Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Wiedźmina 2 mierzą bardzo wysoko

35 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2010 o 13:00, kazimieszko napisał:

... już mi ślina cieknie na buty :)


Mi też. Już nie mogę się doczekać tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie: czy w pisaniu scenariusza Wieśka 2 też maczał palce Sapkowski?
Bo nowy engine i wszelkie wodotryski mogą okazać się niewystarczające jeśli scenariusz będzie kiepski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"sama jakość i wysokie oceny nie wystarczą do zdobycia rynku"

No, w łapę tu i tam też trzeba dać. Chociaż to już przy okazji recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"ze swoją nową produkvją" Tu jest błąd ;]
A co do wiedźmina... jestem pewien, że będzie to niezłe zaskoczenie, i niech się nie śpieszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 13:09, DoomnY napisał:

Ja bym wolał, żeby wycelowali w konsole :P


A ja bym jednak wolał, żeby się najpierw skoncentrowali na wersji PC, bo potem wychodzi taki potworek typu OP: Dragon Rising, który nie satysfakcjonuje ani pecetowców, ani konsolowców. Nie mam nic przeciwko pojawieniu się Wiedźmina na konsolach, ale po prostu tak będzie lepiej dla obu obozów. Uważam wręcz, że Wiedźmin odniósłby sukces na konsolach (i to spory) bo gameplay jest dość uproszczony (w pozytywnym sensie tego słowa) a fabuła i questy poboczne są naprawde wciągające i dają uczucie satysfakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 13:50, Konrad512 napisał:

A ja bym jednak wolał, żeby się najpierw skoncentrowali na wersji PC, bo potem wychodzi
taki potworek typu OP: Dragon Rising, który nie satysfakcjonuje ani pecetowców, ani konsolowców.
Nie mam nic przeciwko pojawieniu się Wiedźmina na konsolach, ale po prostu tak będzie
lepiej dla obu obozów. Uważam wręcz, że Wiedźmin odniósłby sukces na konsolach (i to
spory) bo gameplay jest dość uproszczony (w pozytywnym sensie tego słowa) a fabuła i
questy poboczne są naprawde wciągające i dają uczucie satysfakcji.


Jak najpierw skoncentrują się na PC to lepiej będzie dla obozu PC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby REDom się powiodło, bo jedynka Wiedźmina była wspaniała i ze wszystkich do tej pory informacji na temat 2 wynika, że kontynuacja jeszcze wyżej podniesie poprzeczkę. No, jeszcze tylko parę tygodni do oficjalnego ogłoszenia tej gry w marcu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 14:00, HiddenNick napisał:

Jak najpierw skoncentrują się na PC to lepiej będzie dla obozu PC ;)


Dla konsolowców również. Przypomnę, co się stało z grami typu Risen czy Divinity 2, które na konsolach nie były nawet cieniem swojego pecetowego odpowiednika. Dlatego lepiej poczekać na dopracowany port.

Mikex-> Ależ wydoli, wydoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 14:42, Konrad512 napisał:

Dla konsolowców również. Przypomnę, co się stało z grami typu Risen czy Divinity 2, które
na konsolach nie były nawet cieniem swojego pecetowego odpowiednika. Dlatego lepiej poczekać
na dopracowany port.


Chyba mnie nie zrozumiałeś... Gdyby skoncentrowali się na konsolach to portem była by wersja PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/../

Dnia 17.02.2010 o 14:42, Konrad512 napisał:

Mikex-> Ależ wydoli, wydoli.


Na minimum pewnie tak, bo już w jedynce na max zdarzały mi się spadki do 15 fps...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 13:05, Phobos_s napisał:

A takie pytanie: czy w pisaniu scenariusza Wieśka 2 też maczał palce Sapkowski?

Nie maczał. Zresztą przy jedynce Sapkowski jeno rzucił okiem na wstepny zarys scenariusza, nie pracując przy nim - pomógł Redom tylko przy stworzeniu mapy do gry.
>>>>>
Znowu badziewny news, na dodatek bez żadnej wartości merytorycznej. Pierwszy raz o celowaniu w oceny 90+ wcale nie było napisane w CDA. Wg moich informacji pierwsza taka wzmianka pojawiła się w wywiadzie video na pewnej stronie (nie mam linka pod ręką), było to bodajże pod koniec listopada 2009. A możliwe, że jeszcze jakaś inna strona wspomniała o tym wcześniej.

A to, że twórcy Wiedźmina mierzą wysoko, to chyba oczywiste, nie? Trudno robić grę/film/cokolwiek z nastawieniem "eeh, zróbmy byle co".

edit: Mikex
W jedynce były straszne spadki framerate'u nawet na mocnym sprzęcie - to fakt. Ale była to wina silnika gry, a nie sprzętu gracza. W dwójce jest nowy silnik i szansa na dużo lepszą optymalizację oraz dopasowanie silnika do wyświetlanej grafiki - także bądź dobrej myśli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować