Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Earth 21xx - Wszystko o serii

187 postów w tym temacie

To chyba będzie coś nie tak ze sterownikami do karty (pewnie zbyt nowe jak dla tej gry :)) - u mnie Earth 2150 (wersja pudełkowa + najnowszy patch) na podobnym sprzęcie (Celeron) działa bez problemu. Ewentualnie winny może być DirecX - jeśli używasz dziewiątki, to wywal ją (np. DirecXEradicatorem 2.0) i zainstaluj 8.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 15:14, Blackhand napisał:

To chyba będzie coś nie tak ze sterownikami do karty (pewnie zbyt nowe jak dla tej gry :))
- u mnie Earth 2150 (wersja pudełkowa + najnowszy patch) na podobnym sprzęcie (Celeron) działa
bez problemu. Ewentualnie winny może być DirecX - jeśli używasz dziewiątki, to wywal ją (np.
DirecXEradicatorem 2.0) i zainstaluj 8.1.


Tylko, że bez dziewiątki połowa gier mi hulać nie będzie. Sterowniki mam stare, 30.83 bodajże.
Podałbyś link do patcha, może coś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 15:58, Blackhand napisał:

Patcha można ściągnąć np. ze strony Topware:
http://pliki.topware.pl/patch/earth2150/Earth2871PL.EXE
Sterowniki masz raczej właściwe - z tego, co pamiętam, to E2150 marnie chodził (płynność) na
driverach z serii powyżej 30.xx.


Po instalacji patcha nadal nic, jakieś pomysły : /
Chciałbym zagrać, gra jest wyśmienita, jak dla mnie, to lepsza nawet od Warcrafta III...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to lipa :(. W zasadzie poza usunięciem DX9 i zainstalowaniem starszej wersji nic nie przychodzi mi do głowy :((ale jeśli masz XP, to ten wariant nie chodzi w grę - w przypadku tego windowsa dziewiątka chyba instaluje się razem z systemem). Pamiętam, że kiedyś miałem podobnie (setup notorycznie się wysypywał), ale nie mogę sobie przypomnieć, jak sobie z tym poradziłem :((może to jakiś program bruździł - np. antywirus, firewall czy cokolwiek innego uruchomionego w tle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 12:47, Blackhand napisał:

No to lipa :(. W zasadzie poza usunięciem DX9 i zainstalowaniem starszej wersji nic nie przychodzi
mi do głowy :((ale jeśli masz XP, to ten wariant nie chodzi w grę - w przypadku tego windowsa
dziewiątka chyba instaluje się razem z systemem). Pamiętam, że kiedyś miałem podobnie (setup
notorycznie się wysypywał), ale nie mogę sobie przypomnieć, jak sobie z tym poradziłem :((może
to jakiś program bruździł - np. antywirus, firewall czy cokolwiek innego uruchomionego w tle).


To nie wina Directa tak mi się zdaje, bo gdy jakaś biblioteka dll nie pasuje, to wtedy w szczegółach można zobaczyć konkrety, a kiedy zobacze w owych szczegółach co jest nie tak. mam tylko jakieś 0000 : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 12:47, Blackhand napisał:

No to lipa :(. W zasadzie poza usunięciem DX9 i zainstalowaniem starszej wersji nic nie przychodzi
mi do głowy :((ale jeśli masz XP, to ten wariant nie chodzi w grę - w przypadku tego windowsa
dziewiątka chyba instaluje się razem z systemem). Pamiętam, że kiedyś miałem podobnie (setup
notorycznie się wysypywał), ale nie mogę sobie przypomnieć, jak sobie z tym poradziłem :((może
to jakiś program bruździł - np. antywirus, firewall czy cokolwiek innego uruchomionego w tle).


Mam prośbę do wszystkich... doszłem do wniosku, że to uszkodzone pliki exe earth2150, oraz setup, i przez to dostaje errora. Prosiłbym, aby ktoś podesłał mi te pliki spakowane na badyl.l@wp.pl
Dla was to tylko 5 min, a dla mnie godziny wspominania młodości, i świetnej zabawy przy tak doskonałej grze.
Bardzo was proszę, pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, by to pomogło, ale wysłałem Ci te pliki (pochodzą one z wersji pudełkowej gry upatchowanej na maxa, więc może się zdarzyć, że nie będą pasować do Twojej wersji gry).
Życzę powodzenia - mi, jak już wspomniałem, pomysły się skończyły :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was przechodził kampanie w Earth 2160?
Polecam naprawde ciekawa i nie tak długa i nudna jak w 2150. Jedynie to to zastanawia mnie jej zakończenie, gdyż otwiera się portal i wszystko wybucha? Czyżby definitywny i czarny koniec ludzkości w earthcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 13:42, dominikańczyk napisał:

Jakie wymagania ma 2160?


Minimalne:
PC z procesorem Pentium IV lub AMD (1500+)
Windows 2000 or XP Home / Professional
512 MB RAM
Karta graficzna zgodna z DirectX 8.1 - 128 MB RAM (GeForce 3, GeForce 4 TI, ATI RadeOn 9000+ etc.)
Napęd CD-ROM
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX
Mysz oraz klawiatura
1.5 GB wolnej przestrzeni na dysku


Zalecane:
PC z procesorem Pentium IV lub AMD (1500+)
Windows XP Home / Professional
512 MB RAM
Karta graficzna zgodna z DirectX 9.0c - 256 MB RAM (GeForce FX 6800 Ultra, ATI RadeOn 9800+ etc.)
CD-ROM drive
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX
Mysz oraz klawiatura
2.0 GB wolnej przestrzeni na dysku

Źródło - oficjalna strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pamięta , jakiej użył taktyki przechodząc misję LC "Więźniowe".Chodzi o uwolnienie pilotek z LC oraz przywódcy Edenitów z więzień ED.Mam problemy na początku misji.Spore ilości czołgów , wzmocnione przez dalekosiężną artylerię i na dodatek ze wsparciem dużej ilości lotnictwa , skutecznie rozwalają moją bazę.Co prawda zaczynam sądzić , iż linię obrony zorganizowałem w złym miejscu , jednak to może być tylko jeden z powodów i przydałyby się jakieś pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku Earth - świetna gra. Całe nocki się zarywało przy tym. Przeszedłem całe 2150 + dodatki. Naprawdę gra warta grzechu. The Moon Project mi się najbardziej podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę zapytać jeszcze raz , bo niestety nic dobrego z mojego grania nie wychodzi.
Czy ktoś pamięta , jakiej użył taktyki przechodząc misję LC w Earth 2160 pt. "Więźniowe" ?Chodzi o uwolnienie pilotek z LC oraz przywódcy Edenitów z więzień ED.Mam problemy na początku misji.Spore ilości czołgów , wzmocnione przez dalekosiężną artylerię i na dodatek ze wsparciem dużej ilości lotnictwa , skutecznie rozwalają moją bazę.Co prawda zaczynam sądzić , iż linię obrony zorganizowałem w złym miejscu , jednak to może być tylko jeden z powodów i przydałyby się jakieś pomysły.
Z czołgami jakoś sobie poradziłem , a raczej wytrzymuję natarcie , alre nie dam rady zniszczyć artylerii , która nęka mnie z daleka.Zbudowałem nawet spory oddział latających maszym do niszczenia celów naziemnych , ale gdy tylko wylecę poza obronę przeciwlotniczą mojej bazy , atakuje mnie może z 50 maszym przeciwnika , rozwalając mój oddział w 2 sekundy.Nawet nie zdążę zawrócić.W ogóle ilość przeciwników jest bardzo duża.Zanim zbudowałem kilka swoich czołgów , musiałem zniszczyć może kilkadziesiąt przeciwnika.Do tej pory grało mi się całkiem łatwo i nawet myślałem , iż średni poziom trudności , to za mało , ale na tej misji , jak na razie , połamałem sobie zęby.Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre polskie RTSy. Pamiętam jak zagrywałem się swego czasu w Earth 2140, gdy było dodane jako pełniak w CDA. Tak poza tym grałem we wszystkie części, ale rozczarowały mnie banalne edytory map w Earthach od 2150 wzwyż ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać coś więcej o tej misji, bo grając w Eartha doszedłem do kampanii Morphidów, ale to było ok rok temu i niestety nie jestem sobie w stanie przypomnieć jak wyglądała ta misja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 22:57, Nufiko napisał:

Mógłbyś napisać coś więcej o tej misji, bo grając w Eartha doszedłem do kampanii Morphidów,
ale to było ok rok temu


Jest to przedostatnia misja LC.Poprzednia nosiła nazwę "Marsport port kosmiczny" , a następująca po tej , o której piszemy to "Pod osłoną komety".W opisywanej przeze mnie misji chodzi o uwolnienie więzionych przez ED przywódcy Edenitów , oraz pilotek z LC.Zaczynamy z bazą na południowym-wschodzie mapy.Są do niej 2 dojścia.Ze wschodu , którędy raczej nie ma ataków lub są w miarę słabe i z północnego-zachodu , którędy idzie prawie cały impet wroga.Świat w tej misji to górzysta , skąpana w zielonkawej poświacie kraina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 22:57, Nufiko napisał:

ale to było ok rok temu i niestety nie jestem sobie w stanie przypomnieć


No i w końcu sobie poradziłem.Wystarczyła zupełna drobnostka.Od początku misji miałem 2 Criony(artyleria) , rozwinięte do dość wysokiego poziomu , więc chroniłem je pozostawiając daleko za linią walki.W końcu postanowiłem wykorzystać te jednostki.Poruszają się one w powietrzu i musiałem kawałeczek podlecieć na odpowiednie miejsce.Gdy tylko to zrobiłem , lotnictwo przeciwnika , które do tej pory czekało nie wiadomo na co , ruszyło do ataku , próbując zniszyć latającą artylerię.Na szczęście zdążyłem wylądować na czas , a moje wieże plot , wykończyły jednostki wroga.Od tamtej pory , nie wiadomo dlaczego , ataki są słabsze i nie sprawiają problemu.I znowu jest pięknie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście, jak wiele rozwiązań w Supreme Commanderze, które zostały uznane za nowatorskie i "świeże" zostało zastosowanych już w Earth 2150? Płacenie na raty za konstrukcję budynków, brak piechoty, możliwość rozdziału ekranu na kilka kamer niezależnych, kolejkowanie rozkazów, nawet engine ma pewne podobieństwa w ustawianiu widoków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować