Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Odpowiedź graczy na akcję Microsoftu

111 postów w tym temacie

><wycięte>
Słabe argumenty, słaby post i prawie zupełnie nie związany z tematem. Jakbyś nie wiedział, to ja i inni, którzy są przeciwni takiemu traktowaniu legalnych użytkowników nie zgadzamy się z piractwem i absolutnie nie jest i nie będzie to żaden argument czy groźba w stosunku do M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 14:59, KurakDev napisał:

Ale jeśli ktoś nie potrafi wyrwać się z publicznego systemu to czy na pewno zasługuje na to,
by wszyscy zrzucali mu się na wyższą pensję?

Czy ktoś kto nie pracuje, na pewno zasługuje na zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 400 zł? Nauczyciel ma DUŻO więcej roboty, zmarnowanych nerwów i użerania się z debilami (zwłaszcza w gimnazjach), a dostaje tylko 3 razy więcej? Coś tu jest nie tak.
Weź też pod uwagę, że możliwości wyrwania się z publicznego systemu są różne w różnych regionach. Na Śląsku jest to zdecydowanie prostsze niż na przykład na Pomorzu (choćby dlatego, że Śląsk jest bardziej rozwinięty od regionów nadbałtyckich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 18:41, KapiX napisał:

> Ale jeśli ktoś nie potrafi wyrwać się z publicznego systemu to czy na pewno zasługuje
na to,
> by wszyscy zrzucali mu się na wyższą pensję?
Czy ktoś kto nie pracuje, na pewno zasługuje na zasiłek dla bezrobotnych w wysokości
400 zł?

Jeśli tylko ma możliwość podjęcia jakiejkolwiek pracy - nie zasługuje. To jest oczywiście kwestia poglądów, bo są tacy co powiedzą że w ramach sprawiedliwości społecznej jednostki niepotrafiące sobie poradzić w życiu (tj. leniwe) powinny dostawać 20 tysięcy złotych "pakietu wyrównawczego" miesięcznie. Bezrobocie dla zdrowych ludzi nie istnieje - a zasiłek rozleniwia. Bardziej się opłaca leniuchować na zasiłku niż kopać rowy.

A co do tematu, skoro dla kogoś x360 w Polsce to wybrakowany produkt to niech go nie kupuje. Powszechnie znana wada produktu powodem, by łamać prawo to pasujące zwykłym piratom usprawiedliwienie. Wbijanie się tylnymi drzwiami do kina, bo niewygodne są w nim fotele też jest OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jednego nie rozumiem jeśli chodzi o polski LIVE. Microsoft twierdzi, że nie wprowadza go z uwagi na wysoki stopień piractwa... ALE!!! Przecież ta usługa jest tak skonstruowana, że i tak płace abonament jeśli chcę grać!!! Nie ważne czy mam pirata czy orginał to MS i tak kase dostaje kiedy używam XL!!!

Więc jak to jest?
Niestety, to kilku kontaktach z MS Polska myślę, że wszyscy w centrali ich ZLEWAJĄ!!!
A żeby w polskim oddziale nie wiedziec i być zaskoczonym że gra na XBOXa 360 po polsku wyszła, to już ŻENADA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście pieniądze wsiąkły to zgłoś to na prokuraturę.

Cała sprawa XBL i GfW Live w Polsce to jest dobry materiał do działania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Należałoby zebrać sporą liczbę ludzi, sformułować konkretne zarzuty i udać się pod http://www.uokik.gov.pl/. Mówię całkowicie poważnie. Polacy to wojowniczy naród i się dziwię, że nikt tego dotychczas nie zrobił. Gdybym miał X360 lub jakieś gierki potrzebujące Live to już bym szukał ludzi do pomocy. Zamiast pisać stron należałoby podejść do tego stanowczo i z pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy strony, zupełnie niepotrzebnie, starają się ''aby nie obrazić'' M$ przyznając mu, niepotrzebnie i błędnie rację.

1. ''Piractwo'' to nie kradzież. Przynajmniej wg polskiego prawa.
2. Przerabianie konsoli to nie piractwo. Swój prywatny egzemplarz konsoli mam prawo modyfikować jak tylko mi się żywnie podoba i nie muszę się nikomu z tego tłumaczyć, uzyskiwać pozwolenia, czy aprobaty, deklarować tego celu itp.
3. W Polsce mogę korzystać z prywatnych kopii zapasowych nośników moich gier, czy to się komukolwiek podoba, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 20:04, Hellmut napisał:

Piractwo to kradzież, a kradzież to przestępstwo. A tego tu się nie toleruje.
BAN.

http://nynerd.com/wp-content/uploads/2008/06/piracy-is-not-theft.gif
Nie popieram piractwa (sam kupuję oryginały), ale widzę, że Microsoft już porobił trochę wody z mózgów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować