Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2007 o 17:38, guska 25 napisał:

No niestety nie mam w dzienniku danych gdzie mogę wynajmować wojowników. :/


Sprawdziłem dokładnie- musisz pogadać najpierw z Dondosem Drilerem (to chyba kolo od twierdzy), a następnie iść do gildii wojowników i porozmawiać z Flaerią Amulusus w piwnicy. Potem trzeba zapacić 1000zł i będziesz miała swojego goryla ;
btw jestem pewien że gdzieś to jest w dzienniku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 17:45, Budo napisał:

> No niestety nie mam w dzienniku danych gdzie mogę wynajmować wojowników. :/

Sprawdziłem dokładnie- musisz pogadać najpierw z Dondosem Drilerem (to chyba kolo od twierdzy),
a następnie iść do gildii wojowników i porozmawiać z Flaerią Amulusus w piwnicy. Potem trzeba
zapacić 1000zł i będziesz miała swojego goryla ;
btw jestem pewien że gdzieś to jest w dzienniku ;]



Dziękuję :) Ale w dzienniku ja tego nie mam... Możliwe że przegapiłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znaleźć Sanilusa Codiusasa który należy do Nchuleft Tinght?
Trzeba go znaleźć ponieważ Hospot Antobalis daje list polecony ktory musimy mu zanieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy ta gra moze sie skonczyc jak inne gry rpg typu np gothic. Tzn chodzi mi o to, ze niby juz ja przeszedlem, zabilem tego ziomka na koncu i dostalem pierscien od takiej milej pani :D (nie pamietam jak sie nazywala bo gralem w to jakies 2 lata temu), ale nie mialem zadnych napisow koncowych, czy czegos w tym stylu, po prostu dalej moglem sobie chodzic po swiecie. A moze to nie byl koniec i trzeba bylo wypelnic jeszcze jakis quest? I jeszcze jedno pytanie: czy Oblivion tez ma takie zakonczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 21:03, Mack..... napisał:

Mam pytanko. Czy ta gra moze sie skonczyc jak inne gry rpg typu np gothic. Tzn chodzi mi o
to, ze niby juz ja przeszedlem, zabilem tego ziomka na koncu i dostalem pierscien od takiej
milej pani :D (nie pamietam jak sie nazywala bo gralem w to jakies 2 lata temu), ale nie mialem
zadnych napisow koncowych, czy czegos w tym stylu, po prostu dalej moglem sobie chodzic po
swiecie. A moze to nie byl koniec i trzeba bylo wypelnic jeszcze jakis quest? I jeszcze jedno
pytanie: czy Oblivion tez ma takie zakonczenie?


Po zakończeniu wątku głównego nie ma konkretnych napisów końcowych, możesz grać dalej z pełną swobodą. W Oblivionie po zakończeniu wątku głównego również nie ma konkretnych napisów końcowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie Morka jest otwarte - możesz dalej eksplorować świat gry, dalej zdobywać expa, przedmioty, wykonywać nowe misje (przecież na pewno nie odkryłeś jeszcze wszystkiego, a i są jeszcze misje z modów) etc. Słowem - wolność. Gra się kończy tylko, gdy giniesz, ale od czego load...
W Oblivionie zapewne jest identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa problemy z awansowaniem w dwóch gildiach:
1.Nie wiem u kogo mogę awansować w gildii Ostrzy wyżej niż na rangę Agenta(Caius Cosades wyjechał, pokonałem Dagoth Ura jeśli ma to jakieś znaczenie, nie chce korzystać z kodów),
2.Nie mogę awansować w gildii złodziei na Mózg, choć spełniam wszystkie warunki. Gry proszę o awans facet mówi mi, że muszę wykonywać dalej zadania, a gdy proszę o zadanie to mówi żebym przyszedł gdy awansuje na Mózg (mam 28 poziom jeśli ma to jakieś znaczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:42, Kameleon 98 napisał:

Mam dwa problemy z awansowaniem w dwóch gildiach:
1.Nie wiem u kogo mogę awansować w gildii Ostrzy wyżej niż na rangę Agenta(Caius Cosades wyjechał,
pokonałem Dagoth Ura jeśli ma to jakieś znaczenie, nie chce korzystać z kodów),


Wyżej się nie da (o ile dobrze pamiętam).

Dnia 03.06.2007 o 17:42, Kameleon 98 napisał:

2.Nie mogę awansować w gildii złodziei na Mózg, choć spełniam wszystkie warunki. Gry proszę
o awans facet mówi mi, że muszę wykonywać dalej zadania, a gdy proszę o zadanie to mówi żebym
przyszedł gdy awansuje na Mózg (mam 28 poziom jeśli ma to jakieś znaczenie).


Musisz pytać o zadania w innych miastach (poziom nie ma znaczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:42, Kameleon 98 napisał:

Mam dwa problemy z awansowaniem w dwóch gildiach:
1.Nie wiem u kogo mogę awansować w gildii Ostrzy wyżej niż na rangę Agenta(Caius Cosades wyjechał,
pokonałem Dagoth Ura jeśli ma to jakieś znaczenie, nie chce korzystać z kodów),


Nie można wyżej

Dnia 03.06.2007 o 17:42, Kameleon 98 napisał:

2.Nie mogę awansować w gildii złodziei na Mózg, choć spełniam wszystkie warunki. Gry proszę
o awans facet mówi mi, że muszę wykonywać dalej zadania, a gdy proszę o zadanie to mówi żebym
przyszedł gdy awansuje na Mózg (mam 28 poziom jeśli ma to jakieś znaczenie).


Musisz iść do kogoś innego z gildii, kto da Ci inne zadania- ludzi dających zadania w gildii złodziei jest kilku, na przykład w Balmorze i Ald Ruhn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 18:14, Kameleon 98 napisał:

Ale kiedy patrzę do jakich organizacji należę i patrzę na "Ostrza" pisze tam: "następna
ranga: Podróżnik
".


No tak ale fabuła na więcej nie pozwala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem niedawno Morka z dodatkami w extra klasyce, zainstalowalem, gram i nagle bach wychodzi do pulpitu.
Myslalem z to jednorazowy incydent, ale po ponownym uruchomieniu gry po kilku min. znow to samo. Czasem grac mozna nawet z 1-2 godz i jest ok, ale czesto gra wylazi do pulpitu po kilku/kilkunastu min grania. Ma ktos taki problem, czy to raczej wina windy lub strownikow?
Moj komp to:
Athlon XP 3000+
Radeon X800 GTO 256mb (sterowniki 7-2_xp_dd_41238)
1,5gb ram
Win XP home+sp2
pytam bo moze jest to pospolity blad, ktory latwo naprawic, a zanim zaczne meczyc pomoc techniczna wole popytac na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:21, Mychaa napisał:

Kupilem niedawno Morka z dodatkami w extra klasyce, zainstalowalem, gram i nagle bach wychodzi
do pulpitu.
Myslalem z to jednorazowy incydent, ale po ponownym uruchomieniu gry po kilku min. znow to
samo. Czasem grac mozna nawet z 1-2 godz i jest ok, ale czesto gra wylazi do pulpitu po kilku/kilkunastu
min grania. Ma ktos taki problem, czy to raczej wina windy lub strownikow?
Moj komp to:
Athlon XP 3000+
Radeon X800 GTO 256mb (sterowniki 7-2_xp_dd_41238)
1,5gb ram
Win XP home+sp2
pytam bo moze jest to pospolity blad, ktory latwo naprawic, a zanim zaczne meczyc pomoc techniczna
wole popytac na forum :D


Nie wiem. Możliwe że coś w kodzie lub ilsniku gry. Też tak mam :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd to norma przyzwyczaj się do klawisza F5 :P. A tak serio Morek jest wrażliwy na temperaturę i to nawet za bardzo jeśli ta wzrasta to Morek może się okazyjnie wywalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Standardowy błąd gry, który pojawia się na większości komputerów. Jedyny sposób jeżeli nie chcesz tracić rozgrywki: często wciskaj klawisz F5, bowiem z tego co wiem nie ma łatki na ten bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:21, Mychaa napisał:

/.../> pytam bo moze jest to pospolity blad, ktory latwo naprawic, a zanim zaczne meczyc pomoc techniczna
wole popytac na forum :D

Morrowind dość często wywala do windy i rady na to nie ma. Rób co pół godziny sejwy a także przed każdym wejścjiem do ruin/lochów lub po wykonaniu zadania albo zdobyciu ciekawego artefaktu. Powinieneś mieć kilka sejwów (ja mam standardowo 7).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 17:28, L33T napisał:

Ten błąd to norma przyzwyczaj się do klawisza F5 :P. A tak serio Morek jest wrażliwy na temperaturę
i to nawet za bardzo jeśli ta wzrasta to Morek może się okazyjnie wywalić.

Heh, to póki co skutecznie odstraszyłeś mnie od zakupu Złotej Edycji. Ja nabyłem Morrowinda jeszcze za czasów panowania serii Nowa eXtra Klasyka bez Trójcy i Bloodmoona. Gra zawiesiła/wyłączyła mi się może ze dwa razy w ciągu 2 lat...

Czy dodatki naprawdę są tak niestabilne?

KrzysztofMarek --->

Ja np. gram na jednym sejwie i krzywda mi się jeszcze nie stała ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować