Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

mam pytanko bo zacząłem grac 2 dni temu w morrowinda i wypelnilem juz wszystkie zlecenia od habasi w gildii zlodziei w balmorze i mam dopiero 2/10 do levelu dlaczego tak wolno idzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:19, ŁukiPluta napisał:

mam pytanko bo zacząłem grac 2 dni temu w morrowinda i wypelnilem juz wszystkie zlecenia od
habasi w gildii zlodziei w balmorze i mam dopiero 2/10 do levelu dlaczego tak wolno idzie ?

Bo system awansowania nie zależy od ilości wykonanych zadań, tylko ocz częstotliwości posługiwania sią daną umiejętnością. Do awansu liczy się posługiwanie umiejętnością główną, a o ile punktów wzroścnie Ci cecha odpowiedzialna za dane umiejętności to zależy od posługiwania się również umiejętnościami pobicznymi. Biegnij w podskokach przez 20 minut po Balmorze, tam i spowrotem, to wzrośnie Ci akrobatyka i atletyka...może nawet na tyle, że awansujesz na wyzszy poziom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:25, KrzysztofMarek napisał:

Bo system awansowania nie zależy od ilości wykonanych zadań, tylko ocz częstotliwości posługiwania
sią daną umiejętnością. Do awansu liczy się posługiwanie umiejętnością główną, a o ile punktów
wzroścnie Ci cecha odpowiedzialna za dane umiejętności to zależy od posługiwania się również
umiejętnościami pobicznymi. Biegnij w podskokach przez 20 minut po Balmorze, tam i spowrotem,
to wzrośnie Ci akrobatyka i atletyka...może nawet na tyle, że awansujesz na wyzszy poziom ;)

no niewiem bo sobie tak lazilem do fortu ksiezycowego i nic ;/ a akrobatyke mam na 37 a atletyke na 24 poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:32, ŁukiPluta napisał:

> /.../> no niewiem bo sobie tak lazilem do fortu ksiezycowego i nic ;/ a akrobatyke mam na 37 a atletyke
na 24 poziomie

Jaką postacią grasz i jakie masz główne umiejętnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie wybrałeś akrobatyki i atletyki do głównych lub pobocznych umiejętności? A tak przy okazji, to wszystko jest przecież w instrukcji. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:41, VBone napisał:

Może po prostu nie wybrałeś akrobatyki i atletyki do głównych lub pobocznych umiejętności?
A tak przy okazji, to wszystko jest przecież w instrukcji. :<


gram lesnym elfem wlasna klasa polaczeniem maga i zlodzieja akrobatyka jako glowna a atletyka poboczna umiejetnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:51, ŁukiPluta napisał:

>/.../> gram lesnym elfem wlasna klasa polaczeniem maga i zlodzieja akrobatyka jako glowna a atletyka
poboczna umiejetnosc

To bieganiem w poskokach albo samym podstakiwaniem nabijesz sobie lewele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:19, ŁukiPluta napisał:

mam pytanko bo zacząłem grac 2 dni temu w morrowinda i wypelnilem juz wszystkie zlecenia od
habasi w gildii zlodziei w balmorze i mam dopiero 2/10 do levelu dlaczego tak wolno idzie ?


Zadania dla Habasi nie wymagają walki, ani używania żadnych praktycznie umiejętności, więc nie dziw sie że wolno idzie. Tyle że sie chodzi, skoro masz atletykę to tym nabijesz level u Habasi ;]
Co do akrobatyki to skacz cały czas, nawet jak chodzisz, a punkty beda leciec same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam... gram kilka dni w morrowinda mam postać: Cesarski, Wojownik i powiedzcie mi jak mogę szybko nabić level? poprzez walkę? i powiedzcie mi jeszcze taką jedną rzecz... mam te podstawowe zaklęcie, mam manę która na nie wystarcza i nie mogę rzucić zaklęcia, dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojownik? Z tych predefiniowanych? Często biegaj, przyjmuj ciosy na tarczę i zbroję, no i walcz. Po prostu rozwijaj przez trening swoje główne i dodatkowe umiejętności.
Jeśli chodzi o zaklęcia, to widocznie nie masz wystarczającego poziomu opanowania danej szkoły magicznej. Obok okna ekwipunku jest okno magii. Tam widzisz swoje zaklęcia, ich koszt i szansę rzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 12:32, mateuszb0 napisał:

witam... gram kilka dni w morrowinda mam postać: Cesarski, Wojownik i powiedzcie mi jak mogę
szybko nabić level? poprzez walkę?

Musisz używać swoich umiejętności klasowych, czyli w przypadku wojownika właśnie różne bronie i pancerze. Aby szkolić pancerz, musisz zbierać ciosy. Jeżeli wśród twoich umiejętności jest atletyka lub akrobatyka, to dużo biegaj i skacz. Możesz też płacić za trening, ale na to trzeba kasy.

>i powiedzcie mi jeszcze taką jedną rzecz... mam te podstawowe

Dnia 22.08.2006 o 12:32, mateuszb0 napisał:

zaklęcie, mam manę która na nie wystarcza i nie mogę rzucić zaklęcia, dlaczego?


Być może masz za niski poziom danej umiejętności magicznej. Ważnym czynnikiem jest też zmęczenie, im mniej zielonego paska, tym trudniej rzucić czar (stopień trudności to mały czerwony pasek pod ikoną czaru, im go mniej, tym trudniej). Kup jakieś proste zaklęcie z danej dziedziny (lub zrób własne) i często z niego korzystając podniesiesz poziom umiejętności magicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do umiejętności to walka, szkolenie u niektórych postaci itp. (warto aby nauczyciel miał nastawienie do ciebie na poziomie 100, ceny za szkolenie są wtedy tańsze), częto używać daną umiejętność, (zabezpieczenia-otwieranie skrzyń, drzwi, atletyka-bieganie itp. itd.)
Co do zaklęcia, wychodzi na to, że masz za mały poziom w danej szkole magii. Wartość umiejętności można porównać do procentowego wskaźnika. Czyli mając np. iluzję na poziomie 30 ptk. to szansa na rzucenie czaru z tej szkoły wynosi 30%. Może nie jest to do końca tak jak jest ale generalnie ta zasada się sprawdza. U Telvannich jest sporo magów, tam możesz podnieść umiejętności z danej szkoły magii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jakie masz zaklęcie? Grałem Mrocznym Elfem, to nie wiem. :) Jeśli to jest moc, to możesz jej użyć tylko raz na 24 godziny - jeśli jest to zaklęcie, możesz mieć za małe umiejętności (np. chcesz rzucić zaklęcie Kula ognia - ale nie możesz go rzucić, bo masz za małą umiejętność Zniszczenie).

O ile dobrze pamięam, Wojownik nie ma żadnych Um. Głównych ani Pobocznych z jakiejkowleik szkoły magii, a więc na początku, o ile się nie podszkolisz, będzie ci trudno rzucać zaklecia, dlatego korzystaj lepiej ze zwojów, lub zaklętych przedmiotów.

Co do awansu - jeśli jesteś wojownikiem, level możesz sobie nabić poprzez walkę i bieganie (bo w pobocznych Wojownik ma chyba Atletykę). Ja zrobiłem sobie super postać (zupełnie przez przypadek) - w Um. głownych miałem Atletykę, a w Dodatkowych - akrobatykę. I cały czas sobie biegałem w podskokach - levele leciały jak szalone. :)

Jeśli jesteś dość silny (tak na 10lvl, czyli trochę później), to możesz założyć zbroję w której się specjalizujesz (czyli np. średni pancerz) podejść do np. takiego kraba i dać mu się poobijać, gdy życie ci spadnie, to go szybko zabić, przespać się, iść do następnego kraba, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 12:47, Assasin93 napisał:

/.../

Jakie masz zaklęcie? Grałem Mrocznym Elfem, to nie wiem. :) Jeśli to jest moc, to możesz jej
użyć tylko raz na 24 godziny - jeśli jest to zaklęcie, możesz mieć za małe umiejętności (np.
chcesz rzucić zaklęcie Kula ognia - ale nie możesz go rzucić, bo masz za małą umiejętność Zniszczenie).

Zapomniałem jak to się nazywa ale to jest od 5 do 20 pkt zdrowia na 60 sekund

Dnia 22.08.2006 o 12:47, Assasin93 napisał:

O ile dobrze pamięam, Wojownik nie ma żadnych Um. Głównych ani Pobocznych z jakiejkowleik szkoły
magii, a więc na początku, o ile się nie podszkolisz, będzie ci trudno rzucać zaklecia, dlatego
korzystaj lepiej ze zwojów, lub zaklętych przedmiotów.

Co do awansu - jeśli jesteś wojownikiem, level możesz sobie nabić poprzez walkę i bieganie
(bo w pobocznych Wojownik ma chyba Atletykę). Ja zrobiłem sobie super postać (zupełnie przez
przypadek) - w Um. głownych miałem Atletykę, a w Dodatkowych - akrobatykę. I cały czas sobie
biegałem w podskokach - levele leciały jak szalone. :)

>

Dnia 22.08.2006 o 12:47, Assasin93 napisał:

Jeśli jesteś dość silny (tak na 10lvl, czyli trochę później), to możesz założyć zbroję w której
się specjalizujesz (czyli np. średni pancerz) podejść do np. takiego kraba i dać mu się poobijać,
gdy życie ci spadnie, to go szybko zabić, przespać się, iść do następnego kraba, itd.

Aktualnie noszę w większości ciężki pancerz i coś tam z lekkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 13:16, mateuszb0 napisał:

> /.../ > Aktualnie noszę w większości ciężki pancerz i coś tam z lekkiego

To zawsze możesz wejść do wody i czakać, aż Cię zębacze zaatakują. Jak Ci zdrowie spadnie, to wyjdziesz. Pancerz naprawisz młotkiem albio szczypcami (rośnie płatnerstwo), prześpisz się (wróci zdrowie) i z powrotem do wody. A pancerz rośnie i rośnie a nawet oba, ciężki i lekki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepszy sposób na nabijanie leveli: wybierasz jako głowną umiejętnośc alchemię. potem idziesz to caldery i w gildii magów kradniesz profesjonalny zestaw alchemiczny. potem należy udać się do jakiegoś sprzedawcy alchemicznych składników (ja kupowałem w domu rosomaka w sadrith mora) kupujesz ile sie da mokradłowcow i solnych ryżów, wrzucasz to do zestawu i klikasz aż braknie składników. mistury opylasz za full cenę u pełzacza w calderze, (jeśli masz problem z kasą), ci sprzedawcy za każdym razem jak klikniesz handel mają full komplet składników, także można od nich kupić tych mokradłowcow itd ile się chce. potem wystarczy robić masowo miksturki zdrowia, alchemia wzrasta, poziomy lecą, kasa z tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Trochę to czasochłonne, poza tym z tego co wiem towar sprzedawcom odnawia sie nie za kliknięciem, a po 24 godzinach. A solny ryż ma przwrócenie zdrowia dopiero na 4 miejscu, chyba trzeba mieć alchemię 60 żeby odkryć ten efekt, już łatwiej jest z miksturami kondychy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 15:20, Budo napisał:

/.../

Trochę to czasochłonne, poza tym z tego co wiem towar sprzedawcom odnawia sie nie za kliknięciem,
a po 24 godzinach. A solny ryż ma przwrócenie zdrowia dopiero na 4 miejscu, chyba trzeba mieć
alchemię 60 żeby odkryć ten efekt, już łatwiej jest z miksturami kondychy.


a na fakt robilem te mixtury jak mialem alchemie ponad 60. ale jak mamusie kocham sprzedawca w domu rosomaka ma za kadym handlem komplet ingrendiencji! tylko kasa odnawia się po 24 godzinac, reszta jest zawsze w koplecie! mozna kupic ile sie chce! a jesli nie ma kasy to róbta kondycyjne mixtury z mięza ogarów i jaj kwama, leży tego wszędzie pełna w skrzynkach. ale szybciej jest kupic ogromne ilosci i tylko kilkac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 15:27, mateuszb0 napisał:

no no... w ciągu 40 min. z 6 poziomu przywrócenia wlazłem na 13 hehe a najlepsze jest to że
mam 3 level(jaka podnieta hehe). dzięki za rady


Jak chcesz łatwo awansować w danej szkole magii, kup sobie jakieś zaklęcie i nastepnie zrób sobie kolejne, najprostsze za 1 many. No i rzucaj je co chwilę, a punkty znowu polecą :)
Ważne żeby zaklęcie miało minimalny efekt i koszt jednej many- tak żeby szansa rzucenia była duża nawet przy niskim współczynniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować