Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Spoiler

Myślę że trzeba przyjąć wersję, że tajemniczy wiedźmin z outra jest ze szkoły Węża. Został nasłany aby zabić Foltesta. Próba się nie powiodła więc postanowili zabić innego króla, bądź outro dzieje się tuż przed rozpoczęciem fabuły z drugiego Wiedźmina, krótko po zabiciu Demawenda. A jako że Letho wiedział że Foltesta pilnuje Geralt, to osobiście pofatygował się po głowę króla Temerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 14:58, Kraju napisał:

Spoiler

Myślę że trzeba przyjąć wersję, że tajemniczy wiedźmin z outra jest ze szkoły Węża.
Został nasłany aby zabić Foltesta. Próba się nie powiodła więc postanowili zabić innego
króla


Spoiler

Nie skłaniałbym się do tej wersji, z tego względu, że Letho mówił iż pierwszy ma umrzećten władca Koviru, nie wypaliło, zginął Demawend, w trakcie ucieczki z elfami Iorwetha wybrali Foltesta na cel


Dnia 14.07.2011 o 14:58, Kraju napisał:

Spoiler

bądź outro dzieje się tuż przed rozpoczęciem fabuły z drugiego Wiedźmina


Druga część dzieje się miesiąc po pierwszej.

PS. Teraz odkryłem jeszcze coś:

Spoiler

Letho w epilogu mówi, że elfy z komanda Iorwetha, do zabójstwa Demawenda zostały wciągnięte przez Shealę. Natomiast w którejś renderowanej scence Letho przynosi głowę Demawenda Iorwethowi i "prosi" go o pomoc w zabójstwie Foltesta, a Iorweth sprawia wrażenie zdezorientowanego.

Dobra zagram w końcu trzeci raz, tym razem po stronie elfów, może coś się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2011 o 14:32, tylor2 napisał:

Spoiler

Przecież sam powiedział, że jest jeszcze dwóch wiedźminów ze szkoły Węża, ale ich
od bardzo dawna nie widział
. Apoza tym to w W1 Vesemir mówił, że oprócz szkoły Wilka
są jeszcze dwie szkoły wiedźmińskie, więc... Swoją drogą, natrafiliście na podobną wzmiankę
gdzieś w książkach?


1. L. mówił, że współpracuje tylko z S. i. E. Pozostał dwójka gdzieś się pałęta.
2. Vesemir w W1 mówił o dwóch szkołach, które były w książce: Gryfa i Kota.

Spoiler

Szkoła Żmii jest stworzona przez CDPR na potrzeby Wiedźmina 2

.
3. Zamachowiec z części 1 nie posiadał medalionu. Mógł być albo wyrzutkiem, albo nie mógł zaakceptować samego siebie (jak Berengar), albo mutantem od Azara. Może to być również przeoczenie twórców. Mam nadzieję, że wyjaśnią to w jakimś dodatku do W2, albo w W3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę gre po raz drugi, jestem w pierwszym rozdziale właśnie zdobyłem cieniokost ale nie wiem jak z niego zrobić antidotum. Nie posiadam zadnego przepisu na to a gdy rozmawiam z cedrikiem to nic ciekawego nie ma on do powiedzenia. Macie jakis pomysł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 16:33, xkarionx napisał:

Przechodzę gre po raz drugi, jestem w pierwszym rozdziale właśnie zdobyłem cieniokost
ale nie wiem jak z niego zrobić antidotum. Nie posiadam zadnego przepisu na to a gdy
rozmawiam z cedrikiem to nic ciekawego nie ma on do powiedzenia. Macie jakis pomysł???

Powinieneś mieć eliksir mangusta w plecaku. A co masz w dzienniku napisane? Może coś opuściłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 16:22, Growin napisał:

1. L. mówił, że współpracuje tylko z S. i. E. Pozostał dwójka gdzieś się pałęta.

Wiem, przecież to napisałem

Dnia 14.07.2011 o 16:22, Growin napisał:

2. Vesemir w W1 mówił o dwóch szkołach, które były w książce: Gryfa i Kota.

Spoiler

Szkoła
Żmii jest stworzona przez CDPR na potrzeby Wiedźmina 2

.

Gdzie to znalezłeś? Chciałbym się właśnie o tych szkołach trochę więcej dowiedzieć, szczególnie gdzie leżały, bo z tego co mówił L. wnioskuję, że Szkoła Żmiji leży w cesarstwie. Może Vesemir mówił o królestwach Północy?

Dnia 14.07.2011 o 16:22, Growin napisał:

3. Zamachowiec z części 1 nie posiadał medalionu.

Nie zauważyłem :)

Dnia 14.07.2011 o 16:22, Growin napisał:

Mógł być albo wyrzutkiem, albo nie mógł zaakceptować samego siebie (jak Berengar), albo mutantem od
Azara.

Skłaniam się do wersji o Azarze.

Dnia 14.07.2011 o 16:22, Growin napisał:

Może to być również przeoczenie twórców. Mam nadzieję, że wyjaśnią to w jakimś dodatku do W2,
albo w W3.

A niech to w jakimś dodatku wyjaśnią, w W3 chcę znowu Vesemira i całą resztę zobaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2011 o 16:38, tylor2 napisał:

Gdzie to znalezłeś? Chciałbym się właśnie o tych szkołach trochę więcej dowiedzieć, szczególnie
gdzie leżały, bo z tego co mówił L. wnioskuję, że Szkoła Żmiji leży w cesarstwie. Może
Vesemir mówił o królestwach Północy?

Z książek.

Spoiler

Jeśli dobrze pamiętam to Bonhart łowca nagród, czy jak mu tam było polował na Wiedźminów. Zabił reprezentantów każdej ze szkół. I nie było gadki o szkole żmii.


Mogłem już dużo zapomnieć. Czytałem dawno. Kojarzy mi się, że jakaś szkoła była chyba w Poviss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 16:43, xkarionx napisał:

No właśnie chodzi o to że niemam przepisu na ten eliksir mangusta mimo iż zdobyłem juz
cieniokost.

Nie mam pojęcia. Może być błąd. Olej to. Bez eliksiru też przejdziesz. Wypij jaskółkę i unikaj kwasu Kejrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 16:53, xkarionx napisał:

jesli dostane kwasem bez eliksiru to deadam na miejscu?

Nie wiem. Nie dostałem kwasem. Trzeba się mocno postarać, żeby być na "linii strzału". Dajesz Yrden, odcinasz mackę i uciekasz jak najdalej od centrum pola walki. Najlepiej w tę stronę gdzie jest mniej macek. Kejran pluje tylko prosto przed siebie. Nie jest sztuką pokonać go bez eliksiru. Mangusty nie opłaca się robić. PD mało dostajemy, a nałazimy się jak głupi. Zadania "Kejran:Cieniokost" Ci nie zaliczy oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 17:06, xkarionx napisał:

Dobra biore sie za walke z ta bestia.

bez miktury to nie trzymaj się środka bo wtedy na bank kwasem oberwiesz gram teraz P2 magiem - nie inwestuję w nic innego nawet te zmniejszające obrażenia od tyłu olewam XD
na razie igni lvl 2 FLAME ON XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja bym chciał zacząć moje drugie podejście do w2, tym razem będę grał po stronie elfów ale czekam na patcha 1.3, tym razem chciałbym pograć bez czarnych pasów. nie opłaca mi się zaczynać na patchu 1.2 bo róźnie to bywa z przejściem save''ow z jednej poprawki na drugą, tzn gra może zacząć się wysypywać itd.
Ciekawe czy w lipcu będzie udostępniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też planuje przejść grę, ale po raz trzeci, tylko też wyczekuje patcha który zmieni rozgrywkę o 180 stopni. Głównie za sprawą składowania przedmiotów w karczmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 17:54, Kraju napisał:

Też planuje przejść grę, ale po raz trzeci, tylko też wyczekuje patcha który zmieni rozgrywkę
o 180 stopni. Głównie za sprawą składowania przedmiotów w karczmie.


To też prawda, w końcu skończą się te kilku-kilkunasto minutowe przerwy w grze na wertowanie ekwipunku z jedną myślą "czego mogę się pozbyć tak abym później nie żałował". Gra będzie dużo przyjemniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować