Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2007 o 22:04, Arkads napisał:

Mam zamiar zrobic coś jak Wyspa Czarodzieji.

Nie chcę gasić twojego zapału, ale mierz siły nad zamiary ;) Wyspę Czarodziei robiło ponad 40 osób (nie jednocześnie) przez ponad 5 lat, więc stworzenie czegoś takiego przez jedną osobę zajęłoby... a zresztą policz sam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 22:32, El Cascador napisał:

Mi w grach RPG brakowało zawsze oblężenia zamku/fortu i walk zbiorowych. Póki co nie zajmuje
się modyfikacją Morra.

Hmm dostanie mi się pewnie od Budo (on tu głównie zagląda) za Offtop ale...
Jeśli chcesz się bawić w oblężenie, bronienie. To mogę polecić NeverWinter Nights: Hordy Podmroku. W jednym akcie dowodzisz obroną twierdzy w Podmroku, dość prosty system "dowodzenia" ale liczy się fakt że chciało im się to tak urozmaicić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 22:32, El Cascador napisał:

Mi w grach RPG brakowało zawsze oblężenia zamku/fortu i walk zbiorowych. Póki co nie zajmuje
się modyfikacją Morra.

Przecież było oblężenie w wiosce Skaalów, wilkołaki napadły na tą wioske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamiętam jedną z moich wspaniałych bitew w L2. Godzina oczekiwania, po czym szybki heroiczny bieg w stronę zamku z okrzykiem a''la William Wallace, zakończony fireballem jakiegoś wysokopoziomowego maga XD A wszystko to przy lagach takich że aż oczy szczypią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 22:43, Krzysztofer napisał:

Co do tego konfliktu to łatwiej byłoby zrobić krwiopijcy vs pieski bo masz już gotowe modele
w morku ;-)



No modele mam, ale coś zrobić takiego innowacyjnego. Do wyboru rasa Anioł lub Demon, dwia miasta, jedna siedziba tych, druga tych, wodza i questy. I taki mały wąteczek ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No, dobry pomysł. :>
Bym się troche powzorował na tym więzieniu w Vivek. Anioły by miały lewitację, a demonki jakis mocny czar ognisty.
A pomiędzy tą walką ludzie którzy niczego nie oczekują a tu nagle najazd. Czyli wakacje przewalone. Jak zacznę robić. Jak mi się będzie chciało xP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana tematu... Przy tworzeniu postaci można wybrać klasę przez odpowiedzi na pytania - czy jest gdzieś w necie jakiś wykres albo coś, z którego można odczytać mechanizm działania tej funkcji? (Np. żeby móc sprawdzić jaką klasę zaproponowałaby gra, bez jej włączania...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Eee, gdzieś takie coś widziałem, ale kurcze to było dawno i nieprawda- sprawdź na Adamantowej wieży, albo kolektywowej stronie morrowinda- pamiętam że ten system jest bez sensu, proponuje klasy bez związku- raz zmieniłem dla jaj jedną odpowiedź i zamiast zbója wyskoczył mnich :)
Poza tym klasy gotowe sucks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 22:38, Belmundo napisał:

> Mi w grach RPG brakowało zawsze oblężenia zamku/fortu i walk zbiorowych. Póki co nie zajmuje

> się modyfikacją Morra.
Przecież było oblężenie w wiosce Skaalów, wilkołaki napadły na tą wioske


Może, ale tam nie ma żadnej taktyki, zorganizowanej walki kilku oddziałów, tylko bijatyka, w której czystym przypadkiem bohater sie znalazł. Zresztą - zauważyłem że nawet bez jakiejkolwiek pomocy Skaalowie tłuką wilkołaków jak robactwo. Tak więc cała ta walka to i tak ciąg pojedynków, tyle że może w towarzystwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 11:35, Amistan napisał:

Zresztą - zauważyłem że nawet bez jakiejkolwiek
pomocy Skaalowie tłuką wilkołaków jak robactwo. Tak więc cała ta walka to i tak ciąg pojedynków,
tyle że może w towarzystwie.


Zrób mały eksperyment i spróbuj poklepać Gwardie Honorową Skaal, zobaczymy jak długo wytrzymasz :D
Podobnie jest z JeJ Dłońmi w Świątyni Twierdzy Smutku- ownują każdego bez latania w parę sekund, ale przezycie jest :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytania są takie
[Question 1]
Question=Pewnego dnia znajdujesz na leśnej ścieżce dziwne zwierzę, schwytane w myśliwskie wnyki. Zwierzę intensywnie krwawi, i wygląda na to, że nie pożyje już długo.
AnswerOne=Wyciągniesz sztylet, litościwie skracając męki zwierzęcia szybkim pchnięciem?
AnswerTwo=Użyjesz niesionych przez siebie ziół by je uśpić?
AnswerThree=Nie będziesz się wtrącać do naturalnego biegu wydarzeń. Zamiast tego wykorzystasz okazję, by przyjrzeć się bliżej nieznanemu ci gatunkowi?
Sound=Vo\Misc\CharGen QA1.wav

[Question 2]
Question=Pewnego letniego dnia ojciec pozwala ci wybrać sobie rodzaj zajęcia.
AnswerOne=Pójdziesz z nim do kuźni, by pomóc mu w wykuwaniu nowego pługa?
AnswerTwo=Pozbierasz zioła dla matki, która potrzebuje ich do przygotowania kolacji?
AnswerThree=Pójdziesz nad rzekę, by nałowić ryb siatką?
Sound=Vo\Misc\CharGen QA2.wav

[Question 3]
Question=Twój kuzyn wymyślił dla ciebie wyjątkowo nieprzyjemne przezwisko, i co gorsza, używa go w obecności twoich przyjaciół. Prośby nie odnoszą żadnego skutku.
AnswerOne=Spuścisz mu porządne lanie, grożąc, że jeśli nie przestanie cię przezywać oberwie jeszcze mocniej niż tym razem?
AnswerTwo=Wymyślisz historię, która sprawi, że przezwisko straci swój negatywny wydźwięk?
AnswerThree=Wymyślisz dla niego jeszcze bardziej wredne przezwisko, i będziesz go używać, póki twój kuzyn nie zrozumie nauczki?
Sound=Vo\Misc\CharGen QA3.wav

[Question 4]
Question=W tawernie toczy się zacięta dyskusja na temat grupy ludzi zwanych ''telepatami''. Zostali oni wynajęci przez lokalnego władykę. Plotka głosi, że owi telepaci czytają w ludzkich myślach, po czym donoszą swojemu panu, czy przesłuchiwana osoba mówi prawdę, czy kłamie.
AnswerOne=Cóż za okropny pomysł! Nawet król nie ma prawa wdzierać się do zakamarków ludzkiego umysłu. Każdy człowiek ma prawo myśleć co mu się żywnie podoba.
AnswerTwo=Lojalni poddani nie mają się czego obawiać ze strony telepatów. Ważne, że dzięki nim łatwo można zdemaskować szpiegów i potencjalnych zabójców.
AnswerThree=W tych czasach jest to chyba zło konieczne. Choć pomysł raczej ci się nie podoba, telepata może łatwo oczyścić kogoś z niesłusznych zarzutów, a w czasie wojny jego usługi będą nieocenione.
Sound=Vo\Misc\CharGen QA4.wav

[Question 5]
Question=Twoja matka wysyła cię na targ z listą zakupów. Wracając do domu odkrywasz, że jeden ze sprzedawców wydał ci za dużo pieniędzy.
AnswerOne=Wrócisz do sklepu, by wyjaśnić pomyłkę i oddać sprzedawcy jego pieniądze?
AnswerTwo=Wydasz dodatkowe pieniądze, by kupić rzeczy, które przydadzą się całej rodzinie?
AnswerThree=Zachowasz pieniądze dla siebie, doskonale wiedząc, że sprzedawcy żądają zbyt wysokich cen za swoje towary?
Sound=Vo\Misc\CharGen QA5.wav

[Question 6]
Question=Widzisz, jak na zatłoczonym targu jakiś złodziejaszek odcina sakiewkę od pasa szlachcica. Ten jednak zauważa próbę kradzieży i wezwawszy straże rzuca się w pogoń za przestępcą. Przestraszony złodziej wpada na ciebie, upuszczając sakiewkę, poczym ucieka dalej, ścigany przez okradzionego strażnika. Nikt najwyraźniej nie wie, że teraz to ty masz sakiewkę pełną złota!
AnswerOne=Podniesiesz sakiewkę i opowiesz o wszystkim strażnikowi, by prawowity właściciel odzyskał swoje pieniądze?
AnswerTwo=Zostawisz sakiewkę na miejscu, myśląc, że do takich spraw lepiej się nie mieszać?
AnswerThree=Schowasz sakiewkę za pazuchą, licząc, iż pieniądze mogą się przydać twojej rodzinie w tych trudnych czasach?
Sound=Vo\Misc\CharGen QA6.wav

[Question 7]
Question=Twój ojciec zleca ci zadanie, którego niecierpisz - czyszczenie stajni. Po drodze napotykasz znajomego chłopca z sąsiedniej farmy, który zgodzi się zrobić to za ciebie, w zamian za wybraną przez siebie przysługę.
AnswerOne=Odmówisz, wiedząc, iż twój ojciec nie pochwali takiego zachowania, oraz nie chcąc się zadłużać?
AnswerTwo=Poprosisz go o pomoc, wiedząc, iż dwie osoby szybko uwiną się z tym przykrym zadaniem, i zgadzając się na oddanie przysługi w przyszłości?
AnswerThree=Przyjmiesz ofertę, rozumując, iż nieważne KTO wyczyści stajnię, byle była czysta?
Sound=Vo\Misc\CharGen QA7.wav

[Question 8]
Question=Twoja matka prosi cię o pomoc w naprawie pieca. Nagle pęka spojenie przytrzymujące bardzo gorącą rurę, która sprada wprost na nią.
AnswerOne=Zasłonisz matkę własnym ciałem?
AnswerTwo=Złapiesz rozgrzaną rurę i spróbujesz ją odepchnąć?
AnswerThree=Odepchniesz swoją matkę z dala od rozgrzanej rury?
Sound=Vo\Misc\CharGen QA8.wav

[Question 9]
Question=Podczas wizyty w mieście piekarz wręcza ci w prezencie słodkie ciastko. Nie posiadając się ze szczęścia udajesz się do pobliskiej alei, by rozkoszować się niespodziewanym darem niebios. Tam jednak otacza cię trzech chłopców w twoim wieku. Ich przywódca każe ci oddać im ciastko, pod groźbą ciężkiego lania.
AnswerOne=Upuścisz ciastko na ziemię, rozdepczesz je i rzucisz się do walki?
AnswerTwo=Dasz mu ciastko bez ociągania, wiedząc, że jeszcze tego samego wieczora zbierzesz swoich przyjaciół i odegrasz się na trzech opryszkach?
AnswerThree=Udasz, że chcesz mu wręczyć ciastko, ale w ostatniej chwili wyrzucisz je wysoko w powietrze, w nadziei, że odwróci ich uwagę na dość długo, by przywódca zdążył dostać od ciebie w nos?
Sound=Vo\Misc\CharGen QA9.wav

[Question 10]
Question=U bram miasta widzisz bogato odzianego mężczyznę, uciekającego przed rozwścieczonym tłumem. Widząc cię, zaczyna głośno wołać o pomoc.
AnswerOne=Opowiesz się po stronie tłumu, nie wiedząc czym zawinił ścigany mężczyzna?
AnswerTwo=Zejdziesz mężczyźnie z drogi, starając się nie mieszać w niebezpieczną przygodę?
AnswerThree=Opowiesz się po stronie mężczyzny, nie wiedząc, dlaczego ściga go rozwścieczony tłum?
Sound=Vo\Misc\CharGen QA10.wav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować