Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2006 o 16:04, Budo napisał:

Jak chcesz łatwo awansować w danej szkole magii, kup sobie jakieś zaklęcie i nastepnie zrób
sobie kolejne, najprostsze za 1 many. No i rzucaj je co chwilę, a punkty znowu polecą :)
Ważne żeby zaklęcie miało minimalny efekt i koszt jednej many- tak żeby szansa rzucenia była
duża nawet przy niskim współczynniku :)

tzn. ja nie jestem w gildii magii, tylko w gildii wojowników, ale czary zawsze się przydadzą, stworzyłem to zaklęcie za 1 many i teraz szanse jego rzucenia wynoszą 54, także jest nieźle, a teraz uczę się Żywotności za 19 many i mam chyba...34 szansy, czy jakoś tak. acha, mam taki problem... jestem w Vivek, wszedłem do kanałów i do tej wody(czy tam ścieków... jak kto woli) i nie mogę z tego wyjść, bo nie ma żadnego wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popływaj trochę a znajdziesz coś na wzór równi pochyłej i spokojnie wydostaniesz się z wody. Drugi sposób to rzucić czar chodzenie po wodzie, wtedy autonatycznie twoja postać staje na tafli wody, ewentualnie lewitacja. Ale pierwszy sposób jest niezawodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 16:43, Vormulac napisał:

Popływaj trochę a znajdziesz coś na wzór równi pochyłej i spokojnie wydostaniesz się z wody.
Drugi sposób to rzucić czar chodzenie po wodzie, wtedy autonatycznie twoja postać staje na
tafli wody, ewentualnie lewitacja. Ale pierwszy sposób jest niezawodny.

wielkie dzięki. a tak w ogóle zastanawia mnie co to znaczy KP, zazwyczaj jest to pokazywane przy zbrojach, mieczach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 17:31, VBone napisał:

Raczej przy zbrojach a nie mieczach. :> KP - klasa pancerza, czyli współczynnik obrony danej
zbroi.

czyli im wyższy współczynnik tym lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 17:28, mateuszb0 napisał:

zastanawia mnie co to znaczy KP

KP - Klasa pancerza. Każda część zbroi wpływa na ogólne KP postaci. Pamiętaj, napierśnik daje 40% udział w wypadkowej KP, każda inna część zbroi po 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 17:32, mateuszb0 napisał:

czyli im wyższy współczynnik tym lepiej?

Tak. Im większa KP, tym zbroja/tarcza/hełm itp., lepiej chronią. KP jest zależna od rodzaju zbroi oraz od opanowania umiejętności odpowiadającej za wykorzystanie danego typu pancerza (ciężki, lekki, średni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem... jestem w Vivek w Dzielnicy Przybyszów i jak zacząłem się po niej kręcić to zapomniałem skąd przyszedłem i teraz nie wiem gdzie jest wyjście...pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 18:45, mateuszb0 napisał:

kolejny problem... jestem w Vivek w Dzielnicy Przybyszów i jak zacząłem się po niej kręcić
to zapomniałem skąd przyszedłem i teraz nie wiem gdzie jest wyjście...pomożecie?

poszukaj łódki gdzieś w dole, są w niektórych dzielnicach. I przejdź sobie najpierw całe miasto, zapamiętaj co nieco, bo ja w nim też na początku nie mogłem się odnaleźć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 18:48, zpawelz napisał:

> kolejny problem... jestem w Vivek w Dzielnicy Przybyszów i jak zacząłem się po niej kręcić

> to zapomniałem skąd przyszedłem i teraz nie wiem gdzie jest wyjście...pomożecie?
poszukaj łódki gdzieś w dole, są w niektórych dzielnicach. I przejdź sobie najpierw całe miasto,
zapamiętaj co nieco, bo ja w nim też na początku nie mogłem się odnaleźć:)

tylko problem w tym że ja jestem w tym ogromnym budynku i nie mogę z niego wyjść, bo jak z niego wyjdę to będę wiedział o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nooo, wyjdź drzwiami. znajdujesz się albo na piętrze, albo na parterze, albo w podziemiach. Wypróbuj wszystkie drzwi i tyle:). Patrz na te w takich dłuugich korytarzach. Jeżeli jesteś w takim pomieszczeniu w którym można popatrzeć w dół przez kwadratowy balkon- to z tego piętra na pewno da się wydostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 18:50, mateuszb0 napisał:

> > kolejny problem... jestem w Vivek w Dzielnicy Przybyszów i jak zacząłem się po niej
kręcić
> > > > to zapomniałem skąd przyszedłem i teraz nie wiem gdzie jest wyjście...pomożecie?

> poszukaj łódki gdzieś w dole, są w niektórych dzielnicach. I przejdź sobie najpierw całe
miasto,
> zapamiętaj co nieco, bo ja w nim też na początku nie mogłem się odnaleźć:)
tylko problem w tym że ja jestem w tym ogromnym budynku i nie mogę z niego wyjść, bo jak z
niego wyjdę to będę wiedział o co chodzi


Prawy przycisk myszy i masz mapę - wyjście to zwykle drzwi z samą nazwa dzielnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 01:28, el-coyote napisał:

> NO! Skończyłem Morrowinda, z Trójcą i Bloodmoonem.
Heheh, grałeś wampirkiem? Polecam wilkołaka, jest o niebo lepszy. Więcej atrakcji, a i tak
możesz wrócić do normalnej postaci.

Grałem krwiopijcą, wilkołakiem też grałem, ale nie podoba mi się jednak. Jestem konserwatystą i wolę grę normalną postacią. Ale na pamiątkę po wampiryźmie zotało mi Złote Ostrze - chyba najlepsza z jednoręcznych broni w grze razem z Czerpakiem (wiem, wiem, powtarzam się ;-))
Do Leśnych Elfów straciłem trochę sentyment po przeczytaniu "Tańca w w Ogniu", ale jak będę chciał kiedyś zagrać postacią prawdziwego drania i mordercy to wyiorę właśnie tę rasę ;-))))))))
No i jak zawsze poprzednio polecam "Hunger Mod". Urealnia rozgrywkę, zawsze musiałem pamietać aby na dłuższą podróż brać prowiant, często też polowałem na ogary i szczury jak skończyło się jedzenie :-) A jak znalazłem się w twierdzy Sotha Sila (w Mechanicznym Mieście) i zorientowałem się że nie wziąłem nic do jedzenia - oj, musiałem się sprężyć aby przejść to jak najszybciej i nie odpoczywać, aby postać moja nie osłabła z głodu. Polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos da mi save po wyleczeniu ze spaczenia?? Tak sie sklada ze formatowalem dysk i zapomnialem przerzucic save na dyskietke :(:( Bardzo prosze o wyrozumialosc ;)

Jak ktos sie zglosi to podam moj mail :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie Morrowindowy "Taniec w ogniu". Ratujmy rośliny!!! Uważajmy co jemy. Leśne elfy powinny otworzyć restauracje. A tego mięsnego piwa czy innego alkoholu to bym spróbował. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurczę, jak mnie wyrzucą z telvannich to będe mógł przystąpić do innego rodu?? bo się zorientowałem że straszne z nich palanty, mieszkają na zadupiu w debilnych grzybach, w ktorych ciemno jak w D!!@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 22:57, tymuś napisał:

aha jakie zbroje w podstawce mają wyższą KP niż 40??


To zależy od Twoich umiejętności posługiwania sie daną zbroją. Ebonowa, Daedryczna, Orkowa chyba też, Dreughowa, Indoril, Szklana... tylko trzeba coś umieć. No i wsie zbroje artefaktyczne.

Co do Telvanni to chyba nie przyjmą Cię do innego rodu, ale sprawdzić musisz, zrób sobie sejwa. Telvanni są fajni i mają mocne nagrody, najsilniejsze chyba :)
Pomijając fakt, że ciekawi z nich ludzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować