Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2007 o 17:51, gothicsheep napisał:

> Ten błąd to norma przyzwyczaj się do klawisza F5 :P. A tak serio Morek jest wrażliwy na
temperaturę
> i to nawet za bardzo jeśli ta wzrasta to Morek może się okazyjnie wywalić.
Heh, to póki co skutecznie odstraszyłeś mnie od zakupu Złotej Edycji. Ja nabyłem Morrowinda
jeszcze za czasów panowania serii Nowa eXtra Klasyka bez Trójcy i Bloodmoona. Gra zawiesiła/wyłączyła
mi się może ze dwa razy w ciągu 2 lat...

Czy dodatki naprawdę są tak niestabilne?


Nie. To zależy od komputera, na niektórym działa git, a na niektórym się wyłącza co godzine :). Jeśli Ci dobrze z podstawką to i z dodatkami powinno byc dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie gra uruchamia sie bardzo szybko, a klawisz F5 mam juz odruchowo opanowany wiec wiekszego problemu nie ma :). Gdyby gra wszytywala sie tyle co gothic 3 to napewno by poleciala przez okno :)
Jeszcze tylko dodam ze Oblivion to zwykly kundel w porownaniu do rasowego Morrowinda:)
Zawsze to chcialem napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 18:06, Mychaa napisał:

Na szczescie gra uruchamia sie bardzo szybko, a klawisz F5 mam juz odruchowo opanowany wiec
wiekszego problemu nie ma :). Gdyby gra wszytywala sie tyle co gothic 3 to napewno by poleciala
przez okno :)


No tak, ładuje się szubko, ale i tak to nie zmienia faktu że skaleczyli :/.

Dnia 05.06.2007 o 18:06, Mychaa napisał:

Jeszcze tylko dodam ze Oblivion to zwykly kundel w porownaniu do rasowego Morrowinda:)
Zawsze to chcialem napisac


E tam. Grałem w obie gry, teraz gram w Obliviona który dla mnie jest super. :)
Dobre AI, grafika, duży świat etc. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 18:36, Arkads napisał:

E tam. Grałem w obie gry, teraz gram w Obliviona który dla mnie jest super. :)
Dobre AI, grafika, duży świat etc. :>

Obliviona przeszedlem juz jakis czas temu i moge powiedziec ze jak opadl zachwyt nad grafika, to zwyczajnie zaczal mi sie nudzic. Walka jedynie w podziemiach, ktore wygladaja identycznie. Qestow nawet nie pamietam bo wystarczylo udac sie w kierunku strzalki, co moim zdaniem bardzo psuje klimat gry, po kilkunastu misjach nie chcialo mi sie juz czytac czego odemnie sie oczekuje, tylko bralem zadanie i do strzaleczki. Po dluzszym graniu juz nie chodzilem nigdzie tylko teleport na mapie pod wskazane miejsce. Nie mowie ze gra nie jest dobra, bo jest, ale zwyczajnie nie potrafilem "przezyc" tej przygody.
Za to w morku jak sie zatne zaczynam przegladac dziennik, czytam jakies strzepki informacji byleby dowiedziec sie czegos o zadaniu, czasem trzeba popytac ludzi zeby jakas wskazowke znalezc. Czasem jak juz klade sie spac to jeszcze zastanawiam sie jak wykonac zadanie? co mi tam jakis dziad mowil? :D. A ile trzeba sie naszukac zeby jakas konkretna osobe znalezc. Znow trzeba rozmawiac, pytac. To w duzo wiekszym stopniu buduje klimat niz prowadzenie za raczke od strzalki do strzalki. Jedyne co mi sie w morku nie podoba to system trafien. Jeszcze zrozumien ze mozna nie trafic mieczem wyszkolonego zbira, czy z dalszej odleglosci z luku chybiac. Ale zeby nie trafic szczura czy inne plugastwo, z najblizszej odleglosci, nawet jak wlaza nam na nos to juz lekko irytujace jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 19:10, Mychaa napisał:

> E tam. Grałem w obie gry, teraz gram w Obliviona który dla mnie jest super. :)
> Dobre AI, grafika, duży świat etc. :> > Obliviona przeszedlem juz jakis czas temu i moge powiedziec ze jak opadl zachwyt nad grafika,
to zwyczajnie zaczal mi sie nudzic. Walka jedynie w podziemiach, ktore wygladaja identycznie.
Qestow nawet nie pamietam bo wystarczylo udac sie w kierunku strzalki, co moim zdaniem bardzo
psuje klimat gry, po kilkunastu misjach nie chcialo mi sie juz czytac czego odemnie sie oczekuje,
tylko bralem zadanie i do strzaleczki. Po dluzszym graniu juz nie chodzilem nigdzie tylko teleport
na mapie pod wskazane miejsce. Nie mowie ze gra nie jest dobra, bo jest, ale zwyczajnie nie
potrafilem "przezyc" tej przygody.


No, to też raczej pokaleczyli :/. Powinni nie w łatwość a w realizm dawać :).

Dnia 05.06.2007 o 19:10, Mychaa napisał:

Za to w morku jak sie zatne zaczynam przegladac dziennik, czytam jakies strzepki informacji
byleby dowiedziec sie czegos o zadaniu, czasem trzeba popytac ludzi zeby jakas wskazowke znalezc.
Czasem jak juz klade sie spac to jeszcze zastanawiam sie jak wykonac zadanie? co mi tam jakis
dziad mowil? :D. A ile trzeba sie naszukac zeby jakas konkretna osobe znalezc. Znow trzeba
rozmawiac, pytac. To w duzo wiekszym stopniu buduje klimat niz prowadzenie za raczke od strzalki
do strzalki.


No bez przesady, w Morku masz raczej dużo wyjaśnione. No chyba że jest misja znajdź go, to wtedy trzeba szukać i to ile, ten świat przebiec. Najtrudniejsze misje są w Morag Tong, ile trzeba za nim lecieć.

Dnia 05.06.2007 o 19:10, Mychaa napisał:

Jedyne co mi sie w morku nie podoba to system trafien. Jeszcze zrozumien ze mozna
nie trafic mieczem wyszkolonego zbira, czy z dalszej odleglosci z luku chybiac. Ale zeby nie
trafic szczura czy inne plugastwo, z najblizszej odleglosci, nawet jak wlaza nam na nos to
juz lekko irytujace jest.


No tak, z 50 dioptrii. ;>
Ale im wyższy poziom danej broni tym większa szansa na trafienie, a i zresztą powinni zrobić tak, że im niższy poziom to bohater zamachuje się nad przeciwnikiem. Może zobaczymy takie rozwiązadnie w piątce :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 19:17, Arkads napisał:

> rozmawiac, pytac. To w duzo wiekszym stopniu buduje klimat niz prowadzenie za raczke od
strzalki
> do strzalki.

No bez przesady, w Morku masz raczej dużo wyjaśnione. No chyba że jest misja znajdź go, to
wtedy trzeba szukać i to ile, ten świat przebiec. Najtrudniejsze misje są w Morag Tong, ile
trzeba za nim lecieć.

No moze odrobinke przesadzilem ze sie gdzies mozna na dluzej zaciac :D, ale juz sam fakt ze trzeba przeczytac notatki, lub przynajmniej czytac co "zleceniodawca" ma do powiedzenia, robi ogromna roznice w stosunku do Obliviona. A jezeli ktos nie wie gdzie jest polnoc/poludnie, czy poludniowy zachod (a wierz mi ze sa tacy), no to gra moze naprawde sprawic problemow :D. I to jest ta roznica miedzy morkiem i oblivionem, ze w morku trzeba przeczytac dziennik i od czasu do czasu do niego zajrzec, podczas gdy w oblivionie po przyjeciu zadania wystarczy udac sie w kierunku zaznaczonym na mapie bez koniecznosci zaznajomienia sie nawet z dziennikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 19:46, Mychaa napisał:

od
> strzalki
> > do strzalki.
> > > No bez przesady, w Morku masz raczej dużo wyjaśnione. No chyba że jest misja znajdź go,
to
> wtedy trzeba szukać i to ile, ten świat przebiec. Najtrudniejsze misje są w Morag Tong,
ile
> trzeba za nim lecieć.
> > No moze odrobinke przesadzilem ze sie gdzies mozna na dluzej zaciac :D, ale juz sam fakt ze
trzeba przeczytac notatki, lub przynajmniej czytac co "zleceniodawca" ma do powiedzenia,
robi ogromna roznice w stosunku do Obliviona. A jezeli ktos nie wie gdzie jest polnoc/poludnie,
czy poludniowy zachod (a wierz mi ze sa tacy), no to gra moze naprawde sprawic problemow :D.
I to jest ta roznica miedzy morkiem i oblivionem, ze w morku trzeba przeczytac dziennik i od
czasu do czasu do niego zajrzec, podczas gdy w oblivionie po przyjeciu zadania wystarczy udac
sie w kierunku zaznaczonym na mapie bez koniecznosci zaznajomienia sie nawet z dziennikiem.



No tak, trzeba. Ale czasem w Obku trzeba też zajrzeć do dziennika. Aha, o ile się nie myle, zacząłem grać w Obka. I na samym początku nie mam żadnej strazłki, może sobie jakoś w opcjach włączyłeś ;).
No ale Morek to gra dla zaawansowanych. Ot taki gracz nie znajdze prawie nic na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 19:48, Arkads napisał:

> > > rozmawiac, pytac. To w duzo wiekszym stopniu buduje klimat niz prowadzenie
za raczke
> od
> > strzalki
> > > do strzalki.
> > > > No bez przesady, w Morku masz raczej dużo wyjaśnione. No chyba że jest
misja znajdź go,
> to
> > wtedy trzeba szukać i to ile, ten świat przebiec. Najtrudniejsze misje są w Morag
Tong,
> ile
> > trzeba za nim lecieć.
> > > No moze odrobinke przesadzilem ze sie gdzies mozna na dluzej zaciac :D, ale
juz sam fakt ze
> trzeba przeczytac notatki, lub przynajmniej czytac co "zleceniodawca" ma do powiedzenia,

> robi ogromna roznice w stosunku do Obliviona. A jezeli ktos nie wie gdzie jest polnoc/poludnie,

> czy poludniowy zachod (a wierz mi ze sa tacy), no to gra moze naprawde sprawic problemow
:D.
> I to jest ta roznica miedzy morkiem i oblivionem, ze w morku trzeba przeczytac dziennik
i od
> czasu do czasu do niego zajrzec, podczas gdy w oblivionie po przyjeciu zadania wystarczy
udac
> sie w kierunku zaznaczonym na mapie bez koniecznosci zaznajomienia sie nawet z dziennikiem.

>


No tak, trzeba. Ale czasem w Obku trzeba też zajrzeć do dziennika. Aha, o ile się nie myle,
zacząłem grać w Obka. I na samym początku nie mam żadnej strazłki, może sobie jakoś w opcjach
włączyłeś ;).
No ale Morek to gra dla zaawansowanych. Ot taki gracz nie znajdze prawie nic na początku.


Ja na początku to nie wiedziałem prawie nic. Po zrobieniu swojej pierwszej postaci myślałem, że koszula i spodnie to zbroja i poszedłem tak odziany walczyć ze szczurami jaskiniowymi dla gildii wojowników. Po spotkaniu pierwszego padłem po 5 sekundach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 21:06, Belmundo napisał:

> > /.../> Ale tam odsyła na płatne strony

Dokładny opis znajdziesz w watku "Wyspa Czarodziei". Tylko przeczytaj cały wątek, bo jest tam kilka ważnych postów, wynotujesz sobie, co i jak zrobić, ja Ci nie napiszę, bo sam musiałbym tego szukać. Ale wszystko tam jest, na pewno, wiem, bo sam według zawartych tam opisów ściągnąłem i zainstalowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 21:16, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../> Ale tam odsyła na płatne strony
Dokładny opis znajdziesz w watku "Wyspa Czarodziei". Tylko przeczytaj cały wątek, bo jest tam
kilka ważnych postów, wynotujesz sobie, co i jak zrobić, ja Ci nie napiszę, bo sam musiałbym
tego szukać. Ale wszystko tam jest, na pewno, wiem, bo sam według zawartych tam opisów ściągnąłem
i zainstalowałem.

Możesz podać link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 22:01, Arkads napisał:

Hm, a może by tak zrobić listę wszystkich najlepszych modów, hę?


Fajnie by było bo grzebię w sieci dość długo i jak na razie nie znalazłem naprawdę ciekawych dodatków. Większość z tych, które mi się spodobały, wprowadza kosmetyczne zmiany lub w ogóle nie działa nawet po skonwertowaniu :-( . Chociaż nie wiem czy jest na to miejsce w tym temacie (może w przypiętym poście?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ściągnął bym wszystkie, umieścił na swoim serwerze i dał linka w potpiętym poście. I by było dobrze, oczywiście tylko te najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 22:39, Arkads napisał:

Ściągnął bym wszystkie, umieścił na swoim serwerze i dał linka w potpiętym poście. I by było
dobrze, oczywiście tylko te najlepsze.


No dobrze a kto ułożyłby listę najlepszych modów. Jakieś głosowanie czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować