Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2011 o 13:20, Kraju napisał:

Gdzie w I akcie można zdobyć

Spoiler

język trolla, nie zabijając go w zadaniu "Kłopoty z Trollem"

?


Możesz wygrać w kości od Żegoty razem z głową trollicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 03:38, Wojman napisał:

Ooo... bo moj osiagnal cos okolo 32 poziomu, a wg. dziennika opuscilem dwa questy (zupelnie
nieswiadomie w I akcie). Wyglada na to, ze jest znacznie wiecej ukrytych zadan niz sadzilem.
Albo po prostu szedles polowac na mobki. :)


Sam też opuściłem jeden quest w 1 akcie ("Na kacu"). Podobno bardzo jajcarski, sprawdzę przy drugim przejściu. Nie zrobiłem też jednego (też w 1 akcie) z amuletem Rębaczy, bo

Spoiler

ostrzegłem gościa przed niebezpieczeństwem i nie zdobyłem błyskotki

. Nie zrobiłem tylko tych dwóch, na mobki raczej nie polowałem, bo XPa z nich jest stosunkowo niewiele.

I przypomniał mi się jeszcze jeden minus gry: mało rodzajów potworków. Nie wiem czy trafiłem na wszystkie rodzaje podczas mojego playthrough, ale i tak liczyłem na więcej, biorąc pod uwagę jak bogate jest uniwersum Sapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci rozbić ocenę dosyć uczciwie dla wieśka :

Fabuła, dialogi, ogólny storyline - 9/10
Grafika, wizualizacja, design postaci, lokacji - 8/10
Udźwiękowienie, dialogi, muzyka - 8/10
Optymalizacja, warstwa techniczna - 6/10
Stosunek cena jakość - 7/10

Zbiorczo : 7.6
Zbiorczo w skali punktowej MAX/MIN : 38/50


I to jest moja subiektywna [aczkolwiek patrząc na całokształt w moich oczach uczciwa] ocena W2.

Optymalizacja i ilość błędów woła poniekąd o niewielka pomstę do nieba.
Stosunek cena jakość tez poszedł się walić, bo za prawie 300zł z EK dostajemy grę upośledzoną względem jej wersji z GOGa do tego grę która w dniu premiery była niegrywalna bo.. serwery poległy [jak i CDP] i z która ciągle są problemy a to z aktywacja a to z pobieraniem DLC.

Osobna ocenę powinien natomiast otrzymać pakiet edycji kolekcjonerskiej i premium w kategorii zawartości - pomijając grę właściwą. Bowiem sam content dodatkowy EK jest zacny i bogaty, dlatego oddzielnie oceniając EK jak i Premium BOX pod kątem zawartości dodatkowej wystawił bym 10/10.

A wersję gryz GOG ocenił bym następująco :

Fabuła, dialogi, ogólny storyline - 9/10
Grafika, vizualizacja, design postaci, lokacji - 8/10
Udźwiękowienie, dialogi, muzyka - 8/10
Optymalizacja, warstwa techniczna - 7/10
Stosunek cena jakość - 8/10

Zbiorczo : 8
Zbiorczo MIN/MAX : 40/50

A GOGowskiej wersji podciągam ocenę za : lepsza optymalizację i brak DRMu, podciągam stosunek cena-jakość bo zawartość gry z GOGa to w zasadzie prawie wszystko co w kolekcjonerce tylko w wersji cyfrowej [oczywiście oprócz takich gadżetów jak kości, karty czy popiersie] :

Jest artbook, poradnik, manual, tapety, grafiki i arty dodatkowe, awatary, papercrafty wszystkie [jak kto chce mogę je gdzieś zahostowac, co by każdy sobie wydrukował wszystkie jakie są dostępne =)] making offy, soundtrack.. etc..

Aczkolwiek bugi techniczne [oprócz tych karygodnych optymalizacyjnych i wydajnościowych] ta wersja też posiada, ot oczko wyżej poszło za lepszą stabilność działania]

Nie mniej rzucaniu 9-10/10 na prawo i lewo przez recenzentów przyglądam się raczej z uśmiechem politowania dla ich fanbojstwa i ślepoty.
Ale destructoid trochę poleciał za ostro, 6/10 to jednak po głębszej analizie jednak za mocna skrajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o

Spoiler

zbroję łowcy, którą można otrzymać od trolla. Jakie są jej parametry i na jak długo wystarczy? Obecnie mam zbroję Astradamusa (nie wiem czy dobrze napisałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do recenzji portali - to nie jest kwestia fanbojstwa. To jest kwestia tego, że jeśli się recenzuje gry na PC, to trzeba mieć naprawdę mocnego, high-endowego kompa. A jeśli się takiego ma, to się nie narzeka na lipną optymalizację, bo się jej nie doświadcza. Taka ocena wynika albo z braku profesjonalizmu (nietestowanie gry pecetowej na kilku odmiennych pod względem mocy konfiguracjach sprzętowych to brak profesjonalizmu, bo trudno znaleźć 2 identyczne kompy, to nie konsola, że wszyscy gracze mają takie same bebechy), albo z braku środków (szef do recenzenta: "Masz tu mocnego kompa i testuj, słabszych ci nie damy bo szkoda nam kasy na takie pierdoły").
Gdyby gra chodziła mi w stałych 35-40 klatkach tak jak powinna, to pewnie sam dałbym jej 9/10 odejmując punkt za zbyt ubogą jak na RPG mimikę twarzy i babole techniczne, bo płynność miałbym gdzieś. A tak, podobnie jak u ciebie, całościowo Wiedźmin 2 to dla mnie gra na maksimum 8/10, chociaż za grafikę dałbym 9, za dźwięk 10, a stosunek cena/jakość jako posiadacz kolekcjonerki 6/10 ze względu na niekompetentne potraktowanie sprawy z serwerami, które do dzisiaj nie funkcjonują poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 13:47, Losiunio napisał:

Mam pytanie o

Spoiler

zbroję łowcy, którą można otrzymać od trolla. Jakie są jej parametry
i na jak długo wystarczy? Obecnie mam zbroję Astradamusa (nie wiem czy dobrze napisałem).


A propo zbroi. Opłaca się wydawać blisko 3000 orenów na smoczą zbroję? Parametry ma bardzo dobre jak na drugi akt, ale nie chciałbym się dowiedzieć, że chwilę po zakupie w potoku fabuły dostanę za darmo coś zbliżonego parametrami do wartej 3000 ciężko uzbieranych orenów zbroi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże. Wyrzucanie kasy. Równie dobrą zbroję znajdziesz w skrzyni w jaskiniach

Spoiler

pod obozem Nilfgaardu

- tj. chyba Zbroję z Ban Ard, którą ja sobie kupuję od TK za 900 oreniaków na początku aktu :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbroja Łowcy będzie Ci służyć dopóki nie wykonasz sobie

Spoiler

zbroi z Kejrana

, dokładnych parametrów tej pierwszej niestety już nie pamiętam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy najpóźniej można wykonać quest problem z trollem? Obecnie zostały mi tylko główne questy dotyczące

Spoiler

walki z Kejranem.

Problemy z łączeniem się z serwerami powodują to, że nie mogę rozpocząć tego zadania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, czy czy ktoś dostał już kod z tej akcji na facebooku, bo tak patrzę, patrzę a nic nie widzę. Żadnego info, żadnego kodu ani nic.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie dla Ciebie, bo dla mnie oceny pokroju 90% lub jak kto woli 9/10 jest jak najbardziej adekwatna do tego co Wiedźmin 2 sobą prezentuje. Po za tym, rozbicie tego na fabułę, grafikę, dźwięk i warstwę techniczną to jednak trochę za mało, bo gra oferuje o wiele więcej, gdzie tych rzeczy nie da się podpiąć do tych haseł. Brakuje przede wszystkim ocenę za gameplay gdzie te wszystkie właśnie rzeczy o których mówię jak eksploracja świata, walka czy nawet minigry, powinny się mieścić i dostać swoją ocenę. A to że problemy techniczne występują to trudno. Ja żadnych nie uświadczyłem, zatem czemu mam obniżać moją ocenę gry za to że ktoś inny ma problemy (żeby nie było nie jestem egoistą i przykre jest to że CDP do dzisiaj nie może rozwiązać problemów chociażby z instalacją). Chodzi mi o to, że ile osób tyle opinii, każdy patrzy na coś innego, na inne rzeczy zwraca uwagę, co innego mu się podoba. Również to że uświadczy problemów technicznych. Wpływ na ocenę mają również warunki do grania. Niemal wszystko zmienia sposób postrzegania gry, przez co ma swoje odzwierciedlenie w ocenie. Dlatego nie ma co rozmawiać na temat ocen, bo inny obniży ocenę gry za same problemy techniczne (jak np. Ty), a inny machnie na to ręką bo przykładowo ich nie uświadczył lub nie przeszkadzały mu tylko cieszył się grą (poniekąd jak ja). Dlatego nie uważam żeby redaktorzy (zagraniczny i polscy) objawiali fanbojstwo czy głupią ślepotą dając naprawdę wielkiej grze tak wysoką ocenę. Chociaż 10/10 to dla mnie za dużo, bo według mnie taką ocenę powinna dostać gra niemal idealna, a takich w całym dorobku gier było jak na lekarstwo, ale powiedzmy że w gatunku action-RPG, Wiedźmina 2 obecnie pokonuje jedynie Mass Effect 2 (to moja opinia, żeby nie było). :D

Pariah
DLC dostaniesz (zakładając że lubisz CDP na FB) wraz z patchem 1.1 w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam małe pytanie, przechodzę drugi raz grę, wygrałem w pokera z mnichem który znajduje się w karczmie i moim oczom ukazała się taka wiadomość :

http://i53.tinypic.com/2wpm0ck.jpg

Wchodzę w menu > Dodatki lecz nie ma tam absolutnie nic prócz "Autorzy "
Wie ktoś gdzie odebrać tą "nagrodę " ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzisz na obrazku napis GOG.COM? Jeśli grę zakupiłeś z innego źródła niż gog to nie masz co szukać tej nagrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 14:02, Karharot napisał:

Zbroja Łowcy będzie Ci służyć dopóki nie wykonasz sobie

Spoiler

zbroi z Kejrana

, dokładnych
parametrów tej pierwszej niestety już nie pamiętam :(


O takich rzeczach piszecie, że tylko nerw w człowieku podskakuje. Kurtki z dlc nie mam, bo polecany przez Ciebie pomysł nie pomógł niestety, a teraz dowiaduję się,

Spoiler

że z powodu braku dlc z Trollem, o Zbroi Łowcy mogę sobie tylko poczytać

. Zaprawdę powiadam Wam, miło jest być wybrańcem z EK. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, o początek 3 aktu, które zadałem wczesniej.

Spoiler

Da się pogadać z Zygrydem, jesli nie ukończyło się jedynki po stronie zakonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w II akcie mogę dobyć jakiś solidny miecz srebrny, lub schemat na niego?
Poza tym, jak tu dodać spoiler? Klikam na ikonkę spoilera, ale nic się nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie zdobyć solidny srebrny miecz, ale wiem jak dać spoiler. Aby dać spoiler, zaznaczasz fragment tekstu, lub cały tekst który jest spoilerem i jak masz to zaznaczone klikasz na dole w menu okienka pisania posta na spoiler i jest, np. jak to:

Spoiler

Geralt nie umie skakać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Przynajmniej to wiem :P Jakby ktoś wiedział, że jakiś dobry mieczyk można znaleźć, to proszę podać.

Oprócz tego,

Spoiler

czy można się jakoś dostać do Vergen po stronie Roche''a, nim dostaniemy zadanie przebicia się przez tę mgłę? Próbowałem, ale jednak brak tych rzeczy, które dostaliśmy powodował, że zaraz ginąłem.


To akurat z czystej ciekawości pytanie, bo lubię takie smaczki odkrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.

Spoiler

Zawsze jak wejdziesz we mgłę to od razu giniesz bez tych przedmiotów od Detmolda.

Raz przypadkowo wszedłem we mgłę, nie zdążyłem już z niej wyjść i nagle zginąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować