Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft ostatecznie przegrywa

159 postów w tym temacie

Ludzie, a po jaki zgięty pręt te zabezpieczenia ?
Tutaj trzeba ludzi edukować a nie wrzucać kolejne coraz głupsze zabezpieczenia.
Kto uważa, że piraty są be to pójdzie i kupi oryginał, a kto twierdzi, że piractwo jest cacy "bo walczy z systemem", to żeby nie wiem jakie było zabezpieczenie to i tak weźmie pirata.
Z resztą co sie czepiacie piratów, tu sie trzeba czepiać tych co od nich biorą, a właściwie kupują. Gdyby nie było popytu - nie byłoby podaży. A nie widzę nic złego w tym, że chłopaki łamią zabezpieczenia, lubią i tyle...
To jak rozwiazywanie krzyżówki.. tylko droższe ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Następnym razem skupcie się na Waszych grach, a nie na systemie DRM. To był horror dla lojalnych klientów. Sprawiliśmy, że ich życie stanie się prostsze".


Smutne ale prawdziwe.. i to nie pierwszy raz hakerskie cracki ratują uczciwych użytkowników.
Można by sytuacji podobnych nieco namnożyć - vide sypiący się DMC4 na moim xpku, którego w tym wypadku kompletnie z crashy... wyleczył własnie no-dvd crack.

A ludzie z ubi powinni sobie te słowa wziąć do serca i najważniejsze pójść po rozum do głowy. Bo DRMem strzelili sobie samobója strasznego. Np ja, mój brajdak, jego kilku kolegów jak również i kilka moich koleżanek nie kupiliśmy AC2 własnie z powodu tego fatalnie przemyślanego zabezpieczenia.
Wydaje się to błahe, ot kilka osób nie kupiło AC2, "who cares"... ale jednak jest nas razem 9 osób, co daje około +/- 950 zł potencjalnego zysku który przeszedł obok nosa, załóżmy że w każdym województwie w Polsce tylko 9 osób nie kupiło z powodu drma AC2, to da nam 15120zł...
Czy było warto ? Gra i tak jest scrackowana, kto ma ją zassać z netu to zassa, a my uczciwi userzy dostaliśmy w dupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja nie siedzę w temacie, stąd pytanie. Jeżeli kupię sobie np takich Settlersów 7 i zachce mi się grać w pociągu to mogę sobie zapomnieć, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 20:30, Allasar2 napisał:

Cześć. Ja nie siedzę w temacie, stąd pytanie. Jeżeli kupię sobie np takich Settlersów
7 i zachce mi się grać w pociągu to mogę sobie zapomnieć, tak?


jesli bedziesz mial internet to sobie pograsz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 20:30, Allasar2 napisał:

Cześć. Ja nie siedzę w temacie, stąd pytanie. Jeżeli kupię sobie np takich Settlersów
7 i zachce mi się grać w pociągu to mogę sobie zapomnieć, tak?


tak

Dnia 22.04.2010 o 20:30, Allasar2 napisał:

> Cześć. Ja nie siedzę w temacie, stąd pytanie. Jeżeli kupię sobie np takich Settlersów

> 7 i zachce mi się grać w pociągu to mogę sobie zapomnieć, tak?

jesli bedziesz mial internet to sobie pograsz :)


Przejedzie przez tunel i bęc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że przerywam tę chwilę uniesienia i radości przez dokopanie "tym złym" z Ubi, ale, do cholery, o jakich mękach legalnych użytkowników oni mówią? Z autopsji wynika, że problemy z serwerami były tylko raz i to właśnie przez piratów. Ok, nie mówię o tych, co mają niestabilne łącza, ale piraci chcą z siebie zrobić rycerzy sprawiedliwości i udają, że robią to dla wszystkich graczy. A tak naprawdę robią to dla siebie i tysięcy im podobnych, którzy nie mogą sobie odmówić gry, a uważają, że ich na nią nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jednej rzeczy zapominamy: Ubi już swoje sprzedało.
I jeżeli pełne rozpracowanie kolejnych gier zajmie około miesiąca, to nie zrezygnują z DRMa, ponieważ to właśnie w tym miesiącu ma miejsce główna część sprzedaży dla większości gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo w to nie wierzę. Czemu? Już jakiś czas temu było głośno, że złamano zabezpieczenie w ACII. Nie będę się rozpisywał, co to zabezpieczenie robiło i na ile pozwalało grać w ACII...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpaczajcie aż tak bardzo, jak to gdzieś było powiedziane "gra zarabia najwięcej przez miesiąc od dnia premiery" a tyle już upłynęło więc co Ubi miało zarobić na AC 2 to zarobił, zabezpieczania zrobiły swoje. Poza tym Ubi samo stwierdziło, że AC 2 na PC sprzedał się lepiej niż oczekiwali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I git. Tak jak pisaliście wyżej drodzy gramowicze, Ubi powie, że crack w penym momencie nie będzie działał i następne gra z DRM''em będzie nie do złamania. Haha. Kumpel się ucieszył :P Ma oryginalnego ACII i (tak jak kolega wyżej) neta z Wifi, niestabilny, wreszcie pogra normalnie. Ja mam x''a360, ale wiem jak się czują pecetowcy bo chciałem settlersy VII, ale z DRM''em, to ja podziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 20:28, majkel666 napisał:

I wreszcie bardzo dobra wiadomość! Oczywiście było to nieuniknione, tym bardziej że SkidRow
obiecał to Ubisoftowi hakując ich stronę internetową i dokonując na niej wpisu z obietnicą.

Poczytaj sobie o scenie, zanim uwierzysz we wszystko, co na necie wypisują, to było fake, żadna grupa na scenie nie zrobiłaby aż czegoś tak głupiego, jak publiczne uwalenie strony.

Ktoś miał niestabilny internet, to gra często się wysypywała, ot co, z problemami z zabezpieczeniem.

Dnia 22.04.2010 o 20:28, majkel666 napisał:

Za bardzo w to nie wierzę. Czemu? Już jakiś czas temu było głośno, że złamano zabezpieczenie
w ACII. Nie będę się rozpisywał, co to zabezpieczenie robiło i na ile pozwalało grać
w ACII...

Nie złamano, tylko po prostu wzięli pliki values z odpowiednimi sekwencjami, a i tak to działało połowicznie, trzeba było się bawić w edycję pliku HOSTS, bawić się w offline'owe emulatory serwera itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia, ale zastnawia mnie dlaczego oni wydaja miliony dolarow na zabezpieczenia zamiast eksperymentowac z bardziej skutecznymi metodami. Mogliby dogadac sie z innymi develomperami i stworzyć np. pecetowe PSN albo Xbox Live. Achivmenti i multi tylko dla legalnych kopii. Blizzard coś ostatnio przebąkiwał, że możliwe ze battlenet uzyczy innym studiom. Oczywiscie nie rozwiaze to wszystkich problemow, ale napewno bedzie bardziej opłacalne. Mysleć, a nie na siłe wymyślać przestarzałe w dobie internetu zabezpieczeia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tch, Told ya, czyli na Polski A nie mówiłem. Nie ma zabezpieczeń nie do złamania więc po co marnować na nie kasę, czas i nerwy uczciwych nabywców ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, to to to, o tym mówiłem 3 razy, ale jakoś nikogo to nie obchodziło. Ataków było dwa, i to przez piratów(i jeszcze teraz ich chwalą za to, że zrobili cracka), a jak komuś rozłącza net co 5 sekund to... bez obrazy, niech zmieni internet. No chyba, jak ktoś powiedział wyżej, chce grać w podróży z internetem bezprzewodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować