Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie przerabiam - nie kradnę, czyli Microsoft walczy z piractwem!

240 postów w tym temacie

Tja, "to plotka, ze banujemy za korzystanie na nieprzerobionym x360 za korzystanie z XBL", akurat. Jakoś mnie zbanowali, taki babol na ich stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękne słowa. Z Panem z filmu #1 się zgadzam, bo piractwo to kradzież, a to, że nie wszyscy o tym wiedzą, to inna bajka. Dam przykład samego siebie - znajomy strasznie się dziwił, że np. kupiłem za jakies 30 $ program do zmiany ikon w systemie, przecież "to jakiś syf, mogłeś ściągnąć za darmo, po co tyle kasy na jakieś gówno", bla bla bla. To samo jest z grami, muzyką, książkami etc.
Ale chwila, żeby nie było. Ja kupując ten program dostałem naprawdę profesjonalne narzędzie do zmiany wyglądu OS, bo w końcu za coś tą kasę dałem, tak? A jak jest z grami od M$ ?
Teoretycznie każdy gracz w Polsce płaci pieniążki za pełen produkt, który w naszym kraju jest okradany a to z masy bonusów i dodatkowych e-materiałów, a to z możliwości gry on-line (przypomnę, polski Live! przecież nie istnieje, tak?... :-] ), a to z bezproblemowej wymiany nośnika (znajomy miał z tym problem), a to z tego, a to z tamtego, bla bla bla.
Tak więc czemu Ci wszyscy moraliści dokładnie wiedzą za co inni powinni im płacić, a nie wiedzą, co sami powinni w zamian dawać za te pieniądze?...
A no właśnie...
Widzimy więc, że o wiele lepiej wychodzi tutaj wizerunek Sony, które dba o klientów, którzy w zamian za odpowiednie traktowanie im płacą, a sama firma nie musi robić takich cyrków. I żeby nie było, jestem w pełni bezstronną osobą - nie mam ani X''a, ani PS3 - po prostu strasznie denerwuje mnie coś takiego, że Pan Kowalski umie pokazać, co inni robią źle, a nie zastanowi się, gdzie sam zawinił.

I jeszcze odnośnie tego, jaka to FIFA jest dopieszczona, blabla - i tak nie ma sensu jej kupować, przecież "dobre i wspaniałomyślne" EA i tak powyłącza serwery, najprawdopodobniej za ile?... Za rok?... :-]

Pozdrawiam,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



> Ja się jutro jak czas pozwoli przejdę po PS3.

A nie masz już ? Ja sobie też kiedyś na pewno sprawię jako drugą konsole. Tak jak w przypadku "klocka" sprzet jednak interesuje mnie mniej - najważniejsze są gry :) Dlatego "klocek" zostaje pomimo totalnego wku... na MS. Przy następnej generacji sprzętu brak polskiego live wezmę jednak pod uwagę - jeśli do tego czasu sie z tym nie wyrobią, to małomiekkiemu podziękuje. Bez łaski ;-)

ps. SONY też nie jest idealne - co by nie mówić. Brak kompatybilności wstecznej z PS2 tłumaczą w sposób żenujacy (że gracze tego nie chcą), a przecież wiadomo o co chodzi - PS2 wciąż w sprzedaży, więc nie chcą sobie robić wewnętrznej konkurencji. Co akurat w moim przypadku zadecydowało że podczas wybierania konsoli Sony podziękowałem - gry z PS2 mnie interesowały, a że Sony to olało... No to tyle offtopicu. Co do tej akcji MS - ma potrwać do lutego. Obiecałem sam sobie, że wszelkie newsy na ten temat będę od dziś omijał - nie jestem w stanie słuchać bełkotu, kłamstw i bzdur opowiadanych przez pana Mirskiego i innych "biednych" polskich dystrybutorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy z allegro coś zniknęło? Jedynie nazwy trochę np unowocześnienie chłodzenia wiatraczkiem iextreeme 1.6 czy jak to tam leci, zamiast flash napędu iextreeme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 17:38, Namaru napisał:

> Czy Jezus kopiując ryby był złodziejem?
Jezus miał kopiarkę i pozwolenie od Boga. Jak Ci producent da pozwolenie to możesz sobie
kopiować do woli ;)



TO ŻEM SIĘ UŚMIAŁ... HASŁO ROKU ! BRAWO ! ;D

Dnia 14.01.2010 o 17:38, Namaru napisał:

Kiedy obejrzałem te filmiki, to aż się zagotowałem – musiałem chwile odczekać,
zjeść obiadek (pizza – mniam !), walnąć piwko ;-) Teraz mogę pisać (wcześniej
użyłbym takiego słownictwa, że z miejsca byłby ban). Moje słowa kieruje szczególnie
pod adresem Microsoft Polska a także innych polskich dystrybutorów – szczególnie
do takich pożal się Boże firm jak CD Projekt i Cenega.


Najpierw kilka słów do Microsoft Polska (z „pozdrowieniami” dla pana Jakuba
Mirskiego). Uważam, że mam prawo się wypowiedzieć, ponieważ konsoli nie przerobiłem i
nie zamierzam przerobić , pomimo żenujących działań firmy Microsoft Polska na terenie
naszego kraju. Śmiem twierdzić, że to nie gracze okradają firmę Microsoft Polska, sytuacja
jest wręcz odwrotna – polski oddział Microsoftu okrada graczy, rzuca im kłody
pod nogi i na wszelkie możliwe sposoby utrudnia im wspieranie polskiego rynku.
Dowody
poniżej:
• Brak polskiego xbox live i GfWL, przez co polscy gracze zmuszeni są kombinować
i rejestrować się na inne kraje . Dodatkowo na częśc zawartości istnieje tzw „blokada
regionalna” i nie wszystko można z live ściągnąć (ponownie trzeba kombinować)
Microsoft Polska okrada rodzimych graczy z kodów na darmowe DLC. Kradzież
nastąpiła np. w grze Forza Motorsport 3 i Gears of War 2 rozprowadzanych na rodzimym
rynku. Polskie wersje zostały pozbawione kodów, a więc okrojone z bonusowej zawartości
(w calej reszcie cywilizowanego świata kody były dostępne). Dodatkowo – w przypadku
pecetowej wersji gry Dirt 2 , w wypadku kiedy nieświadomy niczego gracz wklepal jednorazowy
kod na live rejestrując grę na Polskę, nie mógł grać w tryb Multi – zostawał więc
okradziony z tego trybu. Uprzejmie też informuje że kradzież udowodniona przeze mnie
w powyższych przykładach nie zostala przez firmę Microsoft Polska w jakikolwiek sposób
graczom zrekompensowana. Złodziej jakim jest polski oddzial Microsoftu pozostaje bezkarny.
Co pan na to panie Mirski ?
• Microsoft Polska zawyża ceny gier konsolowych (tyczy się to też firm CD Projekt
i Cenega – o czym później). Te same gry kupione np. w Wielkiej Brytanii są tańsze
nawet – z wysyłką do Polski. Gracze konsolowi kupujący w Polsce są więc okradani
ze swoich pieniędzy.

• Microsoft okrada graczy konsolowych wymieniających nośnik w razie uszkodzenia.
Pobiera za to opłatę (haracz) w wysokości około 60 zł ! Dla przykładu – EA Polska
wymienia uszkodzony DVD za darmo (nawet jeśli zeżre go pies !).

To tyle odnośnie Microsoft Polska. Teraz kilka zdań do przedstawicieli firm CD Projekt
i Cenega:

• Obie firmy okradają graczy z ich pieniędzy sprzedając gry konsolowe po zawyżonych
cenach
• Obie firmy nie dają żadnej gwarancji na niośnik ! Okradają graczy z ich praw
– darmowej wymiany nośnika obowiązujących w innych krajach . W wypadku zniszczenia
DVD firmy CD Projekt i Cenega leją na polskiego gracza ciepłym moczem


Apeluję do w/w firm – odpuście sobie rynek konsolowy w Polsce ! Na miejsce waszych
żałosnych firm przyjdą inni, lepsi – tacy, którzy będą potrafili być konkurencyjni
i zawalczą o gracza konsolowego.

Na sam koniec – informuję z wielkim smutkiem firmy CD Projekt, Cenega Poland
i Microsoft Polska, że w wyniku waszych żałosnych działań i okradania polskich graczy
zmuszony jestem do kupowania gier konsolowych za granicą
. De facto – wspieram
rynek brytyjski, zamiast polskiego. Tam sprzedają mi gry konsolowe za uczciwą cenę, z
kompletnymi kodami, z gwarancją na nośnik, tam firmy walczą o mnie jako klienta. Nie
sądze żeby ta sytuacja prędko uległa zmianie – choć bardzo chciałbym wspierać
rynek polski, nie mogę – firmy takie jak Microsoft Polska, Cd Projekt i Cenega
mi to uniemożliwiają !


AMEN !!! XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wsteczna kompatybilność to akurat nie jest taki giga minus jak to przedstawiasz.
Nówkę sztukę ps2 slim dostaniesz dziś za 200zł jak się dobrze zakręcisz [vide promocja ostatnio w podwarszawskim realu - sprzedawali slimki po 219.90, przecena bodajże 30 czy 45%]
Mi to tak bardzo przynajmniej nie przeszkadza.
Btw - wsteczna kompatybilność była zaimplementowana we wczesnych wersjach ps3 [tych z większym dyskiem twardym] - potem ją wycofano ze względu na spore problemy techniczne. Masa gier zwyczajnie nie działała.

Nie mniej pewnie dało by się to skorygować - ale lenie z sony woleli spasować z tematem, bo jak słusznie zauważyłeś ps2 ciągle są w obiegu [bo nota bene mają zajebistą bibliotekę świetnych tytułów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na pewno kupie X360 (z tym ze teraz drugiego PS3 bo napęd padł). Nie oleje gier na X0 tylko dlatego ze polityka MS jest przeciwko mnie (w sensie człowieka który chce po prostu grać i nie kombinować z fikcyjnymi kontami itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 18:38, marcinsud napisał:

ja wiem czy z allegro coś zniknęło? Jedynie nazwy trochę np unowocześnienie chłodzenia
wiatraczkiem iextreeme 1.6 czy jak to tam leci, zamiast flash napędu iextreeme

Wiesz przedtem allegro było pełne Xboxami z napisem "przerobiona!!!" "Flash napędu" "iXtreme 1.6 OKAZJA!!!" Teraz znalazłem tylko 2 aukcje z takimi Xami i to jeden miał napisane do tego- "odblokowana" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dodam tylko moje małe spostrzeżenia... XD

Michał Gembicki (Cd Projekt):

"Wydawałoby się, że piracąc, przerabiając konsole, pobierając sobie później zupełnie bezpłatnie pirackie gry, oszczędzamy, a to nie jest prawda. Bo tak naprawde, poprzez piractwo rosną ceny legalnego oprogramowania, tak, ponieważ nie pozwalamy wprowadzać zbyt dużej ilości gier na rynek, powoduje to że cena ich musi rosnąć, ponieważ jest ich dużo mniej niż by się normalnie sprzedało"

No na ten tekst w drugim filmiku się popłakałem.... XD

Śmiech na sali... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to: "Wejdź na naszą stronę ! Poczytaj o tym kiedy możesz iść do więzienia, a także o tym jacy jesteśmy świetni i wspaniali, a możesz wygrać nagrody !!!


BUHAHAHA XD ;D !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 18:47, Xjumpaytech napisał:

> ja wiem czy z allegro coś zniknęło? Jedynie nazwy trochę np unowocześnienie chłodzenia

> wiatraczkiem iextreeme 1.6 czy jak to tam leci, zamiast flash napędu iextreeme
Wiesz przedtem allegro było pełne Xboxami z napisem "przerobiona!!!" "Flash napędu" "iXtreme
1.6 OKAZJA!!!" Teraz znalazłem tylko 2 aukcje z takimi Xami i to jeden miał napisane
do tego- "odblokowana" ;).


Jak juz kilka razy pisałem iksa nie mam, ale kumpel ma i gadałem z nim o tej całej sprawie dwa dni temu chyba i powiedział mi o tym jak Polak potrafi kombinować - sprawa wiatraczków ixtreme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 18:55, TobiAlex napisał:

Zajęliby się najpierw XBOX Live w Polsce a nie jakimiś pierdołami, które i tak gówno
dadzą. Czemu polski oddział MS nie zajmie się tym?

Zastanów się - czy gdybyś przez piractwo mniej zarabiał, wręcz tracił pieniądze, też byś to nazywał pierdołą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa akcja, chociaż wiadomo nie każdy ma kasę na gry ale to nie wymówka jeśli ktoś chce mieć grę uzbiera sobie choćby odśnieżając sąsiadom ogródki itd.
Jeszcze raz ciesze się że akcja powstała i może to zmieni ceny gier (premierowych) z 200-150 do 79zł ^^, wtedy częściej będzie mnie stać na nowe tytuły
Pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 19:17, wsaadman napisał:

> Zajęliby się najpierw XBOX Live w Polsce a nie jakimiś pierdołami, które i tak gówno

> dadzą. Czemu polski oddział MS nie zajmie się tym?
Zastanów się - czy gdybyś przez piractwo mniej zarabiał, wręcz tracił pieniądze, też
byś to nazywał pierdołą ?

pieniędzy raczej nie tracą, tylko mniej zarabiaj nie kazdy kto gra w piraty gdyby nie mial pirackiego zamiennika kupil by orginal po prostu by to olal i przeszedl do innej gry, nikt im juz zarobionych pieniędzy z gier nie zabiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lordkupilotku.
Typowy malkoment ,polaczek.Pomyśl a nie fantazjuj.Piszeż bzdury a potem ,wiekszosć użytkownków w to wierzy.

Dnia 14.01.2010 o 17:10, Lordpilot napisał:

• Brak polskiego xbox live i GfWL, przez co polscy gracze zmuszeni są kombinować
i rejestrować się na inne kraje . Dodatkowo na częśc zawartości istnieje tzw „blokada
regionalna” i nie wszystko można z live ściągnąć (ponownie trzeba kombinować)


A to wczymś problem jerestrowac sie na inne kraje?Teraz nawet,rejestrując się nie musisz wpisywac adresu,tylko kraj i po problemie.Na dema,gry arcade,DLC nie ma żadnej blokady,ale na funckje typu facebookitp jest więc nie pisz bzdur że na wszystko jest blokada i że trzeba kombinowac .Ja ściągam dema,gry arcade ,DLC bez zadnego kombinowania.

Dnia 14.01.2010 o 17:10, Lordpilot napisał:

Microsoft Polska okrada rodzimych graczy z kodów na darmowe DLC. Kradzież
nastąpiła np. w grze Forza Motorsport 3 i Gears of War 2 rozprowadzanych na rodzimym
rynku. Polskie wersje zostały pozbawione kodów, a więc okrojone z bonusowej zawartości
(w calej reszcie cywilizowanego świata kody były dostępne). Dodatkowo – w przypadku
pecetowej wersji gry Dirt 2 , w wypadku kiedy nieświadomy niczego gracz wklepal jednorazowy
kod na live rejestrując grę na Polskę, nie mógł grać w tryb Multi – zostawał więc
okradziony z tego trybu. Uprzejmie też informuje że kradzież udowodniona przeze mnie
w powyższych przykładach nie zostala przez firmę Microsoft Polska w jakikolwiek sposób
graczom zrekompensowana. Złodziej jakim jest polski oddzial Microsoftu pozostaje bezkarny.
Co pan na to panie Mirski ?


Rany teraz to już nie problem.Przy Dragon age''u ,dzwonisz lub piszesz emaila do EA i dają ci kody,więc nie pisz bzdur.

Dnia 14.01.2010 o 17:10, Lordpilot napisał:

• Microsoft Polska zawyża ceny gier konsolowych (tyczy się to też firm CD Projekt
i Cenega – o czym później). Te same gry kupione np. w Wielkiej Brytanii są tańsze
nawet – z wysyłką do Polski. Gracze konsolowi kupujący w Polsce są więc okradani
ze swoich pieniędzy.


Tu to walnołeś największa głupotę.Masz pretensje do Microsoftu? To też powinieneś miec pretensje do SONY które również zawyża ceny.Widać że kipisz nienawieścią do microsoftu,ale widocznie ta nienawiśc przysłoniła ci oczy.

Dnia 14.01.2010 o 17:10, Lordpilot napisał:

• Microsoft okrada graczy konsolowych wymieniających nośnik w razie uszkodzenia.
Pobiera za to opłatę (haracz) w wysokości około 60 zł ! Dla przykładu – EA Polska
wymienia uszkodzony DVD za darmo (nawet jeśli zeżre go pies !).



A SONY tego nie robi?Dając ci,najsłabszy napęd blue-rayna rynku jak i gwarancje na bardzo mała ilość czasu.Więc nawet jak ci sie zepsuje to musisz leciec kupowac nowy za 300 zł,brawo znów nienawiść przysłoniła ci wzrok


Reszta tweojego tekstu to tylko stereotypowe narzekanie "niewinnego" Polaka.Co ci Microsoft zawinił?Zwlaja wine na piratów a nie na Microsoft.To przez piractwo w polsce Microsoft nie może uruchomic polskiego XBL.Wiesz lordkupilotku,postawienie serwerów,zatrudnienie ludzi,a po tym jeszcze utrzymanie tych ludzi i serwerów potrzebnych do działania polskiego XBL , bardzo drogo kosztuje.Ale po Microsoft ma to robic skoro koszty mu się nie zwróca ,przez piratów?Pomyśl a nie krytykuj nic nie wiedząc o biznesie.

To piraci niszcza polski rynek dla Microsoftu.To piraci są wszystkeimu winni.Wiesz oj sławny na wielu forach w internecie lordkupilotku,najlepiej zrób tak jak niektórzy ludzie zrobili napisali przed tobą ,że wyrzuca Xboxa 360 przez okono i kupią PS3.


Sam jestem legalnym posiadaczem Xboxa 360 ,i nie mam zadnych problemów z tą konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 18:37, Lordpilot napisał:

A nie masz już ?


W domu niet :) Kiedyś moja firma zakupiła kila sztuk czarnulek w wersji 3, aby pracownicy mogli się zrelaksowac, obejrzeć jakiś film, pograć. Później doszły X360. Piątkowe turnieje "po pracy" ;) stały się już tradycją :) Rządzi Halo 3 na nielegalnym XBL, ale to nie ja za to płacę, więc mi to rybka :)

Domową wersję sprawię sobie jutro, a jak czas nie pozwoli (turniej + napoje :> ), to w weekend. Dla mnie istotnym jest, jak traktuje mnie firma, której płacę. Jeśli ma mnie w 4 literach, oferując niepełny produkt, to ja dziękuję, ale moich pieniędzy już nie zobaczą. W ogóle z PL XBL są niezłe jaja. Ktoś wypatrzył, że jest on oficjalnie dostępny w Indiach (!) a także w...Afryce (!!!). I teraz prosimy pana Mirskiego, aby jeszcze raz powiedział, że inwestycja w Polsce jest nieopłacalna, przez piractwo. A GfWL to już w ogóle komedia.
Microsoft leci w ***** jak nic. W sumie dobrze, że zaczęli tę akcję, może dzięki niej więcej ludzi otworzy oczy na to, jak sa oszukiwani i dojeni z kasy. A takiego PR jaki sobie MS od jakiegoś czasu robi, to nic tylko pozazdrościć...SONY. Nie dość, że MS płaci mase kasy agencji PR, to na dobrą sprawę ta agencja odwala robote dla SONY :D Komedia jak nic :)

@karatos: ze się tak niewinnie wtrącę i zapytam - w główce Ci się poprzewracało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 19:56, aope napisał:

> A nie masz już ?

W domu niet :) Kiedyś moja firma zakupiła kila sztuk czarnulek w wersji 3, aby pracownicy
mogli się zrelaksowac, obejrzeć jakiś film, pograć. Później doszły X360. Piątkowe turnieje
"po pracy" ;) stały się już tradycją :) Rządzi Halo 3 na nielegalnym XBL, ale to nie
ja za to płacę, więc mi to rybka :)


O lol, tylko pozazdrościć pracodawcy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Na dema,gry arcade,DLC nie ma żadnej blokady,ale

Dnia 14.01.2010 o 19:54, karatos napisał:

na funckje typu facebookitp jest więc nie pisz bzdur że na wszystko jest blokada i że
trzeba kombinowac .Ja ściągam dema,gry arcade ,DLC bez zadnego kombinowania.


Tak ? To ściągnij sobie demo Call of Duty World at War ,Crackdowna ,Strangleholda ,wersję arcade CoD:Classic ,Mortal Kombat ,Woflensteina ,albo mapki do GoWa skoro nie mają blokady.

Dnia 14.01.2010 o 19:54, karatos napisał:

Rany teraz to już nie problem.Przy Dragon age''u ,dzwonisz lub piszesz emaila do EA i
dają ci kody,więc nie pisz bzdur.

To niech mi dadzą autka i trasy z kodów dołączanych do Forzy 3 i mapki Flashback z GoWa.Niech mi też zadziała DLC do Prince of Persia i Fallout 3 kupionych w Polsce.

Dnia 14.01.2010 o 19:54, karatos napisał:

To przez piractwo w polsce Microsoft
nie może uruchomic polskiego XBL.Wiesz lordkupilotku,postawienie serwerów,zatrudnienie
ludzi,a po tym jeszcze utrzymanie tych ludzi i serwerów potrzebnych do działania polskiego
XBL , bardzo drogo kosztuje.Ale po Microsoft ma to robic skoro koszty mu się nie zwróca
,przez piratów?Pomyśl a nie krytykuj nic nie wiedząc o biznesie.

A to ciekawe bo Xbox Live jest płatny i o ile mi wiadomo ,nawet Polacy nie zdołali go jeszcze spiracić .I to właśnie z tego abonamentu pieniążki są na serwery .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować