Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2011 o 13:58, SongoX napisał:

Ja mam pewne pytanie.

Spoiler

W biurze Ludwika Merse''a stoi pewna szkatuła na jego stoliku.
Jest zapewne w niej coś ważnego, ponieważ świeci się i latają te małe płomyki.

Znalazł
ktoś sposób na jej otwarcie?


Jest to skrzynka poczty królewskiej, potrzebna do zadania "Rzeka tajemnic". Klucz dostaniesz już nie pamiętam poprzez zastraszanie czy tam użycie Axii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się, z którym zadaniem pobocznym będzie to związane i najbardziej pasowała mi misja "Rzeka Tajemnic", ale chciałem się upewnić ;] Dzięki za pomoc panowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dzis przeszedlem 3 raz gre i niby dowiedzialem sie czegos nowego, ale to tylko szczególiki - czuć wielki niedosyt, za mało Iorwetha, za mało Rocha - niezaleznie od wybranej drogi :p. Za maly nacisk nalozyli na relacje miedzy graczem a bohaterami :p juz mogli dać kilka banalnych questow zeby bardziej poznac naszych towarzyszy. W sumie gra tak naprawde ma za malo wszystkiego - rozmawiasz z postacia, juz sie wkrecasz w klimacik, a tu nagle koniec dialogu i do konca gry prawdopodobnie nic wiecej sie nie dowiesz. Niby wiedzmin zabójca potworow, a typowych zadan na zabijanie dziadostwa jest malutko. W ogole caly drugi akt jest ubogi, sciezką Iorwetha bylo naprawde spoko, duzo sie dzialo, natomiast u Rocha to istna masakra! czulem sie troche jakby na siłe wszystko bylo wsadzone w gre, chcialem jak najszybciej ukonczyc ten etap i przejsc do kolejnego rozdzialu :p za duzo ograniczen, za malo wolnosci jak to w rpgach powinno byc. Tak czy siak - gra piękna, teraz tylko czekać na większy dodatek albo kolejną częsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 14:14, Almarcino napisał:

ja dzis przeszedlem 3 raz gre i niby dowiedzialem sie czegos nowego, ale to tylko szczególiki
- czuć wielki niedosyt, za mało Iorwetha, za mało Rocha - niezaleznie od wybranej drogi


Mam podobne zdanie. Z jednej strony wielki nacisk na możliwość wyboru ścieżki, a później w sumie niewiele z tego wynika. Dodatkowa lokacja to oczywiście ciekawe rozwiązanie, jednak wolałbym chyba dłuższą jedną ścieżkę fabularną z kilkoma nieoczekiwanymi zwrotami akcji, zamiast wyborów, które i tak przeważnie niewiele wnoszą. Wiedźmin 3 zacznie się od jakiegoś konkretnego punktu wyjścia, czyli to co robimy okaże się bez znaczenia i jak w przypadku naszych decyzji z Jedynki, zobaczymy np Zygfryda lub nie. A co za różnica??

Dnia 19.07.2011 o 14:14, Almarcino napisał:

:p. Za maly nacisk nalozyli na relacje miedzy graczem a bohaterami :p juz mogli dać kilka
banalnych questow zeby bardziej poznac naszych towarzyszy. W sumie gra tak naprawde ma
za malo wszystkiego - rozmawiasz z postacia, juz sie wkrecasz w klimacik, a tu nagle
koniec dialogu i do konca gry prawdopodobnie nic wiecej sie nie dowiesz.


Jakiś czas temu, chyba na gamecornerze przeczytałem, że zdaniem autora tekstu Wiedźmin 2 cierpi na syndrom "Za mało czasu, za mało pieniędzy" i trudno się z tym nie zgodzić. Lokacji mało, a tylko 2 w miarę duże i ciekawe. Gra dość krótka, co w przypadku RPGa szczególnie boli, a na dodatek od początku Aktu III to już tylko z górki na pazurki, aby szybciej do końca. Relacje z NPCami bardziej niż powierzchowne. Najwyraźniej znowu zabrakło czasu. Ratujemy takiego jednego w podziemiach i za to pod koniec gry będzie można ze 2 zdania z tym kimś zamienić. Po co w ogóle takie wybory w grze? O płytkości relacji z Rochem lub Iorwethem szkoda nawet pisać.

Dnia 19.07.2011 o 14:14, Almarcino napisał:

za duzo
ograniczen, za malo wolnosci jak to w rpgach powinno byc. Tak czy siak - gra piękna,
teraz tylko czekać na większy dodatek albo kolejną częsc


Z tym także się zgodzę. Gra naprawdę na wysokim poziomie, szkoda tylko, że tak "ciasna" i krótka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 14:48, 1096 napisał:

coś zaczyna się ruszać, na chwile pojawił sie tu polski changelog (50 zmian) patcha 1.3,
ale już zniknął
http://pl.thewitcher.com/patch1-3/

changelog to już parę razy pojawił się w sieci. Podali by przybliżoną datę jego wyjścia w końcu. Bo jeszcze będzie taki numer że dopiero po wakacjach patch wyjdzie, kiedy czasu na granie tak dużo już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 15:29, 1096 napisał:

ale ten był większy, było zmian o 5 więcej...

Co tylko daje do zrozumienia że trzeba będzie jeszcze trochę poczekać bo zmian może być znacznie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 15:42, Darkstar181 napisał:

> ale ten był większy, było zmian o 5 więcej...
Co tylko daje do zrozumienia że trzeba będzie jeszcze trochę poczekać bo zmian może być
znacznie więcej.

Patch pewnie będzie tworzony do momentu, w którym błędy zgłaszane przez fanów będą się już powtarzać. No i bdb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę wstyd, ale desperacja zmusza mnie do tego. Chodzi o walkę z kejranem. Teoretycznie jestem doskonale do niej przygotowany. Wiem co trzeba zrobić, jak trzeba zrobić, kiedy trzeba zrobić, widziałem filmiki jak to robią inni, a jednak jak przychodzi co do czego to porażka za porażką. Wprawdzie mógłbym skorzystać z cudzego save po kejranie, ale to jednak nie to samo, co własna ścieżka rozwoju postaci. Stąd moja prośba. Czy ktoś byłby gotów poświęcić kwadrans i przejść tę walkę za mnie. jeśli tak, przesłałbym mu mój save sprzed walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 17:26, KERMIy napisał:

A próbowałeś zmienić poziom na łatwy?

problem tkwi nie w poziomie trudności, ale zupełnum nieradzeniem sobie z QTE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, znalazłem ziele potrzebne do przygotowania eliksiru, i kejrana mam pokonać z niejaką Sheala czy coś takiego.Czarodziejką z koviru, lecz nie potrafię jej znaleźć.Wie ktoś gdzie powinienem jej szukać?
PS:Eliksiru nie zrobiłem tylko znalazłem ziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 17:51, Robert321 napisał:

Mam pytanko, znalazłem ziele potrzebne do przygotowania eliksiru, i kejrana mam pokonać
z niejaką Sheala czy coś takiego.Czarodziejką z koviru, lecz nie potrafię jej znaleźć.Wie
ktoś gdzie powinienem jej szukać?
PS:Eliksiru nie zrobiłem tylko znalazłem ziele


nad karczmą w jakims pokoju, wciskajac l (albo j?) mozesz sobie ustawic gpsa na dany quest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 17:53, Almarcino napisał:

> Mam pytanko, znalazłem ziele potrzebne do przygotowania eliksiru, i kejrana mam
pokonać
> z niejaką Sheala czy coś takiego.Czarodziejką z koviru, lecz nie potrafię jej znaleźć.Wie

> ktoś gdzie powinienem jej szukać?
> PS:Eliksiru nie zrobiłem tylko znalazłem ziele

nad karczmą w jakims pokoju, wciskajac l (albo j?) mozesz sobie ustawic gpsa na dany
quest


Dziękuje za pomoc, ten gps szczególnie przydatny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 17:53, Almarcino napisał:

nad karczmą w jakims pokoju, wciskajac l (albo j?) mozesz sobie ustawic gpsa na dany
quest

0.o To się w dzienniku ustawia zawsze i wszędzie, gdziekolwiek byś nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 18:00, Gromo napisał:

> nad karczmą w jakims pokoju, wciskajac l (albo j?) mozesz sobie ustawic gpsa na
dany
> quest
0.o To się w dzienniku ustawia zawsze i wszędzie, gdziekolwiek byś nie był.


no o tym mowie, wiec o co chodzi :P? a nad karczmą jest czarodziejka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 17:00, 1096 napisał:

dawaj, e-mail masz na moim gs''ie
Ps. na jakim poziomie i w jakim kierunku postać rozwinięta?

Dzieki za pomoc, nie tylko za zabicie kejrana. Mam nadziję, że teraz pójdzie już gładko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować