Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Ach te gwiazdy...;)

Już 9 nowych zespołów potwierdziło swoje zgłoszenia do F1... a to chyba jeszcze nie koniec. Jeszcze 3 + Williams i Max wcale nie będzie musiał rozpatrywać warunkowych zgłoszeń hihihihi. Ale będę się śmiał jak warunkowcy zostaną na lodzie:). Szkoda mi tylko będzie Force India, Toro Roso i Brawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 00:09, igor8472 napisał:

Wiadomo już co nie sprzyja Robertowi w tym sezonie. Uwaga!; układ planet i gwiazd http://sport.wp.pl/kat,109318,title,Gwiazdy-nie-sprzyjaja-Kubicy,wid,11182385,wiadomosc.html?ticaid=18250
Jak to przeczytałem to się brechtałem dłuższą chwilę... Czegoż to jeszcze nie wymyślą...

Nie napisali tylko, że to Niemcy tak te gwiazdy ustawili żeby szkodzić swojemu kierowcy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 02:25, AdamSloma napisał:

Ale będę się śmiał jak warunkowcy zostaną na lodzie:). Szkoda mi tylko będzie Force India, Toro Roso i Brawna.

Ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Jeżeli "warunkowcy" założą własną, konkurencyjną FIA, to które wyścigi będą woleli oglądać kibice? I gdzie pójdą pieniądze z reklam i sponsorzy?
Jeszcze Mosley może do nich przyjść z prośbą aby go chcieli zatrudnić :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 02:25, AdamSloma napisał:

Ale będę się śmiał jak warunkowcy zostaną na lodzie:). Szkoda mi tylko będzie Force India,
Toro Roso i Brawna.


Pierwsze to kontrakty którymi groził sam Max, kolejne że sporo na nich zarabia. A najważniejsze to kibice. Ferrari mają ich najwięcej na świecie i całe włochy za plecami, F1 wcale nie straci? Straci i to dużo, kawałek historii. Myślisz że Kibice ferrari nagle będą kibicować Loli?:) Wydaje ci się zabawne od tak w jeden sezon wypieprzyć 3/4 zespołów bo im z góry się narzuca wszystko bez najmniejszego pytania konsultacji? Dla mnie to żałosne. Od początku ta szopka mi się nie podobała i trzymam się tego dalej. Gdzie stare pierdziele myślą że mogą robić z F1 co im się podoba bez pytania. Mi Brown GP nigdy nie będzie żal.. GP w Australii było 700 pracowników. Chwilę później 430 bo zwolnili akurat jak przyszedł sukces zasłaniając się kryzysem. Odwalili swoje i pa pa. Mówi się jaki to mały zespół itp. Ale nad bolidem wcale mało osób nie pracowało. Zachowanie jakby mieli budżet Force india, wcale a wcale Brown mi się nie podoba. I nie dlatego że wygrywają.

Plus zgłoszenie się do F1 nie oznacza przyjęcia. Kolejny sezon w F1 jeden zespół nagle wyskoczy z super formą i będziemy oglądali teatr jednego zespołu nudy na pudy. Tak bardzo ci się podoba ograniczenie budżetów. Jeśli było by ograniczenie do 40 milionów to gdy jeden zespół inne wyprzeda o sekundę inni nie będą mieli kasy na nadrobienie strat tak jak to robi np. teraz Ferrari dzięki czemu jeszcze choć trochę jest ciekawie. Bo jeśli ktoś nie przerwie passy Browna to dalszy sezon przestaje być tak atrakcyjny. W poprzednim walka była do samego końca, emocje coś pięknego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 07:09, Jarys napisał:

Nie napisali tylko, że to Niemcy tak te gwiazdy ustawili żeby szkodzić swojemu kierowcy
;-)


A wiedz, że mieli ku temu powody. Z dwa lata temu na liście najbardziej zasłużonych Niemców dla germańskiej maści wysokie miejsce zajął nasz Mikołaj Kopernik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2009 o 17:52, Duddits napisał:

A wiedz, że mieli ku temu powody. Z dwa lata temu na liście najbardziej zasłużonych Niemców
dla germańskiej maści wysokie miejsce zajął nasz Mikołaj Kopernik.



A to dobre... Myślałem że to japończycy są dziwni ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zespół BMW jest chyba też sam bardzo ciekaw jak będzie się sprawował ich nowy dyfuzor, bo Nick Heidfeld jako pierwszy, tuż po rozpoczęciu sesji treningowej, wyjechał na tor.
A ja sobie takiego przypadku nie przypominam żeby bolidy BMW wyjeżdżały jako pierwsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 09:57, igor8472 napisał:

Ostatnio im to wszak kiepsko wychodziło :-)

I jak na razie nie wygląda na to żeby się coś radykalnie zmieniło. Po pierwszym treningu Robert uplasował się na 16 miejscu a Heidfeld na 17. I to o prawie 1,7 sek za Nico Rosbergiem, który wygrał trening.
Więc, jak na razie, podwójny dyfuzor nic nie dał. Zobaczymy jak będzie na drugim treningu ale obawiam się, że Niemcy nic ciekawego nie wymyślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 10:40, A-cis napisał:

/.../

Co ma pomóc nowy dyfuzor skoro oni się ledwie na torze trzymają. Takie maja problemy z przyczepnością. Nie wiem jak w tym weekendzie z hamulcami ale mam nadzieję, że nie dadzą o sobie znać jak w Monako. Myślę, że brak optymalnego zbalansowania bolidu na wyścig jest największą bolączką BMW w tym sezonie. Tu się ujawnia brak testów co według mnie jest debilizmem rozwiązaniem. Oszczędności są ale co z tego skoro nie można sprawdzać zmian, innowacji, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 11:13, Duddits napisał:

> /.../
Co ma pomóc nowy dyfuzor skoro oni się ledwie na torze trzymają. Takie maja problemy
z przyczepnością.

Jak na razie wygląda to tak, że egzamin z przygotowania podwójnego dyfuzora oblali, wszak miał on właśnie poprawić przyczepność bolidu :/
Ale nic to, poczekamy i zobaczymy czy wyciągną wnioski i na drugim treningu zaprezentują się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał z oceną zmodyfikowanego bolidu BMW do kwalifikacji. Tam tak naprawdę dowiemy się czy te dyfuzory i inne poprawki jakie wprowadził zespół BMW przyniósł dobre efekty. Bo po treningach nie da się określić dokładnie jaką formę teraz prezentuje zespół.
Jedynym plusem jeżeli już chodzi o 1 trening było to że Kubica powiedział przez radio do swoich mechaników że nie ma już problemu z dogrzewaniem opon tak jak to miało miejsce w przypadku poprzednich wyścigów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeci czas w drugiej sesji treningowej na pewno kibicom Kubicy poprawi humor. Jutro trzecia seria, jeśli znowu powtórzy pozycję to będzie można spokojniej oglądać kwalifikacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Force India wycofało się z FOTA i dołączyło do Williamsa. Na placu boju z Moslyem i jego nieograniczoną wyobraźnią pozostało tylko osiem teamów. Tak więc widać, że jeśli chodzi o pieniążki to nie mam sentymentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 14:44, Duddits napisał:

Force India wycofało się z FOTA i dołączyło do Williamsa.

To mnie akurat specjalnie nie dziwi. Force India nie ma, i pewnie długo nie będzie miała szansy z takimi zespołami jak Ferrari czy McLaren, jeżeli ta 8-ka utworzy własną grupę wyścigową. Natomiast z zespołami nowymi, które pojawią się w Formule Mosleya będą mogli powalczyć :-)
Pewnie i Toro Rosso chętnie by też tam się przeniosło ale musi się trzymać Red Bula.

A co do drugiego treningu i niezłego czasu Roberta. Czy ja się przesłyszałem, czy komentatorzy powiedzieli coś takiego, że podczas pierwszego treningu założono na bolidy BMW jakiś element aerodynamiczny, który się nie sprawdził i podczas drugiego treningu z niego zrezygnowano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 3-im treningu Kubica był 5-ty o ok. 0,34 sek za najszybszym (Massa). Heidfeld był 14 o ok. 0,73 za Massa.
W ogóle 15 zawodników zmieściło się w 1 sekundzie. Będzie ciężko w walce o Q3. Drobny błąd w decydującym przejeździe i ląduje się kilka miejsc dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować