Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejne gry Ubisoftu w panteonie zabezpieczeń

202 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2010 o 22:34, Prince-of-Persia napisał:

Terrorite to jedna z osób która myśli że jak użyje bardziej wyszukanych słów,
których jego zdaniem przeciętny Polak nie zdoła zrozumieć to w ten sposób poczuje się
lepszy od innych, próbując pisać w sposób niezrozumiały dla innych. I pewnie za chwile
by napisał że w jego wypowiedzi nie ma nic wyszukanego ani nie zrozumiałego, ale jest
w błędzie, bo za pewne napisanie każdego kolejnego posta przez tego użytkownika poprzedzone
jest, bardzo pracowitym przeglądaniem słownika języka poskiego, bo nie sądzę żeby na
codzię posługiwał się takim słownictwem.


No coz milo ze ktos to docenil *blush*, szczegolnie ktos kto z jezykiem polskim jest na bakier i sam slownika nie uzywa. A tak wlasciwie to ktora moja wypowiedz tak cie ujela? Ta dla Antypaladyna? No coz, to bylo takie samo przegiecie w jedna strone jak on przegial w druga. Proste. A ze przecietny polak nie zdola zrozumiec, przepraszam, ale co mnie to obchodzi?

Ale w jednym mnie przekonales, szkoda czasu na dalsze rozmowy w tym temacie bo zmieniaja sie w bezsensowna pyskowke.

Pozdrawiam i zegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daję miesiąc i o tych zabezpieczeniach można zapomnieć. Moim jednak zdaniem lepiej zaopatrzyć się w nie-piracką wersję oprogramowania, dzięki czemu mamy support od producenta i tą pieprzoną satysfakcję z kolejnej, pięknie oprawionej pozycji na półce ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 22:40, Terrorite napisał:

No coz milo ze ktos to docenil


Pomarzyć możesz że w jakikolwiek sposób zostałeś przeze mnie doceniony.

Dnia 28.02.2010 o 22:40, Terrorite napisał:

A ze przecietny polak nie zdola zrozumiec, przepraszam, ale co mnie
to obchodzi?


I tu masz rację, ale po co używasz słów których sam nie rozumiesz ??

Dnia 28.02.2010 o 22:40, Terrorite napisał:

Ale w jednym mnie przekonales, szkoda czasu na dalsze rozmowy w tym temacie bo zmieniaja
sie w bezsensowna pyskowke.


Czemu wymianę zdań o sprzecznych poglądach nazywasz pyskówką ? Póki rozmowa odbywa się od odpowiednim poziomie to ni jak się ma do tego określenie którego użyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 22:50, Isildur napisał:

Obrażanie i wulgarne słownictwo, jest tutaj nie mile widziane wręcz zabronione, Degrad
-2



A znasz piosenkę. "I jeszcze jeden i jeszcze raz..." (weselna taka) śpiewa się ją jak chce się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 22:40, Terrorite napisał:

Ale w jednym mnie przekonales, szkoda czasu na dalsze rozmowy w tym temacie bo zmieniaja
sie w bezsensowna pyskowke.

Pozdrawiam i zegnam.


nie kazdy potrafi uargumentowac to co napisal: jedni potrafia sie do tego przyznac, inni uciekaja :)

pyskowka ? pyskowka to byla gdzies w polowie tego tematu, ale jakos to Ci nie przeszkadzalo uswiadamiac innych :) Teraz jest kulturalnie, ale jak ktos ma cos sensownego do Ciebie, to nagle jest pyskowka i trzeba uciekac...

P.S. to przestan uzywac skrotu BTW, ktory oznacza wtracenie/dygresje nie zwiazana z glownym tematem :) Zwiazek grupy crackerskiej z polskim prawem, poruszyles tylko Ty w tym temacie, wiec nie jest to zadna "wyrwana z kontekstu mysl".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 22:57, EmperorKaligula napisał:

pyskowka ? pyskowka to byla gdzies w polowie tego tematu, ale jakos to Ci nie przeszkadzalo


A ty wziales to do siebie? No popatrz a mnie chodzilo o antypaladyna i jego tworcze wypowiedzi.

Btw. a tak na marginesie, to kim ty wlasciwie jestes ze probujesz mi czegos zabraniac?
Aha, i btw. tamta wypowiedz byla ironiczna, zalozenie bylo takie ze wlasnie nic nie maja wspolnego wiec wsadzenie do wiezienia kogos w Polsce nie zmieni zachowania innych, a Polska nie jest wbrew pozorom targetem dla takich firm jak Ubisoft, dla nich wazniejsze sa kraje ktore maja stabilna i mocna gospodarke z wysokimi placami, ale jesli tego nie zrozumiales, no coz, w dalszym ciagu to nie moja sprawa.
Co ciekawe ja nie widze zadnej wypowiedzi odnoszacej sie bezposrednio do tematu zabezpieczen Ubisoftu wiec niby o czym tak nagle zapragnales ze mna dyskutowac? Jedyne na co cie stac to wziasc kawalek czyjegos zdania i stwierdzic: glupie? No to powodzenia zycze w kontaktach z innymi.

Wiec skoro wyjasnilismy sobie juz czemu nie mam ochoty czytac kolejnych wypowiedzi w stylu antypaladyna, znowu:

pozdrawiam i zegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 23:06, Terrorite napisał:

A ty wziales to do siebie? No popatrz a mnie chodzilo o antypaladyna i jego tworcze wypowiedzi.


zamiast sie teraz tlumaczyc pisz dokladniej na przyszlosc, skad inni moga wiedziec o kogo Ci chodzi ?

Dnia 28.02.2010 o 23:06, Terrorite napisał:

Btw. a tak na marginesie, to kim ty wlasciwie jestes ze probujesz mi czegos zabraniac?


uzywaj sobie czegos tam chcesz, ale nie dziw sie potem, ze ludzie beda Cie napastowac o brak znajmosci skrotow ktorych uzywasz. Kiepska proba zmiany tematu.

Dnia 28.02.2010 o 23:06, Terrorite napisał:

Aha, i btw. tamta wypowiedz byla ironiczna,


kolejny, ktory mysli ze ironie mozna oddac suchym tekstem... w sumie to wygodne wytlumaczenie wielu osob na tym forum

Dnia 28.02.2010 o 23:06, Terrorite napisał:

zalozenie bylo takie ze wlasnie nic nie maja
wspolnego wiec wsadzenie do wiezienia kogos w Polsce nie zmieni zachowania innych,


zmieni, polityka zastraszania i zaostrzania kar tez przyniesie jakies skutki, zmieni podejscie w kraju bo ludzie beda sie bac wiezienia. Ale to nie jest rozwizanie problemu no i jest to zbyt drogie rozwiaznie.

jeszcze raz, zeby nie bylo watpliwosci:

Btw. czy mnie sie tylko wydaje czy grupy typu Razor1911 nie maja z Polska nic wspolnego, i raczej nasze wyroki by ich tylko rozbawily?

w jakim sensie niby cos wspolnego ? Grupa (inne wieksze tez) nie jest zwiazania z naszym krajem i nie wypuszcza polskich pozycji, ale z drugiej strony jest bardzo popularna w naszym kraju. I teraz przejdzmy do drugiej czesci zdania (combo przecinek + "i" to jest to!). Co ich moze obchodzic polskie prawo ? Cale to zdanie nie ma dla mnie sensu, wiec uwazam je za glupie, i jednoczesnie probuje zrozumiec - co autor mial na mysli. Ale autor sam cos do tych "rozmieszajacych wyrokow" nie moze sie odniesc.

Dnia 28.02.2010 o 23:06, Terrorite napisał:

a Polska nie jest wbrew pozorom targetem dla takich firm jak Ubisoft, dla nich wazniejsze
sa kraje ktore maja stabilna i mocna gospodarke z wysokimi placami, ale jesli tego nie
zrozumiales, no coz, w dalszym ciagu to nie moja sprawa.


hmmm... to ciekawe po co ubisoftowi polski oddzial, co? I te polonizacje... rzeczywiscie, maja nas gdzies i nie jestesmy dla nich zadnym rynkiem zbytu ;) Na jakiej podstawie stwierdzasz, ze ich nie obchodzimy jako rynek ? Z ciekawosci pytam, bo chyba masz jakies podstawy, nie ?

Dnia 28.02.2010 o 23:06, Terrorite napisał:

Co ciekawe ja nie widze zadnej wypowiedzi odnoszacej sie bezposrednio do tematu zabezpieczen
Ubisoftu wiec niby o czym tak nagle zapragnales ze mna dyskutowac?


przeczytalem cala dyskuje, na ogol to co zawsze o piractwie, wiec nic specjalnie do komentowania. Ale ta Twoja dygresja przyciagnela moja uwage - bo byla bez sensu i chcialem sie dowiedziec o czym probujesz pisac.

Dnia 28.02.2010 o 23:06, Terrorite napisał:

Jedyne na co cie
stac to wziasc kawalek czyjegos zdania i stwierdzic: glupie? No to powodzenia zycze w
kontaktach z innymi.


zacytowalem cale zdanie i cala dygresje - tych slow do nikogo konkretnego nie kierowales, nie byly odpowiedzia na zadne pytanie - ot dygresja.

napisalem ze jest bez sensu i wytlumaczylem dlaczego - moglbys przynajmniej doczytac do konca. Jesli nie zgadzales sie z moimi slowami to trzeba bylo napisac a nie zaslaniac sie: "pyskuja mi tu!"

Dnia 28.02.2010 o 23:06, Terrorite napisał:

pozdrawiam i zegnam.


bez pozdrowien, na nie trzeba sobie zasluzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 23:44, EmperorKaligula napisał:

zamiast sie teraz tlumaczyc pisz dokladniej na przyszlosc, skad inni moga wiedziec o
kogo Ci chodzi ?


Wspominalem juz ze nie obchodza mnie inni?

A teraz postaram ci sie wytlumaczyc tak zebys wreszcie pojal.
Otoz:
TobiAlex napisal ze:

Dnia 28.02.2010 o 23:44, EmperorKaligula napisał:

Prawda jest taka, że gdyby w końcu w Polsce pojawiły się normalne wyroki za piractwo
(i to odpowiednio wysokie wyroki) to cała sytuacja też inaczej by wyglądała.


I widzisz, tu lezy caly problem. Bo nawet gdyby technicznie bylo mozliwe wsadzenie w Polsce piratow do wiezien, to tak samo piratem jest ten kto sciaga jak i ten kto lamie i udostepnia, czyli w moim przykladzie np. Razor1911. W zwiazku z tym dzialania zaproponowane przez TobiAlexa byc moze wplynelyby na postawe jakiegos promila spoleczenstwa w naszym kraju (reszta by po prostu sie lepiej zabezpieczala) ale to byloby dzialanie wybiorcze poniewaz nie likwiduje tez tej drugiej strony. W zwiazku z tym dzialanie takie nie przyniosloby zamierzonego skutku, Razor dalej bedzie lamal gry, ludzie dalej beda je sciagac a Ubisoft dalej bedzie wprowadzal zabezpieczenia.
Stad moje ironiczne pytanie jak na dzialalnosc takich grup mialaby wplynac fala aresztowan u nas, przestraszyli by sie? raczej nie, zmienili swoje poglady? tez nie sadze. Wiec jakie REALNE korzysci odnieslibysmy z takiego postepowania? Znasz takie powiedzenie: przemoc jest pierwsza oznaka niekompetencji? no wiec wlasnie stosowanie przemocy nidgy nigdzie nie przynioslo zamierzonych skutkow. Spowodowaloby co najwyzej powstanie bardziej zakamuflowanego "podziemia pirackiego" z godnie z zasada ze ludzie przesladowani jesli maja okazje lacza sie w grupy zeby sie wspierac. Wiec gadanie w stylu zamykac, zamykac nie probujac szukac rozwiazan dla przyczyn jest nieefektywne i bezsensowne, poniewaz na dodatek na utrzymanie tych wiezniow musialaby lozyc reszta spoleczenstwa.

>hmmm... to ciekawe po co ubisoftowi polski oddzial, co? I te polonizacje... rzeczywiscie, maja nas gdzies i nie jestesmy dla nich zadnym rynkiem zbytu ;)
Owszem, jestesmy dla nich w porownaniu z Francja, UK, Niemcami, Skandynawia co najwyzej bardzo marnym rynkiem zbytu. Nie interesuje mnie czy jestes hurrapatriota i Polska potega jest i basta. Mysl sobie co chcesz ale jesli jestesmy na 3 miejscu najbiedniejszych krajow europejskich to bardzo kiepsko swiadczy o nas i o kondycji finansowej obywateli. Wiele firm utrzymuje w Polsce oddzialy for future use. Myslisz naprawde ze chociazby te wszystkie hotele ktore u nas wybudowano przynosza zyski? Czesc zarabia, czesc nie, taka jest polityka koncernow miedzynarodowych. Nie wiem jakie zyski ma Ubisoft z polskiego oddzialu, jesli cie to interesuje powinienes raczej zapytac ich nie mnie. Ale logika podpowiada ze w kraju biednym na dobrach luksusowych (a gry sa jak widac u nas luksusem skoro jestesmy takim strasznym zaglebiem pirackim) miliardow sie nie zarabia.

Dnia 28.02.2010 o 23:44, EmperorKaligula napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez Terrorite
Btw. czy mnie sie tylko wydaje czy grupy typu Razor1911 nie maja z Polska nic wspolnego,

>a co maja miec wspolnego ?

Dnia 28.02.2010 o 23:44, EmperorKaligula napisał:

i raczej nasze wyroki by ich tylko rozbawily?

>>oni to juz raczej zawodostwo - sa tak zabezpieczni, ze zaden wyrok im nie grozi ;) Nikt nikomu nic nie >udowodni...

>zacytowalem cale zdanie i cala dygresje - tych slow do nikogo konkretnego nie kierowales, nie byly >odpowiedzia na zadne pytanie - ot dygresja.

Nie, nie zacytowales, pociales i odniosles sie do kawalkow ktore ci pasowaly, ot taka mala manipulacja.

>bez pozdrowien, na nie trzeba sobie zasluzyc.

Daruj sobie, ani mnie to ziebi ani grzeje. Odpowiedzialem ci przez grzecznosc i w nadziei ze moze jednak zrozumiesz o co mi chodzilo, jesli zrozumiales, fajnie, jesli nie, no coz, taki lajf.

pozdrawiam i zegnam heh, po raz trzeci ;)

P.S.
A tak na marginesie, to wlasciwie masz jakas opinie na temat kar wiezienia dla piratow i skutkach takiego postepowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 01:24, Nebthtet napisał:

Nowy Splinter i Settlersi to gry, które chiałam kupić. No cóż, będzie więcej kasy do
przepi... erhm, przejedzenia :P

No właśnie przejedzenia...:) jakichś wiśni w likierze albo ciasteczek z adwokatem, żeby to tak od razu połączyć... ja już za kilka tytułów U zapłaciłem i nie chce mi się wycofywać zamówień ot taki ze mnie leń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zrezygnowałem z newslettera UBI i otrzymałem pożegnalny mail o treści:
"Leaving us so soon? We thought we were friends."
Tak mnie to wpieniło w kontekście ich polityki zabezpieczeń, że aż powiem:
"I thought we were friends too. Apparently we''re not."


Nie kupię ŻADNEJ singlowej gry od UBI z tymi zabezpieczeniami. Nie po tym jak do jednej ze swoich gier wypuścili patcha dla wersji Direct2Drive, który okazał się być "scenowym" crackiem RELOADED. Zmienili nazwę, zmienili metadata pliku, ale zapomnieli zajrzeć w heksy. A tam jak byk w czterech komórkach RE LO AD ED. ( bo ta wersja nie chciała się uruchamiać bez płyty... chociaż to dystrybucja cyfrowa i żadnej płyty nie ma!!!)

Wstyd. Nie mam szacunku do ludzi którzy, zabijają gry i programy zbloatware''owanymi zabezpieczeniami. A jak coś padnie to podpierniczą cracka grupy pirackiej, nigdy nie przyznając się do błędu. Tylko, że jak sprawa wypłynęła to skasowali tego "patcha" z serwerów... :D

EDIT: żeby nie było, że jestem gołosłowny:

http://lmgtfy.com/?q=UBI+steals+patch+from+RELOADED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, ale rozgorzała dyskusja. Mnie przez ostatnią noc nurtowały dwie takie kwestie:

1.Myślę, że Ubi$yf aż tak naiwny nie jest, że to "zlikwiduje" problem piractwa, a w rzeczywistości chodzi im o... SZPIEGOWANIE. I proszę się nie śmiać: szpieguje Google, Apple szpieguje, Micro$yf szpieguje, EA próbowało szpiegować, praktycznie wszyscy giganci IT szpiegują. Ubi$yf najwyraźniej chce dołączyć do "wspaniałego" grona szpiegotronów. Jeśli to U-Play czy inny bzdet będzie się pytać o dokładne dane osobowe, nie będę miał co do tego wątpliwości.

2.Wielkie korporacje łamią prawo użytkowników komputerów. Rząd, Tusk i Kaczyński nie reagują w tej sprawie. Chodzi mi naturalnie o prawo do KOPII ZAPASOWYCH. Bo jak ja mogę sobie takową kopię zrobić, gdy są durne zabezpieczenia? Rząd woli się czepiać bogu ducha winnych szarych ludzi niż korporacji, bo ze zwykłymi obywatelami jest łatwiej. Oby to nam nie odbiło się czkawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 21:57, Lordpilot napisał:

Dokładnie - najlepiej zagłosować portfelem: czyli nie kupować ich gier, ale też nie ściagać
ich z sieci. To naprawdę proste, nie wiem dlaczego niektórzy maja taki problem ze zrozumieniem
tego ? Chociaż... nie mozna zbyt wiele wymagać od gimnazjalistów ;-)


Panie @LordPilot, a kogo nazywasz gimnazjalistą? Siebie? Tylko, że szanowny user @aope napisał to tak jakby to było adresowane do wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech zabezpieczają, popieram. Oczywiście z reguły piraci mają neta, bo ściągają torrenty ;). A część uczciwych graczy jest odcięta od możliwości grania. Pewnie dużo takich przypadków nie będzie a paru niezadowolonych zawsze się znajdzie. Ja bym się cieszył, że w ogóle wypuszczają wersję na PC, bo teoretycznie jest to strata nawet paru milionów kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, a ja tak cieszyłam się na nowych Osadników, ale nie kupię ich teraz. Skoro firma Ubisoft ma gdzieś 80% klientów, to my mamy ich, przynajmniej ja.

Szkoda grę piracić, naprawdę. Sama mimo wszystko mam kupiony na samym początku SPORE ze swoim DRM, tylko gra okazała się tak cienka, że szybko przestałam grać i zaczęłam żałować wydanej kasy :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tak czytam i myślę że wielu "ekspertów" wypowiedziało się w tym temacie. :)
A na serio - zobaczymy jak to będzie.
Ja uważam po przemyśleniach, że jest to dosyć już skuteczne zabezpieczenie. Np. w przypadku gier MMO trzeba mieć stały dostęp do internetu i nikt nie robi większego problemu. Wiem wiem, tryb single-player powinien być offline cały czas. Ale cóż zrobić taki jest świat, gracze (rynek) sami do tego dopuścili, że zaczęły powstawać wielkie molochy dyktujące NAM warunki. Kupowało się słabe tytuły, podobają się coroczne nowe edycje tego samego. Jednak z powodu piractwa oni na serio tracą dużo. Dochodzi do absurdów - setki ludzi muszą pracować nad jednym tytułem (a bo trzeba na 5 konsol go wydać jeszcze, a tu wersja PC itd). Więc muszą całość utrzymać.
Nie zapominajmy też że Polska nie lideruje w pirackim świecie, wręcz przeciwnie.
Ale z drugiej strony te korporacje robią graczy w balona jak chcą. Niby cyfrowa dystrybucja obcięłaby koszta drastycznie. Tak, tylko szkoda że gry w wersji pudełkowej często kosztują tyle samo co w wersji cyfrowej.
Najgorsze jest nie wypuszczanie wersji demo - bo gracz zobaczy że gra jest słaba i nie kupi. Ja tak robię. Już przejechałem się kilka razy kupując nowość, a okazała się nic nie warta. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz drogi GringoG3, że trollowanie z multikont jest tu bardzo źle widziane? Wstydzisz się klnąć i prowadzić wycieczki osobiste z "oficjalnego"?

Na konto Anty_Paladyn idzie BAN, podobnie jak na konto Prince-of-Persia. Z kolei na konto GringoG3 idzie degrad -2 za prowadzenie intensywnego flame-wara przy pomocy multikont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 00:38, Terrorite napisał:

Wspominalem juz ze nie obchodza mnie inni?


bez komentarza, publiczne forum dyskusyjne i Pan antyspoleczniak :D Jak masz wlasne zdanie to co Cie obchodzi zdanie innych ?

Dnia 01.03.2010 o 00:38, Terrorite napisał:

I widzisz, tu lezy caly problem. Bo nawet gdyby technicznie bylo mozliwe wsadzenie w
Polsce piratow do wiezien, to tak samo piratem jest ten kto sciaga jak i ten kto lamie
i udostepnia,


blad, jedno to jest korzystanie bez zaplaty a drugie to paserstwo - zapraszamy do kodeksu kranego ;)

Dnia 01.03.2010 o 00:38, Terrorite napisał:

czyli w moim przykladzie np. Razor1911. W zwiazku z tym dzialania zaproponowane
przez TobiAlexa byc moze wplynelyby na postawe jakiegos promila spoleczenstwa w naszym
kraju (reszta by po prostu sie lepiej zabezpieczala) ale to byloby dzialanie wybiorcze
poniewaz nie likwiduje tez tej drugiej strony. W zwiazku z tym dzialanie takie nie przyniosloby
zamierzonego skutku, Razor dalej bedzie lamal gry, ludzie dalej beda je sciagac a Ubisoft
dalej bedzie wprowadzal zabezpieczenia.


czyli twierdzisz ze nie powinno sie nic robic z piractwem i dac mu zielone swiatlo ? wyjdzie taniej bo porazka jest z gory przesadzona

Dnia 01.03.2010 o 00:38, Terrorite napisał:

Stad moje ironiczne pytanie jak na dzialalnosc takich grup mialaby wplynac fala aresztowan
u nas, przestraszyli by sie? raczej nie, zmienili swoje poglady? tez nie sadze. Wiec
jakie REALNE korzysci odnieslibysmy z takiego postepowania? Znasz takie powiedzenie:
przemoc jest pierwsza oznaka niekompetencji? no wiec wlasnie stosowanie przemocy
nidgy nigdzie nie przynioslo zamierzonych skutkow.


wyrok wiezienia to przemoc ? nigdy bym na to nie wpadl... nie mowimy tu o zadnych krwawych represjach tylko powiedzmy kilka tygodni aresztu dla tych co zyja z piractwa (cale hurtownie)

Dnia 01.03.2010 o 00:38, Terrorite napisał:

Spowodowaloby co najwyzej powstanie
bardziej zakamuflowanego "podziemia pirackiego" z godnie z zasada ze ludzie przesladowani
jesli maja okazje lacza sie w grupy zeby sie wspierac. Wiec gadanie w stylu zamykac,
zamykac nie probujac szukac rozwiazan dla przyczyn jest nieefektywne i bezsensowne, poniewaz
na dodatek na utrzymanie tych wiezniow musialaby lozyc reszta spoleczenstwa.


place podatki na kosciol ktorego nie jestem wyznawca, wiec dodatkowy podatek na wiezniow nie bedzie niczym nadzwyczajnym w tym kraju

Dnia 01.03.2010 o 00:38, Terrorite napisał:

>hmmm... to ciekawe po co ubisoftowi polski oddzial, co? I te polonizacje... rzeczywiscie,
maja nas gdzies i nie jestesmy dla nich zadnym rynkiem zbytu ;)

Dnia 01.03.2010 o 00:38, Terrorite napisał:

Owszem, jestesmy dla nich w porownaniu z Francja, UK, Niemcami, Skandynawia co najwyzej
bardzo marnym rynkiem zbytu. Nie interesuje mnie czy jestes hurrapatriota i Polska potega
jest i basta. Mysl sobie co chcesz ale jesli jestesmy na 3 miejscu najbiedniejszych krajow
europejskich to bardzo kiepsko swiadczy o nas i o kondycji finansowej obywateli. Wiele
firm utrzymuje w Polsce oddzialy for future use. Myslisz naprawde ze chociazby te wszystkie
hotele ktore u nas wybudowano przynosza zyski? Czesc zarabia, czesc nie, taka jest polityka
koncernow miedzynarodowych. Nie wiem jakie zyski ma Ubisoft z polskiego oddzialu, jesli
cie to interesuje powinienes raczej zapytac ich nie mnie. Ale logika podpowiada ze w
kraju biednym na dobrach luksusowych (a gry sa jak widac u nas luksusem skoro jestesmy
takim strasznym zaglebiem pirackim) miliardow sie nie zarabia.


zaglebiem pirackim ? Jestesmy przyzwoitym rynkiem zbytu jak na europe wschodnia i Ubi to widzi i angazuje sie. Co mnie obchodza hotele ? nie sledze rynku hotelarskiego, ktory ostatnio przezywa gorszy okres i tyle o nich wiem. Piszesz ze nie wiesz jakie ma zyski - to na jakiej podstawie twierdzisz ze sa mizerne ? wydawanie kolejnych gier w polsce na PC ciagle trwa, czyli tragicznie nie jest. Jaki bylby sens inwestowac w cos co przynosi straty ? Spodziewasz sie miliardowych zyskow w naszym kraju ? Najpopularniejsze gry u nas w kraju (Wiedzmin) sprzedaly sie grubo powyzej 100 000 sztuk, wiec nasz rynek ma potencial, bo w dzisiejszych czasach milion egzemplarzy to sukces dla wielu wydawcow. I nie odczuwam, ze nasz kraj jest znowu taki biedny - na wschodzie jest gorzej. Duzo gorzej. Wiec nie wiem skad wziales to 3cie miejsce...

Dnia 01.03.2010 o 00:38, Terrorite napisał:

Nie, nie zacytowales, pociales i odniosles sie do kawalkow ktore ci pasowaly, ot taka
mala manipulacja.


no tak, przecialem cytat na pol, aby odniesc sie oddzielnie do osobnych czesci zdania (odzielonych przecinkiem) - czyli zabilem sens wypowiedzi

Dnia 01.03.2010 o 00:38, Terrorite napisał:

P.S.
A tak na marginesie, to wlasciwie masz jakas opinie na temat kar wiezienia dla piratow
i skutkach takiego postepowania?


wyrok powinien byc prorcojnalmy do popelnionego przestepstwa - zabiles umyslnie to masz zostac stracony, spiraciles gre - zaplacisz grzywne, rowna kilkukrotnosci ceny sklepowej. Wiezienia sa zbyt drogie w utrzymaniu, a juz zamykamy tam ludzi z gramem trawy (ktora maja na wlasny uzytek) czy pijanych rowerzystow... Wiezienia sa przepelnione, nie jestesmy w stanie "zapuszkowac" piratow komputerowych/ksiazkowych (maaasa studentow do wiezenia!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować