Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie przerabiam - nie kradnę, czyli Microsoft walczy z piractwem!

240 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2010 o 18:29, natanadler napisał:


*** o szopenie. Wybacz, ale to jest tylko wykręcanie się. Zwalanie winy na kogoś by samemu nic nie musieć robić. Jakoś SONY oferuje w Polsce pełny produkt i im się jakoś inwestować w Polsce opłaca, nimi znacznie wyższych cen PS3 niż xboxa. W innych krajach jakoś piractwo też istnieje ale nie przeszkadza to w istnieniu Live

A skoro MS oferuje u nas wybrakowane produkty to nic dziwnego, że statystyki piractwa u nas mogą być zawyżone. Po co Polak ma kupować w Polsce wybrakowaną grę skoro może kupić pełny produkt w sklepie za granicą, tym samym zaniżając sprzedaż owej gry w Polsce?

Ja tam jestem tego samego zdania co większość. To MS ma się starać zachęcać graczy do kupna gier, a nie gracze kupnem zachęcać do wprowadzenia u nas swoich usług.
Przecież taki Live byłby dodatkową zachętą dla kupowania oryginalnych gier!

Popatrzmy zatem na taką sytuację (bo wszyscy, także MS, twierdza, że można sobie zarejestrować konto na fałszywy adres by korzystac z Live), prawdopodobnie mocno upraszczając:
Idzie do sklepu osoba niezorientowana, kupuje xboxa i dajmy na to nowego Modern Warfare 2, nowa gra, reklamowana, znajdująca się na top sprzedaży.
Wraca do domu, podłącza konsolę, korzystając z instrukcji. M.in. rejestruje się i tworzy sobie konto (nie wie, że rejestrując się na Polske nie będzie mógł grać w grę którą kupił).
Uruchamia grę, chce wejść na multi a tu klops, nie może. To jaką zachętę taka osoba dostaje by kupowac kolejne oryginalne gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, jeszcze jedno odnośnie związku piractwa z brakiem Live i tłumaczeń MS.

To po kiego grzyba dystrybuują w Polsce (a tym samym wydaja na dystrybucje pieniądze) gry skoro ogromne piractwo i większość nie kupuje. Przecież tak samo jak dla Live, rynek dla dystrybucji gier nie powinien być opłacalny O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 19:30, Daimon_Frey napisał:

To jaką zachętę taka osoba dostaje
by kupowac kolejne oryginalne gry?

No właśnie.

NIe wiem co za geniusz wymyślił tą akcję ale niewątpliwie uważa, że większość graczy to idioci. Moje najszczersze gratulacje. Takiej reklamy PS3 co prawda nie było potrzeba, bo PS3 jest dość ostro reklamowane, ale na pewno prezent ten odbije się na wzroście zainteresowania PS3.

Ciekawe jest to, że w Empiku najwięcej sprzedaje się właśnie PS3. Wiecie dlaczego? Domyślam się, że Xboxów jest w Polsce więcej niż PS3. Ale - zakupy w Empiku robią ludzie, którzy są prawie pewnymi chętnymi na kupowanie samych oryginalnych gier w tym samym miejscu zatem to są gracze, o których warto walczyć. No i oni wybierają przede wszystkim PS3 i na nich trzeba patrzeć jeśli chodzi o rynek.

Natomiast jak ktoś nie ma zamiaru kupować gier to bierze przerobioną gdzie indziej, bo empik to tani nie jest, i nie łapie się do statystki. Innymi słowy pirat równie dobrze może nie istnieć. Czy jest czy go nie ma efekt jest prawie taki sam - nie ma sprzedanej sztuki gry. Prawie pochodzi stąd, że jest sprzedana konsola, na której często ponosi się stratę.

Teraz już wiem w 100% (jeszcze w wakacje wahałem się - PS3 czy Xbox) że M$ ma nas zwyczajnie w dupie, nie ważne czy gry kupujemy czy nie, i tym samym powinniśmy się odwzajemnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 19:42, Daimon_Frey napisał:

Ach, jeszcze jedno odnośnie związku piractwa z brakiem Live i tłumaczeń MS.

To po kiego grzyba dystrybuują w Polsce (a tym samym wydaja na dystrybucje pieniądze)
gry skoro ogromne piractwo i większość nie kupuje. Przecież tak samo jak dla Live, rynek
dla dystrybucji gier nie powinien być opłacalny O_O



Właściwie to się zastanawiam. Jeśli UOKiK nakazałby zawierać w języku polskim na pudełkach z grami pełną informację np.: „Gra korzysta z usługi Xbox Live. Usługa ta nie jest dostępna w Polsce. Kupując tą grę, kupujesz produkt niekompletny – nie możesz korzystać z opcji sieciowych takich jak gra z przyjaciółmi, podbieranie dodatków i innych.” To na 100% nie podniesie się sprzedaż gier w Polsce. Albo inaczej zarabiać będą te sklepu, które do tej pory sprowadzały towar z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na Facebooku się postarali już o przeróbki ;)

No cóż Daimon_frey aż dziw bierze, że tak próbują nas zrobić w bambuko.
Na szczęście ani jednej gry jeszcze nie kupiłem ;) Mam gta w zestawie hmmm...

20100115221023

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 11:32, jackass napisał:

Znowu udowodnię ci jak płytką wiedzę masz i jak kompromitujesz się swoimi argumentami
.
> SONy sobie pozwala na inwestycje w takich krajach jak Polska .Przecież oni nie mają
piractwa
> na swojej konsoli i na piratach nic tracą w przeciwieństwie do Microsoftu.
Mają piractwo .Jest nim dzielenie się kontami z grami ,na 5 osób ,z czego grę kupuje
tylko jedna .
> Microsoft popełnił błędy w swojej kampani marketingowej .Przecież nie dawno były
puszczane
> reklamy w polskiej telewizji (ta reklama z Fable 2 i GoW 2),a potem nagle to ucichło

> i na arene wkroczyło SONY.Microsoft nie promował swoich gier które były po polsku
np.
> Fable II czy GoW 2 .
Nie rozumiem .To wkońcu promował ,czy nie ? Były te reklamy ,czy nie ? A może były i
zniknęły ,czyli jakby ich nie było nigdy ?
> jak już wspominałem nie ,czemu Forza III która jest po polsku nie była w polsce
reklamowana?
A dlaczego mają reklamować każdą grę po Polsku ? Język polski w grach powinien być standardem
,tymbardziej w grach od Microsoft Game Studios ,więc kumaci wiedzą ,że pójdą do sklepu
i jak widzą naklejkę PL to znaczy ,że gra jest po polsku .
> Microwsoft w tym roku zawalił kampanie marketingową w Polsce.
Tak .Widać to szczególnie wtedy ,gdy wchodzę do Tesco i na każdym telewizorze w dziale
RTV są pokazywane filmiki z Forzy 3 ,w Media Markt gdzie na bramkach wejściowych są kartonowe
nakładki Forza 3 ,Empikach ,gdzie w cenie normalnej gry dostaję torbę na ramię Forza
3 ,a na TVN Turbo widzę program motoryzacyjny ,gdzie na kierownicy grają w Forzę 3 porównując
do realnej jazdy .Przestań się udzielać w tym temacie ,bo małą masz wiedzę ,nie potrafisz
składnie układać zdań i nie potrafisz dać jakichkolwiek wiążacych tez.
> Ale zobaczymy w tym roku ,MS Polska ruszył z tą kampanią ,co znaczy że cos się
poważnego
> kroi.Więc rok 2010 będzie rokiem decydującym dla wyniku w wojnie między MS a SONY.Zobaczymy

> jak to będzie .
Rok 2010 ma być przecież rokiem PlayStation :)


Fanboyska wojenka?Gdzie widziałes reklamy w media markt?Chyba na zachodzie.W polsce wogóle Microsoft nie inwestował w reklamy ,inewestuje teraz tylko SONY,wszezie reklamy HR,na różnych poratalach itp

A le coś ci powiem.SONY też was rob was w konia.Dając odzielna i krótką gwarancję na swój ,nazwijmy to jasno prototypowy napęd blue-ray.Plus rządając cholendarnych cen często przekraczających cene konkurencji o 1000-2000 zł,czy to telewizory ,kina domowe,napędy itp.Sony zdziera z was pieniądze.Ponieważ ich sprzęt często się psuje,szczególnie ich telewizory plazmowe.Do tego plus słaba jakość wykonania ich sprzętu ,plus absurdalne krótkie gwarancje.To jest włąsnie całe SONY.
Zresztą,SONY dopłaca jeszcze do każdej swojej konsoli,co prędzie czy pózniej zmusi SONY do wprowadzenia jakiegos tam obanemtu na PSN.Jeszcze mozna dodac jak SONY traktuje niezaleznych dveloperów typu valve,Volition.inc.itp.Po prostu ma ich gdzies wogóle im nie pomagając z konwertowac gry na swoją konsole.Niedawny przykład?Ubisoft i Splinter cell conviction

A co do roku 2010.Widac że Microsoft szykuje ofensywe czy to w polsce czy na świecie.Ma genialnie tytuły na wyłącznośc .Czy to Halo Reach,Alan Wake,Fable III,Nine Nighty night II,Crackdow 2,blue dragon 2,ME 2,Splinter cell conviction i plus do tego technologia NATAL.
Wygląda na to że SONY nie wytzryma konkuremcji i padnie .Tak jak to to było z Saturnem czy Dreamcastem od SEGI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 12:31, karatos napisał:

Fanboyska wojenka?Gdzie widziałes reklamy w media markt?Chyba na zachodzie.W polsce wogóle
Microsoft nie inwestował w reklamy ,inewestuje teraz tylko SONY,wszezie reklamy HR,na
różnych poratalach itp

A le coś ci powiem.SONY też was rob was w konia.Dając odzielna i krótką gwarancję na
swój ,nazwijmy to jasno prototypowy napęd blue-ray.Plus rządając cholendarnych cen często
przekraczających cene konkurencji o 1000-2000 zł,czy to telewizory ,kina domowe,napędy
itp.Sony zdziera z was pieniądze.Ponieważ ich sprzęt często się psuje,szczególnie ich
telewizory plazmowe.Do tego plus słaba jakość wykonania ich sprzętu ,plus absurdalne
krótkie gwarancje.To jest włąsnie całe SONY.
Zresztą,SONY dopłaca jeszcze do każdej swojej konsoli,co prędzie czy pózniej zmusi SONY
do wprowadzenia jakiegos tam obanemtu na PSN.Jeszcze mozna dodac jak SONY traktuje niezaleznych
dveloperów typu valve,Volition.inc.itp.Po prostu ma ich gdzies wogóle im nie pomagając
z konwertowac gry na swoją konsole.Niedawny przykład?Ubisoft i Splinter cell conviction

A co do roku 2010.Widac że Microsoft szykuje ofensywe czy to w polsce czy na świecie.Ma
genialnie tytuły na wyłącznośc .Czy to Halo Reach,Alan Wake,Fable III,Nine Nighty night
II,Crackdow 2,blue dragon 2,ME 2,Splinter cell conviction i plus do tego technologia
NATAL.
Wygląda na to że SONY nie wytzryma konkuremcji i padnie .Tak jak to to było z Saturnem
czy Dreamcastem od SEGI.

Twoje wywody potrafię skwitować tylko w jeden sposób .
http://upload.vipcrosoft.net/files/363affe47d3f0d85caa352f262208407/ja_pierdole.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach


Zaczekaj, jakie krótkie gwarancje? Od listopada cały sprzęt sony ma gwarancję na 2 lata. Za niewielką dopłatą możesz ją przedłużyć do 5, a co jest najlepsze? Jak zrzucę konsolę ze stolika to mi dadzą nową w ramach ubezpieczenia. Oczywiście mało klientów wie o tym, bo sprzedawcy często sami o tym nie wiedzą. Ja mam konsole z 5 latami gwarancji i opcją, że jeśli ją zniszcze nawet z własnej winy to wymiana nastąpi na nową konsolę. (taka forma ubezpieczenia) - cała zabawa kosztowała mnie 184 złote więcej.

Zabiłeś mnie:D tym, że Sony padnie.

Aby nie było nie jestem fanboyem - mam xboxa360, PS3, DS-a, PSP i każda z konsol jest fajna. Ale podejście Sony do klienta jest o wiele bardziej przyjazne. Dzięki nim czuję się dopieszczony, choć wkur...mnie brak kompatybilności wstecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 12:51, natanadler napisał:

ciach


Zaczekaj, jakie krótkie gwarancje? Od listopada cały sprzęt sony ma gwarancję na 2 lata.
Za niewielką dopłatą możesz ją przedłużyć do 5, a co jest najlepsze? Jak zrzucę konsolę
ze stolika to mi dadzą nową w ramach ubezpieczenia. Oczywiście mało klientów wie o tym,
bo sprzedawcy często sami o tym nie wiedzą. Ja mam konsole z 5 latami gwarancji i opcją,
że jeśli ją zniszcze nawet z własnej winy to wymiana nastąpi na nową konsolę. (taka forma
ubezpieczenia) - cała zabawa kosztowała mnie 184 złote więcej.

Zabiłeś mnie:D tym, że Sony padnie.

Aby nie było nie jestem fanboyem - mam xboxa360, PS3, DS-a, PSP i każda z konsol jest
fajna. Ale podejście Sony do klienta jest o wiele bardziej przyjazne. Dzięki nim czuję
się dopieszczony, choć wkur...mnie brak kompatybilności wstecznej.

Podejście do klienta?Co zrobisz kiedy padnie ci napęd w PS3,a ni mas już naiego gwarancji?Wydasz około 500 stów na nowy plus montaż.To jest własnie podejście SONY do klienta ,za takie podejście to ja podziękuje.Na Xboxie masz gwarancje na wszystko na 2 lata plus 1 za RODA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 13:33, karatos napisał:

Podejście do klienta?Co zrobisz kiedy padnie ci napęd w PS3,a ni mas już naiego gwarancji?Wydasz
około 500 stów na nowy plus montaż.To jest własnie podejście SONY do klienta ,za takie
podejście to ja podziękuje.Na Xboxie masz gwarancje na wszystko na 2 lata plus 1 za RODA.


jak ci się skończy gwarancja na x boxie i sobie nie przedłużysz to wyjdzie na to samo....
I z tego co tu mówią powyżej ,to raczej jest na plus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejście do klienta?Co zrobisz kiedy padnie ci napęd w PS3,a ni mas już naiego gwarancji?Wydasz

Dnia 16.01.2010 o 13:33, karatos napisał:

około 500 stów na nowy plus montaż.To jest własnie podejście SONY do klienta ,za takie
podejście to ja podziękuje.Na Xboxie masz gwarancje na wszystko na 2 lata plus 1 za RODA.


proszę Cię czytaj ze zrozumieniem. Przez 5 najbliższych lat cokolwiek się stanie z konslolą PS3 mam ją na gwarancji. CZy będzie to BD czy po prostu zaleje ją kawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa dyskusja na forum, zaś argumenty przeważają na strone użytkowników zarzucajacych firmie Microsoft, że się ośmiesza (brak PL live, gry okrojone itp.) Pomijam koszta gier, wydatek 200zł /m-c na grę jest spory i czasem lepiej jest kupić z UK, w sklepie wysyłkowym lub po prostu aż tytul stanieje..

Tak sobie patrzę na półkę z grami na Xbox360.. i jakbym je wszystkie sprzedał za 1/2 ceny to starczyłoby kasy ps3 slim z 250gb :D Kuszące, zwłaszcza jak widzę, że w temacie xbox360 raczej szybko nic się nie zmieni, a na ps3 (GoW, Havy Rain, Buzz, filmy BR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą się dziwę skąd w temacie niedotyczącym ps3 tyle fanboyów SONY?Ktos mi odpowie?A może to po prostu bezszczelni piraci którzy kupili Xboxa 360 tylko po to żeby piracić ,potem zdziweini dostali bana i są wściekli na MS,kupując sparwiedliwie PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 20:17, karatos napisał:

Zresztą się dziwę skąd w temacie niedotyczącym ps3 tyle fanboyów SONY?Ktos mi odpowie?A
może to po prostu bezszczelni piraci którzy kupili Xboxa 360 tylko po to żeby piracić
,potem zdziweini dostali bana i są wściekli na MS,kupując sparwiedliwie PS3?


Ciekawszym pytaniem jest następujące:

"Dlaczego w temacie poświęconym Xbox jest tylko jeden jego fanboy?"

Oczekiwałem, że Pile, Naczelny Fanboy Xbox na gram.pl, będzie się w tym temacie dwoił i troił. A dał tylko jednego linka (kretyńskiego na maksa, bo o tym co jest kradzieżą a co nie decyduje u nas Kodeks Karny a nie Wikipedia) i się skończył. Ewentualnie nieuważnie czytam. W każdym razie czyżby naszły go wątpliwości?

natanadler: tą gwarancję i ubezpieczenie załatwia się bezpośrednio z Sony po zakupie konsoli, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 19:30, Daimon_Frey napisał:

Jakoś SONY oferuje w Polsce pełny produkt i im się jakoś inwestować
w Polsce opłaca, nimi znacznie wyższych cen PS3 niż xboxa.


I nie ma to wg Ciebie żadnego związku z tym, że na PS3 nie ma piractwa, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 18:11, xippon napisał:

Bardzo ciekawa dyskusja na forum, zaś argumenty przeważają na strone użytkowników zarzucajacych
firmie Microsoft, że się ośmiesza (brak PL live, gry okrojone itp.) Pomijam koszta gier,
wydatek 200zł /m-c na grę jest spory i czasem lepiej jest kupić z UK, w sklepie wysyłkowym
lub po prostu aż tytul stanieje..

Tak sobie patrzę na półkę z grami na Xbox360.. i jakbym je wszystkie sprzedał za 1/2
ceny to starczyłoby kasy ps3 slim z 250gb :D Kuszące, zwłaszcza jak widzę, że w temacie
xbox360 raczej szybko nic się nie zmieni, a na ps3 (GoW, Havy Rain, Buzz, filmy BR...


Mi pewnie by starczyło na dwie konsole. I czego to niby dowodzi? Sony ośmieszyło się już dawno, bdą musieli postarać się znacznie bardziej, niż GoW i Buzzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 20:30, Blizzard_Beast napisał:

I nie ma to wg Ciebie żadnego związku z tym, że na PS3 nie ma piractwa, tak?

Związek jest kolosalny zapewne, ale nie zmienia to faktu, że ludzie kupujący oryginały częściej wybierają PS3. No coś ich do tego skłania, prawda? Przecież równie dobrze mogli by kupować te oryginały na Xbox... a nie, nie równie dobrze, bo Xbox jest na naszym rynku z deczka wybrakowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 20:30, Blizzard_Beast napisał:

I nie ma to wg Ciebie żadnego związku z tym, że na PS3 nie ma piractwa, tak?


Tak jak już hallas powiedział. Ci co kupują konsole świadomie, analizują wszelkie za i przeciw. Jeśli ktoś chce piracić, decyduje się na xboxa. Jeśli ktoś zamierza kupować oryginały wybiera albo xboxa albo ps3 i nie bierze pod uwagę skali piractwa przy tym. Tylko to co dana konsola oferuje. A że X360 oferuje kulawą usługę w Polsce to tylko może przekładać się na większe zyski SONY. Najwyraźniej MS tego nie widzi.

Poza tym powtórzę jeszcze raz. MS może się i wykręcać skalą piractwa. Ale to MS powinien zachęcać do kupowania oferowaniem pełnego produktu, a nie mówić, że jak będę kupował to MOŻE mi to kiedyś wynagrodzą.
Uruchomienie Live prędzej by mogło zmniejszyć piractwo na xboxie niż takie bzdurne akcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować