Zaloguj się, aby obserwować  
Grzech

Alpha Protocol - temat ogólny

207 postów w tym temacie

Próbuję dostać grę poza gram.pl, ale wszędzie widnieje napis - dostępność - 24h. Tak jest od wczoraj =_=.
Na GOLU, sramie i 3 kropkach jest za drogo.
Ciekawi mnie fakt, że inne sklepy potrafią sprzedać grę za 85 zł, a te, co zawsze mają tanio, teraz wyskakują z jakimiś 119 czy nawet 135 złotych :/

@up
Dopiero co włączyliście grę i już bugi? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry
Chciałem zapytać, czy ktoś może napotkał podobny błąd, ewentualnie wie jak go rozwiązać.
Otóż odebrałem dzisiaj Alpha Protocol i niestety po zainstalowaniu gra nie uruchamia mi się. Wyskakuje błąd o treści "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0150002)." Restart systemu, ponowna instalacja nie pomogły. Jeśli chodzi o dane: problem dotyczy Windowsa XP. Procesor 2-rdzenie intel E8400 @ 3.00GHz, grafika GeForce 275, 4 GB ramu.
Na ile mogę stwierdzić uaktualnienia systemu mam pościągane. Wstępne poszukiwania na sieci wskazywałyby na brak jakichś bibliotek. Nie wiem na ile to pomocna informacja, ale jest to jedyna gra z mojej małej kolekcji z którą mam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać są problemy z tą grą...dobrze, że odwołałem swój preorder. Grę kupię jak wszystko się uspokoi i pojawią się patche;)
Jak ktoś uruchomi i pogra to opiszcie swoje wrażenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 23:18, Longer napisał:

Widać są problemy z tą grą...dobrze, że odwołałem swój preorder. Grę kupię jak wszystko
się uspokoi i pojawią się patche;)
Jak ktoś uruchomi i pogra to opiszcie swoje wrażenia...


Gierka bardzo fajna, pierwsza misja w Arabji Saudyjskiej troche wnerwiająca , ale tak to git. Co do grafiki to tak na 3+/6. Jak ktoś napisał wyrzej z UE 3 można wycisnąć więcej, jest to wdł. mnie najgorzej wyglądająca gra na tym silniku, ale mimo to grafika ma pewne przebłyski, niezgodze się z tym że przeywniki filmowe są tragiczne, powiem nawet że podbijają note dla grafiki, nie jest to może ME 1 i 2 ale prezentuje sie porządnie, postacie są naturalne( choć przydało bysię czasami kilka leprzych teksturek, znając życie pewnie niedługo zobaczymy HD Texture od modderów). Może to głupie ale wygląda to tak jakby za cut-senki i reszte grafiki odpowiadały różne grópy grafików :p. Mamy system uleprzania broni, pancerzy, sprzęt stosujemy na różne sposoby( np granatem EMP otwieramy drzwi zamkie elektonicznym). Na prawdze poza grafiką i kilkoma usterkami ( wspominany brak napisów ,ale można to przejśc bowiem charakter odpowiedzi jest zazwyczaj przypisany do danego miejsca w opcjach dialogowych)niemam się właściwie do czego przyczepić. Natomiast będe narzekał na polonizacje gdzie zdarzają się całe nieprzetłumaczone dialogi( np. porwanie chandlarza broni lub wrzystkie pogramy telewizyje)
Postać rozwija się podobnie jak w ME 1 ale tu inaczej jest rozłorzony koszt za umiejętności( od 6p do 3 zależnie od specjalizacji, na każy poziom dostajemy ich 10).

No i to tyle dalej nie gram bo jutro do pracy .
Dobranoc wrzystkim:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dużo napisałeś na temat grafiki a bardziej chodziło mi fabułę, klimat i sam gameplay;p
No i najważniejsze, chłopie ile Ty błędów ortograficznych narobiłeś :D
Mam nadzieję, że to wina tylko później godziny;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Faktycznie pora była późna i już nie kontaktowałem chyba za dobrze :P
Co do samej rozgrywki i fabuły, na początku tworzymy postać, określamy jej przeszłość itp. Następnie zaczyna się bardzo fajny samouczek( radze się starać przy testach). Tak jak pisałem wyżej jak już ogarnie się sterowanie i zignoruje sie pewne błędy wyżej podane to gra zaczyna wciągać jak dobrej marki odkurzacz. Trochę rozczarowała mnie rozgrywka. Fakt twórcy mówili prawdę ,że niektóre misje można przejść tylko dzięki dialogom, ale jeśli chodzi o akcje to spodziewałem się większej swobody( liczyłem szczerze na połączenie możliwości z Hitmana, Thiefa czy Sprintel Cell Chaos Theory). Tymczasem okazuje się że nawet tzw. cicha ścieżka ( przynajmniej w moim przypadku)to też droga po trupach, przydałby się jakiś system cieni i ukrywania się itp.. Co do klimatu i fabuły nie będę ci streszczał i psuł radości z gry ,ale schemat jest tu podobny jak w innych grach Obsidianu i stanowi najlepszą część gry ( sadzę że jakby studio zatrudniło w końcu porządnych grafików i testerów to byśmy mieli kolejną firmę na miarę starych Black Isle czy Bioware :P). Fabuła autentycznie zaciekawia i gram właściwie tylko po to by poznać co będzie dalej. Zadania główne i dodatkowe mają wpływ na przebieg mają nie tylko wpływ na resztę głównej misji w danym mieście lecz także w ogromnym stopni modyfikują fabułę, postrzeganie twojej postaci przez innych( mnie osobiście najbardziej się podobała postać pewnego starego agenta który miał kiedyś podobną sytuacje co my teraz ). Gierka podsumuje w ten sposób ,że jest to typowa produkcja dla Obsidianu :p. Gra trochę kuleje technicznie( co pewnie zostanie szybko naprawione) ,ale jej siłą jest fabuła która zaciekawia niczym dobra książka czy film szpiegowski. Poza tym sam świat gry jest wdł. mnie bardziej atrakcyjny niż koleje orki ,elfy itp. Całość jest przemyślana i trzyma się kupy . Jeśli bym miał oceniać w skali 1-6 to bym ocenił tak
Fabuła 5/6 ( nie przeszedłem jeszcze całej gry i narazie lekko zaniżam)
Gameplay 4-/6 ( tak jak pisałem, samo strzelanie i walka wręcz jest fajna ,ale liczyłem jednak na większą różnorodność)
Grafika 3+/6
Dźwięk 5/6 ( nie wiem nie znam się na tym ,ale uważam że głosy są dobrze dobrane, a muzyka jest klimatyczna i nie przeszkadza w trakcie gry)
Tzw. "radocha z gry" 5/6 ( tak jak pisałem poznawanie dalszej części układanki jest bardzo satysfakcjonująca)
Polska wersja 3+/6 ( jak pisałem , zauważyłem sporo nieprzetłumaczonego tekstu, w przypadku tego co przetłumaczyli nie widziałem większych wpadek)

Całą grę w obecnym stanie oceniłbym na 4+ bez żadnych wątpliwości, tak naprawdę to w AP 2 oczekuję większej różnorodności w same rozgrywce, i trochę leprze grafiki i trochę mniej błędów, reszta w obecnym stanie jest bomba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 19:49, KILLER-84 napisał:

Dobry
Chciałem zapytać, czy ktoś może napotkał podobny błąd, ewentualnie wie jak go rozwiązać.

Otóż odebrałem dzisiaj Alpha Protocol i niestety po zainstalowaniu gra nie uruchamia
mi się. Wyskakuje błąd o treści "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0150002)."
Restart systemu, ponowna instalacja nie pomogły. Jeśli chodzi o dane: problem dotyczy
Windowsa XP. Procesor 2-rdzenie intel E8400 @ 3.00GHz, grafika GeForce 275, 4 GB ramu.
Na ile mogę stwierdzić uaktualnienia systemu mam pościągane. Wstępne poszukiwania na
sieci wskazywałyby na brak jakichś bibliotek. Nie wiem na ile to pomocna informacja,
ale jest to jedyna gra z mojej małej kolekcji z którą mam problem.



Mam to samo na Vista 64 bit. Moje poszukiwania na sieci wykazały na błąd w jednym z ważniejszych plików win: ntdll.dll. Ustaliłem że plik ten ma tendencję do "psucia się" podczas instalacji sterowników lub oprogramowania co objawia się pojawiającym się niekiedy w rożnych momentach blue screenem. Zdarza się to częściej na xp ale vista też miewa ten problem.
Niestety w przypadku AP nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Korzystając z narzędzi naprawy na płytce startowej windows usunąłem rzeczony plik. Następnie restart żeby system "zorientował się" że ma problem podczas rozruchu. Następnie ponownie odpaliłem program naprawczy który uzupełnił rzeczony plik. (Należy "pozwolić" systemowi raz się wywalić inaczej narzędzie znajdowania problemów przy rozruchu nie zauważy błędu)
W efekcie - mam nowiutki ntdll.dll prosto z płytki instalacyjnej i ten sam problem z AP.

KILLER-84
Wybacz odpowiedź rodem z dowcipu o baloniarzach i matematyku. (wyczerpującą i dokładną ale nie rozwiązująca problemu) Tyle udało mi się ustalić - możne moje dywagacje pomogą Tobie komuś z podobnym problemem dojść do rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja wyłączenia napisów , więc jak chcesz możesz mieć i po angielsku. W czasie istalacj,i wyboru takiego już nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - ale chyba mówisz o podpisach (subtitles). Ale pewnie reszta tekstów w grze - opisy statystyk, znajdowane dokumenty itp. są i tak wtedy po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ,dokładnie. Podczas instalacji nie zwróciłem na to uwagi, a na pudełku napisane jest że polska z napisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co już grają i są po Arabii :

Spoiler

Zrobiłem Tajwan i z panią Blake nie udało się romansu zrobić (skończyło się na friendship) teraz jestem w moskwie i czy jak się skończy tajwan zupełnie to romans przepada? Czy da się go ciągnąć ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 19:49, KILLER-84 napisał:

Dobry
Chciałem zapytać, czy ktoś może napotkał podobny błąd, ewentualnie wie jak go rozwiązać.

Otóż odebrałem dzisiaj Alpha Protocol i niestety po zainstalowaniu gra nie uruchamia
mi się. Wyskakuje błąd o treści "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0150002)."
Restart systemu, ponowna instalacja nie pomogły. Jeśli chodzi o dane: problem dotyczy
Windowsa XP. Procesor 2-rdzenie intel E8400 @ 3.00GHz, grafika GeForce 275, 4 GB ramu.
Na ile mogę stwierdzić uaktualnienia systemu mam pościągane. Wstępne poszukiwania na
sieci wskazywałyby na brak jakichś bibliotek. Nie wiem na ile to pomocna informacja,
ale jest to jedyna gra z mojej małej kolekcji z którą mam problem.


Mam ten sam problem na viście 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 14:52, Skie napisał:

Dzięki za odpowiedź - ale chyba mówisz o podpisach (subtitles). Ale pewnie reszta tekstów
w grze - opisy statystyk, znajdowane dokumenty itp. są i tak wtedy po polsku?

Gry jeszcze nie mam, ale jest całkiem możliwe, że da się zmienić język napisów zmieniając jedną linijkę w pliku konfiguracyjnym gry (podobnie jak w UT3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat widzę ostro oblegany. Tak się zastanawiam nad tą grą i sam nie wiem co myśleć. Z jednej strony takie szpiegowskie klimaty bardzo lubię itd, ale z drugiej nie wiem czy teraz warto wykładać na ten tytuł kasę. Mam takie pytanko do tych, którzy już ukończyli grę. Na ile ona mniej więcej styka godzin? Są jakieś ciekawe misje, które nie polegają jedynie na zabijaniu? Proszę o odpowiedź, za którą z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem przy instalacji, po włożeniu drugiej płyty ni cholery nie chce się dalej instalować, jest godzina 22 o 21 zacząłem instalować nie bardzo chce mi się siędzieć z tym do północy, miał może ktoś taki problem. System operacyjny win xp karta graficzna nvidia gtx260, 4 gb ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem na Direct2Drive UK - wyszło chyba taniej niż np. w Empiku. Tylko muszę do brytyjskiej premiery poczekać do poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 17:54, Ecko09 napisał:

W Alpha Protocol jest automatyczna regeneracja czy klasyczne leczenie się apteczkami?

Pancerz odnawia się sam, a zdrowie łatasz apteczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować