Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Nie wiem co wy tak płaczecie z tą optymalizacją i instalacją wszystko pięknie chodzi bez zacinek a nie mam jakiegoś masakrycznego sprzętu . Gra super kupować nie będziecie żałować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i gra ukończona :)) To były ponad cztery dni intensywnego grania w niesamowitą grę :)) Na pewno[już niedługo po wyjściu patcha i nowych sterów] wracam do Wiedźmina bo warto przejść grę i dwa trzy razy :))

Edit.hotfix 11.5a dodał mi około 5.10 fpsów na sekundę czyli może być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 15:10, NecroVisioneR napisał:

No i gra ukończona :)) To były ponad cztery dni intensywnego grania w niesamowitą grę
:)) Na pewno[już niedługo po wyjściu patcha i nowych sterów] wracam do Wiedźmina bo warto
przejść grę i dwa trzy razy :))

Edit.hotfix 11.5a dodał mi około 5.10 fpsów na sekundę czyli może być :)


Masz radeona czy geforce'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 14:48, Pietro87 napisał:

Spoiler

Scena śmierci Foltesta jest naprawdę wyjątkowo dobrze nakręcona.
Było sporo dobrych podobnych scen [o podobnej tematyce i motywie przewodnim] ale śmiało
mogę tą scenę wpisać w mój ranking top10 w kategorii takich montaży.
Więc graj, graj, graj - muzyka, ujęcia kamery i ogólny zamysł tej sceny jest wymiatający
=)

A z savem z jedynki nie gra się tak wiele lepiej, zbroja kruka nie jest jakimś mega rarytasem,
podobnie oba miecze jakie ci przejdą, a i złota wiele nie dostaniesz.


Spoiler

Ehh... szkoda, że treść tej sceny została mi w 100% opowiedziana... nie mam teraz motywacji, bo ślepe rąbanie przeciwników mnie nie interesuje. To jest tak jak z kontynuacją książki: czekasz na nią, a ktoś nagle mówi Ci, że Twoja ulubiona postać ginie w takich okolicznościach i, że jest to najlepsza scena w grze. Potem się odechciewa i ta gra... no nie mam za bardzo już zacięcia, skoro najlepszy moment został mi opowiedziany... taką pustkę czuję. O ile w jedynce zakończenie i spoilerowanie przez jegomościa mnie nie wkurzyło tak, bo byłem daleko, a poradnik mi się otworzył na ostatnich stronach przez przypadek, tak teraz... teraz to równie dobrze mógłbym sprzedać grę i kupić poradnik za te 30zł, co ostatnio jest w sklepie gram.pl , tam mam podobny opis.

To pewnie brzmi śmiesznie, że "wydał 100 zł dzień po premierze, jak dzień wcześniej miał spoilera porządnego" , ale to nie tak. Ja emocjonująco podchodzę do Wiedźmina jako nie tylko doskonałą, polską grę, ale jako do całego uniwersum fantastyki Sapkowskiego... zabolał mnie więc fakt, że z gry, którą się cholernie jarałem, dostałem wyciek jak tylko chciałem usłyszeć opinię, czy wyszła gra syta... teraz czuję pustkę, szanuję tę grę z racji uniwersum i z racji tego, że jest dobrą polską produkcją mimo wielu rzeczy, co mi się nie podobają, ale jak mam grać w przytłoczeniem psychicznym, że w każdej chwili mogę się "przez przypadek" dowiedzieć jak się gra kończy, by "powiększyć apetyt" to muszę chyba odpuścić... brak motywacji mam, a przechodzić gry bez emocji, tym bardziej fabularne, nie jest dla mnie rozrywką, a katorgą.

Określenie "graj,graj,graj" też od niego usłyszałem jak spoilerował. Scena również mnie zachwyciła, ale tylko technicznie. Fabularnie - pff, i tak wiedziałem, co się stanie.

Co do savu to właśnie słyszałem, że postać jest tylko troszeczkę silniejsza, a sakiewka orenów porządnie jest odchudzona, chyba w stosunku 2400:1 jak czytałem. Zawsze to trochę ułatwienia, ale dobrze, że CD Projekt załatwił to tak, aby nie był to warunek dobrej gry... a co z wyborami moralnymi z poprzedniej części? Są respektowane w "dwójce"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 14:48, Pietro87 napisał:

Spoiler

Scena śmierci Foltesta jest naprawdę wyjątkowo dobrze nakręcona.
Było sporo dobrych podobnych scen [o podobnej tematyce i motywie przewodnim] ale śmiało
mogę tą scenę wpisać w mój ranking top10 w kategorii takich montaży.
Więc graj, graj, graj - muzyka, ujęcia kamery i ogólny zamysł tej sceny jest wymiatający
=)

A z savem z jedynki nie gra się tak wiele lepiej, zbroja kruka nie jest jakimś mega rarytasem,
podobnie oba miecze jakie ci przejdą, a i złota wiele nie dostaniesz.


Spoiler

Ehh... szkoda, że treść tej sceny została mi w 100% opowiedziana... nie mam teraz motywacji, bo ślepe rąbanie przeciwników mnie nie interesuje. To jest tak jak z kontynuacją książki: czekasz na nią, a ktoś nagle mówi Ci, że Twoja ulubiona postać ginie w takich okolicznościach i, że jest to najlepsza scena w grze. Potem się odechciewa i ta gra... no nie mam za bardzo już zacięcia, skoro najlepszy moment został mi opowiedziany... taką pustkę czuję. O ile w jedynce zakończenie i spoilerowanie przez jegomościa mnie nie wkurzyło tak, bo byłem daleko, a poradnik mi się otworzył na ostatnich stronach przez przypadek, tak teraz... teraz to równie dobrze mógłbym sprzedać grę i kupić poradnik za te 30zł, co ostatnio jest w sklepie gram.pl , tam mam podobny opis.

To pewnie brzmi śmiesznie, że "wydał 100 zł dzień po premierze, jak dzień wcześniej miał spoilera porządnego" , ale to nie tak. Ja emocjonująco podchodzę do Wiedźmina jako nie tylko doskonałą, polską grę, ale jako do całego uniwersum fantastyki Sapkowskiego... zabolał mnie więc fakt, że z gry, którą się cholernie jarałem, dostałem wyciek jak tylko chciałem usłyszeć opinię, czy wyszła gra syta... teraz czuję pustkę, szanuję tę grę z racji uniwersum i z racji tego, że jest dobrą polską produkcją mimo wielu rzeczy, co mi się nie podobają, ale jak mam grać w przytłoczeniem psychicznym, że w każdej chwili mogę się "przez przypadek" dowiedzieć jak się gra kończy, by "powiększyć apetyt" to muszę chyba odpuścić... brak motywacji mam, a przechodzić gry bez emocji, tym bardziej fabularne, nie jest dla mnie rozrywką, a katorgą.

Określenie "graj,graj,graj" też od niego usłyszałem jak spoilerował. Scena również mnie zachwyciła, ale tylko technicznie. Fabularnie - pff, i tak wiedziałem, co się stanie.

Co do savu to właśnie słyszałem, że postać jest tylko troszeczkę silniejsza, a sakiewka orenów porządnie jest odchudzona, chyba w stosunku 2400:1 jak czytałem. Zawsze to trochę ułatwienia, ale dobrze, że CD Projekt załatwił to tak, aby nie był to warunek dobrej gry... a co z wyborami moralnymi z poprzedniej części? Są respektowane w "dwójce"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, ten spoiler wyciekł wcześniej dzięki rosyjskim dziennikarzom, więc i ja dwa tygodnie przed premierą byłem zirytowany.

Ta jedna scena może i jest jedną z lepszych, ale pozostałe kilkadziesiąt godzin trzyma równy poziom i naprawdę, zagrać warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 15:13, KERMIy napisał:

Masz radeona czy geforce''a?

Ale teraz wymyśliłeś ;) Stery o numeracji XX.X (rok.miesiąc) są do Radeonów, Geforce''y korzystają z pięciocyfrowej numeracji XXX.XX ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry mój błąd, po prostu nie zagłębiłem się w temat. Co do uruchamiania się gry, to u mnie trwa to około 30 sekund, więc nie jest najgorzej. Co do FPS-ów przydało by się trochę więcej. Plik z .exe mam ale jeszcze nie próbowałem nic z nim kombinować, zobaczę jak przynajmniej raz przejdę grę.

Javier66
Proszę Cię bardzo:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie o DLC poniewaz ostatnia odpowiedz nie byla pewna.

Wiedzmina juz przeszedlem ale bez DLC. Tzn zassalem DLC ale po tym jak juz zaczalem grę. Myślałem ze to jest przyczyna braku dodatkow. I dziś ponownie chcialbym zaczać grę ale tym razem z DLC
-Troll Trouble
-Kurtka Niebieskich Pasów
-Zestaw Alchemika
-Tajemniczy kupiec
Wszystkie te DLC zassalem i pobralem. Problem w tym ze nie wiem kiedy one dokładnie pojawiaja sie w grze. Czy byłby ktos tak uprzejmy i napisał mi w ktorym momencie i w jakich okolicznosciach DLC sie pojawiaja w grze? Czy moze sa już od samego początku prologu? Moze to wina tego, ze zaczynam gre z zapisem z Wiedzmina 1? Proszę o odpowiedz. Z góry dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC masz od samego początku w grze. Kłopoty Trolla znajdziesz jako zadanie na tablicy ogłoszeń przy karczmie w I akcie. W I akcie przy porcie znajdziesz również Tajemniczego Kupca. Resztę DLC masz od razu. Importowanie zapisów gry z Wiedźmina 1 nie wpływa na DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ten laucher do kitu v-sync to najlepiej z poziomu karty graficznej wyl. jak w launcherze to nic nie da góra 3 fps z poziomu karty graficznej nawet 10 fps mi dało przy obecnych ustawieniach zwiechy i black screeny tez było łatwo się pozbyć odpalić gre->ctrl+alt+delete -> wyłączyć launchera bo on chyba nonstop sprawdza czy jesteśmy połączeni no i fps wzrost o 2-4 ogólnie lepiej samemu w plikach konfiguracyjnych i w karcie graficznej grzebać niż z tego launchera korzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FPSy podałem jako przykład te lokacje które pamiętam [ale tak na oko, podczas walki z 8-10 nekkerami na raz w lesie nad jeziorem miewałem spadki na 22-23 fps, teraz poniżej 35-37 nie schodzę, więc różnica jest bardzo znaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Postanowiłem przeinstalować swojego Wiedźmina 2, ale gdy próbuję pobrać aktualizację dzieję się to samo co w przypadku EK, gdy był przed premierą, wywala. Wie, że CDP wrzuciło Patch''a do sieci, jakby ktoś mógł podesłać linka. Mam oryginalną wersję EK. Mogę zrobić zdjęcie jeżeli nie ufacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 15:39, MacabraDance napisał:

No to dupa. DLC mi nie dzialaja. Nie posiadam nic z wymienionych przedmiotów. A szkoda...
bo troll trouble mnie interesuje.

wiesz co, wydaje mi się, że miałem dokładnie taki sam problem. ponowna instalacja gry i ściągnięcie dlc raz jeszcze pomogło. może też powinieneś spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować