cicha aprobata, bo klient przywiązuje się do marki, sprzętu i gier)
2. nawet nie starają się skutecznie zabezpieczać swojej konsoli. Dlaczego ? Patrz punkt pierwszy.

Jak to się mówi - MS to najbardziej okradana firma na świecie, ale jedna z najbogatszych ;). To działa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 13:21, jackass napisał:

> ciach
> > Mają piractwo .Jest nim dzielenie się kontami z grami ,na 5 osób ,z czego grę
kupuje
>
> > tylko jedna .
>
> Mały offtop - że jak? To jest coś takiego? LOL
Jeżeli kupujesz coś z PS Store ,przykładowo grę Battlefield 1943 ,lub WipEout HD to można
ją pobrać 5 razy .Tym samym można ją odpalić na 5 różnych konsolach .Tym samym jeśli
zakupisz tą grę na nowo założonym koncie PSN ,podzielisz kwotę kupna na 5 i weźmiesz
od pozostałych 4 osób po części udostępniając im to konto ,aby mogli sobie grę ściągnąć
na swoją konsolę to wszystko kupujesz za grosze .Właściwie to piractwem tego nie można
nazwać dosłownie ,ale okradaniem twórców jak najbardziej .Matematycznie rzecz biorąc
,zamaist zarobić na 5 osobach ,zarabiają na jednej .


Zasady się już zmieniły, teraz gra można zostać aktywowana jedynie na 3 kontach. Trudno to nazwać mimo wszystko kradzieżą, jest to celowa polityka Sony ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam PSP, PSone,Dreamcasta, PS2 i Xboxa360 a pewnie niedługo i PS3. Żadnej konsoli nie przerabiałem. Dzisiaj, kiedy są programy takie jak np. na Xklocka to wygląda na pewno inaczej. Ale kiedyś wiązało się to z przerabianiem lasera/ingerencją w hardware. A to skutkowało tym, że szarak znajomego działał 6 lat, a mój działa do dzisiaj.
Na dodatek, ludzie, ile to się nie raz trzeba namęczyć, żeby wszystko działało, żeby nie dostać bana itd...
Nie przerabiam konsol i kupuję oryginały bo po prostu
a) lubię mieć pudło, instrukcje itd
b) lubię mieć świadomość, tak jak z płytami muzycznymi, że dzięki mnie firma nie upadnie itd (kropla w morzu, ale jednak, prawda? Ziarnko do ziarnka..)
c) przerobiony sprzęt działa krócej/co chwila ściągasz nowe "stealth patche" albo inny syf, żeby Cie przypadkiem nie zbanowali.
d) gry przechodzisz w 2 dni po łebkach, bo czeka już 40 innych nowości. Dla mnie to żadna satysfakcja, Gran Turismo 4 chodzi w mojej czarnuli do dzisiaj, bo tej gry nie ma końca, nie mówiąc o frajdzie z pierwszych Soniców na Dream''a.
Ja nie widzę interesu w piractwie. Stać Cię na konsole to i na gry powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczytny cel, wspaniała akcja, bla, bla, bla... I owszem, podpiszę się pod nią rekami i nogami oraz będę ją wspierał "siłom i godnościom osobistom".

Jeśli tylko dostanę w końcu pełnowartościowy, niewybrakowany produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 18:01, Myszasty napisał:

Szczytny cel, wspaniała akcja, bla, bla, bla... I owszem, podpiszę się pod nią rekami
i nogami oraz będę ją wspierał "siłom i godnościom osobistom".

Jeśli tylko dostanę w końcu pełnowartościowy, niewybrakowany produkt.


Widziałeś odpowiedz MS dlaczego nie ma i raczej nie b ędzie live w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować