Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2005 o 08:59, Yamamoto napisał:

Mam tak:
siła 57
zwinność 60
wytrzymałość 54
szybkość 30
Reszta póżniej.

Na 4 poziomową pstać nieźle. Ale mi bardzie jchodzilo o to cz y"średni i ciężki: pancerz sągłownymi czy pobocznymi umiejętnościami. Bo ja kpisłąem jeśli poboczne to wolniej będziesz je rozwijał.Jeśli masz w głównych "bez zbroi" to "pędź" do Gildi magów najbliższej i kup czar " acerze magicznego" czy jakoś tak, nie pamiętam. Posprawdzaj który daję ci "zaklętązboję". Po c omasz rozijaćwolnorozwijalnęumiejętność. Ro zwiniesz jąw czasie, spokojni. A na początek pomagaj sobie czarami. :) A pote mpoparadujesz w zbrojach pięknych. Własnie.. te zielonkawe to były ebonowe.. fajne wyroby> :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś dostałem paczkę z Morrowindem od kuriera ;) I z tej okazji mam kilka pytań. Jaką profesję i rasę powinienem wybrać, aby na początku grało mi się dość łatwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:19, DEViANCE napisał:

Ja właśnie dziś dostałem paczkę z Morrowindem od kuriera ;) I z tej okazji mam kilka pytań. Jaką profesję i rasę powinienem
wybrać, aby na początku grało mi się dość łatwo?


Jak nie będziesz szalał, to każdą postacią i każdą profesją. Ja zawsze Redgardem, Poaladynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 19:59, Yamamoto napisał:

Interesuje mnie lekki/średni pancerz z KP powyżej 14.


Jesli masz zainstalowana Trojce, to najlepsza zbroja na dlugi czas bedzie wlasnie ta noszona przez zabojcow(jest lekka, chyba tylko szklana jest lepsza w tej kategorii wagowej :)). Dobra srednia zbroje mozesz zdobyc w Vivek (zbroja straznikow swiatynnych, nie mozna jej nosic w ich poblizu), lub w dodatku Trojca wlasnie (zbroja Dloni Almalexii, ale z tym sie wstrzymaj do ok. 20 poziomu).

Pamietaj, ze KP w tej grze zalezy nie tylko od zbroi, ale tez od Twojej odpowiedniej umiejetnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:19, DEViANCE napisał:

Ja właśnie dziś dostałem paczkę z Morrowindem od kuriera ;) I z tej okazji mam kilka pytań. Jaką profesję i rasę powinienem
wybrać, aby na początku grało mi się dość łatwo?


W moim najdluzszym przejsciu gralem Cesarskim wojowniko-zlodziejem. Nie bylo trudno - ani na poczatku, ani tym bardziej na koncu. Jesli nie robisz maga, wybierz znak zodiaku Pani - to znacznie ulatwi granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 12:37, Latniak napisał:

> te zielonkawe to były ebonowe.. fajne wyroby> :)

Zielone to chyba są szklane.

Sorki.. Masz rację.. to przykład sklerozy ( a może zaraz mnie dotkneła już? ;-) ). .dawno grane:P ale jutro ponownie wracam do VVardenfell.:) Ale jutro ponownie to powróci na mój dysk.. po małej dyskusji tutaj nabrałem znow ochoty na tą krainę. :) W sumie jest to bardz odobry wyrób. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 12:27, Pablo_bel napisał:


> Mam tak:
> siła 57
> zwinność 60
> wytrzymałość 54
> szybkość 30
> Reszta póżniej.
Na 4 poziomową
pstać nieźle. Ale mi bardzie jchodzilo o to cz y"średni i ciężki: pancerz sągłownymi czy pobocznymi umiejętnościami. Bo
ja kpisłąem jeśli poboczne to wolniej będziesz je rozwijał.Jeśli masz w głównych "bez zbroi" to "pędź" do Gildi magów najbliższej
i kup czar " acerze magicznego" czy jakoś tak, nie pamiętam. Posprawdzaj który daję ci "zaklętązboję". Po c omasz rozijaćwolnorozwijalnęumiejętność.
Ro zwiniesz jąw czasie, spokojni. A na początek pomagaj sobie czarami. :) A pote mpoparadujesz w zbrojach pięknych. Własnie..
te zielonkawe to były ebonowe.. fajne wyroby> :)


Lekki Pancerz ma mna 6. Troche mało. Mam troche kasy więc zamierzam podniećś do ok. 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam się "zwampirzyć" (zanim wezmę się za Bazę Szóstego Rodu, bo potem może być z tym ciężko ;D) i zastanawiam się nad wybraniem klanu: Berne ("złodziejski") czy Aundae ("magiczny"). Postać mam tak rozwiniętą, że w zasadzie do obu pasuje. W którym klanie są ciekawsze questy Waszym zdaniem? I jeszcze jedno: co jesli dam się ugryźć wampirkowi pozaklanowemu? Czy w takim prztpadku nie będę mogła sie przylączyć do żadnego z klanów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dla nowych: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=57&pid=36

Deviance-----> włazisz w ekwipunek i tam masz wszystko

Epiphany------> polecam Aundae. Fajne questy i przedmioty do zdobycia. Ale mają też wadę- ich twierdza jest na końcu świata (bez teleportacji zapomnij) i można się w niej zgubić (autentycznie). Nie zapomnij "za wampira" odwiedzić Mastriusa w grobowcu na zboczach Czerwonej Góry i zdobyć Błękitnego Znamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 19:31, DEViANCE napisał:

Dnia 16.10.2005 o 19:31, DEViANCE napisał:

Domyśnie klawisz "J", ale jak tam wchodzę to mam tylko ekwipunek, mapę i coś tam o magii, ale
nie mam nigdzie tej karty postaci.


No jak nie masz jak masz. Może przykryta przez inną planszę. Z prawej magia i mapa, a z lewej ekwipunek (na dole) i karta postaci na górze (spis umiejętności i cech oraz gildii, reputacja, znak zodiaku, nagroda za głowę itp.). Sprawdź dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 19:45, Budo napisał:

/.../ Sprawdź dobrze.


No naprawdę nie mam. Z lewej mam mapę i to coś o magii, z prawej na dole mam ekwipunek i to wszystko. Nigdzie nie mam karty postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 20:27, DEViANCE napisał:

> /.../ Sprawdź dobrze.

No naprawdę nie mam. Z lewej mam mapę i to coś o magii, z prawej na dole mam ekwipunek i to
wszystko. Nigdzie nie mam karty postaci.


A wiesz że te plansze są osobno, można je przesuwać i zmieniać wymiary jak okna w windzie? Można jedna przykryła inną? Jak nie to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 20:29, Budo napisał:


A wiesz że te plansze są osobno, można je przesuwać i zmieniać
wymiary jak okna w windzie? Można jedna przykryła inną? Jak nie to nie wiem.


Zaraz sprawdzę to i powiem jakie rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tydzien temu zaczalem grac w te gre. Czy oplaca sie w ogole wchodzic w enchanting albo alchemie?
Gram bez tego i jakos mi idzie... jestem na 7 levelu (IIRC)
B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 21:25, Buzzard napisał:

Z tydzien temu zaczalem grac w te gre. Czy oplaca sie w ogole wchodzic w enchanting albo alchemie?
Gram bez tego i jakos
mi idzie... jestem na 7 levelu (IIRC)
B


Oczywiście że Ci idzie bo można skończyć ta grę naprawdę beznadziejną postacią (wiem to po sobie). Zaklinanie wg mnie nie jest przydatne bo trzeba mieć go naprawdę dużo żeby dało efekty- wystarczy tylko trochę kasy i kupisz sobie wszystko co tylko zapragniesz. Alhcemia jest super, wystarczy że podszkolisz się do ok. 35-40 i już możesz śmigać miksturki lewitacji czy odnowy zdrowia na poziomie 17 pkt. przez 18 sekund a także różne inne przydatne napoje (w zależności czego potrzebujesz). Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Ald-ruhn, Hassour Zainsubani po wykonani zadania dla Caiusa, wspomina o swoim synu który już długo nie wraca z badań w kompleksie Mamaca.
Problem ma z odnalezieniem tegoż kompleksu - czy to chodzi o jakieś ruiny czy może jaskinie.
Przelezłem wzdłuż już całą Foyadę Mamacę ale tam tego nie zauważyłem. Zadanie pewnie niewiele mi da, ale miło jest pomagać potrzebującym:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 09:43, Quire napisał:

W Ald-ruhn, Hassour Zainsubani po wykonani zadania dla Caiusa, wspomina o swoim synu który już długo nie wraca z badań w kompleksie Mamaca.
Problem ma z odnalezieniem tegoż kompleksu - czy to chodzi o jakieś ruiny czy może jaskinie.


Nie wiem, czy to Ci pomoże, ale znalazłam coś takiego:

UWAGA, SPOILER!


The sixth vampire, Dagoth Araynys, is not in the Red Mountains; he is located
near Berandas, which is southeast of Gnisis. You can get there by casting
Almsivi Intervention which should place you in Ald-Ruhn, then taking a silt
strider to Gnisis. Swim across the river to the southeast; continue going
southeast until you come to Berandas (use your world map to help guide you).
Now travel east, the place you are looking for is called Mamaca, Sanctum of
Awakening
, this cavern faces east and is before the Dusharian Shrine. Enter
and walk straight ahead into the Sanctum of Black Hope. Turn right after
going through the door and follow the hall, when you get to the locked door,
go past and turn right again. Follow the path and Dagoth Araynys will be
ahead, Kill him and loot his body for the Soul Ring. Leave the cavern and
return to the Red Mountains.



He he - jak to czytam, to widzę, że już tam byłam ;)
Ale wycofałam się przed Dagothem, bo miałam wtedy b. niski poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować