Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2006 o 12:57, Łukol napisał:

Quire & KrzysztofMarek

Dzięki chłopaki, ale jednego nie mogę zrozumieć. Otóż nie mam zaklinania nawet, bodajże, na
poziomie 10, więc udałam się w tym celu do profesjonalisty. I tu zaczął się problem, bo jedynym
czarem do wyboru było wykrycie zaklętych przedmiotów, którego wyuczyłam się za radą jakiegoś
tam NPCa. Spróbowałam więc nauczyć się innego - padło na rozproszenie magii - i teraz mam do
wyboru dwa... ale nic poza tym. Nie wiem, o co tu chodzi :/

BTW - to Złote bóstwo też miało duszę?! Szlag by to! Coś mało spstrzegawcza jestem... no tak!
Zapatrzyłam się na jej ciuchy... ;D


musisz chodzic i pytac o zaklecia wtedy sie uczysz i wtedy mozesz tak owe zaklnac polecam dlugi luk i topor bojowy to najlepsze bronie ktore mam dzieki zaklinaniu na stale a tak apropo gdzie jest miejscowosc Hewer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 13:07, ArtuRPGpl napisał:

> /.../
gdzie jest miejscowosc Hewer?

Artur, jak długo gram, takiej miejscowości nie spotkałem, chyba, że dostałem nagłej amnezji. Może byś zobaczył w dzienniku, jak się to pisze i o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 12:57, Łukol napisał:

Quire & KrzysztofMarek
/.../

Dusze Złotej Świętej i duszę Lunatyka można użyć do zaklinania przedmiotu na stałe. Wszystkie inne dusze lepiej sprzedać. Co do czarów - trzeba najpierw każdy czar kupić, potem można go wykorzystac do zaklinania samemu lub lepiej, u zaklinacza. Jak dotąd nie kupiłaś sobie takiego czaru, to zaklinacz tez Ci takim czarem nie zaklnie przedmiotu. Poszukaj czaru "Podniesienie Współczynnika", o ile dobrze pamiętam. To pozwoli Ci zakląć każdy przedmiot na podniesienie współczynnika, co ma też niebagatelną zaletę. Potężny truposz wyśsie Ci siłę do zera, ale ta, zaklęta w przedmiocie, zostaje. Potem, żeby odzyskać siłę, to zdejmujesz zaklęty przedmiot, podnosisz siłę zaklęciem albo miksturą i wtedy zakładasz przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 14:11, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../
> gdzie jest miejscowosc Hewer?
Artur, jak długo gram, takiej miejscowości nie spotkałem, chyba, że dostałem nagłej amnezji.
Może byś zobaczył w dzienniku, jak się to pisze i o co chodzi?


dokladnie tak sie nazywa, tak psize w adamentowej wiezy tam jest gosc co szkoli topor do 100 a na mapie nie wiem gdzie ta miejscowosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 14:25, ArtuRPGpl napisał:

> > > /.../
a na mapie nie wiem gdzie ta miejscowosc

Ja mam wydrukowaną mapę i takiej miejscowości nie ma. Pewnie chodzi o nazwisko gościa w jakimś obozowisku, bo faktycznie, gdzieś jest nauczyciel, ale gdzie, to zdążyłem zapomniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ups chyba tak sroka oto dokladnie o co mi chodzi Alfhedil Elf- Hewer - Falensarano: Wyższe Poziomy (Upper level) chyba chodzi o Falensrano ale tego tez nie znam albo o Hewe no niewiem ty Krzysiu wiesz lepiej:) wiec gdzie to znajde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 20:44, Hubi Koshi napisał:

Komendy nie znam, ale znam sposób, a nawet dwa sposoby.
1. Nie wypełniać tego zadania i iść brać zadania od szefów Gildi Wojownikó w innych miastach.
2. Wykraść z kieszeni Sortille (musisz ją zajść od tyłu i przytrzymać CTRL aż pojawi się taki
mały symbol sakiewski obok kwadracika ukazującego aktualny czar i kliknąć na niej spacją, po
czym zabrać książkę z jej ekwipunku. Zalecam Poważne poduczenie się umiejętności Skradania
się i ewentualnie zakupienie zwoju/miksturki z czarem Kameleon, albo Niewidzialność


Ja mam 67 level i o grze wiem nie mało :), a pytam siędlatego żę zrobiłem zadanie już, i jak pamiętam była do tego komenda. Skradanie się mam 100, a o ostatnie jszansie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2006 o 21:44, RaiL Driver napisał:


ja nie znam lub nie ma. najlepiej zrobic tak : najpierw dołączyć do gildi złodzieji a potem
w gildii wojów zabrać księge szyfrów bo szef g.złodzieji da ci ostatnia szanse na przebywanie
w gildii. ja tak robie i nigdy mnie to jeszcze nie zawiodło


Zgadzam się tylko że, jeszcze o tym nie wiedziałem bo gry tka dobrze nie znałem (jak pamięta mto jest 3 zadanie od niej ) i mam problem, a chciałbym wypełnić gildie złdzei, lae jużchyba mi przeszło bo robie dla świątyni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pytanie:
Jaka jest komenda na Buty Św. Rilms, bo zadanie jest w świątynie ze zdobyciem ich, lae ja jużje zdobyłem i chyba zgubiłem, bo nie ma ani w Ald Sotha, ani w moich 3 domkach :(. Wydaj mi się że komenda powinna być w stylu player...(itd.) Shoes of St. Rilms ? ALe nie jestem pewien.
PS: Wybaczcie za błędy ale pisałem to szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 15:25, dyniamit napisał:

Od kogo w grze mogę się dowiedzieć o indeksach portali?

W wersji podstawowej od nikogo, informatora dodaje oficjalny mod Master Index.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 17:50, Lord Ya napisał:

> Od kogo w grze mogę się dowiedzieć o indeksach portali?
W wersji podstawowej od nikogo, informatora dodaje oficjalny mod Master Index.


To chyba błąd programistów, bo znalezienie wszystkich indeksów graniczy z cudem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 17:52, dyniamit napisał:

> > Od kogo w grze mogę się dowiedzieć o indeksach portali?
> W wersji podstawowej od nikogo, informatora dodaje oficjalny mod Master Index.

To chyba błąd programistów, bo znalezienie wszystkich indeksów graniczy z cudem...


Jak się zwiedzi cały świat, to się pewnie większość znajdzie. Może właśnie ten mod to naprawienie niedopatrzenia + mały dodatek w potaci Master Indexa. Ale fakt faktem, wszystkie są w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 17:52, dyniamit napisał:

To chyba błąd programistów, bo znalezienie wszystkich indeksów graniczy z cudem...

E tam.Mam wszystkie itylko do 3 porzebowałem pomocy.Trzeba być wytrwałym łazikiem i niektóre same wpadną w łapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 17:56, KrzychW napisał:

> To chyba błąd programistów, bo znalezienie wszystkich indeksów graniczy z cudem...
E tam.Mam wszystkie itylko do 3 porzebowałem pomocy.Trzeba być wytrwałym łazikiem i niektóre
same wpadną w łapki.

Jedynym, na który się, ot tak, natknąłem był ten w Tel Fyr...widocznie słabo szukam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja w ogóle nie korzystałem z indeksów i portali. Jakoś radziłem sobie konwencjonalnymi metodami (wiecie teleport xD), no i mistycyzm, przeniesienie i oznaczenie to najprzydatniejsze czary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 18:02, dyniamit napisał:

Jedynym, na który się, ot tak, natknąłem był ten w Tel Fyr...widocznie słabo szukam. :)

Jeden ma wieszczka Urshilaku w swojej jurcie.
Jeden jest w Maar Gan w Swiątyni.Leży na kręgu wokół kamienia.
Jeden jest w twierdzy niedaleko Balmory (chyba Hlormaren) w pomieszczeniu na samej górze na środkowej półce.
Miejsce następnego to Świątynia w dzielnicy Św.Delyna lub Olmsa.
W Gnisis u czarownika znajdziesz następny.
Lombard w Calderze to kolejne miejsce.Tam chyba można go po prostu kupić.
Jeden leży w sarkofagu w twierdzy Telasero.
Jeden jest w Tel Fyr na stole u Divath Fyr.
Twierdza Rotheran to następne miejsce.Indeks jest w którymś z domów na dachu twierdzy.
Ostatni jest na południe od Khul chyba w Maelkashishi(albo podobnie)- deadrycznych ruinach.Znajduje się tam też łuk deadryczny.W wysokiej galerii trzeba będzie trochę polewitować i po łuk i po indeks.
Od razu ostrzegam , że nawet znając te miejsca może być dość trudno znaleźć indeksy.Przy kilku przeszukiwałem pomieszczenie chyba po 100 razy i nie mogłem ich znaleźć.Niektóre można po prostu wziąźć bez żadnej reakcji , a niektóre trzeba ukraść skradając sie ponieważ gapie protestują.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.........Alfhedil Elf- Hewer - Falensarano: Wyższe Poziomy (Upper level) ----------gdzie to znajde??
2 pytanie............... to gdzie jest jaskinia czy cos o nazwie Saragon bo nie moge znalezc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 14:36, ArtuRPGpl napisał:

ups chyba tak sroka oto dokladnie o co mi chodzi Alfhedil Elf- Hewer - Falensarano: Wyższe
Poziomy (Upper level) chyba chodzi o Falensrano ale tego tez nie znam albo o Hewe no niewiem
ty Krzysiu wiesz lepiej:) wiec gdzie to znajde?


Sprawa jest prosta - trenerem jest Aldhedil Elf-Hewer; tyle że na AW nie przetłumaczyli ci drugiego członu nazwiska (hewer z ang. drwal/kamieniarz), więc się nie przejmuj; poszukaj na wyższym poziomie twierdzy Falensarano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować