Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejne cztery osoby odchodzą z Infinity Ward!

21 postów w tym temacie

Co Activision zrobiło z tym dobrym studiem... To są chyba główne przyczyny tego braku dodatku do MW2 związaną z Ghostem. Ech :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Powołując się na oficjalną stronę internetową IW dowiadujemy się, że ten deweloper zatrudniał prawie sto osób. Po szalejącej od początku marca fali wypowiedzeń, składanych przez pracowników studia, ten stan uszczuplił się o dziesięć procent."

To ilu ich tam zostało? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w niedługim czasie będzie można mówić, że "Infinity Ward" zmieniło nazwę na "Respawn Entertainment" i przeszło pod skrzydła EA. Jeżeli tak będzie, to nie stracimy nic - jedynie markę Call of Duty (niewyjaśnionym jest kto ma prawa do tej nazwy - sprawę wyjaśni sąd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 20:54, Grinczar napisał:

Myślę, że w niedługim czasie będzie można mówić, że "Infinity Ward" zmieniło nazwę na
"Respawn Entertainment" i przeszło pod skrzydła EA. Jeżeli tak będzie, to nie stracimy
nic - jedynie markę Call of Duty (niewyjaśnionym jest kto ma prawa do tej nazwy - sprawę
wyjaśni sąd).


Wolałbym aby prawa do marki Call of Duty należały jednak do IW ;] Ale też nic by się nie stało jeżeli byśmy tę markę stracili - przecież jak jest z Risenem?

Sprawy Risena nie znam dokładnie więc mogę się mylić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 20:54, Grinczar napisał:

Myślę, że w niedługim czasie będzie można mówić, że "Infinity Ward" zmieniło nazwę na
"Respawn Entertainment" i przeszło pod skrzydła EA.


Ja również mam nadzieje że tak to wszystko się zakończy.

>Jeżeli tak będzie, to nie stracimy

Dnia 14.04.2010 o 20:54, Grinczar napisał:

nic - jedynie markę Call of Duty (niewyjaśnionym jest kto ma prawa do tej nazwy - sprawę
wyjaśni sąd).


Teoretycznie tego jeszcze wszystko jest możliwe, praktycznie prawa do marki Call of Duty zostaną niestety w rękach Activison i tego sknerusa Koticka. Wiem że niby sprawa jest w sądzie, ale nie oszukujmy się - Activison dysponujące tak ogromnym budżetem z całą pewnością się wcześniej przed takimi właśnie sprawami odpowiednio zabezpieczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jeśli nazwa CoD zostanie w Acti, to co z tego? I tak są na dobrej drodze, aby zarżnąć kurę znoszącą złote jajka, opierając się na masowym wydawaniu spin-offów vide niesławny Guitar Hero.

Gothic zmienił nazwę na Risen i jakoś nikomu to nie przeszkadzało....więc podejrzewam, że chłopaki z Respawn będą dalej robić to, co robią najlepiej. Nazwa się nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 06:51, CoV-PL napisał:

Gothic zmienił nazwę na Risen i jakoś nikomu to nie przeszkadzało....więc podejrzewam,
że chłopaki z Respawn będą dalej robić to, co robią najlepiej. Nazwa się nie liczy.

Niestety liczy się. Nie bez powodu przed "Modern Warfare 2" wróciło "Call of Duty", kiedy to po badaniu rynku okazało się, że samo Modern Warfare 2 jest znacznie mniej rozpoznawalne niż pełna nazwa CoD: MW2.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu to ludzie robią gry i jeśli (była) ekipa IW zechce stworzyć coś o grywalności CoD to nie widzę problemu, by markę zostawić sępowi Kotickowi (którą spieprzy i jeszcze ze dwie takie odsłony jak MW2 + traktowanie pracowników i będzie mógł ją do szuflady schować), natomiast pozwolić prawdziwym twórcom serii tworzyć dalej coś zupełnie nowego pod inną nazwą.

Marka jest ważna, dopóki nie zniszczy się jej siły. Dla mnie CoD skończył się na MW i nie widzę sensu by dalej pchać ten rozpadający się wózek. Z drugiej strony chodzą po tym świecie ludzie, którzy potrafią wydać prawie 50zł na pięć map, z czego dwie to konwersje z poprzedniej części gry. Oni mogą widzieć sens i to jest dopiero temat na poważne badania stanu zdrowia psychicznego obecnego pokolenia graczy :). Kotick na takich czeka, od nich płynie kasa za byle co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować