Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Earth 21xx - Wszystko o serii

187 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2008 o 09:00, KrzychW napisał:

A w temacie zamaskowania czołgów.Czy prowadząc ogień , dalej są zasypane śniegiem , czy
też cały kamuflarz w takiej chwili przepada?

W sumie to nie wiem czy ten kamuflaż się do czegoś nadaje (na pewno nie przeciwko komputerowi, chociaż gracz mógłby przegapić takie jednostki, poza tym jeśli dobrze pamiętam atak w nocy na bazę wroga z wyłączonymi światłami daje efekt zaskoczenia, wyskakują mu ni stąd ni zowąd czołgi wroga na bazę chociaż nigdzie ich nie było widać :-)
Ogólnie bardziej mówiłem o efekcie estetycznym niż praktycznym takiego myku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, trzeba jeszcze "tylko" mieć jakiś pojazd wyposażony w moduł naprawczy drugiego poziomu :). W sumie to też jeden z (wielu) fajniejszych patentów zastosowanych w E2150 - jakoś to głupio wygląda w innych RTSach, jak pojazdy same się modernizują automatycznie po opracowaniu jakiegoś wynalazku :).

PS Na WECu można znaleźć trochę tekstur dla jednostek, a na Inside Earth był jednym czasem texture pack zawierający tekstury terenu w wysokiej rozdzielczości, więc wygląd gry można trochę poprawić :) (niestety, nie zyskała aż takiej popularności, by pojawiły się jakieś mody w dużym stopniu odświeżające oprawę wizualną :().

EDIT I znowu forum dodało mojego posta "po swojemu" :/, miało być "Odpowiedz", a zrobiło się "Dodaj post" :?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie przeciwko komputerowi,

Dnia 07.04.2008 o 13:30, Hubi Koshi napisał:

chociaż gracz mógłby przegapić takie jednostki


Troszkę szkoda.Myślałem , że również komputerowi podczas kampanii można robić takie niespodzianki.Na szczęście nawet bez tego , Earthy są wystarczająco rozbudowane , aby dało się przyjemnie i grać i pomyśleć przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 14:58, KrzychW napisał:

Troszkę szkoda.Myślałem , że również komputerowi podczas kampanii można robić takie niespodzianki.Na
szczęście nawet bez tego , Earthy są wystarczająco rozbudowane , aby dało się przyjemnie
i grać i pomyśleć przy tym.

Cóż zawsze można mu się wkopać pod bazę i wypuścić jednostki zaraz koło jego bazy, a potem go zwyczajnie zalać ogniem :-) W ogóle to straszna szkoda że nie można niczego budować pod ziemią, a tylko przechowywać tam jednostki, albo się w miarę bezpiecznie poruszać po polu walki, ale jakoś się to da przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem Earth 2160.Było ok , więc to tylko kwestia czasu , gdy zabiorę się za kolejną , czyli poprzednią część.Na razie może coś z zupełnie innej beczki , dla odskoczni , a potem E2150 i dodatki.Nie będzie kiedy sie nudzić.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przyszło mi zadać następujące pytanie.Czy E2150 da się odpalić na windows Vista ? Niestety na moim sprzęcie z tym systemem gra nie odpala i jestem ciekaw , czy w ogóle da się to zrobić. Za to E2140 chodzi bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno się dać, bo (podobno) nawet Vista 64 jest kompatybilna z 32-bitowymi aplikacjami. Upewnij się, że nie próbujesz odpalić gry z wykorzystaniem OpenGL - Vista to tylko DX10, nawet "kompatybilność" z poprzednimi wersjami DX jest zachowywana za pomocą emulacji, co też może być przyczyną problemów z Earthem 2150. 2140-ka nie ma tu nic do rzeczy, bo to gra DOSowa, więc jeśli nawet nie chodziłaby na Viście "sama z siebie", to można ją bez problemów odpalić na DOSBoxie czy VirtualPC (chyba, że masz 2140-kę z Earth Universe''a - tamta wersja jest windowsowa, ale w przeciwieństwie do 2150-ki nie wymaga akceleratora 3D, być może nawet działa bez wykorzystywania DXa :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 13:07, Blackhand napisał:

Teoretycznie powinno się dać, bo (podobno) nawet Vista 64 jest kompatybilna z 32-bitowymi
aplikacjami. Upewnij się, że nie próbujesz odpalić gry z wykorzystaniem OpenGL


Upewniłem się i nie jest.Zmieniłem za to tryb zgodności z Windows XP , na Windows Serwer 2003 z dodatkami i Lost Souls oraz The Moon Project zadziałały.Niestety do pełnego sukcesu brakuje jeszcze odpalenia właściwej E2150.Przy takich samych ustawieniach jak w przypadku rozszerzeń , nie działa.Trzeba jeszcze pokombinować.

(chyba, że masz 2140-kę z

Dnia 09.04.2008 o 13:07, Blackhand napisał:

Earth Universe''a - tamta wersja jest windowsowa


Taką mam wersję , ale na szczęście nie sprawiła kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 15:17, mateuszbanach0 napisał:

Słuchajcie, można gdzieś w Warszawie dostać Earth 2142??????? Szukam i nigdzie nie ma!!!


2142 to jest Battlefield , a Earth 2140( o 2142 nie słyszałem).Jeżeli chodzi o tą grę , to na aukcjach w necie znajdziesz ją bez problemu i to za całkiem małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 16:59, KrzychW napisał:

> Słuchajcie, można gdzieś w Warszawie dostać Earth 2142??????? Szukam i nigdzie nie
ma!!!

2142 to jest Battlefield , a Earth 2140( o 2142 nie słyszałem).Jeżeli chodzi o tą grę
, to na aukcjach w necie znajdziesz ją bez problemu i to za całkiem małe pieniądze.

Sorry za pomyłkę. EARTH 2140 - gdzie ją kupić (nie chcę na aukcji).
Punkt dla KrzychW za spostrzegawczość, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(nie chcę na aukcji

Trudna sprawa.TopWare swoje gry , między innymi Earth 2160 oraz Earth Universe , sprzedawał w takich sklepach jak Makro i Media Markt.Ciekawe , czy te tytuły są jeszcze tam dostępne.Ja obydwie nowe gry kupiłem z netu i wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwrócił ktoś uwagę na odniesienia w Earth 2150 do Star Wars (głównie TMP, oryginalna trylogia), Matrixa czy Seksmisji? Jeśli chodzi o ten pierwszy film to są to głównie filmiki ED, ale znajdzie się kilka innych w instrukcji czy grze. Ciekawi mnie, jakie jeszcze zarty zostały ukryte w tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak TMP i LS działają, to jest pewna szansa :).
Ściągnij ten plik:
http://wec.insideearth.de/downloads/e2150mp/mods/Earth2150.zip
i zastosuj się do wskazówek zapisanych w pliku instalacja.txt :).
Wprawdzie Escape from... dzięki temu nie odpalisz, ale będziesz mógł grać w jego kampanie spod TMP (być może spod LS też się da, nie sprawdzałem). "Minusem" tego rozwiązania jest fakt, że w kampaniach z EFTBP będą dostępne zmiany, które pojawiły się w TMP - większość z nich zdecydowanie ułatwi grę (możliwość sprzedawania budynków i jednostek, bardzo skuteczne systemy przeciwlotnicze, wzmocnione Urale i Crushery), ale nie wszystkie (w końcu ma sens budowanie obrony w bazie głównej :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ściągnij ten plik:
> http://wec.insideearth.de/downloads/e2150mp/mods/Earth2150.zip

Dzięki.Plik już ściągnąłem , ale na razie powstrzymam się od wprowadzania zmian , ponieważ rozpocząłem kampanię w TMP i nie chciałbym namieszać.Jak skończę , to wtedy poeksperymentuję.Poza tym , przymierzam się do przerobienia swjego sprzętu na 2-systemowy.Parę tytułów nie działa mi na Viście , kiedyś kilka nie działało na XP.Przy posiadaniu obydwu Windowsów , nieodpalonych gier może wcale nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic złego nie powinno się stać (pod warunkiem, że wszystko zrobisz tak, jak jest to opisane w tym pliku tekstowym). Kampanie z EFTBP nie zastępują tych z TMP - po wybraniu jednej ze stron (tj. ED, LC lub UCS) po prostu pojawia się lista, z której wybiera się kampanię do rozegrania (te z EFTBP nazywają się bodajże "Projekt Exodus").
Tak na marginesie - skoro rozpocząłeś już grę, to nie radzę "bawić" się z fanowskimi-oficjalnymi patchami z WECa - wprowadzają one pewne zmiany, które powodują niekompatybilność save''ów (do multi i tak Ci te patche będą potrzebne, ale jeśli teraz upatchujesz grę, to będziesz musiał zaczynać single''a od nowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro rozpocząłeś już grę, to nie radzę "bawić" się z fanowskimi-oficjalnymi

Dnia 12.04.2008 o 13:51, Blackhand napisał:

patchami z WECa - wprowadzają one pewne zmiany, które powodują niekompatybilność save''ów


Na razie żadnych zabaw nie przewiduję.Earth 2150 , tzn dodatki do niej , działają , ale wykrzaczyły mi się parę razy , np przy odpalaniu filmików.Wolę nie ryzykować , bo i tak już były problemy z grą.Dopiero jak skończę wszystkie kampanie , to ewentualnie przyjdzie czas na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania związane z The Moon Project.
Jestem w trakcie 4 lub 5 misji ED i jak na razie , w ogóle nie było budowania bazy i zbierania surowców.W misjach treningowych akurat na te 2 rzeczy położony był chyba największy nacisk , więc trochę dziwię się przebiegiem rozgrywki.Bez budowania jest i tak ok , ale ciekawość mnie gnębi.
Mam problem z rozbudowaniem armii.Po kliknięciu na ikonę odpowiedzialną za jakąś jednostkę , słychać komunikat o rozpoczęciu produkcji , ale nic więcej się nie dzieje. Próbowałem stawiać wszystkie dostępne budynki , surowce mam , ale nic nie mogę z tym zrobić.Przy zaznaczeniu Fabryki Pojazdów Wojskowych jest podany z prawej strony limit jednostek , jednak nie mogę znaleźć żadnej informacji , czy go przekroczyłem i jak zwiększyć tą wartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować