Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Odpowiedź graczy na akcję Microsoftu

111 postów w tym temacie

akcja słuszna z tym ze powinno pisac tez o games fof windows live, podam przykład: gra Dirt 2, jak ktos zarejestrowal ja na koncie z krajem PL to nie moze grac w multi, juz drugiego konta nie przypisze do tej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 22:22, hammerfall87 napisał:

> > gry będą tanie i dobre piractwo się zmniejszy oczywiście sa tacy, którzy nigdy
nie
> przestaną,
> > ale tak samo jest z bezrobociem, zawsze będą tacy którym się nie chce pracować.

>
>
> Nie myl bezrobocia z nieróbstwem bezrobocie to stan z braku miejsc
Brak pracy dla jednostki lub jednostek ....
> bądź ludzi na miejsce z potrzebnym wykształceniem lub stażem ;p
to nie jest bezrobocie... to się nazywa "brak wykwalifikowanych pracowników".....

> Piractwo to raczej chęć posiadania gry na która kogoś nie stać bo nie wierze że
ktoś
> kto ma kasę ściąga piraty bo to głupie ;p
ta jasne a złodzieje kradną samochody bo też ich nie stać .......


Zwał jak zwał realia polskie są takie a nie inne ;p.

Tutaj miałem na myśli ludzi którzy maja dopływ gotówki z legalnych źródeł a nie jak to podałeś przykład złodzieja który kradnie i ma kasy na co mu się żywnie podoba to nie ta sama liga i ogólnie nie pasujący przykład do typowego domowego pirata.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla informacji niektórych bezrobocia nie da się zlikwidować nie ma takiej szansy, chyba że na papieru napisze się coś innego. bezrobocie na poziomie ZERO jest niemożliwe do osiągnięcia ponieważ w społeczeństwie istnieją jednostki, którym wystarczy życie na rencie nawet gdyby była dla nich praca i tak nie pójdą do niej. zapoznajcie się czasem z faktami a nie z suchymi definicjami.

Tak jak napisałem wcześniej piractwa nie zlikwiduje się ponieważ zawsze znajdą się jednostki którym się inaczej nie będzie chciało/tak im jest wygodniej. Można jedynie zmniejszyć procent piracenia, ale nie zlikwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 22:52, TTBoS napisał:

> > > gry będą tanie i dobre piractwo się zmniejszy oczywiście sa tacy, którzy
nigdy
> nie
> > przestaną,
> > > ale tak samo jest z bezrobociem, zawsze będą tacy którym się nie chce
pracować.
>
> >
> >
> > Nie myl bezrobocia z nieróbstwem bezrobocie to stan z braku miejsc
> Brak pracy dla jednostki lub jednostek ....
> > bądź ludzi na miejsce z potrzebnym wykształceniem lub stażem ;p
> to nie jest bezrobocie... to się nazywa "brak wykwalifikowanych pracowników".....

>
> > Piractwo to raczej chęć posiadania gry na która kogoś nie stać bo nie wierze
że
> ktoś
> > kto ma kasę ściąga piraty bo to głupie ;p
> ta jasne a złodzieje kradną samochody bo też ich nie stać .......
>

Zwał jak zwał realia polskie są takie a nie inne ;p.

Tutaj miałem na myśli ludzi którzy maja dopływ gotówki z legalnych źródeł a nie jak to

Tu nie chodzi czy mają ,to się nazywa mentalność lepiej mieć za darmo niż wydać kasę ,takim tokiem myślenia posługują się złodzieje więksi i ci mniejsi

Dnia 16.01.2010 o 22:52, TTBoS napisał:

podałeś przykład złodzieja który kradnie i ma kasy na co mu się żywnie podoba to nie
ta sama liga i ogólnie nie pasujący przykład do typowego domowego pirata.

To samo w prawie to się nazywa okradanie ,złodziej przecież ma alternatywe iść uczciwie do pracy i składać na auto ale tego nie zrobi bo chce mieć dużą kasę w krótkim czasie albo auto czy rozumiesz tą analogie do piractwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stronę przejrzałem, jeżeli kiedyś nie było tam polskich znaków to już są :]. Nie jest to stronka typu "bojkot MW 2", jest tam wszytko napisane z sensem i nie ma żadnych bluzg, co świadczy o tym że poważnie twórcy do tego podeszli. Mają moje 100% poparcia.
PS: rozwalił mnie tekst "nawet pracownicy firmy Microsoft Polska posiadają nielegalnie założone konta XBox Live." xD wstyd M$ po prostu wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie brawa dla tej akcji "Nie sprzedaję wybrakowanego produktu - nie kradnę". Może MS zrozumię pewne rzeczy, choć wątpie w to.

<Heh piractwo piractwem będzie i sie go nie zmniejszy. M$ ma problemy jak i gry na PC to widać. Nie ma takiej osoby którą ja znam by nie miała pirackiego prog. lub gry. Ty pewnie też, a jak nie to jesteś 1% małym procentem... :)

A co do Ciebie to ani ja, ani większość moich kolegów (niestety paru ma) nie posiada pirackiego oprogramowania czy gier, więc myślę, że to jest więcej niż ten twój 1%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się zarówno z akcją MS wymierzoną przeciw piratom jak i z tym co przeczytałem na stronie zrobionej przez grupę graczy, uważam że gdyby MS wziął sobie do serca to co na niej napisano pomogłoby to w ograniczaniu piractwa na czym przecież im zależy. Podobnie z games for windows, jezeli przypominałoby to bardziej uslugę dostepna teraz na xboxa tj pojawilyby sia achivmenty, bonusy i zostala stworzona swego rodzaju spolecznosc graczy (cos jak steam tylko z o wiele wieksza iloscia tytulow) jestem pewien ze wielu piratow zaczeloby siegac pooryginalne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaja jak berety. Osobnik, którego uważałem za fanboya Xbox360 pisze, że ma zamiar przejść na PS3... do czego to doszło... BRAWO M$ Polska!

Oczyma wyobraźni widzę odpowiedź M$ Polska:

"Bardzo nam przykro, że tak wielu użytkowników nie rozumie akcji..."

Ja, będą szczerym, też jej nie rozumiem. Do kogo z tymi tekstami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 22:58, hammerfall87 napisał:

To samo w prawie to się nazywa okradanie ,złodziej przecież ma alternatywe iść uczciwie
do pracy i składać na auto ale tego nie zrobi bo chce mieć dużą kasę w krótkim czasie
albo auto czy rozumiesz tą analogie do piractwa ?


Nie do końca. Tylko debil będzie jeździł ukradzionym przez siebie samochodem.

Złodziej kradnie samochód, żeby go sprzedać. Rzadziej w całości, częściej na części. Tak czy siak - robi to dla zysku.
Pirat nie piraci dla zysku, co najwyżej można to rozpatrywać w kategoriach braku straty.

Analogicznie ma się w przypadku rozpatrywania sytuacji od strony właściciela samochodu i producenta gry. Przy kradzieży właściciel ma stratę. Przy piractwie producent nie ma zysku.

Niestety wątpię, żebyś zrozumiał tę subtelną różnicę i to, co z niej wynika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 23:10, hallas napisał:

Oczyma wyobraźni widzę odpowiedź M$ Polska:
"Bardzo nam przykro, że tak wielu użytkowników nie rozumie akcji..."


"...i w ten sposób popiera piractwo w Polsce."
Tja...

Dnia 16.01.2010 o 23:10, hallas napisał:

Ja, będą szczerym, też jej nie rozumiem. Do kogo z tymi tekstami?


Szczerze powiedziawszy pierwszy raz zacząłem myśleć nad zmianą iksa na PS3 właśnie przy tej akcji. Dlatego, że pomimo kupowania samych oryginałów jestem traktowany przez MS jak ścierwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pc towcem ale tu chodzi bardziej o ceny gier pc.Kiedy jednak sobie pomyśle ile sie musiałem nameczyć żeby zagrać w demo Dawn of War2 bete czy jakoś tak bo nie było rejestracji dla Polski...To mam ich w nosie jak o nas dbaja tak maja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 23:14, Furr napisał:

Szczerze powiedziawszy pierwszy raz zacząłem myśleć nad zmianą iksa na PS3 właśnie przy
tej akcji. Dlatego, że pomimo kupowania samych oryginałów jestem traktowany przez MS
jak ścierwo...

No, jeśli taki ma być wydźwięk tej akcji to chyba szpieg Sony w dziale PR M$ Polska osiągnął pełny sukces. Akcja "Nie chcemy waszych pieniędzy - nie kupujcie Xbox360" ujrzała światło dzienne pod trochę inną nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 23:14, Furr napisał:

Szczerze powiedziawszy pierwszy raz zacząłem myśleć nad zmianą iksa na PS3 właśnie przy
tej akcji. Dlatego, że pomimo kupowania samych oryginałów jestem traktowany przez MS
jak ścierwo...

Ja tak samo. Wcześniej myślałem sobie, a uzupełnię sobie Xboxa Pees trójką, ale dzięki tej akcji jednak postanowiłem, że nie ma sensu wspierać kogoś kogo moje pieniądze nie interesują i zamiast uzupełniać mojego Xboxa wymienię go po prostu na PS3. Samą akcję wspierałem do puki nie usłyszałem, że Live będzie jak piractwo się wyniesie. Ich strata ja tylko na tym przejściu zyskam, bo będę mógł w spokoju pograć w gry na PSN i to legalnie płacąc taką samą cenę, ale przynajmniej wiedząc, że mam po co je kupować.

PS strona chyba już nie działa, albo coś się psuje w mojej przeglądarce :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że Microsoft sam jest złodziejem, ponieważ płacimy za cały produkt a bez Games for Windows Live I Xbox Live dostajemy półprodukt bo nie możemy pobrać dodatków itp.
Po drugie jakby do każdej gry było wydawane darmowe demo to zmniejszyło by to procent piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę że racja (albo błąd) leży po obu stronach. Jednak cieszę się że coś się dzieje.


Do newsmanów. NIE MOGLIBYŚCIE ZAPYTAĆ O NOWE XBOXY Z DYSKIEM 250GB? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 23:30, Pile napisał:

Do newsmanów. NIE MOGLIBYŚCIE ZAPYTAĆ O NOWE XBOXY Z DYSKIEM 250GB? ;D

Newsmanem nie jestem, ale przy tej starszej wersji gość z MS Polska powiedział, że są droższe i nie będą się sprzedawać, więc ich nie wprowadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 23:32, Xjumpaytech napisał:

> Do newsmanów. NIE MOGLIBYŚCIE ZAPYTAĆ O NOWE XBOXY Z DYSKIEM 250GB? ;D
Newsmanem nie jestem, ale przy tej starszej wersji gość z MS Polska powiedział, że są
droższe i nie będą się sprzedawać, więc ich nie wprowadzą.



Dzęiki,czy mógłbyś mi jeszcze jakiś artykuł podrzucić o tym?

Dziwię się bo ponoć sklepy na zachodzie oczyszczają pułki z xboxów elite 120gb na rzecz 250gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować