Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Williams złamał solidarność zespołów FOTA i jako pierwszy wysłał zgłoszenie do udziału w F1 na przyszły rok.
Twierdzą, że obowiązuje ich kontrakt zawarty z FIA, zobowiązujący do startów w F1 w okresie 2008-2010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 02:11, A-cis napisał:

Williams złamał solidarność zespołów FOTA i jako pierwszy wysłał zgłoszenie do udziału
w F1 na przyszły rok.
Twierdzą, że obowiązuje ich kontrakt zawarty z FIA, zobowiązujący do startów w F1 w
okresie 2008-2010.


Ciężko nazwać "złamał"... Zespół Franka nigdy się nie przyłączył do chórku niezadowolonych, nigdy nie wygłosił jakiegoś sprzeciwu, o potępianiu w czambuł a''la Ferrari już w ogóle nie wspominając. Więc po prostu zrobili to, czego można było się po nich spodziewać. Zapewne zaraz po nich (przetarli ścieżkę w końcu ;) zgłoszą się kolejni, np. Force India. Zresztą, dla FI albo Williamsa te zmiany nie są takie złe - szczególnie tym ostatnim niespecjalnie ostatnio się przelewało; co gorsza, mimo tego że mają w teorii konkurencyjny bolid, nie potrafią tego "skapitalizować" w jakiś sukces. Ergo - nie czuję się w ogóle zaskoczony.

Bardziej mnie zastanawia cisza w obozie McLarena, który w teorii też powinien stanąć w obozie niezadowolonych, a póki co przyjął bardzo neutralną, cichutką pozycję na uboczu. Ciekawe, co jest tego przyczyną. Gdybym się bawił w spiskowe teorie dziejów, powiedziałbym że przehandlowali niziutką karę za incydent z Melbourne w zamian za zamknięcie buzi na kłódkę przy okazji całej tej obecnej "afery regulaminowej" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 02:28, Dexter_McAaron napisał:

Ciężko nazwać "złamał"... Zespół Franka nigdy się nie przyłączył do chórku niezadowolonych,

Napisałem "złamał", bo swój akces zgłosił zaledwie po 1 dniu od wysłania listu, w którym wszystkie teamy domagają się porzucenia przez FIA pomysłów regulaminowych na sezon 2010. Podejrzewam, że zaskoczył tym wszystkie pozostałe zespoły.
Ale masz rację, że Williams nigdy nie zajmował zbyt zdecydowanej postawy w konflikcie i raczej był za przyjęciem nowego regulaminu. W tym kontekście bardziej może zaskakiwać fakt podpisania wspólnego listu z pozostałymi zespołami.
Niemniej jednak, skoro już go podpisali, to mogli się wstrzymać przynajmniej do piątku.

Dnia 26.05.2009 o 02:28, Dexter_McAaron napisał:

Bardziej mnie zastanawia cisza w obozie McLarena, który w teorii też powinien stanąć w obozie niezadowolonych
a póki co przyjął bardzo neutralną, cichutką pozycję na uboczu. Ciekawe, co jest tego przyczyną.

Twoja spiskowa teoria dziejów ma chyba dobre podstawy. Przecież ostatnia kara dla Mclarena była w zawieszeniu. Zastrzeżono, że McLaren w ciągu 1 roku ma nie robić żadnych "ekscesów" bo inaczej dostanie karę wykluczenia z 3 wyścigów. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro wyłamał się jeden team to teraz wystarczy tylko czekać na kolejne...Williams dopiekł Ferrari, za którym nie przepada.Nawet jeśli regulamin nie ulegnie zmianom to jestem pewny że Ferrari wyśle zgłoszenie na kolejny sezon. Włosi nie chcą tracić uprzywilejowanej pozycji którą posiadali przez wiele lat ale wszystko wskazuje na to że ją stracą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 10:18, A-cis napisał:

Napisałem "złamał", bo swój akces zgłosił zaledwie po 1 dniu od wysłania listu, w którym
wszystkie teamy domagają się porzucenia przez FIA pomysłów regulaminowych na sezon 2010.
Podejrzewam, że zaskoczył tym wszystkie pozostałe zespoły.


Ano, jak widać, Twą opinię jednak podziela reszta zespołów ;)

http://sport.onet.pl/0,1248769,1978618,wiadomosc.html

W takim świetle to stawia jednak FIA na lepszej pozycji. No, dziś ponoć spotkanie ostatniej szansy, ciekawe cóż z tego wyjdzie... I jak zachowa się Ferrari, tudzież Toyota lub BMW jeśli nie ugrają nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 16:59, Dexter_McAaron napisał:

No, dziś ponoć spotkanie ostatniej szansy, ciekawe cóż z tego wyjdzie...

Jak dotąd na portalach nie ma żadnych przecieków na temat wyników tego spotkania, więc chyba nie jest za dobrze, bo gdyby się porozumiano, to raczej taką informację z miejsca by przekazano prasie.
Znalazłem za to 2 różne informacje nt. przyszłości Kubicy. Wg. jednej w przyszłym sezonie wyląduje w McLarenie a wg. drugiej w Ferrari :-D
http://www.sport.pl/F1/1,96297,6657729,Kubica_i_McLaren___plotka_potwierdza_plotke_.html
http://sport.onet.pl/74455,1248769,1978947,,media_kubica_i_alonso_w_ferrari,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 20:06, igor8472 napisał:

Info już jest, Ferrarka w F1 zostaje (na razie) :-).


Tak naprawdę jeszcze nic nie wiadomo, bo FIA nie skomentowało tego wszystkiego. A te zgłoszenia są pod warunkiem dogadania się(??) z FIA w sprawie "przejściowych ograniczonych budżetów (100mln i pomoc techniczna nowym zespołom)" i z FOM w sprawie Concorde Agreement. Dziwne i zagmatwane... nawet mi się już nie chce tego dzisiaj roztrząsać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 07:05, Stfforex napisał:

Wszystkie zespoły FOTA:)

Czytałem to. Ale czytam również uważnie wszystkie inne doniesienia i tam to wygląda tak, że kierownictwo koncernu Toyoty (w odróżnieniu od kierownictwa teamu F1 Toyoty) nie jest zadowolone z wyników, zwłaszcza w odniesieniu do gigantycznych nakładów na zespół (oni chyba mają najgorszy w F1 przelicznik nakładów do zdobytych punktów) a także patrząc na światowy kryzys gospodarczy, i tylko kombinuje jak tu się z tego najszybciej wycofać za przykładem Hondy.
To że teraz podpisali jeszcze niczego nie przesądza. Jeszcze są warunki z podpisaniem umowy między FOTA a FIA przed 12 czerwca, a nawet i po tym terminie Toyota może się wycofać bez większych problemów, jako że wpisowe (jeżeli się nie mylę), to będą płacić dopiero za parę miesięcy.
Myślę, że dużo tu będzie zależeć od ewentualnych sukcesów ekipy Toyoty na torze. Jeżeli oni zaczną walczyć o czołowe pozycje, to może zostaną.
Ale to ciągle jeszcze nic pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie Ferrari, BMW itp. mówią ciągle ze się wycofają i tak dalej, mnie to śmieszy bo póki wygrywali to nic nie marudzili, teraz gdy Brawn GP albo Red Bull deklasują, to oni zachowują się jak małe dzieci, którym jak nie idzie to od razu się wycofują. Wygląda na to że nie potrafią przegrywać, zamiast marudzić powinni wziąść się do roboty i coś zmienić, tyle w tym temacie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 11:03, Paoro napisał:

tyle w tym temacie :p


Czyli nic? Bo z Twego posta wychodzi - obawiam się - że nic w tym temacie nie wiesz. ^^'' Proponuję poczytać sobie troszkę n/t całego tego burdelu na linii FOTA-FIA, gdzie - znowu obawiam się - nic a nic o wynikach rywalizacji w aktualnym sezonie nie ma. Acha, a sama FOTA, która do wczoraj (poza Williamsem) sprzeciwiała się nowej koncepcji regulaminu i groziła niezgłoszeniem się do nowego sezonu, zrzesza - obawiam się że jeszcze raz się obawiam - wszystkie teamy, czyli również Brawna czy Red Bulla. Czyli Twoim zdaniem Brawn GP tak się obraził na sukcesy Brawn GP, że postanowił się wycofać, tak?? ;>

Z jednym się zgodzę: niektórzy naprawdę zachowują się jak ostatnie bubki i nie potrafią wcale a wcale przegrywać. Najlepszym przykładem jest laluś Briatore, dzięki któremu wyżej wspominany Brawn prawdopodobnie nie dostanie części dotacji od FIA na kolejny sezon. Takich panów w tym sporcie nie lubimy, a moja pewna sympatia dla Renault, którą miałem gdy ów team kilka sezonów temu "miał śmiałość" podskoczyć tandemowi Maranello/Woking (taka typowa sympatia dla wszystkich Dawidów walczących z Goliatami) skurczyła się obecnie do mikroskopijnych rozmiarów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 19:05, igor8472 napisał:

Tor uliczny w PL. A to dobre... http://www.sport.pl

A czemuż by nie? Można zrobić wyścigi na takich ciasnych ulicach w Monako, to można i na ulicach któregoś z Polskich miast. Cztery miasta już się zgłosiły (szkoda, że nie wśród nich mojego :( ) więc prawdopodobnie traktują to poważnie.
Niestety, ze względu na długą kolejkę, prawdopodobnie doczekamy się organizacji wyścigu gdy już Kubica będzie dziadkiem, a przynajmniej najprawdopodobniej już nie będzie się ścigał w F1 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 00:09, igor8472 napisał:

/.../


No to dupa! Na gwiazdy i planety nie ma rady. Podwójny dyfuzor nie potrzebny. Niech Robert się pakuje i wraca do domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować